• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Ahojte babule. Ako sa dnes mate? Ahoj Jaji, ako sa ma Kiko? Uz sa tesim na tvoje "story" so svokrovcami :grinning: :grinning:.
Ahoj matap. Odkial si?
4. zář 2009 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
caues kocky, tak konecne je tu piatok a s nim vikend..hurraaa....Jaji, ozaj musim sa ist pozriet ako vyrastol Kiko - uz chodi do skolky?
toscany ty kde presne byvas v toskansku?
4. zář 2009 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Marcy. Gratulujem k babatku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Byvam v Chiusi, male mestecko v centre It, konkretne 105 km od Florencie a 140 km od Rima.
4. zář 2009 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
vdaka :slight_smile: wow tak to si presne v strede tej najkrajsej oblasti na svete :slight_smile: predstavujem si take dlhe lane, polia, neodmyslitelne toskanske vysoke stromy - no proste romantika...to ty chodis na taliancinu vsak? len do toho, uvidis ze za chvilu budes tak hiahierarovat aj s tym krasnym H-prizvukom...
4. zář 2009 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem Marcy, si zlata. Je tu skutocne krasne :dizzy_face:. A ty kde byvas? Si uz dlho v Italy?
4. zář 2009 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ja byvam pri Milane, som tu vyse 8 rokov, ale predtym som robila sprievodkynu a delegatku na sicilii, v abruzze, v toskansku, v rime. nakoniec ma srdce priviedlo sem :slight_smile:
4. zář 2009 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
co dnes poobede robis? daj nejaky tip na veceru :slight_smile: ja ked otvorim kucharsku knihu - zjedla by som vsetko rad radom zo slovneskych jedal - teraz ako som tehu....a hlavne polievky
4. zář 2009 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja dnes urobim pre seba placky a pre draheho pastu :grinning:. On mi placky nechce. Marcy, chces nieco slovenske ale talianske?
4. zář 2009 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcy, ja ma strasne rada ryzu a moje oblubene risotto je toto:
http://www.ideericette.it/ricetta-risotto-porro-e-pancetta/
Ja tam pancettu nie vzdy dam, moze byt aj prosciutto alebo aj bez. :wink:
4. zář 2009 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky. Marcy, tak nakoniec menim veceru. Drahy kupil dva "galetti", ja ich milujem a urobim toto:
http://www.vallespluga.it/ita/ricette/forno02.htm
Dufam, ze som ti trosku pomohla.
4. zář 2009 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
wow ty ri si riadna kucharka :slight_smile:
4. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
a aky jednoduchy recept..vidis dobry napad, kura ani kohutika som uz straaasne dlho nemala
4. zář 2009 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem :grinning:. To som sa naucila od priatela.
4. zář 2009 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcy, po tych osmich rokov v Italy, vratila by si sa spat na Sk? Aki su taliani ako kolegovia v praci?
4. zář 2009 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
juj no tak to je dobra otazka....taliani su super ako kolegovia a aj sefovia - teda ja som natrafila na uplne zazracnych ludi (pre zmenu ja mam zas dilemu ze ktovie ci by som si vedela zvyknut na slovensku v nejakej firme, kedze som tam nikdy nerobila)...ano raz sa vratim na slovensko, predsa najkrajsi kut v sirom svete je moja rodna zem, ale len za rodinu a kamosov, lebo ako zivotny styl sa mi paci taliansky, uplne najidealnejsie by bolo zit v nejakom mensom mestecku bud vo friuli venezia giulia al. toskansku kde neni tak rychly zivotny rytmus, kde mas na skok prirodu a pohodu a na leto na nejake 3 mesiace a viac chodit na slovensko....to by bolo uplne idealne :slight_smile:
ale tak toto mesto nam dava chlieb, su tu velke prilezitosti a treba kovat zelezo pokial je horuce ako hovoria taliani...bisogna battere il ferro finchè è caldo... :slight_smile:
ty si v akej brandzi?
4. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Pekne si to napisala :grinning:. Aj som to trosticku cakala, ze ta taliani nesklamali ako kolegovia. Ja patrim medzi kockatych informatikov :grinning:, ale dlhu dobu to nerobim. Teraz byvame v malickom mestecku, je tu kraaaasne,blizko mame velke jazero, takze kazdu volnu chvilku pocas dna travim tam. Moji buduci svokrovci tu maju este aj hotel, takze sa niekedy realizujem tam. :grinning: Teraz mam skolu, nad pracou vsak uvazujem stale a chcela by som si urcite nieco nieco najst. Sediet doma len tak urcite nebudem :angry:.
4. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Monki, Janulka, Lulka, kde steeeeee?????
4. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
brava len tak dalej!!! slovenky su pracovite a taliani tak zizaju ked pracujeme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
idem si lahnut na divan, mam dost pocitac cele poobedie :slight_smile: pekny vecer...alla prossima :slight_smile:
4. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
A presto Marcy :dizzy_face:.
4. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
cauky baby...
dnes ste tu tiho teda popisali...
ako bolo v skole Katka?
ja som bola na kontrole u dokt.
odniest papierez ultraz.a krv...
vsetko je ok...
4. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooj Jani. Tak to je super, ze je vsetko OK. Super super. Len sa drzkajte. V skole ako vzdy v pohode a kopec domacich uloh :grinning:.
4. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ulohy...uz sa tesim ked Pippovi zacne skola :frowning2:
aj oni maju kopec uloh...
este ze mame tatina ten sa snim uci...
4. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
kati, ja som na skype.... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: aj teraz....
4. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Moni, pod sem, co tam robis na skype :angry: :angry: :angry: . Tu si mozeme pokecat viacere.
4. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
no, už som tu, len som kecala a skúšala cameru a slúchadlá...
4. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Monicka, toto je teraz moja oblubena skladba :grinning:. Urcite sa ti bude pacit :grinning::
http://www.youtube.com/watch?v=p_WyCOGZjbM
4. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Kde su recepty co si vcera slubila, ha?????? :grinning:
4. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
jeeej, ale rozumela som len domani domani.... :grinning: :grinning:
ja fičím an inej, aj keĎ má už sto rokov, milujeeeem ju.. ak opuberťáčka.... dám link....
4. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.youtube.com/watch?v=w28ZREQe3_Q ja za to nemôžem, neskutočne sa mi páči...... jaaaj, až mi srdce búši..... :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek