• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
6. zář 2009 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky. Zelam vsetkym peknu a slnecnu nedelu :dizzy_face:. Monicka, kuknem sa ti na to poobede, idem teraz ku svokrovcom. :grinning:
6. zář 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:
aj ja vam zelam vsetkym peknu nedelu...
no niekto tu zase ide na dobry obedik?
dobru chut :slight_smile:
6. zář 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky tak robim iba do 8 sep...pohadala som sa zo sefkou lebo mi napisala prac.zmluvu do 8 sep..ale aj tak svokrovci uz su unaveny tak mozu ist z radostou domou..ked muz im oznamil ze pracujem do 8 a nie do 10 tak svokra ze tak mozme ist skor domou v pondelok! a to v pondelok je 7sep :unamused: :unamused: :unamused: co viac dodat..

marcy citam a vidim dobre?si tehu?moc blahozelam..ako sa citis? :wink: dufam,ze je vsetko ok :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ja mám dnes kus free, malá je s ujom..
jaji a nemá byť s kým kiko na ten deň, dva? :confounded:
6. zář 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Uz som spat :grinning: Monky, tu je preklad:
Jablkova strudla s kremom
1 balicek listkoveho cesta
2 jablka
1 lyzica cukru
20 g masla
1\2 citrona
1\2 caj. lyzicky skorice

2 vajcia
2 vrchovate lyzice cukru
2 lyzice muky
200 ml mlieka
citronova kora
Postup:
6. zář 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti nemam nikoho ale to nevadi ved sa nic nezmeni dva dni hore dole...a ty ako pracujes?ci nie?
babenky vy ste take kucharky?
je niektora z vas blizko mna?rimini? :dizzy_face:
6. zář 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vymiesajte zltka s cukrom a za staleho miesania pridavajte muku. Potom pomaly prilejte mlieko az pokial nebudu hmota "homogenna".
Vymiesanu hmotu prelejte do kastrola, pridajte koru z citrona a pomaly za staleho miesania varte na nizkom ohni (treba pouzit drevenu varesku :grinning: ).
Ked je krem hotovy, nechajte ho vychladnut.
Ocistite jablka nakrajajte ich na kocky. Vlozte ich na panvicu, pridajte maslo, cukor a skoricu. Varte ich 5 az 10 minut, pokial jablka nebudu makke.
Listkove cesto nakrajajte na 3 obdlzniky. Na kazdy odlznik pridajte jablka a krem a dobre zatocte. Na pekac polozte papier na pecenie.
Pecte na 180 ° circa 25 minut.
6. zář 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, ďakujem, idem to upiecť, potom dám vedieť výsledok....
že použite drevenú varešku :grinning: :grinning:
Ak by si niekedy potrebovala niečo preložiť z maďarčiny, alebo poľštiny, povedz.... :grinning: :grinning: :wink:
6. zář 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: to vazne ides teraz piec? Ty si teda sikulka. Ja som ten krem Moni robila asi pred dvoma mesiacmi. Zle sa mi robil, lebo treba rychlo miesat a treba si najst spravnu teplotu, aby sa ti to nepripalilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Drzim palce a potom napis vysledok.
6. zář 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňam, mňam, mňaaaaaaaaaaaaaaaaam....
len je to ešte horúce.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. zář 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ty si uz aj hotova so strudlou :grinning: :grinning:. Dobru chut!
6. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dík... Jarko sa nevie dojesť.... :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to dobry recept? ...... Aka bola priprava?
6. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to fajn...
Príprava ľahká.... teda ten krém sa hrčkavel, ale zahodila som tú varešku a použila moju milovanú metličku a bolo.... ale bol dáky hustý.... :grinning: :grinning: :grinning:
ale je to dobré...
6. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: jeeeeeej, ja som hľadala niečo dobré sladké a kde to nájdem??..
no predsa na itália stránke..
pippochiara aj ty si tu??.....ahooj, už si v druhom trimestri, teraz to bude supeeeeeer..
inak čaute kočky, tu je taká kosa, že by som s vami počasie menila, to mi na taliansku fakt rezalo,teplejšie počasie... :dizzy_face:
:dizzy_face: a pekný večer
6. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bocmanka, tu najdes vzdy nieco sladke :grinning: :grinning:. S tym pocasim je to super, my tu mame stale teplo. Cez tyzden hlasia 29 C, co je oproti predchadzajucim horucavam uplna paradicka :sunglasses:. Ty si zila v Italy?
6. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati, neprovokuj s tými teplotami.... tu ej 20 stupňov a fúka a mrholí.....
Boci, veru, tu sa stále vyvára a vypeká...
6. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji viem že 2 dni ani nevytiahnú z biedy ale v práci to bude v pohode? ja teraz nepracujem, malú by som nemala kde nechávať, ale už sme rozmýšľali že u ujovej priateľky rodičov by mohla byť, lebo jej mamina už nebude pracovať :confused: ale to je ešte hudba budúcnosti, neriešim to nejako do predu aby som to nezakríkla :confounded:
6. zář 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: jééééj, tak tých 29 stupňov beriem...
toscany, áno žila som v taliansku skoro tri roky v miláne a predtým mám odmakané ešte aj tri sezóny v hoteli pri mori...takže teplo ja môžem.....
tento jesenný prechod nemám rada, hneď by som brala dom niekde pri mori, ale uvidíme, nikdy nehovor nikdy, manželík má tiež rád túto krajinu, takžeeeeeeeeeeeee.....
6. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj Mati. Ako sa mate? Co zubky? Mas pravdu, neries tu pracu, ono to vsetko pomalicky pride. Budeme ti drzat palce. :wink:
6. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, dojdi. Budeme tu silna komunita sikovnych slovenskych zien :grinning: :grinning: :grinning:.
6. zář 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
tak to by taliani neprežili, xixixi..našu ženskosť a pracovitosť a hlavne praktickosť...
ale v pise žijú napr. naši veeľmi dobrí priatelia, a celkom určite prídeme na predĺžený víkendík, len musím rominu úspešne odstaviť od mliečka, my sa stále kojíme...
6. zář 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
boci, aj ja ešte dojčím... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: fakt mon?...už na mňa sa dívajú jak na šiši, dekolt mám jak pamela, driem vo fitku, na korčuliach, nežerem a vyzerám furt rovnako, tak som sa rozhodla, že s dojčením seknem, podľa mňa aj hormóny robia svoje,....
ešteže nemám viac detí, to by som vyzerala faaaaaakt zvodne :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bocmanka s tou sikovnostou a praktickostou mas pravdu. Mam tu nejake talianske "kamaratky", ale to je len take "na oko" a vidim, ze sme straaasne odlisne. A ani nie su nejak priatelske. Ale zatial tym netrpim :grinning: :grinning:.
6. zář 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak určite priateľskejší sú muži v taliansku, kočky, možno až na výnimky majú dve tváre, aj keď ako hovorí môj manžel sa vedia fakt dobre obliecť a upraviť ...takže možno sú medzi nimi nejaké viac úprimné, ale nestavila by som na to..
aj ja začínam študovať, vraciam sa do študentských talianskych čias..a dorábam si štyri semestre na vysokej, taliančinu, tak dúfam, že to popri troch deťoch zvládnem...je to financované eú, v rámci školstva, keďže som v tomto rezorte zamestnaná, tak keby dačo obrátim sa toscany na teba.. :grinning: napr. s dú
6. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co sa tyka oblecenia, tak to taliani maju vkus :sunglasses: . Moj mi vzdy vybera, co si mam dat na seba a ked idem nakupovat s nim tak som si vzdy ista, ze mi to velmi pristane :grinning:. Tak s tou skolou ti budem drzat palceky, si sikulka, ze pri troch deckam to zvladas. Super, len tak dalej a kludne mi napis. :wink:
6. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: no zvládam,hovorí sa že manažujem...xixixi, aby všetko klapalo ako má
a držím aj tebe palce, aby si si v italy zvykla a cítila sa ako doma, ale ak máš oporu v partnerovi, tak je to okej
a nákupy.......júúj, tak to je druhá vec hneď po počasí, keď budem vyzerať tak ako chcem, prídem jednoznačne vymeniť šatník do talianska, tu si teda neviem vybrať, aj keď ešte nejaké tie zásoby mám, ale topánky jednoznačne tam...
6. zář 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boc, veru, ešte dojčím... ale počuj,daj mi trochu do výstrihu... ja mám ledva 80 cezu prsia, aj to keĎ sa poriadne vypučím..... neviem si predstaviť, čo bude, až nebude mlieko.....
mne sa veci tiež páčili v taliansku,a le tie ceny....... asi preto, lebo som pozerala v dovolenkovej destinácii, že? sako 150 € a to bolo sconti.... :astonished:
Ty študuješ taliančinu? to ma zaujíma.... :sunglasses: :sunglasses: kde? prečo? ako? :grinning: :grinning:
idem spať, ráno beriem toho môjho školáka do školy....
6. zář 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek