• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
:slight_smile: áno študovala som v taliansku a teraz si len dorábam, ako učiteľka jazyk a všetci šli na angličtinu a ja na taliančinu, keďže mám k nej bližšie..idem spať aj ja , ráno to budem mať trojmo, do škôlky, do školy a všade s krpatou...
rada som si s vami pokecala, páááááá
6. zář 2009 ve 23:08  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ráno.....
teda baby, ja sa tu medzi vami cítim ako chudera... všetky študujete, niečomu sa venujete a ja všetko dávam svojej rodine, a aj na záchod ide Chiara so mnou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ráno sme mali plač... Chiara plakala za Jarkom, ona chce byť s ním... a poďme za ním... chudenka moja....
prvú hodinu mal šach.... :grinning: :sweat_smile:
7. zář 2009 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Musím sa trošku aj posťažovať... ráno som sa zobudila s veľkou bolesťou bedrového kĺbu, vystreľuej mi to až do lýtka.... ja neviem, či som zle spala, či sa už podpisuje to, že musím Chiaru stále nosiť.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2009 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre ranko dievcata...
monki ja som na tom podobne ako ty...
aj ja vsetko momentalne davam rodine...
a nic nestudujem :unamused:
a aj ja mam niekedy na zachode spolocnost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mala som ist do prace ale plany sa trochu zmenili ked som zistila ze osm tehulka...
no co vynahradim si to potom :grinning:
chudatko Chiara :cry: ma rada svojho brata...
my sme este tento tyzden doma a potom to zacne aj nam...
7. zář 2009 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Fuha, ja som sem písala v piatok a odvtedy čo ste vy babky dokázali všetko popísať :slight_smile:
Toscany, ja som z Asti.
Tie vaše recepty si musím poodpisovať, lebo mňa strašne baví vyvárať a vypekať sladké. Čo varím, to manžel poje, ale koláčiky si musím pojesť sama - na tie on nie je.
7. zář 2009 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky, som rada, ze som nasla tuto temu a tym aj slovenky zijuce v Taliansku. Moj manzel je Talian, zatial byvame v SR, ale o 2 mesiace sa definitivne stahujeme do Bari. Je tu niekto, kto byva v Bari alebo v okoli? Velmi by som sa potesila, keby som nasla niekoho, kto tam zije :wink: .
7. zář 2009 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babule. Ja som uz doma a ako vzdy poriadne vyhladnuta :grinning:. Ale chcem inspirovat hlavne Janulku, a robim prvy krat tuto pastu:
http://perlaincucina.blogspot.com/2008/05/pasta-con-pisellipatate-e-pomodoro.html
Vyzera to zatial super :dizzy_face: :dizzy_face:.
Monicka moja, nie si ziadnu chudera a mas moj obdiv. Vsetok volny cas venujes teraz rodine, ked ti podrastu, ucite si budes realizovat aj mimo rodiny, tym som si ista :wink:. Ja zatial studujem, ale akonahle pridu deticku, chcem byt doma ako ty a Janulka a venovat sa iba im. S tymi bolestami je mi to luto. :frowning2:
Mirunka112, bola tu jedna baba z juhu, ktora pisala len nedavno, skus sa pozriet dozadu. Preco ste vsetky na severe alebo na juhu???? Toskansko kazdy obchadza :angry:.
7. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Katka...
jasne pozriem si receptik :grinning:
ani tu blizko pri mne nikto nieje.. :frowning2:
preco sme niektore na sever,alebo juhu?
to bude asi tym ze svojihc muzickov sme nasli tu :grinning:
ani si nevies perdstavit ako by sa mi pacilo bytvat niekde pri mori :slight_smile:
7. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
uz som ho pozrela vyzera dobre...
no dnes som uz varila...
nabuduce skusim :wink:
7. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Jani. Je dobra ta pasta, ak mate radi hrasok, tak je super. Trosku zvlastna chut, ale na zmenu dobra :wink:. Musim manzela prehovorit na dom pri mori :grinning: :grinning:.
7. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Malo byt "musis". Ja mojho neprehovorim, ani keby som sa na hlavu postavila. :grinning: :grinning:
7. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
kati, ďakujem.....
7. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Kocky, tak ja som svojho muza spoznala v Koline nad Rynom (Nemecko), dokopy sme sa dali v Kosiciach a o 2 mesiace sa stahujeme do Bari :wink: V Taliansku som bola len par-krat na dovolenke a pravdupovediac zatial si velmi neviem predstavit, ako to tam budem zvladat... Ale cakame babatko (januar 2010), tak asi nebudem mat ani cas nad tym velmi premyslat... Ozaj, mate niektora z vas skusenosti s tehotenstvom a porodom v Taliansku, predpokladam, ze ano, kedze niektore z vas tam ste uz hodne dlho... Bola by som vdacna, keby ste napisali, ci ste boli spokojne s nemocnicami a starostlivostou. Dakujem.
7. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim babky..tak pekne ste toho popisali..toscany ohliadne talianok plno s tebou suhlasim...ozajstne kamosky ktore som tu nasla sa daju spocitat na jednej ruke, a aj to nie su az take super kamosky ako moje zo slovenska, neviem, bude to tou kulturou alebo cim, ze medzi zenami ako keby bola stale nejaka konkurencia alebo co....dolezite je aby sme si my udrzali nasu uprimnost a jednoduchost, lebo to je to najkrajsie na kamaratstve :slight_smile:
jaji, hej veru uz sme aj my tehu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: je to nadherne byt tehu...nemyslela som ze to bude taketo super...dufajme ze to bude aj tak pokracovat
to :slight_smile: je mi luto s tou robotou ale ty si sikulka!!! nieco vymyslis :slight_smile:)) segra co?
Jani z Lainate, ti hovorim ze my sme blizko..no pockaj idem sa kuknut kolko km si odo mna
7. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: no ked toto neni blizko uz neviem - Jani sme na 13 kilometrov od seba :slight_smile:
7. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Marcy. Ja si uz z nich nic nerobim, som ku vsetkym mila a trosku aj s nimi sucitim. Su totizto omnho mensie a tlstejsie ako sme my slovenky :grinning: :grinning: :grinning:. Samozrejme, ze nie vsetky, ale v oblasti, kde zijem ja, je to tak.
Kde pracujes Marcy? Potrebovala si k svojej praci mat napr. statnice z talianciny alebo nieco podobne?
7. zář 2009 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
marcy no to sme naozaj blizko..
musime dat niekedy stretko :slight_smile:
ja toho mojho tazko prehovorim...
firma je tu takze nehrozi :frowning2:
ale mozno ked budeme starucky a na dochodku :grinning:
byt tehu je naozaj fajn...teraz lebo doteraz mi byvalo priserne zle :cry:
co sa tyka porodu nebol v nicom iny ako na slovensku...
len bol rychlejsi :wink:
za doktora platime nehorazne peniaze...
chodime sukromnemu zevrav najlepsiemu co je tu v okoli..
napr.ultrazvuk sme teraz platili 120euro...na druhy den sme isli k doktorovi a tam
150euro....
inak mam tu vsetky papiere...aj pobyt...
7. zář 2009 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
hahahaha, jeee, dnes na sude som sa akurat tak citila ako ty pises ze su mensie a tlstejsie, boli sme 4 - ja najvyssia 170 a ako pri mne tri zname talianky - vsetky tri mali asi okolo 150 cm.... :grinning:
ak si teraz spominam poznam len dve talianky co su vyssie odo mna :slight_smile:
ja pracujem v advokatskom studiu, rano chodim na sud, na kataster, na radnicu a tak...potrebovala som len diplom zo strednej, a na pohovore videla ze viem po taliansky - samozrejme pravnicke vyrazy som sa naucila v terene a na univerzite, ktoru som si popri tom spravila, ale bud v pohode!!! chod do toho a hotovo...ja ked teraz nad tym rozmyslam aka som bola mlada (21) a oproti terajsku ako malo som vedela po taliansky a vidis to...oni si cenia chut a nasadenie, ovladanie jazyka pride spolu s tym....
7. zář 2009 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, jasan...ty mas auto k dispozicii? naco ho mas prehovorit? co nehrozi?
no aj ja chodim sukromnemu 100euro zakazdym - ale moj mam ultrazvuk hned vo svojom kancli tak mi to hned spravil, to sa inak robi oddelene?
7. zář 2009 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem Marcy za podporu. Si zlatucka :dizzy_face:. Jani, platis teda dost za doktora, ale tu je vseobecne starostlivost velmi draha. Nastastie svokrovci maju vsetkych znamych doktorov, takze ja som tu este nikdy neplatila. Zatial ... :grinning:.
7. zář 2009 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Vy sa mate, ze 13 km od seba. Juuj, co by som ja dala za jednu kavicku so slovenkou :frowning2:.
7. zář 2009 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
no ze ho tazkko prehovorim aby sme kupili dom pri mori a isli tam byvat...
ja nejazdim ale to neni problem...
staci povedat muzovi a odvezie ma...
ten moj mi robil iba ten vnutorny ultrrazvuk...
ten vonkajsi on nerobi...
baby ja som chodila sem k zubarovi a tam sme nechali uz tolko penazi ze asi byt som si aj auto mohla kupit...
len za jeden zub ktory mi chybal som platila 2000euro...
7. zář 2009 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobra palka ze ten zub. Inac ja mam sukromnu zubarku v blave, je super, aj ceny su zatial v poho, ale tu v Italy mi to pride dost prehnane.
7. zář 2009 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
hej veru zubari su tu poriadni ladri...nastastie ze mam krstneho zubari, pravidelne v auguste chodime k nemu sa dat do poriadku...toscany to je dolezite mat znamych doktorov :sunglasses: a este ze ti nedaju zaplatit..no parada :slight_smile:
Jani tak super, mozme hodit stretko, tvoj drahy pozna tuto zonu?
mne robil najprv vnutorny a hned sme isli na vonkajsi...vytlacil mi tri fotky, ale vidiet to nazivo je uplne ine..nabuduce si chcem zobrat kameru alebo fotak a natocit to aj pre nasich :slight_smile:
7. zář 2009 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
toscany, sorry ako sa volas? ja ta stale volam toscany..a kolko mas rokov?
7. zář 2009 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, vies ze uz zacinam pomaly priberat...teda najprv som schudla tri kila a teraz som asi dve pribrala a normalne po dvoch hodinach ako som sa najedla, zacne mi zaludok posielat taky signal ze nemam co spracovat, daj mi nieco hahahahaha, sranda...ze by to nebol zaludok??? :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
jaj nic mi nehovor o priberani..ja uz mam navrh 3 kila...
a to som naozaj malo jedla zo zaciatku nakolko mi bolo zle :frowning2:
ideme so svokrou do chicca...
chodime do grandate...
potom sa vam ozvem...
marcy napis mi presne kde to byvas...
ten moj to tu pozna...
a inak mozme dat stretko aj u nas :wink:
7. zář 2009 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ok buon giro :slight_smile:
7. zář 2009 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj ja pridem na stretko, nasadnem do auticka a snad dorazim :grinning:. Marcy, volam sa Katarina a mam 30 rokov. A ty? Baby, ja som neni ani tehotna a za dva mesiace ma navrch 4 kg :grinning:. Ked mne tu tak chuti, no zabijem sa. Ale poviem vam pravdu, ja som aj rada, ze som pribrala trosku, konecne vyzeram k svetu :sunglasses: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
7. zář 2009 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
jasne...dojdi :slight_smile: ja mam 29...tak to sme vsetky tri fakt rovesnicky :grinning:
no este to, len pekne papaj...si predstav ze ked som sem prisla som mala o 10 kil viac, taka som bola rozkotena z horaliek, mil a kaveniek a tu som tak z chuti jedla ale pravidelne - tri krat denne a v priebehu pol roka som zhodila 10 kil sama od seba na moju idealnu hmotnost... :slight_smile:
7. zář 2009 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek