• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Super Marcy, ja si myslim, ze strava je tu super, ja sa snazim jest pravidelne, rodinne stolovanie je tu tradiciou, takze sa z toho vsetkeho velmi tesim :grinning:. Kedy planujes nastupit na matersku?
7. zář 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuuuj no tak to je vo hviezdach...ak mi bude fajn az v 8 mesiaci, ak ale bude kruta a neprijemna zima a uz toho budem mat dost tak skor..uvidime....
hej veru to rodinne stolovanie nam na slovensku trosku chyba, ale zas sa mi nepaci ze sa jedava az o 20.30-21 a hlavne teraz..najradsej by som vecera o 18.30 a hotovo :slight_smile:
7. zář 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, musíte ma začať učiť taliansky, lebo vy my stále narobíte chute s tými receptami a ja lúskam a lúskam a jediné, čo preložím je lasciare a lavorale.... :grinning: :grinning: a ingrediencie :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcy, aj mne to strasne vadi. Moji svokrovci si strasne potrpia na preciznom stolovani. Niekedy som aj nervozna, lebo som hladna a musim cakat na tu spravnu hodinu :grinning:.
Skus pouzit lubovolny online slovnik, pomalicky sa ucit slovicka. Treba si najst ten, co ti najviac vyhovuje, ja sem tam pouzijem tento: http://slovnik.azet.sk/
7. zář 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babky, vlozila som fotku mojich kvietkov. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Takto mi zakvitli pocas leta :grinning:.
7. zář 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
krááásne kvetinky.... čo to je? :sweat_smile:
7. zář 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: to krive ako veza v Pise je margareta, kvitne malinkymi bielymi kvietkami. Ostatne su "le primule", v preklade prvosienky, len ten preklad sa mi trosku nezda, ja som si vzdy prvosienky predstavovala inac :grinning:.
7. zář 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Moni, ja som tiez bola zblaznena najprv do talianska a talianciny az potom do mojho manzela takze tuto tvoju pasiu pre taliansko by si mala rozvijat nejakym kurzom talianciny....samovyucba je ok ale neda sa to porovnat s kurzom...neda sa ti uvolnit sa na hodinku dva razy tyzdenne ze by si tam chodila...?
7. zář 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, sikovnaaaaa...krasne kvetinky!!! ja som mala tak nadherne rozkonareny jazmin na balkone, ale 4 litre vody mu veru nestacili na mesiac ked sme isli prec na prazdniny a tak mi totalne vyschol..no nic budem musiet zacinat zas od zaciatku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. zář 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem babky, som rada ze sa vam pacia :dizzy_face:. Marcy, skoda kazdej kvetinky a zvlast ked je krasna a velka. Ja sa uz tesim na jar, chcem ich posadit omnoho viac.
7. zář 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hey veru...no dobre, tak pekny vecer vam prajem baby..mne padla a aj ja padam domov....baci baci xxx :sunglasses:
7. zář 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcy, v tomto zapadákove tak maximálne angličtina a nemčina..... taliančina asi nie....
a ja opačne,najprv manžel, Slovák, potom taliansko a teraz taliančina.... je to ťažký jazyk?
7. zář 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: jeeeeeeeej katka-toscany, krááásne kvietky, môj manžel je hotový z kvetov, máme ich plný byt a každý kto ich vidí žasne a chváli mňa a ani nechce veriť, že sú vizitkou nie mojou :grinning: :grinning:
tak zase som dostala tip na cestoviny, tuším, že táto stránka bude pre mňa jedálnym lístkom...
7. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monky, nie je to az taky tazky jazyk. Anglictina sa mi zda tazsia. Ako daleko si uz pokrocila? Z coho sa ucis?
7. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Boci. Ja som som uz mojho nakrmila a utekam tu :grinning: :grinning: :grinning: . Pre teba je jedalny listok a pre mna je tato stranka prijemnym "posedenim". K tomu pohar vinka alebo zmrlinu a ani vonku nemusim chodit :grinning: :grinning:.
7. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ešte z ničoho..... nemám impulz.... a ani knihu.... ja som typ, čo niečo začne a nedokončí... typický rak :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a tak sa bojím, že vyhodím prachy za knihy a potom mi budú zapadať prachom...
7. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: presne, ja nemčinu ako tak ovládam,ale stále si musím akoby prekladať kým niečo poviem, ale bude to asi tým, že som v nemecku nebola
a to je dôležité, byť v krajine a hovoriť..
mne každý hovoril, že časom zabudnem, ale to akoby mi povedal, že sa zabudnem bicyklovať, keď som sa už raz naučila...
okrem toho,je dobré si opakovať slovíčka, stačí párkrát denne, tak si dám brušáky a pár slovíčok a deň sa môže začať..
a romy tiež učím slovíčka, a dnes ma prekvapila, namiesto poď sem na mňa z postieľky kričala vieni qua....miléééé
7. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: monkula ty si odkiaľ? z bratislavy ako toscany?
7. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, ked si budes hovorit, ze nic nedokoncis, ta nedokoncis. :angry: Hore hlavu a do toho. Tu je kurz pre zaciatocnikov:
http://www.italica.rai.it/lingua/corso.htm
7. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak budes potrebovat pomoc, napis mi Moni. Trosku sa tam tazsie orientuje, ale to ty zvladnes. :wink:
7. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tosca a ty tu nemáš fotky?..či ste všetky na facebooku?
7. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej, Kati, ďakujem....
Asi si zajtra kúpim zošit a budem študovať... už po tridsiaty krát... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ozaj kati, prečo tu nemáš foto? ja na FB nie som.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: som an skype a na myspace :slight_smile:
7. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj a čo s tým mám robiť? :astonished: :astonished: :astonished: :sweat_smile:
7. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby...
hlasim ze uz som tu..
bola som tomu mojmu spravit veceru a idem umyt riad.
jaj akosi sa nam tu ochladilo :unamused:
mame okolo 24stupnov.
Pippo isiel do oratoria je tam neaka rozlucka s prazdninami tak zase sa vrati okolo 23:00
7. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani.....
jarko mi Ťa vymazal zo skypu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
7. zář 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nie som moc fotogenicka a rada ostavam v pozadi :grinning: alebo v uzadi :grinning:. Ale pridam tam neskor aspon fotky toskanska.
7. zář 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. krok je vyber jazyka, klikni na italiano. 2. krok si vyber ci chces situacie s obrazkami alebo fotografiami.
7. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jazyk som si vybrala, ale tam som aj skončila, teliatko, no :grinning: :grinning:
7. zář 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a potom na tu sipku vpravo dole.
7. zář 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni aj ty si rak? ajja , kedy narodena...aj ja som taka ze zacnem milion veci a nic nedokoncim ale posledne som si povedala ze vsetko dokoncim - ono sa to da...tak len do toho
7. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek