• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
dakujeme Katka... robila si to tiramisu?
13. zář 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes nie, robila som taku specialnu tortu z celozrnnej muky. Ide tam aj trstinovy cukor a kopec cokolady :slight_smile:.
13. zář 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu je receptik, nasla som ho na podobnej stranke ako je konik, len talianskej :grinning: :

Torta integrale con nocciole e cioccolato

Ingredienti:
-250 g di farina integrale
-100 g di zucchero di canna
-1 vasetto (125 g) di yogurt bianco magro
- 1|2 vasetto da yogurt di olio di semi
-2 uova
-70 g di nocciole
-50 g di cioccolato fondente
-1 bustina di lievito
-1 pizzico di sale
-latte parzialmente scremato q.b.
-burro per imburrare la tortiera

Lavorare con la frusta lo zucchero con i tuorli d'uovo fino ad ottenere un composto omogeneo; aggiungere lo yogurt e l'olio continuando a mescolare con la frusta. Aggiungere poco a poco la farina e il lievito, se l'impasto risultasse troppo duro, aggiungere poco latte parzialmente scremato a temperatura ambiente. Montare a neve gli albumi con un pizzico di sale e incorporarli delicatamente al composto; aggiungere le nocciole tritate e il cioccolato spezzettato. Mettere il composto in una tortiera di 24 cm di diametro precedentemente imburrata e zuccherata e infornare a 180 per 40 minuti
13. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja, čo je to tá cioccolato fondente? My sme mali zmrzku s touto príchuťou, no úžasná.... len vždy keď som si ju kúpila, mi ju malá zjedla :rolling_eyes:
13. zář 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata :grinning:
no ja som vcera vecer zalomila v posteli...
v noci ma Pippo zobudil lebo mal v izbe komarov :unamused:
az dva krat a potom som nemohla spat :frowning2:
dnes je aj tu krasne slnecno :sunglasses:
co mate dnes v plane?Kati najdi mi neaku fajn torticku kde prevlada vanilka.prosim :sweat_smile:
ides dnes na obed k svookrovcom?
a ty moni varis nieco ?
13. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, je to ako u nas mliecna cokolada. Jani, pohladam, urcite ti dam potom link. Prajem dobru chut k obedu, my dnes obedujeme vsetci in ristorante :grinning: .
13. zář 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. zář 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyzeraju dobre.mnam
hned zajtra jednu skusim,pojdem si kupit co potrebujem...
fondente nie je horka?
13. zář 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
vas tu teda je :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
my byvame hned pri mori mame to asi 5 min :wink: aj ked si ho moc v lete neuzijem,nakolko pracujem..ale asi budem muset hladat druhu pracu na cely rok a nie len na leto ..aj ke tu je to trosku problem nakolko su tu same hoteli co su otvorene iba v lete :unamused:
maly uz spinka tak som sem na chvilku nakukla...vy teda vyvarate peciete az slintam :grinning: :grinning: :grinning: ja som taky antitalent na varenie a pecenie este horsie :grinning: :grinning:

toscany ty si dobre vychadzas zo svokrovcami?deti nemas este?aj u mna to bolo dobre kym sme nekupili byt a narodil sa maly tak ten vstah sa zmenil asi skor z mojej strany... :frowning2: zacalo mi vsetko vadit ona ked sem pride tak si robi ako doma :angry: :angry: vsetko prehadzuje stale perie vecy a to v rukach a hlavne mi vadi ked mi perie moje intimne vecy to by som ju najradsej zabila :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: aj s malym neha ho robit co cche ..minule ze naucili maleho novu hru tak som sa tesila ale ked mi to ukazal zostala som s ustami otvorenimi :pensive: spravil ze cara cara mama a pohladkal ma a na trety raz mi streli facku a oni sa tomu tak smiali az az ..nemala som slov ved on tomu nerozumie ze je to zo srandy ako oni hovoria ale ked tak bude na ulici alebo v jaslach decka fackovat to bude :angry:
13. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak tu tu ale rozvoniavaaaa, mnam tosc..tá tortička sa dobre už číta,potom nám povieš ako chutí...
ja mám mojich chlapov kozorožcov na turistik, on majú energieeeeeeee za piatich...
svokry, to je iná kapitola, tá moja je fajn, kedže býva od ná dalej, má svoju ambulnciu, takženemá na nás a vnúčatá veľa času, čo treba im pokúpi a občas príde

tak resumé je, že tie čo píšete z italy, ste tam vydaté, my zo slovenska tiež, u nás sa taliansky občas hovorí, lebo aj manžel hovorí rozumie, on robil niekoľko sezon pre českú cestovku sprievodcu, v rámi záľuby, je totiž veterinár :grinning: :grinning:
13. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
:fearful: :fearful: to čo mi blbne klávesnica????...neberie mi niektoré písmenká, tak prepáčte za preklepy.. :grinning: :grinning:
13. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky, my sme sa len teraz vratili z obedu :grinning:.
Jaji, ja mam super vztah so svokrovcami, my si tykame a oslovujeme menami. Ta moja je mi strasne podobna, my si rozumieme niekedy aj bez reci. Zatial je to super a dufam, ze sa to nezmeni. Ja mam kluce od ich domu, oni od nasho, dokonca svokra mi pred mojim prichodom zariadovala kuchynu. Samozrejme, ze to konzultovala predtym so mnou. Je mi to luto, ze mate takyto vztah, mna by to velmi bolelo ,pretoze ja tu mam v podstate len ich. Moj je jedinacik :frowning2: . Neda sa s nimi sadnut si vklude a porozpravat o pravidlach? Musis najst nejake riesenie.
Adri, ktoru tortu si mala na mysli? Tortu integrale som dnes robila asi po stvrty krat. A je super.
13. zář 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati a ci ste dobre jedli? :grinning:
my pojdeme za chvilu von prejst sa...
a potom do obchodu chcem si ist kupit neake kietky...
a musim kupit aj jedlo pre korytnacky :wink:
jaji je to naozaj strasne ze mate taky vztah...
ja som mala taky s mojou prvou svokrou..to bolo hrozne...
terajsi svokrovci su fantasticky...nevymenila by som ich za nic :slight_smile:
Kati my sme na tom rovnako.aj moj je jedinacik...
13. zář 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani. Ja som si objednala ravioli di ricotta, potom steak a insalata :sunglasses: . Este k tym svokrovcom, tu hru, co chudacika Kika naucili, svedci len o ich inteligencnej urovni. Prepac Jaji :frowning2:. S tym skutocne nic neurobis, len ze to budes ignorovat a ich navstevy obmedzis na minimum. Nic ine ti neostava. Ludia sa nedaju prerobit. Najdolezitejsie vsak je, ze tvoj manzel stoji pri tebe a dokaze sa ta zastat.
13. zář 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co robite vsetky? Dnes tu nie je nikto?
13. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Kati
ja som tu :grinning:
teda viac menej chystame tasku do skoly..
zajtra nam to uz zacina :frowning2:
13. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej, tak zacina skola v Italy :grinning:. No to budu zase cesty plne :angry: :grinning: . Ktoru tortu si vybrala Jani? Potom mi napis recenziu.
13. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany a to je iba nieco...ja by som aj knihu mohla napisat...mozno pred tym som si to nevsimala lebo som ich videla malo ale potom nejak mi zacalo vsetko vadit..mozem povedat ze ked som bola u nich prvy krat tak mi pekne ukazala mesto chodili sme spolu na trhy a na kavu.zoznamila ma z jej kamaradkami aj ked trosku stare na mna ale mi to vobec nevadilo bola som rada ze mozem ist niekym na trhy :slight_smile: mozno ze len z mojej strany sa ten vztah zhorsil :frowning2: ale co uz nic nespravim proste su veci co mi vadia a ked nieco poviem tak sa hned urazi tak som sa uz viac nesnazila rozpravat...teraz to poviem muzovi a on ked chce nech si povie alebo nech si robi co cche..
davala mi maleho spavat o 14hod.potom spal do 17 a vecer mi nechcel spavat..
13. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
torta alla vaniglia e mele tuto som vybrala...
uvidime ako to dopadne jasne ze napisem...
dievcata dnes to tu musim skoncit..
idem za Pippom pripravit co este treba a do sprchy...
zajtra mi Maxi berie computer opravit...
takze neviem kedy mi ho prinesu spat...
dufam ze vecer :angry:
tak vam zelam dobru noc....
pa
13. zář 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, nemas to lahke chuda moje :frowning2:. Ale ako si pisala, nastastie byvaju daleko. Kiko pokracuje v skolke alebo si ho nechas teraz doma?
Jani, dobru a pa zajtra :slight_smile: .
13. zář 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: toscany pekne si to napísala...
ja som niekde čítala štúdiu, že pokiaľ sú muži jedináčikovia, rodičia sa k ich partnerkám stavajú dvojako
buď sú z partnerky nadšení...to je asi tvoj prípad tosc..pretože im vynahrádza dcéru, ktorú nikdy nemali a sú pre ňu úžasní parťáci
alebo naopak :confounded: :confounded: nová nevesta je pre nich rivalka, ktorú chtiac nechtiac dostávajú v rôznymch situáciách do úzkych a má z nich skôr negatívne pocity, než aby si myslela, že ju prijali do rodiny s otvorenou náručou..
alebo to môže byť celkom inak..
ako vás inak berú ako cudzinky?
ja keď som sa vrátila z talianska, takmer každý sa ma pýtal ,akí sú talianski muži, či je pravda, že sú iní ako naši..no na to je tisíc odpovedí, všetko závisí od rodiny bola moja odpoveď, možno sú viac otvorenejší a vedia inak vyjadriť lásku a pozornosť ako naši, alebo?
možno je to len moja skúsenosť..
inak pekný modrý pondelok..
14. zář 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
nam dnes prsi pocasie na nic no uz tp vypada na jesen...boli sme sa etse prejst na bycikli lebo som muslea ist kupit malemu mleko a vymenit baterky do ovladaca co mame na alarm..vcera som ho nemohla odblokovat tak mi to tu piskalo asi polhodiny :angry: :angry: :angry: :angry:
vecer asi pojdeme na pizzu z kolegmi z hotela len zalezi od maleho ako bude vcera zaspal uz i 21h
14. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, kukám že tu vypisujete jedna radosť, nemám ani čas vás čítať takže už pomaly ani neregistrujem kto tu je nový :confounded: no pri malej je to teraz perné

baby neviete nejaký dobrý receptík na tortu? :confused:
14. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj talianske kontesy...ako sa mame? vidim recepty tu padaju jedna radost...hej veru aj dnes vecer sa zrealizujem, cukinova torta pre zmenu...a zajtra asi nase fajnove slovenske pagace s kyslou smotanou...

Jani - pippochiara - musis ju najst tu v obchode - v carrefoure ju maju - len sa pozri - uz je napisane aj potaliansky panna acida...mnam mnam..ozaj citis uz nieco v brusku? akoze ja som citala ze az v 20tyzdni sa zacina citit ale moja mamina mi povedala ze uz v 4.mesiaci ona citila ako "dotyk motylich kridel" no takto romanticky mi to popisala...ahahaha, tak take jemne nieco citim aj ja ale potom sa mi do toho prida moje crevo a to viem ze je crevo a tak mozem hadat ci to fakt bolo moje kinderko alebo len zaciatky pracovania mojho creva...no dobre som to pomotala ak si nieco z toho pochopila, budem rada ahahahahah

Katka ako to vyzera s kurzom? mas ho kazdy den alebo menej krat do tyzdna? co si vystudovana?

Adri, aj moj je jedinacik, tiez som si myslela ze aka bude svokra ziarliva ked pridem, ale vobec, od zaciatku bola kamaratska a ako si pisala su radi akokeby mali dalsiu dceru, aj svokor neda na mna pripustit....

Jaji, skus vypustit vsetku zlost z teba a dat jej dalsiu sancu od zaciatku...lenze predtym si musis s nou sadnut aj s tvojim manzelom a povedat jej ako si predstavujes vychovavat tvojho syna, nech nekazi tvoje metody...ak je inteligentna a pre vase dobre to bude chciet urobit to urobi...drzim palce

:slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marcy. Tak mamina je velmi romanticka :dizzy_face: :dizzy_face:, musi to byt super pocit. Tak skolicka je super, uz buduci tyzden koncime. Chodim denne od 8.30 do 13.30. Rano gramatika, potom konverzacia a potom literatura. Strasne vela som sa naucila, fakt super skola. Ked budes mat cas, tak nam prihod ten recept na cukinovu tortu :slight_smile: . Moze to byt zaujimave :grinning:.
14. zář 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte italky!!! Tak jsem se vrátila z té vaší krásné země domů a....... jsem nějaká unavená. Nějak mi chybí to slunce, voda, vzduch :grinning: . Ale máme jasno, příští rok, stejná destinace. I když klasicky při příjezdu komplikace, ale tentokrát brnkačka, oba kufry dorazili. Jen troubele s autem.

Katarínko, opravdu jsme se 2x odhodlávali tě přepadnout, ale nakonec jsme skončili vyplácnutý u bazénu. Nějak nebyla chuť cestovat, když byl takovej vegáč. Bejt trošku horší počasí, tak jsme se nasánkovali :grinning: :grinning: :grinning: Měla jsi kliku. Nu holt příště :grinning: :grinning:

Ještě taková technická, holky, jak to tam zvládnete přežít, teda to jídlo. To jsou takový dobroty a tak mi to dycky chutná, ale chodit na večeři jako íčka v 9 večer, tak to nepřežiju. Jsem si jednou dala maso s lanýžema, byla to teda božská mana, ale noc byla krušná :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj Alicka!!! Myslela som na teba :grinning:. Dnes mi prezvanalo take zvlastne cislo, tak som v duchu dufala, ze si to ty :grinning: . No neva. Bududci rok ta pozyvam tiez :wink:.
Ja som pribrala za dva mesiace 4 kg. Takze to nekomentujem. Ale nastastie sa mi tie kila zisli :grinning:. Inac, pocasie bolo vcelku fajn, co chalani? Ako sa ma Opa? Ste vsetci v poriadku?
14. zář 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dávám teď fotky na web rajče, tak ti pak hodím link

bylo božsky, no prostě božsky. v bazénu teplá voda a jen my s MM jsme se koupali nahý, kluci vyžadovali plavky :- :grinning: :grinning: do Orvieta 4 km, takže restaurace byly jasný, ale oblíbili jsme si tam jednu La palomba. Co to vlasntně znamená, holub?
14. zář 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a Opa je ve špitále, už ho přeložili do geriatrického centra, hele luxusní hotel. Fakt. Byli jsme za ním v neděli a ještě teď mě bolí pusa jak jsem zkoušela jeho cviky co má na rozmluvení. Měl totiž problémy s mluvením a tak se na to přišlo. Dokonce mu teď mnohem líp rozumím, neb dobře artikuluje. Takže se náááádherně a rychle rozmluvil. S chozením je to zatím horší, dojde si na záchod a do koupelny, ale když jde cvičit, tak má ten strkací vozejk. Doktor říká, že za 3 měsíce nikdo nepozná, že se něco přihodilo. A měl by jít ještě na 3 týdny do rehabcentra v Passau, to patří k veeelmi dobrým, tak snad bude místo aby jel hned z nemocnice.
14. zář 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek