• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
katrinka, aha, tak holt příště :grinning: My platili.

mon, my když chodili v Orvieto a v Římě, tak účtujou pokud jíš něco jako servicio. Takže pro nás to bylo dycky 8 navíc, i když jme měli třeba konzumný za 10 EUR :confounded: A nikde jsme nenašli info či je to jako i dýško nebo ne, tak jako třeba v Paříži. Jelikož tam většinou platí kartičkama, tak na účtě je napsáno, že ti automaticky účtujou dýško už ale nepamatuju kolik% z výšky účtu.
15. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokial ja viem, tak "servizio" sa plati v restauraciach s vyssou urovnou. Potom "dysku"platit nemusis, casnici su plateni zo "servizio". V Parizi ti uctuju "dysku" automaticky k uctu.
15. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě ty restaurace nepřišli jako vyšší úroveń, prostě normální pizzárny kde je i normál jídlo, nebo kde jíš třeba ve "dvoře" a jídelák je jen ručně psanej v sešitě. I u Pepeho v římě, a to byla pidi reštyka :grinning: :grinning: :grinning: Ale dámy podařilo se nám dát to nejdražší kafe v Itálii :grinning: :grinning: za 2,50 kapučíno!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: a ještě k tomu servicio :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vo Venezii ho dostanes za minimalne 5 Euracov :grinning: . No ja spytam toho mojho na to "servicio". Nejako sa mi to nepozdava, ze aj v pizzerii sa to plati :angry:.
15. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, uz viem :grinning:. To co ste platili sa nevola servizio ale "il coperto". To zahrna napr. chlebik, voda, mineralka. Restauracie alebo pizzerie to zahrnaju do cien, niektore to maju takto oddelene. Ani ja som to nevedela :grinning: :grinning:.
15. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
huuuuu tak to je drsoň :grinning: :grinning: Oni to byly restaurace, většinou označený buď trattoria, nebo tratoria a pizzeria. Ale proč ne, jen mi to přišlo docela dost na to, že dostaneš jen chleba bez chuti :grinning: :grinning: A tam co bylo draaaahy kafe, tak tam teda dvě pidimističky s lupínkama a tortilama :grinning: :grinning: :grinning:

Tam kde si pošmákli, tak tam mi to "nemrzelo", ale z jedný jsme se fakt po.....zvraceli :grinning: :grinning: a to my bylo líto peněz :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuuuu, tak to mi je luto :frowning2:. To jedlo bolo pokazene?
15. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj... tak teraz si mi kati, etda ten Tvoj, ako sa vlastne volá? nech mu stále chudákovi nehovorím Ten Tvoj.... ozrejmil problém, čo ma trápil od príchodu z dovolenky....
lebo my sme boli v caorle a tam sme si dali pizzu, a nejaké džúsiky, a tak... a pizzu sme nevládali, tak čašníkovi hovorím: Pizze per asporto prego... ale som dobrá, čooo? :grinning: a on že samozrejme, a potom doneisol tri pizze v obale a potom účet a tam hore že coperto, 8€ a my sme to zobrali ako koperta, obal... a sme si mysleli, že za tie obaly sme platili 8 €...s me nechápali.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
člověče nevim, obyčejná brusketa, ale bylo to nějaký divný, ani jsem nedojedla a místo bazalky tam byla petržel nebo něco divnýho zelenýho. A rajčata byla asi cherry rajčátka, ne ty šišatý nebo ty masitý :confounded:
15. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chuuda Alicka. :frowning2:. Ste to mohli reklamovat. Moj chlap sa vola Matteo. :grinning:.
15. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: Moni, si skutocne dobra v taliancine. Nic si z toho nerob, ja by som si tiez myslela,ze coperto su tie skatule :grinning: :grinning:.
15. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati? A Matteo si robí aj cestoviny na lasagne? Že by mi mohol dať recept.... :sweat_smile: Lebo u nás sú tie ncestoviny tak strašne hrubé.... :angry: :angry: Švagrinká mi doniesla pastu per lasagne z UK, ale sa mi minuli... :sweat_smile:
15. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrinko, to je v poho, ale nevim jak bych druhý den, kdy jsem byla ráda že žiju se tam šla i jen podívat :grinning: :grinning: :grinning: já to mám tak nastavený v hlavě. Se pak tomu kde mi nesedělo nechutnalo vyhýbám a chodím obloukem.

Ale to je brnkačka, v blavě se mi stalo, že mi dali plesnivý lokše s kamenným xichtem. Ale odhalila jsem je :grinning: :grinning: Mají kliku, že už neexistujou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Je to už pár let.
15. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nerobi zlato, ale pohladam ti recept :wink:.
už tlačím bruschetu, ale bez bazalky...
Alicka, som to hovorila mojmu co sa vam stalo a on, ze ste to mali riesit :angry: . Tu su dost prisne pokuty. Inac Blava ma neprekvapuje. :pensive: Dobru chut Monicka :grinning:.
15. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobruuu nocku babulky. :dizzy_face: Idem uz hajat.
15. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrú Kati... a ďakujem dopredu za recept.... :wink:
15. zář 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem to vyřešila tak, že jsme tomu místu vyhýbali :grinning: , neb mi bylo jasný že anglicky ani německy se s nima fakt nedomluvím :grinning: :grinning: :grinning: A proč si znepříjemňovat pobyt, že. My teď musíme řešit autopůjčovnu, to bude maso, neb nám dali jiný auto než jsme si objednali a když jsme říkali, že fakt ne, tak nezájem. Měli jsme 2 měsíce dopředu objednaný autosedačky pro 4 letý děti a dostali jsme "vajíčka" pro děti do 3 let :grinning: :grinning: :grinning: , takže poněkud nepohodlné a že se nevešla 3tí dospělá dozadu, o tom nemluvě. Takže se fakt blbě cestovalo :angry:
15. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
halo halo, všichni pastujete? :grinning: :grinning: já pro změnu polentuju :grinning: :grinning:
16. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, keď ste také super vo varení a pečení, nevie nejaká recept na typické talianské croissanty?????????
Tie mäkkučké z lístkového cesta, čo kúpite každé ráno v bare alebo aj v autogrille. To cesto akoby bolo vykysnuté, lebo je mäkké. Ale ja som to skúšala dať dokopy (lístkové + kysnuté) a nevyšlo z toho ktoviečo.
16. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Monicka, lasagne sa robia:
Na kazdych 100 g muky ide 1 vajce. Vypracujes si cesto, vyvalkas na tenucko a nakrajas obdlzniky. Das varit na niekolko minut 2 - 3 vo vode, do ktorej pridas kvapku olivoveho oleja.
Alicka, ty lubis polentu? Ja ju neviem ani pripravit :zipper_mouth:.
Matap, ja si na croissanty ani netrufam. A myslim, ze take chutne ako su z obchodu by sa mi ani nepodarili :grinning:.
16. zář 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ďakujem katka, vyzerá to jednoducho.... A žiadna soľ? :sweat_smile:
ja som polentu ani nikdy nejedla, čo to je? Tu je hluuuk... susede menia radiátory, vonku hrá obecný rozhlas, no proste blázinec....
ja pijem kávu a dopapala som koláčik, vôbec sa nemíňajú...asi sa tam medzi sebou množia.... :grinning: :grinning:
16. zář 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, ty provokater jeden!!! Ty mas stale este tie kolace :angry: :grinning: :grinning: ???? Inac v tom recepte, co som nasla, nepisali sol, ale nic sa nestane, ak ju tam pridas :wink:.
16. zář 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, tie koláče budú asi ešte týždeň.... Tooooľko som ich dostala.... :grinning: :grinning:
16. zář 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:stuck_out_tongue_closed_eyes: to je srandaaaaaa, ja zase milujem slané vecičky a špecialitky...
sladké len moji domka milujú...
16. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bry vecer kocky...tak tu cukinovu tortu som robila len dnes...a robim si tu festy 70-80 rokov, drupi sereno è...boze zboznujem ju....a ine stare hity.... :slight_smile: :grinning:
16. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
cosììì piccola e fragileee
16. zář 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
o no no no nooooo :grinning: :grinning:
Luca sa Ti nesmeje? :grinning: :grinning:
16. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Polenta je taká žltá kaša a dosť ju jedávajú tu v Piemonte. Na každej mestskej slávnosti ju tu robia. Vyzerá to ako taká hustejšia zemiaková kaša, len je robená sa mi vidí z kukuričnej múky. A mne to ktovieako nechutilo. Mne sa to videlo také ako bez chuti.
17. zář 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek