• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte
ako sa mate ?vidim ze pribudaju recepty :wink: sikulky ste
ja tu mam od dneska maminu.skoncila vcera robit..a teraz bude chvilku u mna a potom pojde domou na sk a este nevieme ako ci pojde na buse alebo by sme sli aj mi na otocku...zalezi od muza nakolko on pracuje do 25 sep.a potom zase kiko zacina v oktobri s jaslami.. ja by som chcela byt doma aspon 10dni no uvidime vsak by mohol ist do jasly aj o tyzden neskor ne?

polentu robia aj tu u nas mne sa moc nepaci a ani nechuti... :frowning2:
17. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar kočky!!! vy neznáte polentu??? já myslela že to k nám přišlo z tiálie :grinning: :grinning:
Je to fakt kukuřičná mouka a dají se s ní dělat miliony věcí. Uvařit naslano , na sladko, když je uvařená a stuhne tak grilovat. Taky s ní dělám tapenádu na maso či ryby..... když se vaří tak v mlíce s vodou, nebo v bujonu, dokonce i ve víně, doladit parmasanem, bylinkama, mascarpone....Široké využiží a doooobrota.

Ale já obdivuju všechny co děláte čerstvou pastu. Mě se to nějak nedaří a nedaří :grinning: :grinning: mám za sebou teda jen 2 pokusy, ale stačilo. A to nemluvím o gnocci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Tady v obchodě sice mají vakuovaný, ale ty njsou tak dobrý, tak holt musím vydržet do příštího roku.

Máte taky krásný babí léto? My šli dneska s klukama jako že lovit ryby. Jsem jim na proutky uvázala provázky a na konec provázků vázala piškoty. No a ty mrchy ryby dycky vožrali piškot ale nechytily se :grinning: :grinning: to jsem říkala klukům kdy se divili kde jsou piškoty a proč není ryba. Měli v plánu nalovit na zítřejší oběd, takže budu muset skočit do obchodu pro chlazený :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2009 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby, ako?

jaji ty ešte robíš? :confused: či už si skončila skôr lebo tí svokrovci odchádzali? :confused:

aj tu jedia polentu, ale nie vo forme kaši, dá sa to kúpiť v obchode, no keď som to prvý krát videla, tak som si myslela že je to niečo ako knedľa :grinning: jedla som to asi len zo 5x ale veľmi mi to nechutí, ani malej. keď som robila v hoteli tak to šéfka robila s osobukami alebo ako sa to mäso volalo :confused:

my sme boli včera v meste, musela som malej kúpiť nejaké botasky, lebo cez leto sme mali len také plátenky tak kým sme pobehali nejaké obchody s ňou :rolling_eyes: ale aspoň mi na obed dlhšie pospinkala :grinning:

katka ty máš ešte školu? :confused: kdesi som čítala že už budete končiť ale vôbec vás nestíham čítať každý deň :sweat_smile: a čo chceš robiť po škole? máš nejakú prácu alebo budeš hľadať?

marcy a ty sa ako máš? :confused: ešte pracuješ?
18. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti ja uz som skoncila robila som do 8 septembra...a ty ako nasla si nieco?zijete este s ujom a matko je tam s tebou?mala ako este ma plienku ci uz nie..
18. zář 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no od plienky by som ju už chcela odučiť, ale nejako sa nám to stále nedarí :confounded: už neviem ako ju to naučiť..a čo kiko? :confused: vy ste už bez plienky? :confused: :confused: ja si chcem hľadať niečo už na zimnú sezónu, Danielka by mala s kým bývať takže by mi to vyhovovalo, no som zvedavá či niečo zoženiem, musím skočiť do agentúry a ty ako s prácou teraz? nemáš nič v dohľadnej dobe? Maťko robí ale nebýva s nami, pretože by to mal dosť každý deň dochádzať ale má ubytko priamo v hoteli :slight_smile: takže nemá problém a má izbu s kolegom, tiež slovák, takže mu je dobre :slight_smile:
18. zář 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Ako sa mate?
Ahoj Martinka, drzim palce nech sa ti praca podari. Ja som este nehladala pracu, uvidime neskor, svokrovci tu maju hotel, takze ked treba, pomaham tam :slight_smile:. Jaji,aj tebe drzkam palce, aby Kiko skoro chodil na serblicek sam :grinning:.
Polentu myslim ze pozna kazda z nas :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
18. zář 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

marti tak nech ty to konecne s tou pracou vide...
ja si tiez budem muset nieco hladat v nejakom obchode alebo v fabrike aby mi to vyhovovalo s hodinami v jaslach.v pondelok mame schodku koli jaslam som zvedava co povedia..zmenil sa majitel aj ked to su comune a urcite aj cena bude ina :angry: :angry: :angry:

toscany tak pomahas v hoteli a ako sa ty paci? :slight_smile:
18. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte....
potrebujem zase radu: chcem zajtra upiecť torta di melle, túto katka od Teba? http://www.misya.info/index.php/2007/07/05/torta-di-mele.htm

len neviem, či som to správne pochopila... ingrediencie sú v poho, ale takže žĺtka vymiešame s cukrom, potom pridáme sneh z bielkov, potom múku, a zmiešame. prilejeme mlieko, rozpustené maslo a kypriaci prášok, zamiešame jablká a niekoľko ich necháme na vrch a dáem upiecť.... Správne? :sweat_smile:
katka, čo máš za motto? niečo s očami? :grinning:
18. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciaoo Moni. Tato torta je super super. :dizzy_face: DObre si to pochopila, len este ked si nakrajam jablcka, tak ich polejem citronovou stavou. Potom tak krasne vonia :dizzy_face:.
Motto: snivam s otvorenymi ocami :grinning: :grinning:.
jaji, v hoteli je fajn. Ked svokrovci idu prec, tak sme tam my, alebo aj sama.
18. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati, hej, to ej tam napísané..... ale to som nepotrebovala preložiť.... :slight_smile: :sunglasses:
18. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak drzim palce nech sa ti vydari. Potom napis aka bola :grinning:.
18. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasné, napíšem....
18. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zase chutky robite uz mi slinky tecu... :grinning: :grinning:
mne sa varit nechcelo tak sme si pizze objednali :grinning: :grinning:
18. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
viete mi poradit naco je formular E 301 ?
18. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
sa vám nečkalo, akurát som dozavárala uhorky,
minule ste ich tu spomínali...
tak vám virtuálne posielam...
tosc..v hoteli je fajn, aj ja mám tri sezóny za sebou, ale pri mori..

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3297715&vReferer=

moje dva kusy detí, máme tu jarmok, také boli po kolotočoch rozbesnenéééééééé...xixixix
akoby si vypili burčiaku...

ja chcem receptík na tortičku, mám čerstvé slivky a tvaroh, neviete???

:slight_smile: inak pekný večer..
ktosi tu spomínal plienky, naša romy presne od 20mesiacov plienky nepotrebuje, ignorovala nočník aj záchod a zrazu sa jej neviem čo porobilo a začala sa sama od seba pýtať..
18. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko...
bocmanka odkial si aj v mojom meste bol jarmok :wink: a sm z tt :slight_smile:
ozi ako to zvladas z 3 detmi? :dizzy_face: ja mam dost s jednym :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: no jarmokov je teraz kopec...ja som z martina :grinning:

:slight_smile: a tri detičky úplne super, už sme zohraná päťka,
odporúčam.. :grinning:
19. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka. torta upečená, vonia teda fantasticky, aj som kúsok zobla, ale ešte to je horúce, tak uvidíme až vychladne.... a jsom si jazyk popálila na jednom jablku.... :grinning:
19. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
monkula uz si nemohla vydrzat :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, no dufam, ze si pochutite :grinning:. Dnes tu mame krasny slnecny a horuci den :dizzy_face:. Ideme na prechadzku a potom na nakupy. Co dnes porabate?
19. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji, veru nemohla.... taaaak voňala.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
ale bola vynikajúca....
19. zář 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to som rada...

my sme boli pri mori trosku sme sa hrali s pieskom aj sme si nozicky namocili :dizzy_face: :dizzy_face: bolo super akurat neskor uz sa zamracilo tak sme sli na bicykli do mesta
19. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji a ty bývaš priamo v Rimini? ale vám bolo fajne..
My sme tu dnes ma li na návšteve svokru, varila som maĎarský guláš a taaak jej chutil, že si pýtala recept... :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...
dnes mami dalsi krasny dnik...az na ten vietor..

monkula ja byvam asi 20-25km od rimin v bellarii..
muz mi oznamil ze asi zajtra alebo pozajtra pride jeho brat ze sa tu zastavi na par dni...ten tiez konci letnu sezonnu .bol robit v jesole..
20. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky. Peknu nedelu prajem :dizzy_face:. U nas je "festa dell uva e del vino" :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Vecer ideme degustovat :grinning:.
20. zář 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata :sunglasses:
tak som konecne tu... :grinning:
ked dam malu spat precitam co ste tu zatial pisali,aby so m bola v obraze... :sweat_smile:
20. zář 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany tak pozor pozor aby to zle nedopadlo :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
je hlboká noc a ja ešte nespím...
:wink:

:grinning: tak najprv nám sem vletel taký mega-osa-siak..ako sa to volá???..taký nebezpečný,sme ho tu s manželom kántrili..nastriekali dákou somarinou a spláchli v záchode
:confounded:
potom sa nám dovracala romina, ale totálne..ešteže mám nepremokavú plachtu v postieľke..
tak sme si chceli s manželíkom vydýchnuť, že romantikuš večer...
aaaaaaaaaaaaaa
dovracal sa marko....
nestihli sme prezliecť, dopiť víno a to isté matej...
hovorí sa tomu pomedzi tri orgazmy sa tri deti dovracali :grinning: :grinning:
kráááááááásne sme sa rozlúčili s týždňom a celý happy /čakám kým doperie práčka tú sodomu gomoru../ môžeme vhupnúť do pondelka
ups, veď už je pondelok.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak pekný začiatok týždňa..dnes budem isto prvá
21. zář 2009 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
21. zář 2009 v 07:35 • flirtana
ahojte...
Boci takze super noc za tebou...a z coho im bolo zle?
uz im je lepsie?
inak mas pravdu si prva :grinning:
21. zář 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek