• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Marcy, ďakujem, aj si to odpíšem....
Ale vidím, že tu nejaké pravidlá neplatia.... Ako napr. v nemčine, ale aj v slovenčine....
napr. v nemčine neurčitok má koncovku EN, ako v slovenčine Ť...
Po odstránení tejto koncovky sa v prvej osobe pridáva okrem pár výnimiek koncovka E, v druhej koncovka ST, a v treťej osobe je to písmeno T
V množnom čísle 1. EN, 2. T, 3. EN.... napísala som to ako Maďar :grinning: :grinning: , ale chápete?

Alicka, No, zapíš si ma.... budem prínosom pre Tvoju agentúru.... :grinning: :grinning: Maďarčina je srandovná.... :grinning: :grinning:
9. říj 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon, s madarcinou si pamatuju , jak jsem chtela uň kilo cabajky - mysleno 1kg:slight_smile:) samo ze mi nerozumneli kolik chci:slight_smile:))
9. říj 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buona sera contesse.
Tu uz aj kurz prebieha :grinning:. No sikovne ste kocky.
Dada100, precitala som si tvoj prispevok a hned som sa zasekla, ze o co tomu psychologovi ide. Potom som nad tym rozmyslala, mozno chce, aby sa syncek naucil perfektne vyslovovat taliansky a nemylil sa slovenskymi slovickami. Neviem. Ale ja by som urcite so slovencinou neprestala.
Zajtra vecer mame slovensko-cesky babinec. Kamoska ceska oslavuje narodky, kupila som jej Pampero, bude veselo :sweat_smile: .
9. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: buona sera le donne perfette...
secondo me dada....allora vorrei dirti che...
to bolo pre monk...xixixixix :grinning: :grinning: :grinning:
takže môj manželík je z dvojičiek, jeho ségra je vydatá v čechách a jej dcéra /má teraz 8 rokov../ nerozprávala ešte ani ako skoro 3-ročná...pripisovali to tiež dvojjazyčnej výchove, ona na ňu hovorila slovensky a manžel česky,
môj matej mal 2 roky a rozprával všetko, vety, zložité slová, no keď prišli k nám z čiech na návštevu nevedeli "sa ho napočúvať.."
doteraz hovorí veľmi zvláštne, ale obaja sa zhodli na tom, že aďa /moja švagrinka sa snažila občas hovoriť česky, ale samozrejme , že hovorila česko-slovensky...a celkom smiešne, mne totiž stále príde smiešne, keď slovenky hovoria česky.../ a môj švagor zase opačne, snažil sa na ňu slovensky, ale bolo to to isté...
môj záver vtedy bol: dieťa potrebuje počuť oba jazyky, ale potrebuje cítiť aj istotu, teda, že s maminou hovorím slovensky a s ockom česky...a samozrejme že to chce čas, aby sa dieťa naučilo tieto jazyky od seba odlíšiť..
:grinning:
to isté je podľa mňa aj s taliančinou, akurát, že krajina, v ktorej sa žije, teda dadka žije v taliansku, tak krajina zvádza hovoriť a rozumeiť iba po taliansky...
ťažko povedať, každé dieťa je ojedinelé, ale každopádne, ak má starých rodičov a časť rodiny na slovensku, tak slovenčina je podľa mňa cool ak ju ovláda
a psychológ sa to podľa mňa bude snažiť nejak odhadnúť, či je dieťa pripravené komunikovať v oboch jazykoch...
ja aj rominu učím po taliansky, jednak aby som nezabudla a jednak aby niečo pochytila...ale ľudia občas krútia hlavou, keď na ňu zakričím "romina vieni qua...", a čo koho do nás...nie?????????????????
9. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monicka, kukni sa na tuto stranku, ci tu nenajdes nieco uzitocne pre tvoj kariernu taliancinu :dizzy_face::
http://www.iicbelgrado.esteri.it/IIC_Bratislava/Menu/Imparare_Italiano/Studiare_Italiano_on_line/
9. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, Adri, ďakujem..... naozaj si musím kúpiť lepší slovník :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Preložila som akurát dobrý večer perfektné ženy... podľa mňa.... allora.... to mi pripomenulo dovolenku, ta, Taliani začínali každú veto slovom allora :grinning: :grinning: :grinning:
A potom nič, amen tma..... a strašne ma to štve, že vám nerozumiem.... :angry: :angry: :angry: :angry:
9. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
buona sera :grinning:
boci neviem ci to bude dvojjazycnou vychovou...mozem potvrdit ze kamoska ceska,maju chlapca teraz v juni mal 3roky..ona rozprava cesky muz taliansky a ten chlapec rozprava super obajazyky...proste vie kedy prepnut :wink: a zacal rozpravat ked mal asi rok a pol...
Kati no ty si to tam teda uzivas :slight_smile:
9. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani. No uzivam ako uzivam, skor si myslim, ze sa vsetky snazime vyplnat volny cas. Bohuzial nasi chlapi robia od rana do vecera :frowning2:. Vsak to urcite poznas.
9. říj 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: monk..sa tu smejem, že allora...
tosc..
ten link, čo si dala....tak to ja krava po návrate z talianska, kedy som mala super vedomosti, som robila práve ten certifikát predposledný, c1, a jednu časť som nespravila a prešvihla som práve ten rok ako píšu..

Skúška pozostáva z 5 častí: počúvanie, čítanie s porozumením, analýza komunikačných štruktúr, písomná kompozícia, ústny prejav. V prípade, že sa absolventovi nepodarí úspešne zvládnuť všetkých päť častí, má možnosť zopakovať si chýbajúce časti skúšky do jedného roka..

takže si to chcem zopakovať, ale sa mi zdá, že sa krútim iba okolo domácnosti a detí ako píše monk...

:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a začína ma chytať aj poriadna jesenná depka, asi nával hormónov ako som prestala kojiť, nemám čas na nič, taak by som rada zašla do fitka a mala čas iba pre seba..ale manžel mi už sľúbil, teraz ako nechodíme s matejom na lyžiarske tréningy, tak práve tie 3x v týždni po 1,5 h budú IBA MOJE..musím to napísať veľkými písmenami...lebo sa teším
9. říj 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri....
:wink: Teda, aby ste si nemysleli, že sa len ľutujem, tak teda od budúcej soboty sa u nás otvára nová super moderná posilovňa... ja som chodievala do "starej" ale bola maličká... ale veľmi príjemná a taká ako by som to povedala, taká rodinná... a oproti nej bola biwlingová dráha a tam teraz otvárajú posilku... sa tešíííííím...
členské bude 10 €, v cene bude plastová kartička, kam si budem nabíjať kredit na cvičenie, dostanem uterák aj tričko s logom posilovne... a potom ma bude každý vstup stáť 2,50 €... cena je teda trošku vysoká oproti starej cene 45 Sk, ale jarino mi hovoril, že bude stáť zato.... :wink: :wink:
tak sa teším.... :wink:
Adri, aj mňa chytá nejaký splín.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a akos a Ti podarilo prestať dojčiť?
9. říj 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:stuck_out_tongue_closed_eyes: no robila som to postupne, odstavovanie...
ale stále má malá krízu, v noci po polnoci jačíííí, tak jej stále opakujem cici pokazené, fľaše mi vyhadzuje, mliečko pije cez deň iba slamkou, aj jogurtíky..tak prísun mlieka neriešim..
monk..ty inak vyzeráš taká fitneska...
9. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš Adri, dík..... ale len do pol pása.... :grinning: Mám pekné ramená.... :sweat_smile:
ale brucho, zadok a stehná.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: taká hruška... cez pás 70 cm a cez zadok 90 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buongiorno amiche.
Moni, ty si aka hruska :angry:. Vsak missky maju v bokoch 90!!
Celu noc tu lialo ako z krhly a uz je aj chladno. Buduci tyzden hlasia uz velke ochladenie aj u nas :frowning2:.
10. říj 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE..tak u nas mame dnes krasne slnecno :sunglasses: a vcera prsalo skoro cely den...
co dnes varite dievcata?
10. říj 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: monk je hruška misska...xixixi
u nás lejeeeeeeeeee :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj u nás prší.... a vo vzduch cítiť jeseň.....
Baby Ďakujem.... Ja vám skúsom nájsť nejaké foto v plavkách a pochopíte, čo znamená typ postavy hruška :grinning: :grinning: :grinning:
A Adri povedala som MM, že si mi povedala ,že vyzerám ako fitnesska.... a on povedal to isté, že hej, na tej fotke vyzeráš..... lebo si do pol pása :grinning: :grinning:
10. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky baby za vase odpovede! :slight_smile: Uvidim co mi povie psycholog ale asi aj ked mi povie aby som slovensky nerozpravala tak ho neposluchnem! Na Slovensku mam celu rodinu a neviem si predstavit ze by moj syn nerozumel mojej mame, otcovi.....Zatial to budem riesit tak, ze kym s nim budem sama budem hovorit slovensky a v pritomnosti talianov taliansky. Dufam, ze sa to casom nejako vyriesi. Aj tak si myslim, ze problem, ktory ma nemusi byt sposobeny dvojjazycnostou?! :confused:
Pippochiara: Myslim, ze tvoj syn slovensky uz nezabudne, 8rokov je dost dlha doba. Ked ste na Slovensku rozprava slovensky? A4: Ako sa tvoje deti rozpravaju medzi sebou?A kde vlastne zijete?

Este jedna otazka: Ma tu niekto skusenosti s prekladanim? Viem, ze sa daju spravit statnice, ale velmi sa mi do toho nechce. Neviete ci existuje nejaka alternativa - nejaky dlhodoby kurz alebo nieco podobne, kde dostanete nejake osvedcenie?

Kocky a v ktorych miestach Talianska sa vlastne nachadzate?
Nie je tu niekto z Napoli alebo okolia? Je mi tu smutno! :frowning2:
10. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: dadka, ja žijem na slovensku ale pred časom som žila 4 roky v miláne...
kočky ti napíšu kde presne žijú ,rada si to aj ja prečítam..
vlastne aj monkula žije na slovensku...my budeme sprievodkyne na slovensku, a ona ich naučí, teda talianskych turistov aj po maďarsky a aj do posilovne ich vezme... :grinning: :grinning:
ja im dám opatriť moje detské mužstvo a ja si zájdem do fitka sama..
v napoli mám kamošku, ale momentálne žijú prechodne v pise, tak ja ti asi neporadím..
10. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci mate to perfektne vymyslene! Tak ja vam budem tych turistov posielat! :grinning: :grinning:
10. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Boci, Moni, podla mna budete sexy fitness sprievodkyne :grinning: :grinning: :sunglasses:. A turisti sa o vas pobiju!!
Dada, ja zijem v Toskansku, v mestecku Chiusi. Vcera som tvoj "problemik" diskutovala aj s drahym a zastavame obidvaja nazor, ze problem urcite nebude v pouzivani obidvoch jazykov. A este uvidis, co ti povie psycholog, potom na daj vediet :slight_smile:.
Co sa tyka toho prekladania, myslela si tlmocenie?
Ja som skoncila trojmesacny intenzivny kurz s osvedcenim (Attestato), uroven avanzato.
10. říj 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Toscany!
Mala som jednu ponuku na Slovensku - prekladanie cez internet ale chceli odo mna nejake osvedcenie a peciatku. Kedze nic take nemam tak nic z toho nebolo.Taliansky sice viem, ale bez papierov sa asi k takej praci nedostanem. Velmi by ma to bavilo!
Ako sa ten kurz presne vola a k comu ta osvedcuje? Mozes prekladat aj tlmocit? Mozes prekladat aj uradne listiny?
Dakujem za zaujem - urcite dam vediet ako to dopadlo s psychologom!
10. říj 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka, uz rozumiem. Ty chces pracovat ako tlmocnicka. Bohuzial ja som si robila normalny kurz talianciny, pretoze som predtym nevedela ani ceknut :grinning:, chodila som do skoly do Montepulciana, Scuola di italiano per stranieri.
10. říj 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, vy tu zo mňa normálne máte prdel :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Ale už sa do tej posilky teším.... a možno sa potom prihlásim aj na nejakú súťaž.... a keĎ bude v taliansku, tak ma prídete povinne povzbudiť.... :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
kati, prvá veta, čo sa moja sestra naučila, bola: Sono stranieri :grinning: :grinning:
10. říj 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: sono straniera....scusate, non capisco niente, ma impareró tra poco...

monk...stranieri je množné číslo...čiže buď siamo stranieri /sme cudzinci/..alebo sono straniera /som cudzinka/..čo v taliansku nemusíš ani povedať, vidno to na prvý pohľad..mne hovorili, že cudzinky poznajú podľa topánok..xixixi :grinning: :grinning: :grinning:
dadka...presne ten problém s tlmočením som mala v taliansku aj ja, furt po mne niečo chceli a skončila som niečo podobné v miláne ako tosc...školu taliančiny pre cudzincov
10. říj 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vReferer=%2Fphotos%2Fexpertka8&vImageID=3171340#navigator

tak toto sú fotosky mojej kamošky z martinskej sekcie mk...ešte som ich nevidela... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte že to teda nikde nepovedala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale keby to povedala, aspoň by prekonala môj trapas v reštaurácii..
Chcela som objednať Jarkovi Sprite v plechovke a namiesto Sprite latina som povedala Sprite latissana :grinning: :grinning: to bolo mesto asi 20 km od Bibione.... tá čašníčka sa išla pocikať.... asi preto si nás na Ďaľší rok zapamätala.... :grinning: :grinning:
A tento rok sa ma pýtala, čo chcem minerálku frizzante a ja hovorím jarinovi, chceš s bublinkami? A ona sa začala smiať, že bublinky, das ist komisch, bublinky.... :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
poznáte skupinu/speváka menom Mauro Masé? Chce/chcú byť so mnou kamoši na mySpace... :grinning: :grinning:
10. říj 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: no teeda monk..kto sa už s tebou chce kamarátiť... :grinning: možno si ťa na fb nájde aj eros ramazotti a pozve ťa na svoj ranč...ja idem s tebou...ako kamoška "frizzante...." alebo "bublinková tlmočníčka???"
ja práve pečiem, teda kysne mi cesto na buchty, ešte síce neviem čím ich naplním, ale kým vykysne, niečo vymyslím.....žeby som tam dala salámu???? :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kto to je?
ja som inak dobrý terč na srandu, že? :grinning: :grinning:
A čo tak džem? :grinning: Ja sa s kysnutými vecami nekamarátim.... mne sa to nedarí..... vždy to mám ako betón alebo polosurové.... iba parené buchty sa mi daria, lángoše a šišky...
10. říj 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning:
ale nie monk..
myslím, že si moja krvná skupina, my dve by sme sa inak narehotali..
10. říj 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek