• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Moni, snezi, ale hned sa to roztopi. Inac na margo Jarina, aj ja dufam, ze sa "pani ucitelka" uz viac nevrati. Mimochodom moja svokra stale hovori, ze moj drahy nebol ziadny lumen na zakladnej a dokonca mal na male, robil opravne skusky niekedy v siedmej triede. No a nakoniec si pred tromi rokmi spravil doktorat. Takze nic nie je stratene :wink:.
12. říj 2009 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: Katka v pohode...len ze Janka potom nevedela o kom sa toci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ha to aj moj prepadol dva krat na strednej, co je u nas obrovska hanba, tu skoro kazdy normalny talian aspon raz prepadol..hruuuuuza ked mi to hovorili prvy krat..aj dievcataaaaa :confounded:

no Moni tu dnes bolo takto: rano zima, ked som prisla do roboty krasne slniecko, kym som bola na rannom havaji v robote a prisla som k mojej scrivanii sa zamracilo, potom som isla na kataster, tam zacalo poprchat, podala som veci a isla som si dat spremutu s brios a tak zacalo fukat - najmenej 100km za hodinu....a uz fakt nam tu len sneh chyba...ale teraz je nadherne slnko a obloha azurovaaaa

no Boci, ked mi hovoris ze mala ma " len 22 mesiacov" a ty si na materskej - juuuj, tu ti daju 5 mesiacov plno platenych, potom mozes zostat najviac 6 mesiacov a to tusim uz len 30 percent z platu ti platia a potom nic...no ale podla mna prve roky s dietatom su nenavratitelne a ja som moju maminu mala stale doma a rada by som aj ja bola tak s nasim malym... :slight_smile:
12. říj 2009 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí
hej poslusne som dala fotky, aby adri nepovedala :slight_smile:
a Moni, to bolo dobre s tou starou komunistickou uckou eheheheh..niektore su fakt neprijemne, ale ine zas su stelesnenie trpezlivosti
ohladne dysgrafie ci ako sa to vola - keby si videla ako pisu taliani, to sa neda ani precitat, a pisanym nevedia ani pisat skoro nikto....ja by som na nich postvala nase slovneske ucky - to ked som na slovensku, na uradoch vsetky pisu rovnako, krasne, uhladne...to je balada...inak aj ja som sa zhorsila odkedy som tu....to som chytila od nich :slight_smile:
12. říj 2009 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ja doteraz píšem písaním písmom.... a mám teda veľmi pekné písmo.... :sweat_smile: :sweat_smile: na strednej som za učiteľa fyzika vypisovala vysvedčenia, keĎže bol triedny a potom aj maturitné vysvedčenia som zaňho písala... :sunglasses: lebo on písal, ako fyzikár :grinning: :grinning: :grinning:
veď na natale vám pošlem pohľadnice..... :grinning:
12. říj 2009 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja tu pisem pisanym, ale neviem preco niekedy zaciatocne alebo p s t napisem medzi to tlacenym...profesionalna deformacia...ked som isla gyndovi tak som si napisala zoznam veci, co sa ho mam opytat a on ze ukazte ako pisete - a tak sa na to zamilovane pozrel a ze krasne pisete....no a potom ked mi napisal recepty som zistila ze preco...som to doma lustila tri hodiny :grinning:
12. říj 2009 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeej kocky, tak to sme s tym pisanim vsetky rovnake :grinning:. Ja som tiez na gympli vypisovala triednej vysvedcenia :grinning: :grinning:.
Dnes som si kupila casopis a bol tam ako darcek kniha Cucina veloce. Takze kopec jednoduchych recepov na cestoviny, rizoto a zuppe. Uz davno tu nikto nepridal ziadny zaujimavy receptik :angry:.
12. říj 2009 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Katka a ký recept by si chcela?
Ja robím zemiakové placky a k tomu Acidko.... nejedla som celý deň.. len rannú kávu a okolo jednej som si dala tresku a čerstvé rožky.... tak ma teraz krúti od hladu... :sweat_smile:
12. říj 2009 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Moja zlata, ti nechutilo? Alebo si nemala cas papat? Mnam, zemiakove placky :sweat_smile:, ja spravim zemiakovu kasu na vecer.
Moni,mozes mi napriklad napisat, ako robis zemiakove placky :sunglasses:.
12. říj 2009 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
nie Katka, nechutilo mi... ja mám také obdobia, že do seba nič nedostanem.. väčšinou, keĎ sa v mojom vnútri a srdiečku niečo deje.....

ja nemám žiadny špeciálny recept na placky, Na ovatiu postrúham zemiaky, pridám cesnak, soľ, čierne korenie, vajíčko, majoránku, pridám trošku Acidka a rozmixujem na jemnú kašu... pridám hladkú múku a hotovo...
12. říj 2009 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
:unamused: v srdiecku nieco deje??? Dufam Moni, ze to nie je nic zle :frowning2: .
Dakujem aj tak za receptik, robim tak isto, len tam nedavam Acidko.
12. říj 2009 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
katka, v pohode.... to si musím usporiadať v sebe sama....
V piatok budem piecť jarkovi tortu.. hovorila som si, že bude obyčajná, ale teraz špekulujem nad futbalovým ihriskom.... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Min. rok som mu robila Bleska McQuina, ale teda nič moc a Chiare som robila korytnačku, mám ju v albume...
12. říj 2009 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
No tu korytnacku som videla, je fantasticka :dizzy_face: :slight_smile:. Inac si sikulka, ze takto experimentujes s tortami. Ja som tak daleko este nedosla, ale urcite chcem vyskusat tie potahovane marcipanom. Su uuuzasne. Inac vsetko najlepsie Jarinkovi zelam, vidim ze mal narodeninky :astonished:.
12. říj 2009 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ďakujem, odovzdám....
Vieš čo, ja som skúšala toho Bleska potiahnuť cukríkovou hmotou, no mala som veľkú tortu, a málo hmoty....
Robila som ju z JoJo cukríkov, poznáš to?
12. říj 2009 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ee, nepoznam.
12. říj 2009 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
tu máš link....
Nie je to ťažké a ak budeš robiť obyčajnú malú tortu, podarí sa Ti to.... :wink:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274&user=798
12. říj 2009 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Fantazia!!! Dakujem Moni, si poklad :dizzy_face: .
12. říj 2009 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: bry vecer kocky...tak tu sa zas vari :slight_smile: ale o cerstvych rozkoch s treskou mi nerozpravaj MOni lebo zabliaknem :grinning: :grinning: :grinning:

ja som dala do paraku zemiaky a fenikel aby bola priloha ku kuriatku s olivami a oliv. olejom...

a kedze je uz fakt zima tak som vsade zapalila sviecky, v kazdej izbe aby sa trosku ohrial vzduch - este nechcem zapinat kurenie :slight_smile:

idem si precitat tu tortu aj ja :slight_smile:
12. říj 2009 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Je veru chladno Marcy, strasne rychlo sa ochladilo. No vam musim povedat co som dnes zistila :angry: . Od juna co tu byvame som nedostala ziadny sek ani za vodu ani za elektrinu, teda za nic. Pytala som sa draheho, on ze nam to poslu mozno koncom roka naraz. Co mi bolo dost divne ale nevadi. Dnes som to vykladala aj svokre a ono z nej vyliezlo, ze postarka tie seky vsetky nosi k nim. A moja dobrosrdecna svokra ich platila :astonished: :slight_smile:. No podakovala som sa jej, aj mi to bolo trapne :pensive: . Som nakazala drahemu, nech jej vysvetli, ze sme samostatna jednotka a tym padom si musime svoje platit sami.
12. říj 2009 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ciao amici....
Io ho eccelente riccete per Natale..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Vanilkové rožky, medvedie labky, linecké kolieska a perfektné medovníčky..... chcete? :wink: :wink:
12. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
no to je dobreee..taku svokrusu by som brala hlavne ked mi v juni doslo 600euro za plyn a v juli dalsich 250....eheheheh...no ale tuto zimu ma nedostanu..dnes som nasla dobru cenu na zateplenie zhora, a ideme na to...a chcem aj koberce...zo slovenska som si doniesla tie male do kupelni take krasne tyrkysova makkucke...no to je balada chodit v tom naboso...
prach neprach podla mna koberce v zime su super :slight_smile:
12. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
brava MOni, sa lepsis...len ti to upresnim aby si to aj krasne vyslovila spisovne ok? io ho le eccellenti ricette per il natale...
a davaj, aj ked mam nieco od maminy...na vianoce sa ale bude piect o 106 tak davaj
12. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
marcy, takže pred každé podstatné meno sa dáva určitý, alebo neurčitý rod, áno?
Ešte dopekám placky, potom dám.... :wink:
12. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Medovníčky
400 g hladkej múky
170 g práškového cukru
50 g masla
2 vajcia
1 polievková lyžica rumu
3 pol. lyžice medu
1 čajová lyžička sódy bikarbóny
1 pol. lyžica medovníkového korenia
1 vajce na potretie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z prísad vymiešame cesto, zabalíme do fólie a dáme aspoň na hodinku do chladničky. Potom vyvaľkáme cesto a vykrajujeme rôzne tvary, potrieme vajíčkom a dáme upiecť.

sú hneĎ mäkké, nemusíte ich piecť mesiac dopredu, sú tak príjemne pikantné..... :dizzy_face:

Medvedie labky
400 g hladkej múky
180 g práš.cukru
40 g kakaa
160 g mletých orechov
1 pol.lyžica škorice
1 kávová lyžička kypr. prášku do pečiva
6-8 mletých klinčekov
2 vajcia
HERA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vypracujeme cesto a natlačime do formičiek, dáme upiecť, upečené obaľujeme v zmesi práškového a vanilkového cukru.
12. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujeme Moni :wink:.
12. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcy, tak to je pekna suma za plyn. Vy byvate v byte alebo v dome? My mame este celkom vyhodu, ze vsetky bytu tu maju krby. Dnes som poobede hodila niekolko polien a teraz mam pekne teplucko. Takze celkom super zahreju a kurenie urcite tiez este nezapnem. Koberce mam v byte dva, take mensie a do kupelky som ja truba kupila biely :angry:. Vies si predstavit ako vyzera koncom tyzdna, ja som si bohuzial na to nevyzuvanie sa este nezvykla :frowning2:.
12. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Vanilkové rožky
300 g polohrubej múky
80 g mletých orechov
80 g práš. cukru
160 g HERY
1 vajce
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všetky prísady zmiešame, margarín nastrúhame a miesime asi 5 minút... cesto zabalíme do fólie, dáme do chladničky asi na hodinku... potom tvarujeme rožky a kladieme na plech vystlaný papierom. ak konce zružovejú, vyberáme z rúry... Obaľujeme v práš. a vanilkovom cukre...

Linecké kolieska
600 g hladkej múky
2 HERY
1 vajce
150 g práš. cukru
1 káv. lyž. práš. do pečiva
4 Zlaté klasy
Vypracujeme cesto, vyvaľkáme a vykrajujeme kolieska. Trošku hrubšie sú chutnejšie. A spájame jahodovým džemom. ten je najlepší...
12. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojteee.e
ja dnes nepečiem...
ochladilo sa, tak kukám čiapočky..
http://www.hackovanecepicky.cz/
aha kuk
12. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
v byte na poslednom poschodi..nad sebou mame solaio a len prednedavnom som zistila ze vsetci nasi susedia z posledneho poschodia si zateplili sami a my nic...a to je to ze bolletta prisla az v juni po celej zime a ty nevies kolko mas platit...tatari...aj som im volala kazde dva mesiace ze kolko mame platit a oni nic..potom vam to pride..a potom prislo krasne prekvapko..je pravda ze tuto zimu bola zima...ale tak toto bolo prehnane...a to som vzdymala maximalne 19 stp
ok babky, pekny vecer idem si oddychnut
baci
12. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: ale robíte mi chute....

nám prišlo za minulý rok vyučtovanie, nedoplatok za elektriku v dome, ktorý rekonštruujeme, a to tam iba temperovalo teplo, kedže tam nebývame..skoro 800 eur...otras :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek