• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
:slight_smile: špenátová salsa..
podobne ako napísala monk..
nadrobno pokrájame cibuľku, cesnak iba nasekáme, opražíme..
dáme buď čerstvý alebo mrazený špenát, podlejeme troškou vody a pridáme, v taliansku dostať tekutý alebo suchý bujón /uskladňujú sa v chladničke , je to na dochutenie, na slovensku to kupujem vo fy just-nahrin a je to mňamka...
keď to prejde varom /špenát netreba dlho variť../, pridáme plátkový syr /v balení ich býva buď 5 alebo 10/, tak kľudne hoď rozpustiť 10ks, to sú tie balené štvorcové syry..rôzne druhy, odskúšaj najlepší
a na záver zalejeme smotanou sladkou /ak je to riedke, trošku v nej rozmiešame hladkú múku../
ja ešte kvôli deťom hodím aj syrček v črievku /napr. bambino.../ a niekedy to aj celé rozmixujem
a samozrejme šickoooooooo na olivovom oleji
:slight_smile:
uvaríme cestovinky, zalejeme salsou a navrch parmezánik...už teraz by som si dalaaaaaaaaa
13. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super recept, dakujem :wink:. Vies Boci, ze som ten tekuty bujon este neobjavila :angry:. A to ja skutocne v supermarketoch skumam vsetko :grinning:.
13. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak skús ten suchý...bujónik
ale ak chceš objednám ti ho u kamošky, ten čo používam ja a je excelentný,...aj keď trošku drahší, ale ja si radšej doplatím na kvalitu...
skúsim nájsť link..

inak tu je o tom vínku...hľadaj marsala da cucinare...

http://www.marsaladoc.it/ricette_marsala.php
13. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.justnahrin.cz/produkty/beztukove_omacky/k4530

toto je ten bujónik kurací..
ale mám aj hovädzí..
13. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem Boci, si poklad, ale ja tu pouzivam celkom chutny bujon v prasku. Dost casto si vsak uvarim vela kuracieho vyvaru a necham v chladnicke. Zopar dni mi vydrzi a pridavam ho aj k niektorym jedlam. Zajtra ti omrknem to vino :wink:.
13. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ďakujem aj ja....tosc
ja z vínka varím aj ryžu so šafranom..mňaaam
ja chcem dať urobiť romy tortičku na 2 roky, už 1.decembra...bože to letííííííííííí
dnes došla kamoška, žijú 5 rokov v nemecku, obaja s manželíkom sú lekári, ona očná a on good chirurg a nosí mi oblečko po dcérke, malá mia ide mať 3 roky..takže nám to veľkostne sedí....tak máme zase nové trendy, plus mi dôjde ten next...tak romy je total vybavená...sa tu vytešujem..
ja jej zase posúvam vecičky od ďalšej kamošky , teda pre jej miu /, ktorej dcéra má 4 roky a tie sú nám zase veľké..
sa smejeme, že ja jej a ona mne...kolobeh, veď detičky tak rastú..
13. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja pridám...
skvelý recept na šišky, ktoré sa nevyprážajú...

:slight_smile: 1 dávka - 24 ks

500 g hladkej múky
250 ml mlieka
1 žĺtok
40 g cukru
50 g masla (Hery)
štipka soli
1 vanilkový cukor
1 kocka droždia (42 g)

Plnka: marmeláda alebo lekvár

Na potretie: kúsok masla
1-3 lyžice rumu

Spracujeme cesto (ručne alebo v domácej pekárni).
Vykysnuté cesto po častiach rozváľame a vykrojíme kolieska.
Na polovicu koliesok dáme marmeládu alebo lekvár,
druhým kolieskom prikryjeme a poriadne stlačíme okraje.
Uložíme na plech vyložený papierom na pečenie a necháme ďalších 20 minút kysnúť.
Pečieme dozlata asi 12 - 15 minút pri 180 - 200°C.
Hneď po vybratí z rúry šišky potrieme rozpusteným maslom zmiešaným s rumom a pocukrujeme.
13. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrinka, my nepodnikáme, ale MM je bankéř :grinning: corporate client na SK. A když je obrážel, tak to bylo dycky věcííííí. Máme několik sad skla, skleniček od Lednické Rovné (RONA) včetně ručního skla, o košilích Etherna nemluvě, taky nějaký masný závody byli klient, takže na jaře a na podzim gazdovská slanina a tuny salámů, víno a šnaps nemluvě. :grinning: I Rajo byl klient, a paní když nás potkala i s klukama tak posílala double packy :grinning: :grinning: Už ani si nepamatuju co čecko. No teď už je to slabota, neb je ve financování nemovitostí a státní správa :rolling_eyes: Jo i trezor máme zabudovanej, dárek od klienta :grinning: :grinning: A vánoční dárky, nelepší byly od Chemez, velká slkenice sušených hřibů a další už bylo nepodstatný :grinning: :grinning:

No stretko v Blavě není špatnej nápad. Záleží v kolik, bych ale dorazila s mládencema :grinning: :grinning: Snad budou OK. Alexíkovi včera nesedla brynza, tak jí pak nad ránem vyblink. Asi jsem mu stiskla blbě žaludek jak jsem ho nesla na záchod a vyhodil kus. Teda měli zapečený brambory a byla tam i brynza. A ráno povídá, že super, už neblinká a že se jde napít. Tak se nachlemtal vlažný vody a škyt a vyhodil celý obsah žaludku. Holt to nestrávil a aspoň vše vyhodil :zipper_mouth: . Chtěl jít do práce, tak uvidíme či pro něj budu muset dojít dřív. Na snídani se narval koláčem a actimelem, tak nevim co s nim.

Katrinka, já dělám špenát stejně jako Mon, jen tam přidám ještě 1-2 stroužky česneku. I vegetu resp. solčanku dávám,nebo kostku bujonu. A zahušťuju strouhankou. To nově, jsem si to přečetla v časáku, zkusila a dobrota, a to ani pak nedávám smetanu.
14. říj 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc, jsi mi nasadila brouka do hlavy s těma šiškama. Kouknu či mám droždí :grinning:
14. říj 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: hlásim, že v martine mám 2cm snehu na aute....xixixi
14. říj 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady v Badenu padali kuličky snížku, ale jinak děsně fouká, ale je slunečno a 5 st. A kluci nechtění čepice jen kšiltovky, takže ráno děsná diskuse :angry:
14. říj 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: hlasim ze dnes u nas je slnecno....asi 15 stupnov...
Boci aj mna si navnadila s tymi siskami...velmi sa mi paci ze sa nemusia robit na oleji.Dnes idem na poradnu a potom pojdem hned kupit neaku marmellata..nemam nic doma...a potom sup do roboty :grinning: mnam :sweat_smile:
4a chcela som sa spytat synovia sa narodili predcasne?pozerala som fotecky v albume...taky malilinky boli...teraz su uz riadny chlapi :grinning:
14. říj 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby. U nas slnecno ale chladno :angry:. Boci, ze sneh!!!! Nejak skoro. Inac ja som tie sisiky chcela tiez robit, ale nemam drozdie. Dakujem krasne za recept, hned ako to bude mozne, skusam aj ja :grinning:.
Alicko, tak takychto klientov by som chcela aj ja :dizzy_face:.
14. říj 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, mi je luto maleho, dufam, ze sa skoro uzdravite a prides aj ty do Blavy. Bolo by super, keby sa nam podarilo pekne velke stretko. Uz by ste mohli pisat aj navrhy. Moj prvy navrh je streda 21. v Ikea niekedy poobede alebo kludne aj na obed :wink:.
14. říj 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati ty co takto porabas cely den?nenudis sa ked ti uz skoncila skola?
14. říj 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
pippo jo, to už je dááááááávno. Na výletě v Praze :grinning: v 26+6 tt. Přijela jsem v zimním kabátě a kozačkách a odjížděla v žabkách a krátkém triku :grinning:
14. říj 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já hlásim 21.10. je pro mně OK, dorazila bych tak kolem 2-3tí hodiny, jak se vypytlíkujeme po práci. Ikea to je ta v Avionu? Ikeu mají kluci rádi, je to pro ně dobrý hřiště :zipper_mouth:
14. říj 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, nastastie nudu nepoznam. Robim vsetko to co ma bavi a na co som niekolko rokov nemala cas :sunglasses:. Skola mi sice skoncila, ale studovat som neprestala :wink:.
14. říj 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: čaute, no streda 21 je cool.
ja dorazím do blavy ráno s manželíkom, vyložím ho v práci a ja si to nasmerujem do avionu, presne tam kde je ikea
a absolvujem nejaké nákupy a stretká..
mám aj auto, len ja v blave dzivečka z martina sa nem viem orientovať...xixixixi, takže ak by boli presuny, ja nešoférujem....ale autos jo
4a aj môj manželík je z dvojičiek, jeho ségra žije v ostrave a dlhééé roky žila na sicílii, aj pracuje s taliančinou v čechách... aj môj manželík ovláda kuchanskú italštinu, robil sprievodcu niekoľko sezón v rimini a okolí....dúfam len, že tam nemá potomkov...xixixixixi
14. říj 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:unamused: bože nad nami majú upratovačku a tá sa riadi heslom, čím väčší hluk , tým väčší poriadok..
no naskutku mi rominu zobudíííííííí !!!!!!!!!!!!
nech už sme v domeeeeeeeeeee................ :astonished:
14. říj 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se taky nenudíííím a furt nestíhám. Jsem si myslela, že jak kluci budou v práci, budu mít vegáč, ale nějak ty 4 hoďky tak ryhle utečou.... :rolling_eyes:
14. říj 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc, tak kuchařská italština si budu pamatovat, a až si budu objednávat nebo študovat, dycky brnknu, jo? Pro mě jsou to dycky písmenka a jídlo s překvapením :grinning:

No a kde se "královské sémě" ujme, nikdy nevíš :grinning: :grinning: třeba to jednou bude jako s Krausem. Mu napsal kluk, že hrozný jak jsou si podobní a nakonec to byl syn. Tak řekni mužíkovi, jestli takový překvápko nechce, ať neleze do italský telky :grinning: :grinning:
14. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: 4a a čo robíš?...pracuješ?..a malích máš asi v škôlke, že?

4a...xixixix :grinning: :grinning:

no hádam sa manželík nepotatil, tretíkrát ženatý, 5 detí s tromi ženami a najmladšie má rok, a svokrík 62...a manželka moja kamoška 35r..
14. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc, já jdu ráno cvičit, pak se vypotim uvařim oběd, občas přečtu noviny na netu a doma něco pošukam a pak jdu pro kluky. A pak s klukama. O práci jsem i přemýšlela, ale nejdřív si chci odpočinout po mateřský :zipper_mouth: :grinning:

No dobrá rodinka :slight_smile: , ještě dobrý, že svokrovo děti nejsou mladší než jeho vnoučata :grinning: :grinning: takhle to má můj strejda :grinning: :grinning:
14. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď jsem ale marodná, rýma jak..... totálně ucpanej nos a kapičky došly, tak proplachuju mořskou, abych se mohla vysmrkat. No ale už to aspoň mění barvu :grinning:
14. říj 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: jasné, že sú mladšie, veď naša romina ide mať dva roky a jej teta sofia iba rok.. :grinning:
14. říj 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůůů dobrá pikoška. To je pak hele neber svojí tetě dudlík :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

my dudlíky nem a vraj ani oni nem...xixixix

aspoň budú chodiť vnúčatá so svojimi tetami pařit...
14. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vidíš, z týhle stránky jsem se na to nekoukala, ale super by to bylo. To pak bude u vás doma: hele mami klííííd, jdu přece pařit s TETOU!!!! Ta dá na mě pozor, je to přece TETA :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: jo jo , teta
otázka kto bude mať viac rozumu...tety, neter alebo synovci???
14. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek