• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
No baby, chudence tie vase dietky :grinning:. Takto si z nich robit srandu :sweat_smile:.
Ja som dnes bola sprievodkyna :stuck_out_tongue_closed_eyes: ako vy! Bola som v hoteli a tam bol sympaticky americky parik, dali sme sa do reci, previedla som ich mestom a potom sme si dali aj kavu :grinning: . Asi sa dam na karieru sprievodkyne :grinning:.
Skusali ste uz niektora z vas tie sisky?
14. říj 2009 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: a ešte len uvidíš tosc, ako ťa to bude baviť...
máš tam totiž okamžitú spätnú väzbu...
a ty si čo robila predtým v blave?..
vlastne ani neviem, ty si odcestovala do italy a tam si spoznala svoju polovičku alebo si ťa našiel na slovensku??
:grinning:
14. říj 2009 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Takze som dala kysnut cesto :sweat_smile:, no uz sa tesim na moje prve sisky :grinning:. Boze, ja som predtym do kychyne ani nepachla :frowning2:.
14. říj 2009 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Juuj, baby, ja idem 21. s jarkom na logopédiu.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Adri, katka sa so svojím zoznámila na dovolenke v IT :grinning: :grinning: :grinning:
A baby, chcela som si objednať tú knihu od Saccardiniovej, a teda nie sú na ňu bohvieaké pozitívne komentáre... :sweat_smile: :sweat_smile: Ak sa nám podarí stretko v Avione, skočíme nejakú vybrať :grinning: :grinning:
14. říj 2009 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
už som tu, kde ste?
idem žehliť, či keciame..???
14. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Adri, dnes som nekecala..... dnes som pozerala futbal..
A teraz oslavujeme... Pijeme Jägermeistra a papáme klobásku z dosky ako sedláci... a tešíme sa, lebo sme postúpili na MS v Afrike..... juchuuuuuuuuuuuuuuuuuu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
A aby radosti nebolo málo.... na tú logopédiu idem 20.10.... :sunglasses: :sunglasses:
tak sa na nás tešte.....
a končím... lebo sa tu rehocem ako divá..... sa mi Jarino smeje.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute babky. No tie sisky sa mi dnes az tak dobre nevydarili, ale nabuduce budu urcite lepsie :wink:.
Boci, my sme sa zoznamili pred styrmi rokmi v Taliansku a v podstate dalsi krat priesiel drahy za mnou do Ba :grinning: :dizzy_face:.
Moni, ta kniha je dobra, videli ju aj viaceri taliani a povedali, ze je velmi podrobna. Ja som sa ucila z nej ked som prisla zo skoly. Tu nam to gramatiku vysvetlovali v anglictine, takze som niekedy potrebovala aj vysvetlenie po slovensky a Saccardin bola na to super. Inac sa s touto pani poznam osobne :grinning:, je to slovenka vydata za taliana (zubara), bohuzial sa rozviedli a ona sa vratila na Sk, kde doteraz preklada a posobi vo vydavatelstve.
14. říj 2009 ve 23:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Takze super Moni, stretavka 21. v Avione (Ikea) priblizne o 14.00. Tak to bude .... :grinning: :grinning: :grinning: .
14. říj 2009 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: tak sa teším babuľky na vás...
tosc, ako nákupy?
ako cestuješ do sk?...sama alebo s priateľom?
a na dovolenku predpokladám..
inak ak idete na oravu, odtiaľ máme rominku
máme tam úžasný drevodomček, ktorý si občas prenajímame
v zuberci..xxixixi :grinning:
15. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim kocky..povinne hlasim ze som na marodke :slight_smile: :frowning2: :grinning: ..nic vazne...sople, kasel ale hlavne potrebujem teplo teplo teplo...po tejto atmosferickej zmene to prislo aj na mna, ale dufam ze do soboty budem fit...mame prvu exkurziu po milane ako sprievodcovia...

no robite mi tu chutky, zeby som aj ja skusila tie sisky?

Alicka co je to neco posukam?? sorry ale v slovencine je to nieco ine urcite ako v cestine :grinning: :grinning:

takze Kati ides na sk? super, ja este 3 tyzdne a potom aj ja ak bude vsetko ok?

Jani ako prebehla poradna?? ako sa mas?
15. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
:dizzy_face: marcy , tak sa vylieč a dobehni na stretko...xixixi, do blavy.. :grinning: radi ťa uvidíme a spoznáme..
15. říj 2009 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte.dnes som sa dozvedela smutnu spravu :frowning2: volala mi mama ze mi zomrela babka.vcera som bola na poradni ako vsetko v poriadku.doktor povedal,ze mam viac cerveneho masa jest.a nebrat na ruky Chiaru,lebo to z toho ma boli brucho.a pytal sa ci cestujeme na sk.povedali ze ze teraz nie...a on ze dobre lebo teraz je to tretie dieta treba davat vacsi pozor..a mam oddychovat...ze nie je dobre cestovat.teraz neviem co robit ist na pohreb a riskovat alebo neist a mat cely zivot vycitky :unamused:
15. říj 2009 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky.
Tak v prvom rade Jani uprimnu sustrast :frowning2:, je i to velmi luto. Podla mna by si mala posluchnut doktora a ostat v Italy, musis na seba teraz davat pozor. Nemoze ist za teba aspon len manzel, aby si sa necitila vinna?
Marcy, idem sam, dnes som si dala skontrolovat auto, potrebujem si vybavit kopec veci.
Boci, tak ja som dnes zohnala to vino, bola som najprv vo vinoteke, tam to vino vobec nemali a kukali na mna ako puci :angry: a nakoniec som ho zohnala v supermarkete. Oni to tu poznaju ako prisada do jedal.
Davali ste si niektora z vas prekladat univerzitny diplom?
15. říj 2009 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcy, no v cestine to mimo jine znamena i to co ve slovenstine:slight_smile:) Ale taky ze neco podelat, to zni jeste hur, koukam:slight_smile:)) Jako ze neco jako popracovat je to spravne slovo. :grinning:
15. říj 2009 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Pippo, ja bych nejezdila, vim jak to muze dopadnout a kdyz nebudes mit kliku, tak fakt prusvih. A nemocnice na SK .... Fakt zadny teno:frowning2:(. Nejhorsi pro mimi v brisku je ta cesta, dlouho drobne pravidelne vibrace a neprirozena poloha a tlak na brisko. To mi rikala i dr. v praze, kdyz jsř tam chtela jezdit na kontroly. Fakt nestoji to za to, ver mi.
15. říj 2009 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
janka, úprimnú sústrasť... Viem, ako sa cítiš, a aj tie výčitky poznám....
Moja babka zomrela v januári minulého roku.... Bolo pre mňa hrozné, vidieť ju na smrteľnej posteli v nemocnici, s plienkou, vychudnutou na kosť... nejedla, pretože mala v bruchu nádor a ten jej tlačil na žalúdok, pečeň a proste sa mi o tom ťažko hovorí.... :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
No a kremáciu mala presne v deň Chiarkiných prvých narodenín..... :pensive:
Veľmi som plakala, a celé noci som nespala, Ísť na pohreb? A stráviť na takom smutnom mieste prvé narodeninky mojej dcérky? Neísť a vyčítať si to celý život?
Nešla som..... Viem, že yb to babka nechcela, aby som plakala v deň, keĎ som darovala život svojej dcérke.... Viem, že by nechcela, aby sa mi takýto radostný deň spájal s niečím takým smutným, ako je pohreb....
Išla som do Brna až koncom marca.... Na výletík s deťmi... po takmer šiestich rokoch som opäť bola u babky, bohužiaľ, ona tam už nebola....
takže Janka.... viem, aké to máš ťažké.... sama som to prežívala, nie tak dávno..... babka vie, že ju ľúbiš.... a určite by nechcela, aby si svoje dieťatko, jej pravnúčatko vystavovala nebezpečenstvu.... ja som v deň pohrebu zapálila kahanček a prosila ju o odpustenie, že jej neprídem dať posledné zbohom....
Napísala som o tom aj blog.... ak chcete dám link... Možno ti to Janička pomôže....
15. říj 2009 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Monicka. Velmi smutny pribeh moja ..... :frowning2: :frowning2: a napisala si krasny blog, urcite je babicka na teba pysna.
15. říj 2009 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: pippo, smrť starých rodičov je niečo, čo nás hlboko zasiahne, zvlášť preto, že starí rodičia k nám pristupujú úplne inak ako naši rodičia, rozmaznávajú nás, chápu nás niekedy ďaleko lepšie ako hocikto iný,
takže
tak ako ti napísali kočky, zapáľ kahanček a babka ťa odtiaľ odkiaľ sa ešte nikto živý nevrátil, určite uvidí...
a bábätko potrebuje predovšetkým kľud a cestu autom by som neriskovala..
vidím, že monika má podobne pisateľského ducha ako ja..
cez ip ti pošlem niečo, čo ostalo v srdciach ľudí, keď zomrela v januári tohto roka moja stará mama...
sama som jej napísala poslednú rozlúčku na pohreb a na malej dedinke ju prečítal sám farár, ktorý robil pohreb, ja som nemohla..
a všetci len ticho spomínali ...
bolo to to najúžasnejšie čo som jej mohla darovať a pre mňa to znamenalo niečo ako posledné zbohom a ľahšie som sa s jej smrťou vyrovnala...

toscany, si pokladík, ďakujem...som ti mala napísať, že marsala je klasika a dostať ho v hocijakom supermarkete..
15. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Smutne temy kocky dnes pisete :pensive:.
Boci, nevadi, nabuduce budem vediet kam mam ist nakupit :wink:.
15. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: smutné tosc, ale vieš čo je dôležité ?
aby aj deti chápali, ...
u nás napr. nás odsudzovali, že berieme deti na pohreb, v januári totiž zomrela moja posledná žijúca stará mama a vo februári manželova...
a s obomi sa moje deti rozlúčili...
nakreslili im obrázok a vložili do truhly, aby si ich mohli zobrať do nebíčka..
a vôbec nemali kvôli tomu traumu, ako by si niekto myslel,
vedia, že tak ako život niekto má, môže ho aj stratiť...ale naďalej tu každý jeden človek v našom živote ostane..
v spomienkach..
kto vie, koľko tu budeme my...
15. říj 2009 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem vam dievcata.ja viem je to smutna tema ale stavaju sa take veci...rozhodli sme sa ze nepojdem.je to riziko pre babatko,ktoremu ho nechcem vystavovat.je to tazke,ale snazim sa to brat ztej stranky ze smrt bola vlastne pernu vykupenim.Aby uz nemusela trpiet a znasat bolest.presne ako si napisala ostane navzdy v mojich spomienkach :frowning2:
15. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
pippo....tak som rada, ak sme ti dodali odvahu...

u nás sneh zmizol,
dnes bolo takto

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3414321&vReferer=

ale dookola, keďže martin leží v údolí je samý sneh
15. říj 2009 ve 23:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Buongiorno contesse!
Tak u nas krasne slnecno, ale 12 C :frowning2:.
Jani, dobre ste sa rozhodli, posielam "un grande abbraccio".
Boci, hrozne pocasie tam u vas. Ale mala Rominka je pekna modelka :grinning:.
16. říj 2009 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte...
aj u nas je slnecno a teraz na teplomeri je 11stupnov :unamused:
DAkujem Kati...
uz som stym zmierena je to smutne,ale lepsie per nu....
co mate dnes v plane?
16. říj 2009 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, ja som od rana nalozila uz druhu pracku. Chcem usporiadat vsetky letne veci a ulozit ich, aj letne topanky.
Vcera som kupila moju milovanu cerstvu brokolicu :grinning:, spravim si dnes cestovinky.
Co dnes varis?
16. říj 2009 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ja uz som vytiahla zimne veci...a skovala letne.. :unamused:
leto nam uz skoncilo....
ja dnes hodim do truby lasagne alla bolognese,takze taka rychlovka...akosi sa mi nic nechce robit...
dnes ide Pippo na oslavu kamaratovi...ja musim ist na nakup...
mas rada brokolicu?ja tiez aj ked teraz mam troska divne chutky :grinning: naposledy Max pozeral namna ze :fearful:
ked som jedla hrozno s filetti di alici...normalne som sa musela pozret do slovnika ako sa to povie po slovensky :confused: mam teraz trochu divne chute.... :grinning:
16. říj 2009 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte všetky skočila som sem lebo vas chcem poprosiť aby ste dali hlas môjmu synčekovi vopred dakuje. Je to jednoduche pod fotkou je napísane: Daj hlas! nato kliknes potom napíšeš kod a je hlasovane vopred Ďakujem všetkym maminkám....
http://lesk.cas.sk/zlatickoroka/?action=profil&id=1192&badcaptcha=1
z jedneho PC sa môže poslať jeden hlas
Dakujemeeeeeeeee :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
16. říj 2009 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
caf kocky...tak mame tu piatok...

Jani uprimnu sustrast, viem ake to je, lebo ja som v roku 2007 ked som sa vydavala tyzden po mojej svadbe odisla moja stara mama z maminej strany a styri mesiace na to stareho otca z ocinovej strany - teda posledni starki...ako hovori moj ocino - nic sa neda robit, taky je zivot, vsetci tam raz pojdeme...co je pekne je ale ze spomienky nam ale zostanu navzdy!!!

Boci tiez si myslim ze deti to maju zazit tak ako si ty spravila, ze nakreslia obrazok, ktory si zoberu do nebicka...

ja som tiez uz dala do pracky, pozehlila, teraz asi si spravim morske prsia ale moc sa mi nechce jest maso, musim sa prinutit...vcera vecer som robila pasta al forno - fajnova :slight_smile:

aj som sa vazila...tak som pribrala 3 kg od mojej povodnej vahy, ale ak beriem ze prve tri mesiace som schudla 3 kg tak som celkom pribrala 6 kg... :slight_smile: zaujimave ze sa este furt vobec necitim appesantita...ale vobec...dufam ze mi to vydrzi aj do buducich mesiacov :slight_smile:
16. říj 2009 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ze morske prsia - to su ake?? niekedy uz fakt neviem po slovensky..morcacie prsia
16. říj 2009 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek