• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
:slight_smile: marcy si ma pobavila, xixix...že morské prsia, tak to sú možno tie, čo sa vymágajú v morskej vode a potom, ked ich pečieš už nemusíš soliť...xixixi
:slight_smile:
ja mám dnes una novitá...akože fakt!!!!!!!!!!!!
už je to vážne...
došiel mi počítač, financovaný európskou úniou,
čo som vám spomínala, že učitelia na zš mali na slovensku možnosť urobiť si navyše jazyk k svojim aprobáciám..
takže ja čo som začala v miláne a nedokončila na slovensku, tak teraz tak urobím..a začínam študovať...2 roky taliančiny, a zrejme sa to otvorí až v bratislave, pretože všetky kolegyne šli na angličtinu, no nuda odvekáááááá
a ja čierne kura, na taliančinu, ale čo.....mám ju radšej ako angličtinu :slight_smile: je dosť možno že keden víkend v mesiaci budem práve v blave..
len čo s deťmi?..konečne sa zapojí aj svokra a zvyšok rodiny, aby maminka mala čas sa vzdelávať...
čo keď odídeme žiť do itálie?...xixixixixixi, nikdy nehovor nikdy, ako som hovorila ja, že sa tam už nevrátim
16. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: morske prsia si opisla Boci fantasticky :grinning: :grinning: :grinning:.
Kocka, si sikovna a drzim ti palce :sunglasses: . Dufam, ze sa buduci rok vidime v Italy na praxi talianskeho jazyka :sweat_smile:, hovorit sa bude len talainsky. Uz je cas si zorganizovat aj buduce leto, co myslis???? :grinning:
Ako vychadzas so svokrou?
16. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: tosc...so svokrou vychádzam super, čo každý má nervy a vyháňa svokry, keď dôjdu na návštevu, tak ja mojej nadávam, že chodí málo..
ona je totiž urologička, má svoju ambulanciu v námestove a tam aj žije s jedným lekárom, už roky a on tiež má svoju ambulanciu, a si zober že sú obaja nad 65 r a stále aktívni a pracujú, ale zas na druhej strane si aj užívajú..
momentálne sú na 2 týždne v egypte...
takže tak, ale od nového roka si idú chovať svojich nástupcov a budú pracovať len 2 dni v týždni, tak čakám , že bude chodiť viac a mne to pomôže... :dizzy_face:
16. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
okrem pc som sa dnes aj obliekla a obula..
:slight_smile:
v martine rušia obchod plný značiek, mexx, zara....atď., tak som si kúpila sukňu a športovo-elegantný vrch za 10 euro.....a topánky som neodolala v mojej obľúbenej obuve...za 60, tak čo som ušetrila na oblečku mám na nohách..xixixi
16. říj 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sunglasses: marcy, ja by som si dala "morskú divinu"
16. říj 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, super nakup!!!!! Mne to jedine chyba z Blavy, ze som si tam nakupila fakt za dobre ceny. Aj Parndorf je super. Tu su vypredaje dost malo, normalne v obchodoch su otrasne ceny. Prave minuly tyzden som si kupila prechodnu bundu Dekker za 300 Eur a drahy povedal, ze je to super cena za bundu :frowning2: . Takze tu su ceny otrasne.
16. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak teraz môžeš využiť, že budeš na slovensku, si nakúpiť...
aj zase na druhej strane je v taliansku úplne iná móda a úplne iný štýl obliekania
nadčasový....
sa smejem, že manželíkovi pípali sms-ky....keď som nakupovala /kreditka../, a on na kongrese, dôfam, že má phone naticho..xixixi
16. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Kde ste vsetky?
Dnes som dostala chut na kuraciu pecienku :grinning:. Ako ju robite vy? Nasla som nejake receptiky, napr. tento sa mi velmi lubi:
http://www.cucinare.meglio.it/ricetta-fegatini_e_cuori_di_pollo_alla_salvia.html.
16. říj 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som dnes totálne vyšťavená.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Piekla som Jarkovi tortu, a teraz som dorobila zemiakový šalát, tak degustujem.....
Zajtra máme oslavu Jarkových narodenín, mala prísť sestra, moji rodičia a jarinov brat... Ja som nakúpila mäso, šunku syr, že urobím chlebíčky, ťahala som to nadvakrát, urobila som tonu zemiakového šalátu, že spravím scalopa alla milanese... Večer okolo šiestej mi sestra volala, že ona príde okolo druhej, lebo jej dali aj zajtrajšiu smenu... Boli sme dohodnuté, že naši prídu ráno, tak ja sa tu direm, nech je čisto, a hlavne napečené a tak..
No a ja sa pýtam a kedy presne príde mama? A sestra ma zapotila, že mama asi nepríde, lebo je chorá.... no ja som ostala ako obarená, že prečo mi aspoň nedala vedieť? Potom ostala obarená sestra, že mama Ti nevolala? :rolling_eyes:
Tak som jej volala večer, okolo ôsmej, a pýtam sa, tak teda tá mama príde? Sestra mi vraví, neviem, lebo mama spí... Juuuj, taká som bola nas...á :rolling_eyes: :rolling_eyes: tak teda neprídu... som zvedavá, kto tú obrovskú torzu a tonu šalátu bude jesť..
Ešte sme sa aj ráno škaredo s J. pohádali, priznávam, moja vina..... no krásny deň za nami a upratovanie predo mnou.... :rolling_eyes:

Katka, ja robím z pečienok len guláš, alebo vyprážané....
16. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monicka, nic si z toho nerob moja, musia byt aj dni "blbec" :angry:. S tym salatom si nerob starosti, dones ho na nase stretko a uvidis ako rychlo zmizne! :grinning:
V najhorsom pripade nabalis sestre aj domov :wink: .
16. říj 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika, tak to je výzva...
pozvite si kamošov na večerný piknik
ale ešte predtým sa s jarinom uzmierte...
ja už mám tretí deň manželíka preč..chodí domov po polnoci...
teraz majú rozlúčkový večierok, hlavný sponzor je ich firma, tak nemôže len tak odísť keď tam majú kopu klientov...
no už som totaľ vyšťavená...
aspoň som si dnes urobila radosť s nákupmi...
a nezabudol sa spýtať, či mám k topánkam aj kabelku...
no jasnééé.....topánky za 60 a kabelku za 140...to iste... :confounded:
16. říj 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...
Moni je to strasne...hlavne ked sa tak snazis...ale tortu aj salat by som si dala...
ale nechapem preco ti ako mama nevolala?
Kati robila si pecienku?receptiky vyzeraju fajn...ja som vela citala ze tehotne by nemali jest pecienku takze ju teraz vobec nerobim....
16. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, veĎ vieš ako moja mama... :confounded:
Aj som ju pre vás vyfotila..... len ešte chýbajú bránky.... :wink:
O chvíľku v albume....
16. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte

www.imogen.sk

detské izby, no pecka tipy, ešte chcem vedieť ceny :confounded:
16. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
monkulka....tortulka je superská :slight_smile:
16. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.linead.it/prodotti/camerette_anima___danza_01-2837it-Z2V0X2NhdD0z-fHwxfDE%3D.html

no jasné...zo slovenskej stránky ma to odkázalo na taliansku...
náhodička
16. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, ďakujem... ale nešla mi urobiť... neviem rozkrajovať korpusy... jeden sa mi celý rozpadol, tak som to na ten krém lepila ako puzzle a myslela som na Janku :grinning: :grinning:
Ale budem sa tváriť, že to tak má byť.... :sunglasses:
16. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neuveríte, čo sa mi dnes stalo....
Zháňala som niečo, čo použijem ako futbalovú loptu na tortu a natrafila som na nejaké čokoládové guličky a začala som čítať, čo to je za zázrak a potom som si uvedomila, že si to čítam po taliansky.... :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: naozaj... neplánovane a spontánne :sweat_smile:
Už som z vás zblbnutá.... :grinning: :grinning:
16. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, super super super!!! Sikovna si :sunglasses:. Dobry napad s tym ihriskom.
Jani, velmi dobry receptik,rychly, robila som si len pre seba, drahy pecienku nelubi :angry:. Trosku som sa obavala ten salvie, ale pekne zjemni chut a doda vonu.
16. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, no malý je futbalista, veď vieš.... :wink:
A malá keď vidí nášho Marechiara hamšíka, tak začne kričať, Amšík, maminka, tam je Amšík.... vždy ho spozná :grinning:
A už keď sme teda v tej Afrike, tak nech má ihrisko... :grinning:
16. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:stuck_out_tongue_closed_eyes: monk o torte a ja o detských izbách...

súhra...xixixi
16. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri krásne....
ozaj, aj jarko mal byť Marco.... :dizzy_face: krásne meno, mám naň slabosť... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni daj pokoj..uz nerobim puzzle potom neviem kedy prestat a zanedbavam CHiaru :angry:
torta je super :wink: si sikovna...ja teda robit tortu doma nemozem...mne stale chce Chiara pomahat a potom to nabera iny tvar ako by to malo mat...ja peciem iba take kde mi moze pomahat...
Kati ked porodim tak potom mi ho napises este raz a ja si ju spravim :grinning:
boci pekne veci..mna to caka asi tak o rok a pol vyberat nabytok detom...vlastne aj nam...
16. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.linead.it/prodotti/camerette_mixer_09-2587it-Z2V0X2NhdD0zJmdldF9zdWJjYXQ9-fHw0fDc%3D.html

posledný tip

máme šikovného stolára...snáď si vyberie, čo spravíme...
alebo prepustíme romine našu spálňu a my si obyvačku rozdelíme na 2 samostatné izby, máme ju obrovskúú
a budú mať chlapci jednu izbu a romina druhú...čo by ste urobili vy?
16. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne, napisem Jani :wink:. A vy sa chcete stahovat? A kam?
Monicka, ty potvorka, to je moje meno, mne sa tiez paci :grinning:.
Boci, tie izbicky su fantasticke, musis dojst k nam, tu su este krajsie :dizzy_face:. Minule som videla taku krasnu pre malu princeznu :dizzy_face:.
16. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tosc ..dvakrát mi nehovor

ja mám v hlave toľko tipov, len čas a financie brzdia...
16. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, preto som na Teba myslela... :grinning:
Adri, ja by som bola za to, aby boli deti oddelene.... lebo neskôr aj tak budú chcieť byť chlapci zvlásť a potom znovu niečo prerábať a kupovať... :wink:
Ozaj, vždy vám zabudnem povedať... keĎ robievate cotollete, tak dajte do strúhanyk sezam.... rezne majú úplne inú chuť a na noc mäsko do mlieka naklepané, osolené a okorenené... :wink: mne už sa máča.... mäsko je mäkkučké a šťavnaté.... :wink: to môj tip z rokov praxe v kuchyni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Idem upratať.... :unamused:
16. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek