• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
:unamused:
tak ja hlásim akútnu chrípku, ja v noci 40 ky a marko tak isto, matej to ma odvčera, kašleme jak tuberáci a nevládzem ani ruku zdvihnúť, bolíííííí ma všetko..
rominku sme hneď ráno oddelili, dali sme ju k mamine, ešte je pn, ale už nám volala, že jej ide teplota a pokašliava, tak som zvedavá čo to máme za vírus..
peťo má na mňa očr, kedže som na md a starám sa o dieťa, tak pevne verím, že on jediný ostane fit, lebo inak neviem neviem..
a to sme mali ísť navečer s romy k telinkovcom na záhorie, a na dva dni do ba, tak je to zase v prd.....
:dizzy_face:
pekný deň všetkým...
27. říj 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Boci .citim sa asi ako ty...nastastie uz nemam teplotu....plny nos,.hrdlo ma boli a hlava ani nehovorim....
my sme chory uz vsetci....nic sa mi nechce :frowning2:
dufam ze man a aj vam to rychlo prejde...
27. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko kamosky :slight_smile: .
Tak ja som uz dorazila v noci domov do Italy :sunglasses: :dizzy_face:. Cesta bola super, celkom pekne som to zvladla aj napriek tomu, ze som mala totalne napratane auticko, lebo som si stahovala veci.
Ani spat sa mi nechce, je nadherne slnecno :dizzy_face:. Posielam vam vsetkym babkam na Sk trosicku pekneho pocasicka :dizzy_face: .
Boci, chuda moje, musite to len vylezat. Asi budem musiet pohladat nejaky dobry taliansky receptik pre chore rodinky :grinning: :grinning:.
Monicka, ako taliancina? Ani si sa babam nepochvalila, aku skvelu knihu si si kupila. Ja sa pochvalim za teba
:wink: . Pocuvas CD? Ako sa ti dari so studiom?
Ozaj, my sme si s Monickou kupili rovnake krhlicky na polievanie kvietkov v Ikei :grinning: :grinning: , dokonca ruzove. Dnes polievam Moni :wink:.
Prajem vsetkym pekny dnicek.
28. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj katka, som rada, že si dobre dorazila domov....
Mám za sebou lezione introduttiva a prebrala som aj genere maschuline, singulare e plurale, len si to až budem mať čas musím poriadne zopakovať a potom ma čaká ešte ženský rod....
CD som počúvala, mám tam v knihe vždy nakreslené cédečko, tak ak naň narazím, poctivo nasadzujem slúchadlá a počúva a opakujem po tetách a ujoch....
Ja som už polievala :grinning:
Od zajtra má Jarko jesenné prázdniny...
28. říj 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No super Moni, sikovna si :sunglasses:. Zachvilu budeme pisat iba taliansky. Mne by sa to zislo, mam stale problem s dvojitymi spoluhlaskami :angry: . Takze vy budete prazdninovat, Jarino sa urcite tesi :grinning: . Mate nieco na plane?
28. říj 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: :dizzy_face: tosc ...šikovná si,
ako si zmákla perfiš cestu...prídeš mi taká total samostatná jednotka,
proste emancipuš babenka ze slovenska...xixix
:confounded:
u nás bola práve dr. ,lebo deti majú stále teplotu nad 38, matej až k 39 a to je v podstate
chorý už od nedele, tak mu napísala atb
romy vyšli výtery negatívne
okrem nosa, má streptokok pneumonie
ešteže je na pneumokoky očkovaná
uf!!!
od toho má zrejme aj ten výsyp pod noštekom a okolo pusy, ako to predpovedala
kožná dr.
takže aj ona dostala megamox, stále plačká mama mama, a pýta cici, no
chúďatko, aspoň si dá rúčku do výstrihu a
pritúli sa ku mne
a marko sa teraz spotil, že mu musím všetko prezlicť, ten mal už nad 39 teplotu
tak aj on má atb
akože neviem komu sme čo spravili, ale takto naraz
no nechápem...
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
monk...príjemné učenie sa, k taliančine sa pripájam, akurát že tiež radšej hovorím ako píšem..
:slight_smile:
tosc..práve som dala piecť morčacie stehnisko a prsisko s tvojím marsala vínkom, urobila som karamelík a zaliala zriedenou šťavou z pomarančov, a na dno pekáča naukladala jabĺčka, to je náš obľúbený receptík, akurát že teraz bude
trošku italský
edže som nedala vínko, ale marsalu
28. říj 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem Boci za komplimenty, aj moj drahy niekedy hovori, ze ho vobec nepotrebujem :grinning:. Ale my Slovenky sme take :sunglasses:.
Inac je mi luto ako sa trapite :frowning2: :frowning2: , chudak deticky, take teploty :unamused:. A si obdivuhodna Boci, ze este varis a este taku dobrotu!! Ale dakujem za super tip a napad. Pekne sa opatrujte, sup sup do postele a chcem ta tu skoro vidiet veselu,zdravu a ukecanu
:grinning: :grinning: :grinning: .
28. říj 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boc, rýchlo sa uzdrav principessa.... a ten recept znie skvelo.... ale ja neznášam karamel... teda do kapustnice dávam, aj do sviečkovej poctivo... a minule som dala aj do segedinu, jarino sa len obliizoval....
my sme dnes boli na večeri vonku, dala som si kuracie prsia s enciánom, cibuľkou a ryžou, mňam....
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. říj 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute holky,
tak my už jsme taky doma, odskočili jsme si na víkend a pondělí do Prahy. Bylo to naplánovaný ale neplánovaná byla návštěvy táty ve špitále, kam ho odvezli s fuc...ing virozou. Jsem vzteky bílá, neb táta se nechal očkovat proti chřipce a za 14 dnů vysoké horečky. Táta šel 13. 10. k doktorovi, že je mu strašně zle, a že vysoké teploty. Dr mu dal antibiotika, ale teplota nešla ani po týdnu dolů, tak mu dal jiný a bez změny.

Bral každý 2 hodiny 2paraleny, ale teplota klesala jen chvilku po prášcích, a pak stejně byla mezi 38,5 - 39,8. Nicméně šel k dr. znova a i se osypal. Na to mu řekl, že to tak prostě je. Pak ještě dr. volal, že má už 14 dnů teploty a je mu zle. Dr. za celou dobu neodebral krev na laboratoř...... no pak ještě volali, co mají dělat, že táta má furt horečky a dr. že ať dobere ATB a pak když budou teploty ať přijde. No když mi to máma volala, že už fakt 14 dnů horečky ač dvoje ATB, volala jsem sestřence a ta se moc divila, že táta nemá furt laboratoř a ať tátu co nejrychleji odvezou do špitálu, že to je už nebezpečný, že může mít klidně sepsi přikrytou ATB. Tak brácha s mámou kontaktovali známý a už je táta ve špitále, kde mu udělali komplet vyšetření, velkou i malou laboratoř a furt mu berou krev. A všichni se divili, jakto že tak dlouho horečky a žádná labo.

Teď se ví, že je to viroza, a že jí má zřejmě v krku, neb krk je stejně širokej jako hlava. Z krve mu udělali ATB na míru a teď zjištujou co je to za virus a či táta nebyl v zahraničí. No a táta byl 1. a 2. s fotbalistama na zápase v Janově a coural po městě a 13. šel k dr, že je mu strašně zle. Teplotu už mohl ale mít dříve. Primář říkal, že je to virus, kterej u nás v česku není a že jelikož je to dýl jak 10 dnů, musí provést celou škálu testů a hledat kterej vir to je, aby se to zmapovalo. Takže je to u nás tak, prostě mazec :frowning2: Dnes jsem mluvila s tátou a je poznat na hlase, že je mu mnohem líp. Je na kapačkách, ve kterých jsou léky a mění ji každý 2 hodiny a už se tak nepotí.
28. říj 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc,
ti teda nechci kazit náladu, ale pneumokokový očkování v našich krajích docela na prd. :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to vakcína vyvíjená na americkej trh a tam jsou jiný pneumokokový typy než u nás v evropě, takže efektivita pro naše děti je dost mizerná. Nicméně moje děti jsou naočkovaný, neb tady v AT bylo pro nezralce zadarmo, a já neměla ještě nastudováno neb klukům bylo teprve 9 měsíců. Ted už bych to neudělala, protože alexík má i tak záněty středního ucha, sice relativně jednoduchý průběh, na který stačí nurofen. ALe teď mu to i prasklo, takže dostal ATB. Víc si o tom očkování přečti tady http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=221&Itemid=146 a celá tahle stránka je zajímavá.

Já osobně taky bojovala proti očkování proti TBC. Tady se neprovádí, neb není účinný a když se náhodou nakazí, dá se přeléčit mnohem efektivněji. Ale jelikož jsou kluci evidovaní i v ČR, tak nás vyhmátli a omluvillo mě jen to, že jsem řekla že v CR nežijem, že žijeme v Rakousku. Sestra rozuměla že v Japonsku, a že až se vrátíme, tak že kluci musí dát oočkovat :grinning:
28. říj 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůů Katrinka je už v zemi zaslíbené :dizzy_face: , tak nám sem teda posílej sluníčko. Dneska se ti zadařilo, byl krásnej den, jen já jsem byla nějaká zmordovaná z ponocování a cvičení, že jsem si s klukama po O schrupla :grinning:

No a proto se po vás a nás cizinci jen oblizujou, neb jste/jsme samostatné, krásné a šikovné. Když vidím ty neschopný hydry tady...... Dokonce se mnou se přestali bavit dvojčecí mamky co jsme se potkávali, neb jsem blbě řekla, že k dětem nikoho nemám, jen uklízečku jednou do týdne. Jsem pro ně divná, že jsem to zvládala s miminama. A to netušili že jsem musela s klukama 3/4 roku cvičit 3x denně vojtovku a dr. jsem obrážela v čechách či na SK :grinning: :grinning: OK, pomáhal a pomáhá mi MM.

Ježíš já bych jela do itáááálieeeeeeee. Jsem si koupila lanýže v lahvičce, adala do lednice a voní celá lednice :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buon giorno amiche :slight_smile:.
No Alicko, ty si sa tu rozpisala, ale super, ja si tak rada citam vsetky vase prispevky pri kavicke :grinning:. ALicko, je mi to strasne luto ako dopadol tatino :frowning2: , sa ti to strieda, raz svokor a teraz otec. Ale drzim palce, nech sa z toho rychlo dostane a snad mu konecne nasadia dobru liecbu :angry: .
Alicko, zbal chlanov a naloz do auta a za niekolko hodin budes u nas :sunglasses:. My tu mame slniecko kazdy den, vcera bolo uplne uuuuzasne. Takze vas cakam :wink: !
29. říj 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, vcera svokruska robila super jednoduchu "tortu" zo spenatu, uplne nam to stacilo na veceru. Pripajam aj receptik pre zaujimavost:
http://www.gingerandtomato.com/ricette-piatti-unici/torta-di-spinaci-e-crescenza-una-torta-salata-dalle-mille-virtu/
29. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, pekná fotka.... taká zimná.... kde si sa fotila?
ja som akurát dala piecť tvarohovú tortu, a idem si spraviť jesť, kuracie prsia so zeleninovým šalátikom.... Varila som šošovicový prívarok, ale ja nemám chuť.... :sweat_smile: tak si spravím prsia... a možno si ich nakrájam na kúsky a nahádžem rovno do šalátu a hotovo.... :sunglasses: :sunglasses:
29. říj 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si dala bramboracku a dorazila se spagetama s cernym lanyzem. Ale nebylo to ono, musim to vycytat.

Ahoj mon:slight_smile:) taku dobrotka a reseni. Salatovat budu asi vecer i kdyz ta sunkova kyta co zabira pulku lednice je vazny konkurent. Jim a jim a furt neubyva. A panove si objednali capalinky.

Katrinka, driv me zivilo i psani textu, tak mam natrenovano:slight_smile:) A kdyby naaahodou byla naladicka tak posloveceni receptu by pro mne jako italskou pannu bodlo:slight_smile:)))
29. říj 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, chtela bych se zeptat jestli nevite, kde se da v italii sehnat monitor dechu. Nazev obchodu nebo internetove stranky?Ja to tu nikde nemuzu najit.
29. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
angel, zkus ebay nebo amazon. Teda z IT nejsem, ale to je první co by mě napadlo.
29. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky. Moni, ozimilo sa trosku, tak som zmenila fotecku :grinning:, fotila som tu v Italy.
Alicko, no samozrejme, ze prelozim :wink:, ty "italska panna" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:.
29. říj 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spenatovo - syrova torta

2 rolky listkoveho cesta
400 g mrazeneho spenatu
250 g syra crescenza (makky syr) napr. http://www.brescialat.it/crescenza.htm
2 platky slanych sardiniek
4 lyzice parmezanu
2 vajcia
muskatovy orech
olivovy olej
sol a korenie
Postup:
29. říj 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zahrejeme ruru na 180 C. Na panvicu dame trosku olivoveho oleja, strucik cesnaku a 2 platky sardiniek a nechame ich uplne rozpustit. Ked sa cesnak zafarbi, vyberieme ho a pridame spenat, osolime a okorenime. Nechame na otvorenom ohni pokial sa nevypari vsetka voda zo spenatu. Nechame chvilku chladit, potom spenat dame do hrnca, pridame vajcia, parmezan a makky syr. Pridame muskatovy orech, pripadne este sol a korenie a vsetko dobre vymiesame.
Listkove cesto polozime do formy, na vrch dame spenatovu masu a prikryjeme zvysnym listkovym cestom. Dame zapiect na priblizne 30 min.
29. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňam Katka, to dobre vyzerá.....
Ale asi by som to jedla sama.... Jarino špenát neznáša a deti len zobú.... :grinning:
Ja som sa akurát doučila, pôjdem spinkať...
Zajtra sa to všetko musím poriadne naučiť a napísať si úlohy.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jééj tak keď vyzdraviem, určite skúsim
dnes som bola na pľúcnom a na rontgene, tak mám akútnu bronchitídu, tak odtiaľ pramenia moje bolesti chrbta a hrudníka..

tosc...slniečko by som si teda želala, zajtra prilieta moja svokra zo slnečného egypta, skoro po 3 tt, tak tá bude zrelaxovanááá, od nej nemôžem čakať, že pomôže manželíkovi s deťmi, bude mať robotu v práci a zrejme to bude musieť zvládnuť s mojou maminou,
do nedele ešte kopec času, to by som sa mala dať ako tak dokopy..
len spím s spím, ako ruženka..totálna únava, ma motá akoby som pila borovičku s ginom :grinning:
29. říj 2009 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, no teda ty si riadne chorá....
tak sa nám skoro uzdrav.... a takže ty k telinke, hej? a vieš, že je to len kúsok od nás? Telinka nás vždy vyhliada, keĎ je v malackách, ale už to vyzerá tak, že chodím po kanáloch.... :grinning: nikdy ma nestretne... :grinning:
29. říj 2009 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buon giorno tutti.
Boci, ty brdo, teda pekna choroba ta chytila :angry:. Pekne spinkaj a naberaj energiu. To kde ste tak ochoreli vsetci?
Monik, drzim palceky nech ti studium ubieha. Kazdy den aspon kusocek noveho a uvidis o chvilu aka budes Talianka :grinning: :grinning:.
30. říj 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: bre ranko babky...
skore uzdravenie vsetkym marodom!!!!!!!!!! to chce oddych, teplucko a klud, a hned bude dobre...
Katka tak si sa uz vratila? ej keby nemam tak nabity program hned by som za tebou skocila sa stretnut a pokecat :slight_smile: :slight_smile:
aj tu mame dnes nadherny den, slniecko, teplucko...dnes vecer idem do bazena pre tehulky..hurra, konecne po dvoch tyzdnoch...a zajtra taho na giro turistico - zajtra mame goticke milano - duomo, piazza mercanti ecc...
Jani ty si mala uz morfologicky?
30. říj 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcyyyyynka, ahooj :dizzy_face:. Srdecne blahozelam k chlapcekovi. Vidim ze mate aj dva mena vybrate, teeeda. Kludne prid, ja sa potesim kazdej milej navsteve :grinning:. Ja stale hovorim babam, aby prisli :angry:. Ty si ale akcna, super, ze vsetko stihas, no proste sikovnica :sunglasses:.
Baby, dnes som zienka domaca a idem robit prvy krat domace gnocchi :grinning: :grinning:. Ak sa podaria, hned napisem receptik :slight_smile:.
30. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, napíš, napíš.... mne dnes jarino stiahol knihu Italské recepty.... :grinning:
Marcelka, blahoželám k chlapčekovi..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mne sa páči viac michael..... :dizzy_face:
30. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty koso Boc, tak to te choroba sejmula radne!!! A muselo te asi poradne bolet na prsou nez te zalecili. Ja zazila jednou, a never more jak mi bylo silene . Tak preju klidek a pohodu abys byla brzo fit. A opravdu se opecovavej, snadno muzes sklouznout k zapalu plic:frowning2:( to ma natrenovany nas tata.

marcy, tak to jsi super cinoroda tehulka a fakt klucina to bude? Ja muzu chlapce jen doporucit:slight_smile:) i kdyz jsem se musela naucit hrat s autama. Ale micove hry mi nejsou cizi a tema dost zijem. Dokonce ucim kluky kopat do balonu, neb kdyz jsem videla jejich znalosti po hrach s tatinkem, BTW byvalym fotbalistou, musela jsem je ucit sama. No neni vlastne divu, kdyz si vemete jak je na tom rakouskej fotbal:slight_smile:))) A s oblecenim je to stejne nakladny jak s holkama. Teda moji panove jsou me uz pres rok peskujou , co si vezmou a co ne. O botach nemluve, ale tady vedou teeenisky:slight_smile:) a kdyz si Andy veme neco co sr Alexikovi nelibi, normalne ho svlikne. I slipy, neb ted maji hit trencle. No usetris snad jen na tamponech:slight_smile:)

Katrinko jsi zlaticko, v nedeli kolac spikni, neb bude treba neceho lejciho k obedu po sobotni husacine a pecienke:slight_smile:) A fakt to jsou sardinky, anebo ancovicky, takovy ty slanoslany?
30. říj 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek