• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Alicko, to su tie malicke sardely, velmi slane, asi som sa trochu splietla s tymi sardinkami :grinning: . Ja ich casto pouzivam aj ked robim cestoviny s brokolicou. A chcem sa ta spytat, nerobis nahodou tu pravu Sacher tortu? Chcela by som ju raz vyskusat, velmi ju mam rada, ale len tu original vo Viedni.
30. říj 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..
Katka, ja som robila niečo podobné ako gnocchi. ale bolo to ako cesto na halušky, len som do cesta pridala špenát, klasika, na cibuľke, cesnaku, osolený a potom som len uvarila vo vide, ako halušky a zaliala som to syrovou omáčkou... Jarko sa mohol utĺcť za nimi... budem to musieť zase spraviť, keĎ nebude tata doma, on špenát nepapá...
ja som už upratala celý byt, len ma čaká ešte kúpeľňa, dokonca som donútila aj deti, aby si upratali izbu, tak dostali pochvalu... :grinning: a ešte som aj vyprala
A potom žehliť.. ale ja žehlím rada.... :dizzy_face: chcem mať všetko hotové, lebo sa chcem večer učiť..... :grinning:
30. říj 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, tú sladkú? :grinning: :grinning:
30. říj 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: aaaano Monicka, tu sladku, ze ti z nej usta vykruca. Ty si robila spenatove gnocchi, no fantazia :dizzy_face: . My ich mame velmi radi, ja ich len hodim na roztopene masielko a pridam dva listky cerstvej salvie a postruham parmezanom.
30. říj 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si budem musieť zasadiť nejaké bylinky, lebo som pozerala tu v Bille a tie prachy, čo pýtali za zvädnutú bazalku ... :angry: :angry: :angry:
čo robievaš k tým gnocchi za omáčku?
30. říj 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem žehliť.... majte sa, večer...
30. říj 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nerobim moc omacky, moj to nemusi, my ich lubime na masle. Ale raz som ich robila s gorgonzolou, velmi dobry syrik, nechas ho rozpustit v troske smotane a omacka je hotova.
30. říj 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
už som tu.... ešte uspím Chiaru, a opláchnem riad z večere, niečo zobnem a idem sa učiť.... ale Katka, takú chuť si mi urobila na tie gnocchi... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásne mlhavé ránko zo Slovenska prajem....
ja som sa tešila, ako si pospím, keĎ má Jarko prázdninky a moje obludky už o ôsmej hore :grinning: :grinning: :grinning: teraz sa napchávajú cereáliami a pozerajú Disney Channel...
ja som bola včera tak unavená z toho celodenného upratovania, že som sa nevládala ani učiť.... doženiem dnes.... Dnes len nakúpim, navarím a hotovo.... len som zvedavá čo... už ma nič nenapadá... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Alicka, aj môj mládenec nosí trencle.... ja som aj rada, pripadá mi to hygyenickejšie, ako tesné slipy... a tiež sa parádi... stále pozerá do zrkadla a vlasy musia byť nagelované na Hamšíka... :grinning: :grinning:
31. říj 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den babule. Monicko, to pocasie je otrasne, mne ta hmla dost vadila, ked som byvala v Blave. Tu je slnecno a teplucko :sunglasses:.
Dnes ideme so svokrou na cintorin, vsetci chlapi su dnes v hoteli. Moni, ten tvoj maly bude riadny fesak, strasne krasne deticky mate, podarili sa vam :grinning:.
31. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ďakujem, snažili sme sa... :grinning: :grinning:
ja som nakoniec uvarila paradajkovú omáčku s mäskom a k tomu knedle a teda veľmi sa mi podarila.... zohnala som v Bille originálne pasírované paradajky talianske... , to je hneď poznať... :grinning: :grinning:
A stretla som aj bývalú kolegyňu, zaúčala ma na recepcii a povedala mi, že som opeknela.... :sunglasses: a ona je ten typ, pri ktorom má každá priemerná baba komplexy, má ani nie ročného syna a 185 cm, štíhla, perfektne nahodená, namaľovaná, krásne vlasy...
a to som ani nebola namaľovaná, ani vlasy som nemala upravené.... tak ma to potešilo.... :sweat_smile: :sweat_smile:
31. říj 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte kocky, zelam vsetkym peknu sviatocnu nedelu.
Boci, uz dlho nepises? Ako sa ti dari? Je vsetko v poriadku?
Monicka, no skutocne kocka z teba je :dizzy_face:. Po dvoch detickach vyzeras skvele :sunglasses:.
1. lis 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,ja len cez mobil,nevládzem nič,tá chrípka ma úplne odrovnala,len ležím a manžel musí všetko zvládať sám,varí,nakupuje keď deti spia,odšťavuje mi ovocie..úplná bezmocnosť,aspon že už nemám teplotu,akurát silný menzes,akoby som sa úplne zvnútra menila,vraj to súvisí s vyčerpaním po 22mes.kojenia..včera mi bolo tak zle,úplne ma triaslo,búšilo srdce,až prišla záchranka,veľmi mi pomohli,natiekla mi infúzia a vraj typické príznaky chrípky,treba len ležať,a nie je to fráza,božee nech je to už preč
1. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paaaanecku Boci, oddychuj a davaj na seba pozor. Posielam vela slniecka a prajem skore uzdravenie!
1. lis 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, pomoc, nezávidím... rýchlo sa uzdrav.... ja chrípku a nachladnutia tiež vždy len odfláknem, poležím jeden deňa fičím, tak dúfam, že sa mi to raz nevymstí... :sweat_smile: :sweat_smile:
1. lis 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akurát som zapálila kahanček a straaašne mi prišlo ľúto, že tu s nami už nie je moja babka..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ešte stále mi nejako nedochádza, že ju už nikdy neuvidím..... :pensive:

idem deťom urobiť chlebíky vo vajíčkach....
1. lis 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme ve zdraví přežili husacinu. Teda ta lepší půlka :grinning: MM se zase objímal s kamarádem :grinning: :grinning: a měl jí jak z praku :grinning: :grinning: ( a musel to jít dneska rozchodit s klukama a s frisbee). Pak jsme to vzali ještě do Pezinka do Vinařského archivu. Tentrokrát jsme odešli jen s jednou lahví :grinning: :grinning: což není divu po tolika ochutnávkách.

Tak mi tak přišla chuť jak o tom píšu, že jsem si šla nalít víno :grinning: :grinning: :grinning:

A taky jsme denska s Andýskem vařili dýňovou polívku, viz. foto. Dokonce si to i sám nakrájel, teda kromě cibulky. Šikulínek. Ale cukroví budu péct radši až v noci, neb v tomto asistenci fakt nepřežiju :grinning: :grinning:

Katrinko, máš za domácí úkol vyzjistit, co se peče a vaří v Toskánsku na Vánoce a prosim prosim smutně koukám, jak říkají kluci, nám to sem nahlásit, joooo? A když přihodíš receptíky tak budeš bááááječná. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko babeny. Tak u nas zamracene a chladno :frowning2:. Alicka, somozrejme ze zistim, opytam sa vsetko podrobne svokry. Viem vsak isto, ze budu domace torteliny. Ona ich robi doma, potrebuje na to cele poobedie. Takze urcite budem asistovat aj ja, tak ti mozem pripadne napisat aj postup vyroby :grinning:.
Andy je super kuchar! To ma asi po maminke :grinning:.
2. lis 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak sa to vymenilo...
v martine je krásne slnečno :sunglasses: :sunglasses:
ale my sa stále liečime, čaju už mám plné kecky...
tak pre zmenu zase odšťavujeme ovocie...
bol by v tom čert, aby sme sa z toho nedostali!!!
2. lis 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. lis 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Boci, uz je lepsie? Drzim ti palceky, nech ste cela rodinka skoro zdravi!!!!
Tu uz nikto nechodi :frowning2:.
Moni, poslala som ti fotecky deticiek na email :wink:.
3. lis 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, ja som včera dostala MS, tak ma bollí hlava, brucho a som unavená, tak sme išli všetci spať, tu u nás celý deň padá dážd so snehom, alebo sneží.... už sme tu s jarinom nariekali, že chceme teplo :grinning: a to ej zima pred nami....
Mám zase chuť na bruschetu, už mi z nej šibe :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Idem pozrieť maily.... ďakujem.... :dizzy_face:
3. lis 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde ste kočky? :confused:
Mne sa akurát zapekajú cestovinky v rúre, som zvedavá, aké budú.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. lis 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Moni, ake cestovinky robis? Ja dnes cestoviny s brokolicou, moje oblubene :grinning: :grinning:.
4. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kate, aj v mojich mala byť brokolica, ale aj tak by ostala vypitvaná na tanieroch, tak som nedávala.... ale aj ja ju ľúbim....
ja som urobila syrovú omáčku, do nej som dala uvarené kuracie prsia, pór, údenú šunku a naliala som to na penne. Potom som si rozrobila v šľahačke jedno vajíčko, nastrúhala som do nej syra ešte som to všetko naliala hore a také sú mňam... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ako robíš cestovinky ty? spravím pre seba.... :dizzy_face:
4. lis 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer sa praje :dizzy_face:.
Vidim Moni, ze si tu piseme len my dve :grinning:. Moje cestovinky s brokolicou robim velmi jednoducho, uvarenu brokolicu dam na rozpaleny olej s cesnakom, ked su cestoviny uvarene, pridam ich ku brokolici. Podavam s parmezanom (kopcovito :grinning:).
4. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňam, dobre to vyzerá...
veru, píšeme si len my dve... Parmezán nemám, musím si kúpiť.... teda Grana padana, parmegiano je tu v MA utópia... :grinning:
4. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: aj ja som tuuuuuuuu
nevarím už dooosť dlho,
nič mi nechutí
varí manželík...
tosc...parmezán sme už zjedli....xixixi
4. lis 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeej, Boci, ako sa mas? vsetko v poriadku? Mas zlateho manzelika, ze sa o vas pekne stara. Ako deticky? Uz ste zdravi?
Mimochodom, moj svokor ma dnes velmi nestastny den, ukradli mu z auta penazenky so vsetkymi dokumentami, niekto si polepsil o 2 000 eur. Chudak, taky bol dnes smutny :frowning2:.
4. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte že Ti má kto navariť Adri... :wink:
idem si vypracovať cvičebný plán, majte sa tu pekne.... :sunglasses:
4. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek