Italie

🙂 Ak sa kocky nenahnevate zacinam nove stranky.... 😎
miroslava89
8. lis 2009
bocmanka pojde to ked sa to skopiruje a tak otvori.. 😉
bocmanka
8. lis 2009
🙂 vidíš mirka,
ja som blondína.... 🙂 🙂
ďakujem...
ako je teraz v neapole?
tam som ešte nebola..
najbližšie costiera ammalfitana...a pri vezuve...a kde sa vyrába limoncelo či ako sa to píše..
bocmanka
9. lis 2009
🙂 a kde ste slniečka ??
toscany
9. lis 2009
Caute kocky 🙂. Ako sa mate?
Moji akcni svokrovci maju teraz obdobie obnovovania a znovuzariadovania hotela 😃, takze robime mensie upravy. A so svokrou sme boli uz aj na vianocnych nakupoch 😃.
Boci, videla som fotecky Rominkinho kutiku, este raz velkaaa pochvala x-) x-).
Monicka, co porabas? Ako ide studium 🙂 ? Zaciname pisat po taliansky 😃 ?
Mirka, tvoj manzel je talian? Ako ti ide taliancina?
miroslava89
9. lis 2009
bocmanka ja som si zatial neapol velmi neuzila.. to pride az po skonceni tehu...

toscany ja mam manzela slovaka😉 len pracovne musel prestupit do talianska tak preto sme tu...a moja taliancina - ani jedno jedine slovko neviem po taliansky :-N
monkula
9. lis 2009
Buona serra contesse...
Mio Jarko é malato. E mio studio? Io finitaro prima lezione.
Bolo to dobre? :-N :-N 😃
miroslava89
9. lis 2009
monku tipujem ale malo to znamenat nieco ze jarko je chory a studium ze koncis prvu lekciu..
monkula
9. lis 2009
Nooo, Mirka, vidíš... a že nevieš ani slovo.... x-) x-)
Inak ahoj, my sme sa ani "nezoznámili". Ja som Monika, mám dve detičky, Jarko má sedem a Chiara bude mať tri...
A raz možno budem žiť v Italy.... 😃 😃 😃 x-) x-) x-)
miroslava89
9. lis 2009
neviem nic😃😃 len mozem dakovat cloveku ktory vymyslel internetovy online prekladac :-N 😃 :-N

A ja som Miroslava teda Mirka.. a ked sa podari takk nabuduci rok v juni budeme mat prve babetko:-) a zijem v Italy 2,5tyzdna... tesi ma ze sa aspon takto internetovo zoznamujeme 😉
monkula
9. lis 2009
Ale čo by sa nepodarilo..... jaaaj, koľko som sa ja natrápila, kým som držala v rukách zdravé bábätká.....
Ale nikdy som si nepripustila, že to bude inak.... 😉
toscany
9. lis 2009
😃 😃 Moni ty si sikulka!
Opravim ti tretiu vetu: Io finisco la prima lezione. (str. 49 - nepravidelne casovanie slovesa finire). Mozes samozrejme pouzit aj minuly cas, ale na to mas kopec casu 😉. Sup sup na druhu lekciu.
monkula
9. lis 2009
Ďakujem Katka, tam som ešte nedošla.... 😃 😃 😃 Ešte musím prebrať koniec prvej lekcie, a napísať si úlohu.... 😃 😃 😃
Ale nemám toľko času na štúdium, ako by som chcela :-p :-p :-p a posledné tri dni ma neskutočne bolí hlava.... :-p :-p
Ale veľmi ma to baví.... trošku ma to vytrhlo zo stereotypu, dnes som chcela začať aj s posilovňou, aj tréning som si vypracovala a taaak som sa celý týždeň tešila a bum, Jarko horúčka.... :-S :-S :-S
toscany
9. lis 2009
Jaj moja, nevadi, mas kopec casu na studium, netrap sa s tym, hlavne aby deticky boli skoro zdrave! Drzim vam palce x-). A Chiarka je okey?
monkula
9. lis 2009
Chiara je v pohode....
jarkovi som dala Nurofen a obklady na čelo a už sa tu bijú.... ]-( ]-( 😃
Jaaaj a mám Ti od Jarka odkázať, že tie hviezdičkové koláčiky, čo si mu kúpila mu strašne chutili a či mu ešte kúpiš niekedy 😃 😃 😃
toscany
9. lis 2009
😃 😃 😃 moje zlaticko. Odkazujem mu, ze ked pride na navstevu, tak si ich urcite u nas najde kopu 😃. Ja ich tiez zboznujem.
toscany
9. lis 2009
Moni planujete buduci rok Taliansko?
Mirka, ani sa nechces ucit taliancinu? A ako chodis nakupovat? A k doktorovi budes kam chodit? =-)
miroslava89
10. lis 2009
toscany chcem sa ucit len akosi sa do toho neviem prinutit... a nakupuje manzel ja vylihujem cele dni doma ani nos z domu nevystrcim tak zatial mi taliancina velmi nechyba a ked k doktorovi tak v sprievode manzela...ale ja sa casom naucim snad:-N
bocmanka
10. lis 2009
a čo robí manželík v neapole mirka, to je zvláštna destinácia pre slovenskú family... x-)
toscany
10. lis 2009
Caute kocky, ake mate pocasie? My hrozne ]-(, uprsane a sive.
Ale dnes sme si spravili tri zeny perfektny obedik, ja, svokra a starka. Tri generacie 😃 😃. Pripravili sme si cestoviny s ragu a potom pecene kurciatko. Super bolo, konecne uz aj ja mozem klabosit, tri roky som len tak sedela a usmievala sa :-x.
Mirka, chudatko, cely den zavreta . 😞 Ani prechadzku nemozes? A cez den varis?
Tak ja vam pridam takyto receptik, oblubene ravioli mojho draheho:
http://www.ravioli.it/ricette.htm
miroslava89
10. lis 2009
bocmanka on mal na slovensku prepravnu spolocnost ktora mala sesterske pobocky v taliansku a nemecku.. a boli nejake firemne problemy a museli jednu z nich zavriet..a najvyhodnejsie bolo zavriet slovensku firmu.. takze mal vlastne na vyber bud ostane bez prace alebo stahovanie do talianska..
miroslava89
10. lis 2009
toscany nemozem nikde akurat prechadzka po dome.. a cez den varim lezim citam skypujem so slovakmi a tak..
toscany
10. lis 2009
To je smutne Miri, ze takto krachuju firmy na Slovensku 😞-. Ale aspon ste sa mohi presunut do Italy |-|. Nastastie ze existuje internet a clovek moze byt v kontakte so svojimi blizkymi.
A az tak daleko to domov nie je x-).
miroslava89
10. lis 2009
toscany ja som rada ze manzel ma aspon pracu uz je jedno teda v dnesnej dobe je jedno kde len nech mame z coho ziit....nie je daleko ale tak zas počas tehotenstva behat hore dole..
bocmanka
10. lis 2009
🙂 ahojte kočky..
tak nápoli....je známe všeličím, hlavne tam úžasne rozprávajú "la lingua napoletana é mólto specifica..", mi veru dlho trvalo, kým som jej porozumela a naučil ma to jeden úžasný /ale už mŕtvy taliansky herec/, teda jeho filmy...spýtaj sa tosc drahého či vie o kom je reč... 😃
bocmanka
10. lis 2009
🙂
a dnes som si kúpila cd erosa ramazzotti-ho , to nové, "ali e radici", chystáme sa na jeho koncert do košíc, už máme rezervované lístky..
a dnes som bola kúpiť aj lístky do žiliny, vo febrári tam tancujú lord of the dance..sa teškám
február je môj mesiac, mám narodeniny.. 🙂 🙂 🙂
miroslava89
10. lis 2009
ja som zvedava ako ja sa budem ucit taliancinu ako mi to pojde.. moja svokra ma doma "vraj" dobre knihy co sa tyka ucenie talianciny- tka som veeelmi zvedava...
bocmanka
11. lis 2009
x-) mirka, taliančina je v tom úžasná, a ešte ty máš plus že si tam, že sa učí veeeľmi rýchlo a super sa v tej reči aj rozmýšľa..
ja si doteraz prekladám v hlave, ked chcem čosi vytrepnúť v nemčine či v angličtine...asi preto že som v tých krajinách nebola..
ale naše deti dúfam, budú študovať aj v zahraničí.. x-)
monkula
11. lis 2009
Ahojte..
Ja som sa včera od piatej do pol ôsmej učila.... :-N :-N :-N
Boci, ja si zase neprekladám v hlave nemčinu.... angličtunu hej, ale nemčinu nemusím... pokiaľ teda nejaké slovíčko nezabudnem.... 😃
jajaalf
12. lis 2009
ahojte kocky..
ako sa mate ..dufam,ze dobre..co nove?
my po starom christian v jaslach muz v praci a ja doma 😃
bocmanka
13. lis 2009
jaji a čo robíš doma? x-)

Začni psát odpověď...

Odešli