• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
bocmanka pojde to ked sa to skopiruje a tak otvori.. :wink:
8. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: vidíš mirka,
ja som blondína.... :slight_smile: :slight_smile:
ďakujem...
ako je teraz v neapole?
tam som ešte nebola..
najbližšie costiera ammalfitana...a pri vezuve...a kde sa vyrába limoncelo či ako sa to píše..
8. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: a kde ste slniečka ??
9. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky :slight_smile:. Ako sa mate?
Moji akcni svokrovci maju teraz obdobie obnovovania a znovuzariadovania hotela :grinning:, takze robime mensie upravy. A so svokrou sme boli uz aj na vianocnych nakupoch :grinning:.
Boci, videla som fotecky Rominkinho kutiku, este raz velkaaa pochvala :dizzy_face: :dizzy_face:.
Monicka, co porabas? Ako ide studium :slight_smile: ? Zaciname pisat po taliansky :grinning: ?
Mirka, tvoj manzel je talian? Ako ti ide taliancina?
9. lis 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bocmanka ja som si zatial neapol velmi neuzila.. to pride az po skonceni tehu...

toscany ja mam manzela slovaka:wink: len pracovne musel prestupit do talianska tak preto sme tu...a moja taliancina - ani jedno jedine slovko neviem po taliansky :sweat_smile:
9. lis 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buona serra contesse...
Mio Jarko é malato. E mio studio? Io finitaro prima lezione.
Bolo to dobre? :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
9. lis 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
monku tipujem ale malo to znamenat nieco ze jarko je chory a studium ze koncis prvu lekciu..
9. lis 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nooo, Mirka, vidíš... a že nevieš ani slovo.... :dizzy_face: :dizzy_face:
Inak ahoj, my sme sa ani "nezoznámili". Ja som Monika, mám dve detičky, Jarko má sedem a Chiara bude mať tri...
A raz možno budem žiť v Italy.... :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem nic:grinning::grinning: len mozem dakovat cloveku ktory vymyslel internetovy online prekladac :sweat_smile: :grinning: :sweat_smile:

A ja som Miroslava teda Mirka.. a ked sa podari takk nabuduci rok v juni budeme mat prve babetko:slight_smile: a zijem v Italy 2,5tyzdna... tesi ma ze sa aspon takto internetovo zoznamujeme :wink:
9. lis 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale čo by sa nepodarilo..... jaaaj, koľko som sa ja natrápila, kým som držala v rukách zdravé bábätká.....
Ale nikdy som si nepripustila, že to bude inak.... :wink:
9. lis 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: Moni ty si sikulka!
Opravim ti tretiu vetu: Io finisco la prima lezione. (str. 49 - nepravidelne casovanie slovesa finire). Mozes samozrejme pouzit aj minuly cas, ale na to mas kopec casu :wink:. Sup sup na druhu lekciu.
9. lis 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem Katka, tam som ešte nedošla.... :grinning: :grinning: :grinning: Ešte musím prebrať koniec prvej lekcie, a napísať si úlohu.... :grinning: :grinning: :grinning:
Ale nemám toľko času na štúdium, ako by som chcela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a posledné tri dni ma neskutočne bolí hlava.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale veľmi ma to baví.... trošku ma to vytrhlo zo stereotypu, dnes som chcela začať aj s posilovňou, aj tréning som si vypracovala a taaak som sa celý týždeň tešila a bum, Jarko horúčka.... :confounded: :confounded: :confounded:
9. lis 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj moja, nevadi, mas kopec casu na studium, netrap sa s tym, hlavne aby deticky boli skoro zdrave! Drzim vam palce :dizzy_face:. A Chiarka je okey?
9. lis 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chiara je v pohode....
jarkovi som dala Nurofen a obklady na čelo a už sa tu bijú.... :angry: :angry: :grinning:
Jaaaj a mám Ti od Jarka odkázať, že tie hviezdičkové koláčiky, čo si mu kúpila mu strašne chutili a či mu ešte kúpiš niekedy :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: moje zlaticko. Odkazujem mu, ze ked pride na navstevu, tak si ich urcite u nas najde kopu :grinning:. Ja ich tiez zboznujem.
9. lis 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni planujete buduci rok Taliansko?
Mirka, ani sa nechces ucit taliancinu? A ako chodis nakupovat? A k doktorovi budes kam chodit? :confused:
9. lis 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany chcem sa ucit len akosi sa do toho neviem prinutit... a nakupuje manzel ja vylihujem cele dni doma ani nos z domu nevystrcim tak zatial mi taliancina velmi nechyba a ked k doktorovi tak v sprievode manzela...ale ja sa casom naucim snad:sweat_smile:
10. lis 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo robí manželík v neapole mirka, to je zvláštna destinácia pre slovenskú family... :dizzy_face:
10. lis 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky, ake mate pocasie? My hrozne :angry:, uprsane a sive.
Ale dnes sme si spravili tri zeny perfektny obedik, ja, svokra a starka. Tri generacie :grinning: :grinning:. Pripravili sme si cestoviny s ragu a potom pecene kurciatko. Super bolo, konecne uz aj ja mozem klabosit, tri roky som len tak sedela a usmievala sa :zipper_mouth:.
Mirka, chudatko, cely den zavreta . :frowning2: Ani prechadzku nemozes? A cez den varis?
Tak ja vam pridam takyto receptik, oblubene ravioli mojho draheho:
http://www.ravioli.it/ricette.htm
10. lis 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bocmanka on mal na slovensku prepravnu spolocnost ktora mala sesterske pobocky v taliansku a nemecku.. a boli nejake firemne problemy a museli jednu z nich zavriet..a najvyhodnejsie bolo zavriet slovensku firmu.. takze mal vlastne na vyber bud ostane bez prace alebo stahovanie do talianska..
10. lis 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany nemozem nikde akurat prechadzka po dome.. a cez den varim lezim citam skypujem so slovakmi a tak..
10. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je smutne Miri, ze takto krachuju firmy na Slovensku :frowning2:-. Ale aspon ste sa mohi presunut do Italy :pensive:. Nastastie ze existuje internet a clovek moze byt v kontakte so svojimi blizkymi.
A az tak daleko to domov nie je :dizzy_face:.
10. lis 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany ja som rada ze manzel ma aspon pracu uz je jedno teda v dnesnej dobe je jedno kde len nech mame z coho ziit....nie je daleko ale tak zas počas tehotenstva behat hore dole..
10. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte kočky..
tak nápoli....je známe všeličím, hlavne tam úžasne rozprávajú "la lingua napoletana é mólto specifica..", mi veru dlho trvalo, kým som jej porozumela a naučil ma to jeden úžasný /ale už mŕtvy taliansky herec/, teda jeho filmy...spýtaj sa tosc drahého či vie o kom je reč... :grinning:
10. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:
a dnes som si kúpila cd erosa ramazzotti-ho , to nové, "ali e radici", chystáme sa na jeho koncert do košíc, už máme rezervované lístky..
a dnes som bola kúpiť aj lístky do žiliny, vo febrári tam tancujú lord of the dance..sa teškám
február je môj mesiac, mám narodeniny.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som zvedava ako ja sa budem ucit taliancinu ako mi to pojde.. moja svokra ma doma "vraj" dobre knihy co sa tyka ucenie talianciny- tka som veeelmi zvedava...
10. lis 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: mirka, taliančina je v tom úžasná, a ešte ty máš plus že si tam, že sa učí veeeľmi rýchlo a super sa v tej reči aj rozmýšľa..
ja si doteraz prekladám v hlave, ked chcem čosi vytrepnúť v nemčine či v angličtine...asi preto že som v tých krajinách nebola..
ale naše deti dúfam, budú študovať aj v zahraničí.. :dizzy_face:
11. lis 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..
Ja som sa včera od piatej do pol ôsmej učila.... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Boci, ja si zase neprekladám v hlave nemčinu.... angličtunu hej, ale nemčinu nemusím... pokiaľ teda nejaké slovíčko nezabudnem.... :grinning:
11. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky..
ako sa mate ..dufam,ze dobre..co nove?
my po starom christian v jaslach muz v praci a ja doma :grinning:
12. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji a čo robíš doma? :dizzy_face:
13. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek