Italie

🙂 Ak sa kocky nenahnevate zacinam nove stranky.... 😎
toscany
13. lis 2009
Caute babule 😃.
Vidim, ze to tu vobec nezije 😞. My zase zijeme polovnictvom a rybami 😃 😃. Svokor je vasnivy polovnik a rybar, teraz sa tu konaju spolocne vecere polovnickych rodin. Super zabava x-). Najblizsie mame v nedelu obedik v jednej restauracii, kde robia neuveritelne ryby.
Citam, ze rozmyslate kocky v cudzich jazykoch. Ste proste sikulky!
Boci, uz ste zdravi uplne?
toscany
13. lis 2009
Ako vzdy kazdy tyzden jeden kolacik musi byt x-) , tak pridavam jednoduchu torticku:
http://www.cavolettodibruxelles.it/2007/02/tort...
monkula
13. lis 2009
Katka, ja sem chodím pozerať, ale keď nikto nepíše, nebudem sama ešte aj tu....

Ja som si práve na seba vypočula zopár "hrejivých" slov a "milé" prídavné mená, tak nemám chuť ani žiť...
Až mi bude lepšie, ozvem sa.....
Pekný víkend.. a nerozoberajte to tu, prosím.... 😢 😢 😢 😢 😢 😢
toscany
13. lis 2009
:-o :-o Monicka, to od koho????? To je vlastne jedno, posielam velke a vrucne objatie moja, myslim na teba. Skoro napis 😞 😞.
bocmanka
14. lis 2009
😉 😉 monk, my sme s tebou.... 😎 , dnes vyjde slniečo , uvidíš..
ja som mala včera deň!...romy som nemala kde dať, bola som objednaná u zubárky, tak som prehovorila bráchu, a ten ju držal na rukách a ja oproti nim v zubárskom kresle..
samozrejme mi zub nedorobila, no ťahať nervy si neviem predstaviť s dieťaťom oproti mne, tak ma preobjednala na zač. decembra.. 🙂
😃
a včera bolo poobedie fakt piatok trinásteho..
o tretej mi volali z družiny, že kde som, vraj je škola kvôli dnešným komunálnym voľbám zavretá od 15h a moje dieťa a susedine pod nami sú poslední....že či sme to nepočuli na rodičovskom..
no nepočuli !!!!...lebo boli na rodičovskom ockovia a tí čo nemusia nepovedia...hehehe
a tak si maťko zobral kamaráta suseda domov, marko si zobral kamoša zo škôlky a keď došli ešte mamy s mladšími sestričkami, tak tu bolo 7 detí
tak sme si švacli kbš-ko aby sme to tu s toľkými deťmi vydržali..
mladší chalani mali v spálni bunker, nechcite vedieť ako to tam vyzeralo..
starší mali autíčkové dráhy po celom byte a najmladšie tri baby, sa tu túlali ako zemegule a robili bordel v našom novom kútiku a kde kade...
ale super,
vyprázdnila som mrazničku, bola pizza, jednohubky, krupky, brumíky...ktorých vzorky máme po celom byte...
hehehehe
to je iné kafé...s istotou viem, že 7 detí nem v trojizbovom byte..
:-| a to ešte romy tesne pred kúpaním spadla a rozťala si spodnú peričku, to bolo krviiiii, ale už je zobudená a je okej, pera sa za noc zahojila...
pekný víkend..
tosc..na tie ryby by som sa dala nahovoriť..mňam...
toscany
14. lis 2009
No teeeeeda Boci 😃, skolka doma, tak to teda musi byt!!! 😃 😃 Chudatko, to upratovanie ti ale nezavidim.
Ako skola Bocinka? Kedy zacinas?
A tie ryby mozte kludne kedykolvek ochutnat, staci len prist 😉.
My tu mame dnes otrasnu hmlu 😞.
janka2110
14. lis 2009
ahojte dievcata 🙂 zdravim vas po dlhej dobe 😉 akosi som nemala cas :-N
citam ze tu je jedna nova Mirka..vitaj medzi nami 😃 aj u nas je dnes pocasie skarede.prsi a to musim ist do obchodu ]-(
bocmanka
14. lis 2009
🙂 janka..?...tak pre mňa si tu nová aj ty..
kde žijete s rodinkou?
konečne vyšlo slniečko 😎 😎 😎 sa teším...
pôjdeme na výletík, keď romina vstane..
moja chlapská posádka práve obeduje, každý čosi iné...
jeden má cuketkové cestovinky
druhý cestovinky s ragú a
ocko je verný mne, pečené rybičky so šalátikom a hranolky....tosc si ma inšpirovala..
uvidíme...čo si vyberie papať malá....ešte máme kapustničku, kto si dá????
monkula
14. lis 2009
Ahojte..
Adri, veď to je pippochiara 😃
Aj ja robím penne s ragu 😃 😃 😃
mňam, rybičky.... ja ich robievam mááálo, lebo okrem mňa ich nikto neje... Tatino tak maximálne na Vianoce, aj to tenučké.... 😃 😃
janka2110
14. lis 2009
Boci som to ja 😃 som tu nepisala ze som si zmenila meno???????asi som zabudla =-)
pippochiara su mena za moje detrusky a kedze su teraz tri nemozem tu v bruchu ukratit...a tri mena by uz boli privela na prezyvku 😃 😃
no my sme mali na obed cestoviny s brokolicou....mnam...
este musim zehlit ale vobec sa mi nechce v takomto pocasi...len by som spala...ale vsak zabudni pri Chiare 🙂
🙂
monkula
14. lis 2009
Janka, ja som Ťa odhalila..... 😃
najprv som čumela, kto to je? 😃 Ale potom som sa Ti pozrela do "pasu" a hneď som Ťa odhalila....
Aj ja by som mala žehliť.... trošku tu upracem, opláchnem riad a idem na to...
Akurát mi volal manžel, je na zápase našej reprezentácie, a že všetci stoja pol metra od neho tak mu hovorím, nech pozdravuje Hamšíka 😃 😃 😃
monkula
14. lis 2009
Tak Marek Hamšík daroval Jarkovi autogram... Ten sa pokaká od radosti, keĎ mu ho tata večer odovzdá 😃 😃
Len dúfam, že teraz nebude chcieť rovnaký účes, ako má on.... 😃 😃 😃
janka2110
14. lis 2009
moni si super 😃 😃 😃 mozes byt normalne deketiv 😃
tak Jarko bude mat radost....super som stastna aj za neho 😉 Inak som citala vcera ze Marek si ostrihal vlasy,ale neviem ako.A ze budu mat s frajerkou babatko 🙂
monkula
14. lis 2009
hej, ostrihal je ale slabé slovo... má vyholenú hlavu... myslela som si, že to horšie byť nemôže, ale keď som ho zbadala, veru môže 😃 😃 ale to je jedno, ako futbalista je skvelý... a hlavne sa mi páči, že sa na výslnie dostal z obyčajného dedinského klubu.... 😉 😉
hej, čakajú bábo... 🙂 🙂 🙂 tuším na jar....
janka2110
14. lis 2009
naozaj az tak sa ostrihal????ja som nevidela...myslim ze babo je zaciatkom roka 😉
co porabate?ja som si psravila kavicku a potom to zehlenie.....
monkula
14. lis 2009
ježiš, čo to trepem, chcela som napísať január 😃
aj ja si varím kávu a už tu mám aj dosku na žehlenie 😃 😃 už mi píska konvička 😃 😃
pa večer.... 😉
A idem pozerať pri žehlení film objekt mojej túžby, s jennifer anniston.... mám ju veľmi rada x-) x-)
toscany
14. lis 2009
Caute baby. Vidim, ze talianske jedla su IN aj na Slovensku 😃 😃. My dnes gnocchi s paradajk. omackou. Gnocchi som robila ja, svokruska il sugo.
Ahoj Jani, dlho si tu nebola, ale videla som ta niekde v marcovkach 😃. Ako sa mate?
Moni, musim si nieco o tom Hamsikovi precitat, zatial ho nejako neregistrujem.
monkula
14. lis 2009
Katka, to fakt?
Marek hamšík hrá za futbalový klub SSC Napoli, je tam obrovská hviezda, dáva jeden gól za druhým, moderátori mu hovoria Marechiaro 😃 😃
Minulý rok ho okradli, ukradli mu hodinky, a nejaké peniaze a keď sa zlodeji dozvedeli z novín, koho okradli, všetko mu vrátili.... 😃 😃
Majú oňho záujem obrovské futbalové kluby, ako real madrid...
No, jedlá sú IN, lebo sú rýchlo uvarené a deti ich milujú 😃
janka2110
14. lis 2009
aj mne sa apci Jennifer 🙂
Kati a ty co si robila v marcovkach????????
ja uz ozehlene....ideme s tatom do PRENATAL...ked som si tam kupovala tehu.oblecko tak sme dostali zlavu 34,90euro a prepadne to tak to musime ist minut 😉
Ani ja som nevedela kto je Hamsik...ale kedze Max pozera stale futbal som v obraze 😃 on je za JUVENTUS a Pippo dosiel v stredu zo skoly ze sa mu paci INTER...no mali ste viediet aky bol Max ten pohlad
]-( ]-( ]-(
no maju teda rpoblemy 🙂
toscany
14. lis 2009
Jeeej, uz viem Moni, dakujem. No vies ta skleroza ]-( :-p.
toscany
14. lis 2009
Nic som nerobila v marcovkach, len ked pouzivas niekedy vyhladavac, tak ti vyhlada rozne temy a clovek si precita, co je normalne 😃.
miroslava89
14. lis 2009
ahojte.. dnes sme s manzelom zistili ze nie sme jedina slovenska rodina tu v Neapole: x-) dokopy v nasom uplne blizkom okoli su este 4rodiny slovenske🙂 dnes sme si hned dali take "mini" slovenske stretko.. ach ako je cloveku dobre ked sa ma s kym vykecat z oci do oci
janka2110
14. lis 2009
a ja ze sa k nam pridavas 😃 😃 😃
Moni tak ja mam dceru talianku a si zober ze zje vsetko ale zrovna cestoviny nemusi =-) =-)
Naozaj no snad sa to zmeni ked pojde do skolky 🙂
Boci ty ako si znasala tretie tehotenstvo?????
toscany
14. lis 2009
Ahoj Mirka. Viem aka si stastna x-) x-) a tesim sa s tebou. Ja som prve mesiace bola strasne smutna, ze tu nikoho nemam. Preto som sa vlastne zaregistrovala aj na konika 🙂. Ale kecanie "na zivo" je omnoho lepsie 😃.
bocmanka
14. lis 2009
🙂 jani, tak si daj aspoň foto, nech viem kto si, ty moje inkognito.. 🙂
inak pozerám, že ty máš už 11 ročného syna a teraz malú maria chiar-u, neviem či sa to skloňuje /ja som mala kamošku a volala sa maria grazia...sa mi to meno páčilo../ a teraz to tretie tehu no neviem ti to opísať..
mne príde, že som bola 7 rokov buď tehotná alebo som kojila...
takže...
ani neviem ako som sa cítila...ale chutilo mi ovocie....tony ovocia..
monkula
14. lis 2009
Boc, vraví sa, že pri chlapcoch je chuť na mäso a pri dievčatách na ovocie... mne to sedelo.... ja som zožrala toľko pomarančov pri Chiare, že som bola predzásobená vitamínom C na dva roky 😃 😃 😃
Ja som raz pozerala niečo na rai Uno a tam spievalo dievčatko a tá sa volala Chiara Luna x-) x-) x-)
A ešte sa mi páči talianske meno Cristiana.... x-)
bocmanka
14. lis 2009
🙂 vidíš monk, tak máš inšpiráciu na ďalšie bábätko...

tosc..asi žúruje a kecia s rybami 😃 😃 😃
monkula
14. lis 2009
daj pokoj Adrika.... :-N :-N :-N

mňam, hneď by som si to s ňou vymenila.... ja namažem chleba, obložím paprikou, paradajkou a bude 😃 😃
A aj tak by som Cristianu mať nemohla, keĎ mám už Christine.... inak Tvoja malá používa obe mená? Moja sa predstavuje ako Chiara Kristínka 😃 😃 😃
bocmanka
14. lis 2009
🙂 moja je Rominka a keď ma štve, tak je Téa...
monkula
14. lis 2009
Aha, tam je dĺžeň? A odkiaľ si čerpala inšpiráciu na toto meno? Aj tu na MK je jedna, čo má Theu... krásne meno.... x-)

Začni psát odpověď...

Odešli