• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Adri, aj aj občas robievam jablkové palacinkiy, do cesta na palacinky dám na tenké plátky nakrájané jabĺčka, je to výborné...
Adri, Jarko ďakuje za pozdravy..
A hneď sa pýtal, či ho pozdravuje aj Katka.. :grinning: :grinning: Sranda, že si Ťa takto pamätá, on si nezapamätá svojich spolužiakov, a ani nevie, ako sa volá dievčatko sediace pred ním... :grinning:
19. lis 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: moj maly zlatusik! Jasne, ze ho pozdravujem a silno silno objimam. Nech sa rychlo vyzdravi.
Baby, tie jablcka na tenke platky? A potom ich zmiesat s cestom?
19. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, v tom Adrinom recepte sa tie jabĺčka nahrubo nakrájajú... ja ic dávam na tenučké plátky, tenšie ako na Torta di mele :wink: :grinning:
Jarko ďakuje, a taaak sa potešil.... :grinning:
19. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: zlate dieta. Dakujem Moni aj za radu. A toho skoricoveho cukru kolko mam dat?
19. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ja nedávam škoricu, ja robím obyčajné cesto na palacinky, mlieko, vajcia, práškový cukor a múka... Mojim doma najviac chutí aj bez vanilkového cukru a bez všetkého, ešte teplé z patelne :grinning: :grinning:
A ja jedine s tvarohom :dizzy_face:
A toho cukru, asi balík, nie? :sweat_smile:
19. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tie slovenske balicky skoricoveho cukru nemam, budem si ho musiet vyrobit. Ale nevadi Moni, prvy pokus nemusi vzdy vyjst :grinning:.
19. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj, to ma nenapadlo...
Zucchero di canella :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som palacinky este v zivote nerobila, na Slovensku som nevarila :zipper_mouth:. Ale zajtra ich vyskusam.
19. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, ja Ti presný recept neviem povedať, lebo aj ich robím od oka... :grinning: :sunglasses:
Aj bábovku robím od oka :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
19. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
Moni je mi strasnel uto co sa stalo Jarkovi :frowning2: Prajeme mu skore uzdravenie :sweat_smile:
pozeram ze ste tu piekli palacinky..mnam :wink: ja tiez robim od oka... :grinning:
ja sa dnes chystam spravit francuzke zemiaky :slight_smile:
Boci Chiara ma dnes narodeniny :sweat_smile: 3 roky :sweat_smile:
Prijemny den :slight_smile:
20. lis 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, Chiare prajeme všetko najlepšie k narodeninám....
Ďakujeme všetkým za podporu, ešte nás čaká dlhá cesta... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: stále ho ruka bolí, no už menej, ako včera, ale aj tak som mu dávala ráno o piatej Paralen proti bolesti, zobudil ma, že ho to veľmi bolí...
Ja dnes nevarím, ostala nám zo včera sviečková na smotane.... :sunglasses: :sunglasses:
20. lis 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buon giorno.
Chiare zelam vsetko najlepsie k narodeninam !!!!! :sunglasses: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jarkovi skore uzdravenie a vela sil mamicke Monicke :grinning: :grinning:.
20. lis 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: dakujeme dievcata :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jani tak všetko naaaaj chiare..čiže dnes je 20.11. aký pekný dátum..
my sme dnes boli u kamošky na dedine, blízko mt a romy bola nadšená...
rodinný drevodomček a má tri dcéry, tak si to viete predstaviť....hračkárstvo...
krááása
20. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, tvoja Rominka je hotova modeka :dizzy_face:. Este aj take pozy hadze :sunglasses: :grinning: :grinning:. Inac tie ciapocky su bozske, strasne sa mi pacia.
20. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: dky tosc..keď budeš mať bambuľku, tak ti určite nejaký náš setík odložím, ok??

:grinning:
žeby pod stromček dve II ???????
20. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Boc, ty provokater....... :grinning:. Si zlata, kludne odloz nejaky peknucky setik, snad sa zide :wink:.
20. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar italky!!!
Jak je, na jare:slight_smile:) aspon mozna stihnu zazimovat kytky:slight_smile:). Na druhou stranu mit tak teplyho Mikulase bude mazec. Letime do Insbrucku, a loni mi tam namrzla prdylka a kluci demolovali snehulaky. Jak jsem cetla tak uraz?! Chudak jarinko. Ja si taky zlomila ruku v zapesti a utrhala par vazu, ale dali mi tam 3 draty a ruku natahovali s injekci proti bolesti, protoze to strasne bolelo. Jsem i brecela a ruzovy pilule 400 byly nejlepsi kamosky. Tak si asi dikazes predstavit jak ho to chudaka muselo bolet a kdyp mu nic nepichli, tak jsou horsi jak Mengele!!! Jen si na Jarinka vzpomenu a na tu bolest, je mi do place. Tak ho prosim pomojkej a i za mne, jo?
20. lis 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a co se u nas udalo...... Dneska bojuju za Baden krasnejsi, jsem byla po 4 mesicich na kosmetice. Ja tu nejak zatim nenasla nekoho, komu bych se sverila a dycky jsem to resila kosmetikou ve welness hotelu nebo v detskym hotelu :slight_smile:) taky si uzivame jaro, jen me minulej tejden odrovnala zmena tlaku tak, ze migrena celej den vcetne zvraceni a ruzovky ani 4 nepomohly. Dalsi den skeble jak po flamu, coz by mi bylo milejsi. Taky tu byla moje sestrenka z Blavy, tak jsme si vykecali diry do hlavy:slight_smile:) a Alexik pak za mnou chodil, ze Andrejko je jeho laska:slight_smile:) Tak mu rikam, ze jeho laska jsem ja a holky, a ze andrejko je kamos:slight_smile: takze prej jo. Skakli jsme do bogaparku, coz je takova hala hraci a panove si to poraaaaaaadne uzili:slight_smile: Je to plny klouzacek, trampolin, nafukovacich hradu apod.
20. lis 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alickaaaaa, ahoj kamoska. Uz mi tu chybali tvoje hlasky :grinning: :grinning:. Ako sa ma tatino? Dufam, ze ste zdravi. S tym tlakom mas pravdu, ja to citim uz tri dni a som ako mechom prastena. Pozdravujem blondackov :dizzy_face:.
Dnes mame stretko s babami slovenkami, manzel jednej vari veceru pre vsetky :grinning:.
20. lis 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Alicka...
Nie, nič mu nepichli... tak ma to hnevalo... len mu to potreli Mezocaimom... :rolling_eyes:
o piatej ráno ma zobudil, že ho bolí ruka, tak ho MM vzal na záchod, dal mu napiť a dala som mu Paralen... a ráno o desiatej som mu chtiac nechtiac musela dať druhý, čo tu ojkal, ale už ho to bolí menej...
dala som mu aj ľadové obklady, aj to mu uľavilo, musím ho kŕmiť, a teda najviac ma hnevá Chiara, lebo okolo neho stále skáče na gauči a ja sa bojím, aby mu na tú ruku nespadla, tak ju stále dávam dolu a ona je potom papuľnatá, že čo mudrujem :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: :sweat_smile:
20. lis 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: presne toho som sa moni bála aj ja, keď mal matej tú kľúčnu kosť, malá je naučená sa po nich váľať..
20. lis 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som dnes hore od 5h, bola som u kaderníčky, aby som nevyšla zo sobotného rytmu...
:dizzy_face: poobede som si ale pospala s malou, sa po polhodine zobudila, tak som si k nej ľahla a pospali sme si trochu..
:dizzy_face: ocko si šiel vybehnúť na martinky, lebo upratoval celé doobedie, ja sa pri ňom nechytám s upratovaním :grinning:
u nás hmla furt nevystúpila, otrasný deň..

som sa u kaderníčky dozvedela, že nejaký mladý 20r hokejbalista z nášho regiónu minulý týždeň odpadol pri tréningu rovno do kómy a dnes zomrel...absolútne zdravý chalan, no chápete????

a predtým týždeň nejaká 22r dcéra jej kamarátky, bolel ju zub a do 3 dní zomrela na akútnu leukémiu, tak to som ešte nepočula......

hroznéééé osudy...

takže mne je dnes všetko, božeeeeeeee ja chcem slnkoooo :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
21. lis 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peknu sobotu babky zelam :grinning:.
No Boci, to su ake osudy ..... :fearful:.
Vcera som na teba Moni myslela, ked sme si pripravovali s kamoskami bruschettu s novym cerstvym olivovym olejom :dizzy_face:.
21. lis 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka a chutila? Mňam, čerstvý olivový olej... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Adri, to je hrozné...
Tu je celý deň hmla, Chiara s tatom spia a Jarko pozerá nejakú rozprávku, ruka ho už bolí menej,
21. lis 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chutilo nam velmi .... :grinning:. Teraz je obdobie novych oliv. olejov, vsetci tu na okoli predavaju cerstvy.
To je super Moni, ze Jarko sa ma o trosicku lepsie. Tie hmly musia byt ale neprijemne :angry: . Tu su rano, ale vzdy na obed vyjde slniecko a cele poobedia su krasne :dizzy_face:. Ako ide studium ? :sweat_smile:
21. lis 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juuu cerstvy olej...... jsem se po nem dokonale posr...... :slight_smile: ale mnamka a totalne jina a intenzivni chut. Trvalo mi par dnu, proc tak se.... , takze jsem stihla vychutnat chute:slight_smile:

Mon, jarkovi klidne davej paralen, proc by ho to mrlo bolet kdyz nemusi. Anebo nurofen, ten jw vic na bolest. Chusacek malej . A pak poradne a peclive rehabilitovat aby rucku hezky rozhejal do puvodniho stavu, takze rehabku opakovat klidne 3x. Aby mu handicap nezustal a nedej boze prestala ruka rust.
21. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej, to musí byť super, kúpiť si čerstvý olejík.... :dizzy_face: :dizzy_face: ja som raz niekde čítala, že v Toskánsku je taký obchod s olivovým olejom, kde chodí nakupovať aj jamie oliver a robia sa tam aj ochutnávky, na čerstvé pečivo s olivovým olejom, to musí byť raj..
A vieš o tom, že sa v meste Montepulciano natáčal veľký hollywoodský trhák? ten o upíroch Twilight: Nov
ja som nevidela ani jednotku, len som si to prečítala dnes v časopise a hneď som vyskočila. že aha jarino, v Montepulciane študovala Katka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Končím tretiu lekciu, časovanie slovies podľa troch slovesných tried, včera som sa učila do pol jednej, potom som sa pristihla, ako si v sprche opakujem koncovky podľa tried... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Tu je hmla celý deň, aj včera, aj dnes.... Mne to nevadí, mne sa hmla páči... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Všetko je také tajomné.... Ale ja nešoférujem, a bývam v centre, takže je mi to jedno... :sweat_smile: :grinning:
Dnes ma nespoznal Jarinov kamoš, pozerá na mňa, ako ho zdravím a nič.... :grinning: a to sa poznáme asi tri roky až potom mu zaplo, tak sme chvíľu pokecali, ja som sa ponáhľala domov, Jarko chcel ostať doma, a Jarino spal po nočnej...
No, idem umyť riad, nech sa môžem večer učiť :grinning: :sweat_smile:
21. lis 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a co jeste jsme zazili...... Jo, byli jsme v hotelu ve Schladmingu. S tim ze je tam i welness ale protoze bylo pred sezonou, byla ta cast zavrena. No neva. Chteli jsme se kouknout jak vypada lyzarsky mesto mimi sezonu, no chcip pes, a hlavne to na co koukame v bedne. Jede se tam totiz jeden zavod svetovyho poharu v lyzovani a dojezd je primo skoro v centru ve meste. V realu je tam normalne parkoviste a kolem baraky . Prekvapilo me jak je to maly, ale pri zavodech ne tam neskutecnej kotel. Zacina tam lanovka nahoru a da se vyje to cca1300 m. Sranda byla, ze dole bylo hnusne sychravo, ǎe nahore, u kasy jsou obri obrazovky, krasne slunecno ba primo azzuro. Krasa. Skoda ze jsme meli blby obleceni , jinak bysme zahajili nasi lyzarskou sezonu:slight_smile:
21. lis 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon, teda ty sprteeeee:slight_smile:) po slovensky biflosi :slight_smile: to slovo se mi moc libi.

No a doporuceni, mimo sezonu tam nejezdit, Schladming, neb neni plnej personal a my chytli amaterskyho kuchare a to tezkyho a amatera:frowning2: no fuj bylo jidlo i snidane i kdyz mozna jsem uz zmlsana , neb jinej pan tam byl ze snidane blazenej. No nevim. Fakt bida. A to v recenzi psali jaka je tam uzasna kuchyne, takto musdlo bejt fakt v sezone s profi kucharem. Neb jelen i gulas smrel a byl total bez cbuti, grilovany maso jako podesev, zelenina total be barvy a rozvarena a takovy neuveritelny chemicky kombinace.... proste des. Tak jsme jim to tam trosku podpalili:slight_smile:
21. lis 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek