• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Ahoj všetky...
U nás tiež celý deň sivo...
Čo dobré ste papali? Mne ostal guláš zo včera, ale bleee, nemali sme naň chuť, tak som vybehla do obchodu pre grana padano a máme Spaghetti carbonara, mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. lis 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Moni. Uz ste boli u toho Taliana na pizzu?
Svokra dnes robila jahnacinu s articokmi. Nepatri to medzi moje oblubene, ale zjedla som :grinning:. Vecer nas vsak cakaju ryby, tak to neodmietnem.
22. lis 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, neboli... Boli sme tam s vstredu a mal otvorené až od pol piatej, ym sme tam boli o pol štvrtej.... tak že sa prejdeme, posedíme v nejakej cukrárni pri kávičke ale chybička se vloudila a nenašli sme ani jednu.... ani nič, kde by sa dalo sadnúť ku káve bez toho, aby mi niekto fúkal dym do tváre...
Tak sme išli do inej reštaurácie, kde zvykneme chodiť, ale tentokrát som bola sklamaná, lebo to kuracie mäso bolo staré... Bolo z neho proste cítiť takú pachuť, ako z uvareného, a v chladničke skladovaného mäsa... tak som ani nedojedla... ja mám na kuracie mäso rozmaznaný jazýček...
malis me ísť v piatok, lebos me sa uňho stavili cestou späť, tak vravel, že každý piatok a sobotu robí špeciality z čerstvých rýb, a kadejaké iné, ale Jarko si zlomil ruku, síce chcel ísť malý na pizzu, ale bol taký zúbožený....
snáď inokedy...
22. lis 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pekne, takze neprijemne skusenosti s restauraciami snad maju vsetci .... :angry: .
Ja hladam nejaky dobry receptik na Sachertortu, pritom som si myslela, ze je to tazke, ale je to velmi jednoducha torticka. Dolezite je mat iba kvalitnu a dobru cokoladu a marhulovy dzem.
22. lis 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňam, a potom mi prezradíš receptík?ňInak zase pozerám toho taliana, čo varí a je z Toskánska... Akurát robí kačku na pomarančoch, a podlieva ju bielym vínkom z Toskánska... :dizzy_face: :dizzy_face:
22. lis 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, pouzijem asi tento recept:
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=20290
Co sa tyka miestneho vina, tak to je skutocne spicka. Ja som nikdy predtym nepila vino, nikdy mi nic nehovorilo. Ako som prisla sem a ku kazdemu jedlu sa vzdy podaval pohar vina, tak som sa skutocne do neho zamilovala. Preferujem cervene a kazdy nakup obsahuje flasku oblubeneho vinka :grinning:.
22. lis 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute italky :grinning: čučím na superstar a jsem naďurděná, že jsem propásla prvního chodůra. No nic skouknu na netu, ale už to není ono. ALe zapíjím to bílým burčákem, tak aspoň nějaká záplata na duši. :grinning: Až budu psát rozverně, tak víte proč. :grinning: :grinning:

No vy milovnice mlhy, jděte někam, bílo bílo a takovou mlhu kolem baráku jsem teda fakt ještě nezažila. Jsem si říkala že milovat mlhu a její tajemno může jenom ten co nejezdí autem :sunglasses: To zapneš světla a stojí před tebou bílá zeď :unamused:

K vaření.... Katrinko chytám se za nos, tušíms chtěla recept na origoš sacherku. Mám přímo z hotelu, on to totiž tajnej recept dávno není, a pak hooodně podobnej byl v apetitu. Jen kouknu či už je na webu, kdyžtak prohledám časáky. A ten z hotelu jsem si určitě ukládala, jen musím najít kam jsem ho dala :stuck_out_tongue_closed_eyes: v tomhle jsem děsná. Ještě k¨těm paprikovejm špagetám, mi to vrtá hlavou. Já je dělám tak že rozpálim olivovej olej, ale ne čerstvej :grinning: a do toho šoupnu pálivý papričky aby se uzavřely. No a pak do toho prdnu rovnou špagety a promíchám a s parmezánem nebo gran padano. A teď jsi mi nasadila brouka že tam dáš normální klustý zelený papriky. Jak to vaříš? Ať má co zkoušet.

Jinak prožívám lanýžový orgie, do sámošky navezli lahvičkový lanýže v různých podobách a aaaaachcccccc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: se můžu ujíst. Ale tak dobře upravit maso jako v tý reštyce bohužel neumim, tak budu nadále toužit. :slight_smile:
22. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme byli za Omou a Opou, MM měl maruritní sraz po 30ti letech. A že prej má nejmladší děti a nejvíc :grinning: :grinning: :grinning: A taky že prej má nějaký panděro, tak to srabácky svedl na českou manželku a její kuchyni, a samozřejmě na český pivo :grinning: :grinning: :grinning: No nic. Jo a opa se děsně směje, řekneš schody a hurónský smích, jsme se prosmáli víkendem, neb se směje děsně chytlavě a já taky a tak jsme se smáli jeden druhýmu :grinning: :grinning: :grinning: To začalo tak, že si Opa vzal pilulku a pak MM řekl něco nepodstatnýho a Opa se rozesmál a povídá, že se dycky směje po tý pilulce. No a MM povídá to jsou Lachenpille( lachen znamená smích) a všichni jsme lehli smíchem. Takže něco jako pilulky na smích :grinning: :grinning: Co nám stačí ke štěstí :grinning: :grinning: Jsem se koukla na net a oni to jsou antidepresiva, takže, když vás chytne trudomyslná, stačí si lupnout piluli na smích a legrace :grinning: :grinning:
22. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrinko,
tady je ten sacher z apetitu a je fakt dobroučkej http://www.apetitonline.cz/recepty/2894-sachr-dort.html . Ten druhej pohledam.
22. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buon giorno ragazze :slight_smile: .
Alicka, si pokladik.... :dizzy_face:. Tie spagety robim tak, ze na rozpaleny olej hodik nadrobno nakrajene dva struciky cesnaku, platok nakrajanej zelenej papriky (tej tucnej sladkej) a peperoncino. Prazim pokial cesnak nema zlatu farbu. Potom len pridam uvarene spagety a posypem parmezanom alebo este lepsie je pecorino (ovci tvrdy syr).
23. lis 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: tak ma prebralo zase vaše varenie..
upršaný pondelok to istí, malá spinká a ja šup idem žehliť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
buon giorno amiche... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jarino bol dnes s jarkom na kontrolnom RTG, tak sa mu to pekne zrastá, v stredu idú znova a keĎ bude všetko v poriadku, tak dostane sadru a snáď aj nižšiu, nie až nad lakeť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A cestou späť ho Jarino zobral aj ku kaderníčke, už mal vlasy ako Harvepíno :grinning: :grinning:
Ja dnes budem robiť len palacinky, už máme všetkého po krk :sweat_smile: :sweat_smile:
23. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás slunečno a já si jdu pro druhou kremroli. Jsem byla cvičánkovat a potila se jak .... si zasloužim dobrotku.
Na špagety se vrhnu večír. Skáknu pro zelenou papriku, neb nemám doma žádnou. Ježíš ta kremrole je táááák dobrá :slight_smile:
Kluci mají oběd v práci., Jsem nepochopila co to bude, tak uvidíme jak se s tím poperou :grinning: a pak jdou tancovat.
Já zas umotala další věnec, jen ho nazdobit. Jen jsem si peeeekelně spálila bříško u palce tím rozžhaveným lepidlem. Jsem myslela že se počůrám bolestí. Hlavně že jsem měla rukavici, ale na druhý ruce :grinning: Taky bude problém věnec odnést, neb jak kluci viděli věnce pro Omu, putzfrau a do studia, tak si je přivlastnili a hrozná scéna, že jeden dáváme Omě a Opovi. :rolling_eyes: ty druhý dva holt řeknu že ukradli asi veverky, neb na nich byly i šišky, uvidím jak mi to projde. Ale já udělám i pro ně, ale oni chtějí každdej svůj a teď hned. Loni měli i svoje privátní svícny. Mamonáři.....
Mon, tak to je super, že mu to dobře srůstá. Jsem se bála aby mu to nemuseli případně znova lámat a rovnat. Chudák malej, je mi ho tak líto neb vím jak to bolí. Já stlačila dycky aspoň jednu čokoládu za den, a to jsem typ, co snědl čtvereček čoko tak jednoou za 14 dnů. To pak bylo kil navíc :rolling_eyes: :rolling_eyes:
23. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katrinko, tak jsem skoukla první pokus kde by mohl být origoš recept na sachra, ale tam co jsem doufala bohužel není. Takže musím prohledat celý šuple, co mám apetity a do nich si vkládám další recepty. Mám v tom takovej organizovanej chaos, tak to jen chvíli potrvá, ale naděje umírá poslední. :grinning:
Ale ten poslanej recept se moc neliší, jen tam dát MERUŇKOVOU marmeládu.
23. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tady http://dadala.hyperlinx.cz/hypsladkuch/dor/dorh.html ho máš taky, ten spodní. Polevu ale doporučuju rozpustit čokoládu se šlehačkou. Je pak krásně hladká a lesklá.
23. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj u nás je krásne slnečno....
Ali, aj ja som sa bála, aj som naňho kričala, keĎ tu včera skákal, bála som sa, že spadne..
jeej, vence, aj aj som robievala, kým sme bývali v dome, lebo na záhrade som vždy anšla niečo, čo sa mi tam hodilo, také tie červené guličky s pichľavými listami, neviem, ako sa to volá, cezmína? :sweat_smile: nastriekala som ich lakom s trblietkami, šišky sme farbili, no krása... veľmi mi to chýba..
Juuj, ppálenina, fuj... Predávajú sa také špeciálne náplaste na popáleniny, je tam taký príjemný chladivý gel...
ja ich mám doma v zásobe, lebo ja sa vždy popálim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a fakt sú dobré, tak to príjemne zastudí.... a môžu sa nosiť aj niekoľko dní, aj riad som s nimi umývala...
Vyrába ich Hansaplast a volajú sa SOS Brandwunden-Pflaster sú tam nakreslené kocky ľadu...
23. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a já si nejsem jistá, jestli by ti origoš chutnal, neb je takovej hutnej, žádnej "nadejchanej" piškot, to těsto je takový hustý. Já osobně ho ráda v sachru nemám, já si radši skáknu do Dehmel caffe a tam se z dortů po..... a taky se můžeš koukat, jak je připravují jak na běžícím páse. Mimochodem i sachry pro Sacher :slight_smile: Jo a do Dehmel chodí i Karel Gott mlsat :slight_smile:
23. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky.
Dnes mam blbec den, nic sa mi nedari a vsetko mi pada :angry:.
Alicka, dakujem ti za tvoju starostlivost aj za receptik. Ja som si proste Sacherku vymyslela kvoli mojmu svokrovi, urobit mu nieco ine ako predavaju tu u nas, same kremove a slahackove torty. On to totiz moc nemusi. A Sacher sa mi celkom pozdava, pretoze som si v Perugi kupila pol kila kvalitnej horkej cokolady a odkladam si ju na specialnu prilezitost. Sobotnajsia oslava sa mi proste hodi :grinning: :grinning:.
Vidim, ze chalani ti robia perny program, mas s nimi zabavu :grinning:. Ze ich pozdravujem a tesim sa na dalsie stretko :dizzy_face:.
Moni, si proste pripravena na domace nehody.... :grinning:, chladiace naplaste vzdy poruke!! Tak to ma byt!! :grinning:
23. lis 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon, zakoupim. Ale i kdyz jsem stala vedle vodovodu a hned chladila, tak proste strasny. I jsem so vzala homeopatikum, co davam klukum kdyz se baci, ale ted jsem se dozvedela, ze to nebylo to spravny:slight_smile:) tak az dorazim domu, hned si slehnu abych se lip hojila. I kdyz me ceka jeste 5 vencu. Uz jsem i prvni 3 nafotila, tak kdyz si vzpomenu nekam to soupnu.
Jsem zas s mati mela hodinovou diskusi na tema skola a odlozenej nastup:frowning2:. Si ale neuvedomuje a spis nechce pochopit a furt si mele stejny, ze kdybych to udelala, tak kluci nastoupi a bude jim7,5 a za pul roku 8!!! a budoi s detma co jim je 6!!!! A to mi prijde divny .
23. lis 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon, ty jsi taky hlasovala. Nemuzu najit tuhle temu: Predmet: Anketa, kto je za , aby konik ostal ceskoslovensky?
Zda se mi to ze ji total vymazali nebo jsem jen slepous slepej?
23. lis 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ja musím mať všetko... lieky proti bolesti, na kašeľ, morskú soľ v spreji, lebo jarko je alergika má v nose zlatého stafylokoka, takže musí mať zvlhčenú sliznicu a samozrejme obväzy a náplaste... tie chladivé sú pre mňa.... ja som taká šikovná.... :grinning: Veď aj keď sme mali stretko som mala zalepený prst, obarila som olejom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Alicko, aj môj Jarko ej etraz prváčika v októbri mal sedem. Ale ja som rada, že isšiel neskôr, lebo má problémy s rečou, s pozornosťou a je taký hravý.
ja by som to nechala na psychológa Aličko... Ak Ti školu odporučí, prečo nie? :slight_smile:
Ja som dnes dostala IP, že som primitívna krava :rolling_eyes:
23. lis 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam lekarnicku taky plnou:slight_smile:) vcetne homeopatik:slight_smile: No ja to urcite necham na posouzeni psychologem, stim pocitam:slight_smile:
23. lis 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Homeopatiká, jasné, oscillococcinum, na to nedám dopustiť
23. lis 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer kocky.
Nemozem spinkat, tak som si naliala pohar vinka a citam si vas tu :grinning:. Moni, si pamatam ten zaviazany prst :grinning:, sikovnica nasa.....Mimochodom, ta IP je od koho? :confused: To akoze len tak? :confused:
Alicka, preco chce mama pre chlapcov odklad???
23. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den kocky. Kde ste vsetky???
Jani, ak bola oslava?? Ake ste mali menu?
24. lis 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
omlovám se, že vám sem "lezu", ale mám prosbu. Docela se nám rýsuje možnost, že bychom se mohli s partnerem přestěhovat do Itále (za prací manžela).
Moc by mne zajímalo jak se žije Čechům v It. Jak je místní berou. Taky jak je to s bydlením, za kolik se dá pořídit slušný podnájem a případně jaké jsou ceny bytů.
Máme možnost jít do Lodi....
Díky moc :slight_smile:
24. lis 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj rozinka :grinning:. Pekny nick, je taka bulharska pesnicka .... :grinning:.
Takze prenajmy som ti nasla tu:
http://www.mioaffitto.it/appartamenti-affitto-lodi-45-3-0-66479.html
Co sa tyka zivota, mne sa tu velmi paci a som spokojna, mam aj kamosku Cesku a ta si len pochvaluje. Vy ste asi obidvaja Cesi, co budete mat mozno na zaciatku problem, ak potrebujete vybavovat nejaky dokumenty, pretoze ja som sa na uradoch stretla s velkou byrokraciou, ale v ostatnych oblastiach zivota je to okey :wink:.
Kludne sa kedykolvek pytaj :wink:.
24. lis 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Toscany,
děkuju za info... :wink:
Ano jsme oba dva Češi a manžel dostal pracovní nabídku, tak to zvažujeme. Itálii miluju, párkrát jsem se do ní podívala služebně, manžel tam jezdí také docela často.
Italsky neumíme vůbec :sweat_smile: , domluvime se anglicky a malá je ještě malá, takže ta se domluví všude... :grinning:
Pokud by to dopadlo a fakt by jsme se stěhovali, tak by jsme asi hledali podnájem...
Dle manžela bydlení v It. prý dělá až 70% nákladů na bydlení :confused: ... tak jestli je to skutečně tak, tak to bude mazec.... no uvidíme...
Jdu mrknout na to bydlení :wink:
24. lis 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozinka, tych 70% sa mi zda vela :fearful:. Myslim, ze maximalne tych 50% platu za podnajom musis ratat a este zalezi, aky podnajom a kolko m2. Napr. kamoska platia velky trojizb. byt okolo 900 Eur.
S jazykom sa netrap, taliancina je chytlava :grinning: a mozes sa ju ucit ako samouk.
Ja povazujem za najvacsiu polozku stravu a energie. Ale zase zalezi, ake potraviny kupujes. K energiam: maju dost vysoke ceny eletriny a plynu. Aj tu musis ratat, ze tieto poplatky musis platit nad ramec najmu.
24. lis 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No on možná manžel počítal k ceně bydlení i ty energie :sweat_smile:
Strava prý vychází v It. levněji než v ČR :confused: , teď to říkali Italové, technici co to tu byli ve firmě kde manžel pracuje...
No vidělo by se. Manžel hned vyrukoval s tím, že by jsme byt koupili, ale prodávat domeček co máme v ČR se mi hned nechce... přišel s tím, že se malý byt dá koupit už od 80 tis. €
24. lis 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek