• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
No s tou stravou uvidis sama, ja zijem v Toskansku, tu su ceny moc nadsadene a to este neprehanam :rolling_eyes:.
Rozinka, tu su na predaj byty, tak kukni:
http://www.casa.it/ricerca/lombardia/lodi/lodi/vendita+residenziale/
24. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: čaute, no konečne som sa sem dostala...
idem kuk či ste nepopísali veeľa strááán...
my sme dnes boli von a len sme stihli dôjsť domov a zase lejeeeeee
otras!

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1&vImageID=3565029#navigator

a našli sme krásnučký obchodík, odkiaľ kúpim každému na vianocky drobnosť... :dizzy_face:
24. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Som tu prvy krat. Mozem sa k vam pridat? Asi pred 2 mesiacmi sme sa prestahovali s manzelom (tiez Slovak) do Padovy. Nie je tu nahodou niekto odtialto?

Hlavne by som vas chcela poprosit o radu. Kedze tu nikoho nepoznam a nehovorim po taliansky, nemam sa koho spytat. Neviete mi povedat (alebo popripade zistit), ci sa tu v taliansku cvici nieco ako doma na SR Vojtova metoda? Mame 5 mesacneho synceka a zda sa mi, ze je troska lenivsi a rada by som s nim chodila na rehabilitacie, aby sme nieco nezanedbali. Zajtra chcem ist k detskej lekarke po prvy krat, tak by som jej rada nejak vysvetlila (dufam, ze hovori po anglicky), o co ide. Dakujem vam velmi pekne, kazdej rade sa potesim.
:wink:
24. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katrinko, protoze kluci, vseobecne,jsou vyvojove pozdeji nez holky. V dobe nastupu byvaji mene zrali na skolni dochaZku a z toho prameni nasledne spousta"skolnich" problemu. P
od zlobeni, pres nepozornost a nesoustredenost po ruzne "krivdy" na dusi, ktete se tahnou celym zivotem. Dite nestiha neb to nezvlada, neni na to dusevne pripraveny, a dostane se mu nalepka napr. pomalej, hloupej. A nema sanci se z toho vymanit v prvni tretine skolni dochazky, a pozdeji uz nema sanci. Kdyby zacalo dite pozdeji, takovou nalepku nedostane, pokud neni fakr blbej:slight_smile: a vyrozte z nej sebevedomy sikovny dite bez mindraku. Vim ze ma mama pravdu, ale beru ti spis pro takovy ty kolizni data narozeni +- 2-3 mesice kolem zari, ale pul roku. Kazdopadne ale chci posoudit skolni zralost u kluku jak v cr tak i v at a jsem zvedava na vysledek:slight_smile:
24. lis 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer prajem.
Mononoke, vitaj medzi nami :dizzy_face:. Rada by som ti pomohla, ale neviem o nicom takom, skusim sa trosku pohrabat na internete :wink:.
Alicka, my sme tiez dvojickova rodina, mame az 3 pary v rodine :grinning: a poznam ako rodicia zvazovali odklad. Ono ti moji najstarsi bratanci (tiez chlapci) uz totizto studuju na vyske :grinning: :dizzy_face:. Nastupili do skoly v normalnom termine. Oni maju jednu super vyhodu, ze su dvaja a budu spolu v skole vzdy drzat a podporovat sa. Napriek vsetkym tvojim obavam ti velmi drzim palce a verim, ze rozhodnete spravne :wink:.
24. lis 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute babenky, vidim nove kocky...vlastne asi ja som tu pre vas nova, strasne davno som tu nebola, presne pol roka, pracovala som :rolling_eyes: , fuj hrozne nieco...teraz mam dovolenku, dnes sme sa vratili a od decembra zacinam v novej praci, ale uz len na pol dna.
Jaji tu nikde nevidim... Inac ja som Dada a zeijem s mojou dcerkou (4) v Alto Adige.
A este poznam monkulu, zdravim.
24. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
zijem
24. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany, dakujem Tipekne
24. lis 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mononoke, v taliancine sa povie Vojtova metoda "il metodo di Vojta". Skus to povedat svojmu lekarovi, mozno ti odporuci nejake kurzy. Kamosku tu chodi so 6 mes. dcerkou na cvicenia do nemocnice, take skupinove cvicenia s mamickami a precvicuju to sestricky.
24. lis 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky lankofeld, ja si ta pamatam :slight_smile:.
24. lis 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dadi, tak ako? Minule som na teba myslela.... :wink: :wink:
Mononoke, ahoj, aj som Monika a žijem na Slovensku.... ale v kútiku duše dúfam, že raz... nepotrebujete spolupracovníkov? :grinning: :grinning:
My ideme piecť medovníčky, deti sa už tešia.... :grinning: :grinning:
24. lis 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
je huraaaaaaaa, nezabudli na mna :wink: , a este lulka sem chodila, a nespomeniem si na nik, kocka co po cesky pisala...no nevidim tu nikoho znameho, hej toscany nieco sa mi mari..., mas aj deticky? ja som vacsinou kocky identifikovala podla deti... :wink:
24. lis 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, nezabudnem, veĎ sme si písali aj na Mame a ja....
ešte sem chodila jajaalf, maci11, lulkaitaly.... ozaj, čo je s maci? :confused:
Ako sa má Leonie? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som zatial bezdetna ..... :grinning: :grinning:. Moni, nech sa medovnicky vydari :wink:.
24. lis 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
"vydaria"
24. lis 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Moni, ale hej mame sa fajn, dnes sme sa vratili s mini dovolenky, este tu mam maminu, davala mi pozor na malu, pokym som robila, vo stvrtok ju vezieme domov na sk...
24. lis 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, este raz Ti dakujem. Som rada, ze sa to robi aj tu, hned zajtra sa na nejake cvicenia popytam.
24. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemas zaco mononoke. Ako sa vlastne volas? A co vas privialo do Italy? Paci sa ti tu?
24. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Medovníčky upečené, sú výborné.....
Len sme ich upiekli nejaké tučné, tak asi budeme dopekať... :grinning: Deti už vyžrali polku plechu :grinning: :grinning:
24. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj moni ja sa tak tesim, ked zaveziem mamu domov, a este budem mat par dni volno, uz tu budem vianocne upratovanie a vyzdobu robit...a piect..., mnam
24. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, aj ja sa na to vždy teším, po Vianociach sa teším na Taliansko, potom z toho žijem do októbra a v októbri sa teším na 24. novembra, až začnem piecť, upratovať a tak... :grinning:
24. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: aj ja som tu nová...či stará, či staronová....???? :grinning: :grinning:
24. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
stará :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni super super ze sa vydarili medovnicky....asi aj pomocnici boli pracoviti :grinning: :grinning:.
Boci, ako sa mate? Malo prispievas :frowning2:, kde sa tulas??? :confused:
24. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, hej, boli... :grinning: :grinning: :grinning:
Chiara opečiatkovala celé cesto a že ahaa, aká som šikovná :grinning:
Ja som si akurát opísala recept na mafínik, a po taliansky, pcheee :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte stare aj nove tvare :grinning:
Oslava dopadla super...potom popisem podrobnosti...
Jaj mne uz sibe...dnes som sa rozhodla ze vyhadzem vsetky skrine a spravim velke upratovanie...takze dnes som od rana makala ako cvok...davala dole ozdoby z oslavy..takze vo stvrtok alebo piatok robime stromcek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
zajtra pride knam poobede jeden kamarat co ma firmu ktora robi nabytok...a spravi nam nacrt ako by nam mohol spravit izby pretoze mame strasne malo miesta...neake nove skrinky a tak....
Moni Jarko sa ma ako?
24. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jarko sa má dobre....
skáče, piští, je drzý.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao :slight_smile:
Moni takze uz mu je dobre :grinning:
Jaj viete co sa stalo vcera vecer?
pozerali sme telku a niekto zvoni..Kto to moze byt tak vecer?A susedia.Takto mame dom ale iba 2 poschodovy.Z jednej strany vonku mame asi 4 susedov a z druhej su jedny a potom je parkovisko.Vpredu je normalna cesta a vzadu je uzavreta iba taky kusok je tam per tych co byvaju za nami..,aby sa dostali k domom.No a ta suseda co byva za nami bola na balkone a videla ako niekto preskocil plot a rychjlo kricala a utekala sem aby nam to povedala.Nastastie k nam neisiel ale k susedom oni su hned zkraja.Normalne oni boli doma a on sa snazil vypacit okno.Mame take okenice a potom okna.takze ich otvoril s nozikom...a znicil okno lebo ako zacala ta pani kricat on sa zlakol a utiekol.Si zoberte ze oni boli v predu v obyvacke a on isiel zo zadu kde maju izby.Vsak by ma porazilo keby takto prisiel niekto za mnou do kuchyne.Ja som si naozaj myslela ze chodia iba ked nie je nikto dooma...Co sa chystate dnes robit?
25. lis 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Katarínka naša, všetko najsamlepšie k dnešným meninkám.... :dizzy_face: :dizzy_face:

osláv pekne s pohárikom vínka, a keďže dnes je kalužovo-blatovo, tak to má aj byť na katarínu, takže od teba očakávam, že zaŕiadiš, aby na vianoce už bolo snehovo-bielo...
díky
25. lis 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confounded: :astonished: :confounded: :astonished:

jani to vážen?...až teraz som si prečítala, ladri jedni hnusní...to čo?
25. lis 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek