• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
KATKA aj od nas vsetko najlepsie k meninam :sweat_smile:
A aj ja by som prijala sniezik ok? :grinning: :grinning: :grinning: Dakujem
Kupili sme CHiare boty tak nech ich vyuzije :grinning:
Naozaj Boci no hroza teraz mam zapnuty alarm vonku co nezvyknem ked som doma ,ale tato nakazal.
Vsak ked nahodou zacne zvonit aj sa pokakam :confused:
25. lis 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc, ty nejsi ani stará ani nová, ale MLADÁ :grinning:

Katrinko, všecko nejlepší k svátku!!!!
25. lis 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: alicka no čo piješ?...za tú mladú...
25. lis 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, tak to je mazec. Ale koukám, že to je nějaké nové hobby takhle vykrádat domy v přítomností obyvatel, neb takhle přece vykradli toho čutálistu brankáře Buttona?, no prostě co má za přítelkyni Alenu Šeredovou a budou mít druhý mimi :confused:
25. lis 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
krasnu katarinku vam vsetkym zelam a hlavne Katke vela vela lasky, zdravia, stastia, pohody a elanu do kazdeho dna :sunglasses: :slight_smile: :sunglasses: :slight_smile: :sunglasses: :slight_smile: :sunglasses:
ej veru ej to sivy den, chcelo by to bud slnko alebo sneh....ja este mesiac do roboty, ale nastastie za chvilu tu bude sant'ambrogio a immacolata takze ponte to isti :grinning: :grinning: :grinning:
uz aj ja sa chystam robit medovniky :slight_smile:))) mam praskovy cukor zo slovenska tak budu aj ine dobroty...
Jani, to ti verim, ze ste sa naplasili...davajte si pozor ked byvate tak nizko...zlodejov je tu ako hadov....inak ako mala, kopka uz riadne cooo? aj ten moj, ake je to krasne citit to pocas celeho dna :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano Max mi to vysvetlil,ze sa vykrada ked su doma,lebo ked nie, je jasne ze tu ma skoro kazdy zapnuty alarm.A zacne zvonit a oni sa zlaknu a utecu.Lebo je normalne ze niekto si to vsimne.
Alicka oni uz maju druhe babo.Chlapca :sweat_smile:
AJ ja som MLADA :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aličko, myslíš Buffona, Button jazdá na Formule :grinning:
Katarinka naša prajeme Ti všetko najlepšie k dnešným meninkám, veľa šťastia, zdravia a more lásky, ench si nám v tom taliansku stále taká šťastná ako si teraz. No a aj nejaké to bábo želáme, zdravučké....
Zo srdca prajú Jarko, Chiarka, Jarino a Monika

Janka, no porazilo by ma... Jeden Jarinov kamoš raz prišiel domov a v skrini našiel zlodejku - cigánku... tak ju tam zavrel a zavolal policajtov. Ja by som asi dostala infarkt... Otvoríš skriňu, že si ideš zavesiť kabáta tam človek... :astonished: :astonished: :astonished:
25. lis 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeej to je super, ste akurat tu
25. lis 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
eheheheh, MOni tak to je dobra haluz...a to je este dobre ze ta ciganka sa tam dala zavrete
25. lis 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka chcela som sa ta opytat aj ostatnych bab co su zo slovenska, ako budete slavit vianoce tu?? ci zahrniete aj nejake slovenske zvyky ci nie?
Lukova rodina slavi vianoce vzdy 25 decembra na obed s celou rodinou, je ich ako hadov alebo ako maku, niekedy do 20 kusov...takze to je vzdy velmi vesele - menu nebudem ani hovorit, tie najfajnovejsie veci od vymyslu sveta, skutocne lahodky...
ale tie prave slovenske vianoce maju aj tak nieco carovne co tu ale necitim a takze sa to budem snazit vytvorit tento rok po prvy krat tu (kedze po ine roky som vzdy bola na sk na vianoce) - teda 24 vecer tak ako sa patri....vinse, orechy do kutov, prekrojit jablko ci nasa rodina bude zdrava pocas roku, oblatky s medom a cesnakom, ovocie len menu neviem ci spravit tak ako u nas - co mi nikdy moc nechutilo - v nasej rodine sa podava sladka fazulova polievka, potom file alebo kapor kto rad kapra, francuzsky salat, klasika
nieco budem musiet vymysliet - ako zacat nase taliansko-slovenske tradicie novej rodinky :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, na jména mě neužijete :grinning: já si pamatuju xichty, ale jména fakt ne. To že ten čutálista začíná na B a že jsem se foneticky docela strefila do jména, tak to je na mě oooobrovský úspěch. Mí kolegové z práce ze mně měli dycky děsnou jundu, když jsem potřebovala někomu telefonovat. Neb ač jsme měli tel seznam s fotkama, když si ale nevzpomenu na jméno.... pecháček :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a že Šeredový blahopřeju k chlapečkovi, no již položili základní "kámen" ke vzniku Buffonovi jedenáctky :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcy, my sme takto spojili poľsko-slovenské zvyky.....
Z poľských zvykov sme zaradili takú krásnu vec, čo sa mi veľmi páčila: Každý má svoju oblátku a k niekomu prídeš a ničo mu zaželáš a na znak toho, že mu to praješ úprimne, si odlomíš z jeho oblátky a tak dokola....
No a keďže u nás doma nikdy neboli nejaké tradície, tak zavádzam vo svojej rodinky...
my máme kapustnicu, zemiakový šalát a ryby. A samozrejme pečivo, banánovú roládu .... :dizzy_face:
25. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
co to je cutalista??? normalne to nepoznam to slovo
25. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale to musí bejt situace, otevřete skříň a tam člověk. Bych si cvrnkla do gatí :grinning: A pak dobrý den já jsem ten a ten a vy? :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcy, po mčesky je čutat hrať futbal, takže preto nie futbalista, ale čutalista...
25. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no veru Moni, to je nadherny zvyk...ako ten nas - ze hlava rodiny rozpoli jablko ze ci budeme zdravi a aj orech a potom kazdemu da kusok, a takto aj mandarinku a ostatne ovocie, ze jeme z jedneho...to je krasne symbolicke...
ked som tu stravile prve vianoce, bolo to pre mna trochu sklamanie ze tu nemali ziadne taketo tradicie...si pamatam 9 hodin som sa nepostavila od stolu co sme len jedli a jedli a hrali tombolu a cojaviemco....akoze gastronomia 100 bodov ale to caro vianoc to chce tradicie :slight_smile:))
veru rozmyslam nad kapustnicou...tu lubim aj luka...
25. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc, no já piju skoro čecko jen tvrdej mi nedělá odbře :grinning: No a dva dny do hrobu nemáš, takže MLADÁ :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcy, to som trošku prekvapená, myslela som si, že keď sú taliani takí rodinní, tak že to cítiť aj na Vianociach....
25. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vsak pre nich rodinny znamena ze sa stretnu a jedia spolu...ako tradicie teraz si nespomeniem ani na jednu - whoops pockaj nasla som - no to je ta, ze nonna den pred vianocami urobi ZIPPOLE, to su take ryzove gulky vnutri so syrom alebo acciugou a potom su vyprazane v oleji...a to je akoze tradicia, ale vidis zas to je len o jedle...akoze stolovanie a vsetko je nadherne len pre mna su ovela carovnejsie tie nase tradicie...neviem ako to vysvetlit...je to tak a hotovo...tento rok sa to pokusim vytvorit ja :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani ja neviem naozaj co to je cutalista :fearful:
My na sk sme tiez nemali neake extra zvyky v nasej rodine..ked sme boli vacsi uz mali sme veceru a potom sme sa rozprchli von...na veceru..kapustnica bez masa,majonezovy salat,ryba..kapor v nasej rodine moc neisiel.
a potom neake tie jednohubky,kolace....
Mne sa tu strasne pacia vianoce,lebo sme spolu k nam chodia svokrovci.Najeme sa potom sedime rozpravame,hrame sa s detmi :slight_smile:
MAli sme problem iba za darceky.lebo sme neboli zvyknuty na 25.12.TAkze mame kompromis...kazdy si otvori jeden darcek 24.12 a ostatne sa daju ked deti spia.Lebo tu nosi darceky BABBO NATALE :sweat_smile:
Mamma mi posle vzdy oplatky tak papame s medom.Velmi sa pacia aj svokrovcom :sweat_smile:
A ja robim majonezovy salat..ten sa svokrovcom velmi paci :sweat_smile: Inak vari svokra vzdy nieco a prinesie to knam a ja pripravim studene misy...a teraz ked som tehotna si to uzivam..lebo potom vsetko upratuju oni... :sweat_smile: tak to bolo aj teraz na oslave :wink:
25. lis 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze 24.12 vecer si spravime slovenske vianoce ja luca a nase male zlatino v brusku a 25.12 hlucne a vesele talianske vianoce pravdepodobne v nasom bari, lebo nas bude vela a doma by sme sa nezmestili....
ozaj no aj s darcekmi je to ine...ked som bola mala rano 25.12 som ich nachadzala pod stromcekom - ich priniesol jezisko...ked sme velky tak sme si ich zacali davat po veceri a tu v taliansku tusim so svokrovcami 24.12 o polnoci alebo 25.12 s ostatnymi po obede....ale vidite, zase tam bolo to caro prebudenia sa rano, na ktore mam nadherne spomienky ako dieta :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
takze odtial pochadza ta cela moja laska ku slovenskym vianociam ehehehehehe...
ozaj Jani, moja kamoska tu hovori ze darceky nosi babbo natale - pomocnik jeziska :slight_smile:
25. lis 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon, správně :grinning:

No vidíte, jazykové okénko :grinning: Tak si koukejte nalistovat ve volné témata téma Anketa, aby nerozdělili českého a slovenského koníka, a zahlasujte,aby zůstal spojený. Protože podle nové verze stránek už se nebudou moct český a slovenský pokecat na jedněch stránkách. témata bude mít každej svý a český téma se neobjevý na slovenský verzi a naopak. A jak češi ztrácejí kontakt se slovenčinou, tohle je další rána pod pás. Si myslím. Sanozřejmě platí i naopak :unamused:

No u nás je to i o jídle, ale italskou verzi bych asi nepřežila :grinning: :grinning: Mě stačilo absolvovat jednou vánoční večeři u skorotchýně a pak u našich. Jsem byla víc jak valibuk a obě strany byli uražený že jím málo :grinning: :grinning: :grinning: ALe kdo to má pak přežít :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mas pravdu alicka, je to skoda, ze nove generacie si uz nerozumeju...az na par slovicok si myslim ze rozumiem po cesky ehehehehehh
no ja sa tesim na tie vsetky talianske dobroty (hlavne na antipasti - luka je v nich majster) a na tu veselost, ktora zavladne...a aj na to ze ma budu obskakovat, kedze budem krasne tehotna ihihihihi...na slovensku som si kupila krasne elegantne saty, uz mi chybaju len topanky a nejaky pekny svetrik navrch :slight_smile:
25. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
alicka ty si v rakusku ak som dobre pochopila?? a vy tam mate ake tradicie na vianoce?
25. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcy, ty co nerozumíš, to jsou spíš slangové výrazy. ALe mladá česká generace mluvený slovenčině už fakt moc ne. Je to vidět i v superstar co teď probíhá. Jim něco Habera nebo Adela povídá a oni čučí jak puci :grinning: Slováci mají češtinu naposlouchanou, ale češi bohužel nemají jak :frowning2: A o psané ani nemluvím a o odborných textech se může jen zdát.

Já třeba čtu slovensky no problem, ani vlastně nerozlišuju českou nebo slovenskou knížku, ale když jsem se prokousávala zněním nějakého zákona ve slovenčině, musím říct, že jsem si to musela přečíst 3x abych dobře pochopila, a to výklad českého práva mi nedělá problém, neb jsem se v tom pohybovala.
25. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no veru, ale co s tym urobit? ak to nepojde z televizie tak z inych zdrojov sa tu slovencinu nenaucia..pre nas to bolo automaticke kedze viac relacii bolo vzdy v cestine, alebo doteraz si radi pozrieme stare ceske komedie...a potom si pamatam ze sme v skole mali aj cesky jazyk ale asi len raz do mesiaca, citali sme v cestine a to ti musim povedat ze sme sa natrapili s tym r^ a spravnym prizvukom....
ja teraz spolupracujem s jednou ceskou, ona na mna cesky ja slovensky a super si rozumieme :slight_smile: aj kamosku slovensku mam v prahe, ze tiez to tam tak funguje
25. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidíš marcy, a teď to chtějí rozdělit a vymítit i tady na MK :angry: :frowning2:

No tady v AT se to liší podle krajů a podle rodin. Já jsem zavedla u nás takový česko-slovenský u nás :grinning:
Třeba u omy a opy se jí uzený pstruh jako hlavní jídlo na štědrý den, v insbrucku třeba malý párečky s houskou :confused: . Ve vídni jak kdo, bramborový salát ale jinak než ho známe my s rybou či řízkem, ale spíš si to rodiny dělají po svém a nejsem si jistá, že i zachovávají stejné jídlo jako u nás. Kamarádi okolo to dost mění, prostě si připraví něco jako "gurmánskou" večeři. A MM, dřív třeba dělali s ex fondue na štědrý den.
My máme jako předkrm česnek, abychom byli zdraví, med abychom měli sladký život a sůl, aby byla hojnost. Pod talířem šupina z kapra. Pak jako předkrm, co MM vyžaduje je šunková rolka, to má od naší mámy zvyk a vyžaduje :grinning: , pak smaženice z hub, a já přidávám jakobs mušle jako předkrm. Pak je rybí polívka když se mi povede :grinning: a smaženej kapr s bramborovým salátem s majonézou.(teda ředím ji jogurtem, ale helmans musí být :grinning: ) a jako desert spíš už jen cukroví. Jen ho můžu vyndat až po jídle, neb před jídlem by mi ho kluci sežrali :grinning:
25. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
uhm..Alicka, tak o takomto case sa mi uz slinky zbiehaju na takych dobrotach :slight_smile: :slight_smile: co si dnes dame ???
ozaj viete tu niektora ako sa povie zavinovacka po taliansky alebo ako to tu vobec volaju ci to tu vobec maju??? kupila som si tu serioznu na krst tu bielu vysivanu ale nekupila tu teplejsiu na noc a teraz to tu neviem nikde najst na internete...no bude mi to musiet asi niekto doniest zo slovenska eheheheheh
tak dobru chut zatim
pa
25. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj baby perstante :grinning: sa mi tu slinky zbiehaju :grinning:
Aj u nas nosi darceky Babbo Natale :wink:
Marcy ja som mlaa tiez donesenu zavinovacku pri Chiare zo slovenska.Myslim ze tu sa ani neda kupit.ale do porodnice som ju nebrala.tu to nikdo nepouziva.a ani doma som ju moc nepouzivala..mozno asi 2.3 krat.
25. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek