• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
tak a mám dopracováno http://4xab.rajce.idnes.cz/advent/ :dizzy_face: už jenom věnec na dveře a girlandu :dizzy_face: :dizzy_face:
25. lis 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Ste strasne zlate, ze ste si spomenuli :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. Dakujem krasne vsetkym!!!!
Dnes som od rana vonku, mala som kamoskinu malicku a potom som sla k starej mame a piekli sme si gastany :grinning: :grinning:.
Alic, no paraaaada! Ty si aka sikovna :dizzy_face:.
25. lis 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak som si vas precitala :grinning: :grinning: .
Co sa tyka Vianoc, moj drahy bol iba jedny Vianoce na Slovensku. Vobec mu chudakovi nechutilo, myslim ze na kapustnicu bude spominat naveky, pretoze ju nestravil :zipper_mouth:.
Jeho rodina je malicka a Vianoce u nich mi pripominaju nase. Vecera: domace torteliny a potom ryba na grile, rozne druhy salatov a ako sladke znamy toskansky kolac "panforte". Po veceri sa hraju karty :grinning:.
Na druhy den na obed maju tradiciu grilovat vtakov, ktore pocas roka zastreli svokor :grinning:. Pozyvaju sa vsetci rodinni znami. Priloha je dusena zelenina: cibula na sladko, duseny fenikel a papriky so zemiakmi.
25. lis 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, kludne si vyber co ta zaujima, pridam potom receptik :wink:.
25. lis 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chudák Matteo... tak mu naša kapustnica nesadla? :grinning: :sweat_smile:
25. lis 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj Moni. No chudak bol bledy :unamused:. Potom sa ma pytal, ako to mozeme stravit :grinning: :grinning:. Potom asi vo februari sme isli na jednu oslavu a po polnoci podavali kapustnicu. Si viete predstavit ten vyraz v jeho tvari, ked ten tanier videl pred sebou :grinning:.
25. lis 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrinka, no tak jasně mě zajímá panforte :grinning: jestli můžu poprosit. Potom cibule na sladko to jako čatni? a jak dělají fenikl. Já ho povařím ve vodě s cukrem a citronem....

A jak je na tom přítel s brynzovejma haluškama, když mu kapustnica nesedla? On jí asi moc netrávil, ale vyprděl a vy.... :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, my hovoríme, že mal smrť v očiach :grinning: :grinning: :grinning:
Ale ani mne nerobí kapustnica dobre, dosť ma bolí brucho, ale ju ľúbim... a raz za rok nezaškodí :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
S bryndzovymi je strasne spokojny, pretoze mu pripominaju gnocchi so syrom. On ma bryndzu strasne rad, ale oprazenu slaninku mu nedavam :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Moni :grinning: :grinning:.
Allora:
Duseny fenikel:
Na rozohriaty olej pridas nakrajanu cibulku a prazis kym nezmakne. Pridas feniklove platky a prazis asi 10 min. Pridas paradajky, pripadne aj olivy a zalejes zelenin. vyvarom, aby bolo zaliate dno. Pomaly varis 20 min., pokial nie je fenikel makky.
Svokra ho potom podava este s bazalkovymi listkami.
25. lis 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cibula ma sladko
V panvici s hrubym dnom rozohrejes maslo, pridas cukor a za staleho miesania vsetko rozpustis.
Prilejes trosku balzamikoveho octu, pridas cibulu, posolis a okorenis. Dusis na strednom ohni circa 25 min.
25. lis 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Idem spravit veceru. Panforte pridam neskor :wink:.
25. lis 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo dobré si varila? :slight_smile:
25. lis 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm, mňam. Zrovna mi jeden fenikl zůstal, ta si ho zítra udělám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. lis 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den kocky zelam.
Vcera sme tu mali navstevu, tak sa mi uz nepodarilo prist. Alicka, vyskusaj vyskusaj... :slight_smile:.
Takze idem pisat siahodlhy receptik na Panforte.
26. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toskansky vianocny kolac (Panforte)

115 g liesk. orieskov
115 g osupanych mandli
85 g kandizov. citrus. kory
55 g susenych marhul
55 g kandiz. ananasu
postruhana kora z pomaranca
55 g hladkej muky
2 lyzice kakaov. prasku
1 lyzica mletej skorice
1/4 lyzicky mleteho koriandra
1/4 lyzicky muskatoveho orieska
1/4 lyzicky mletych klincekov
115 g krupic. cukru
175 g medu
prask. cukor na posypanie

okruhla forma s priemerom 20 cm
Postup:
Formu vystelieme papierom na pecenie.
Lieskove oriesky nasypeme na plech a vlozime do rury rozohriatej na 180C na 10 minut, kym nezozlatnu. Vysypeme na utierku a rukou pogulame, aby sa zbavili supiek. Medzitym dame na plech mandle a peciem 10 min, kym nezozlatnu. Orechy aj mandle posekame a vysypeme do velkej misy.
K orechom pridame kandizovanu koru, marhule, ananas, pomaranc. koru a premiesame. Do misy preosejeme muku, kakaovy prasok, skoricu, koriander, muskat. oriesok a klinceky a dokladne premiesame.
Do panvice na slaby ohen dame cukor s medom a miesame, kym sa cukor nerozpusti. Zmes nechame zovriet a varime 5 minut, kym nezhustne a nezacne tmavnut. Do panvice primiesame oriesko - mandlovu - ovocnu zmes a odstavime od ohna.
Zmes prelozime do formy a pecieme asi 1 hodinu. Po upeceni posypeme pras. cukrom.
26. lis 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze ziadna reakcia na moj toskansky kolac???.... :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Babenky, zacinam dnes piect tu Sacherku. Uz som si navazila vsetky suroviny, takze drzte palce :grinning: :grinning:.
26. lis 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katrinko, a co udelam s tou ochucenou moukou? Tu dam do formy a na to dam oriskovou smes? Anebo oriskovou smes v cukru s medem smicham s moukovou smesi a to pak do formy? Kdu si najit obrazek, neb to zni dobre:slight_smile:
26. lis 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, tu ochutenu muku pridas do tej cukrovo - medovej zmesi na panvici :wink:.
26. lis 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsi rychla jako blesk:slight_smile:
26. lis 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ALicka, prosim ta, porad nejaku super polevu. Viem, ze si pisala s tou slahackou, ale neviem pomer :frowning2:. Ja som laik - cukrar :grinning:.
26. lis 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze ta dobrota musi byt po upeceni takova tvrdsi? Anebo je mazlavejsi?
26. lis 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, svokra to ma vzdy nieco medzi. Ale skor sa priklanam k tomu tvrdsiemu kolacu.
26. lis 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja delam cokopolevu od oka. Coko tabulka, kdyz je jen tmava dam tam jeste lzici cukru a ta 1/4 - 1/2 slehacky. Ale pohledam. Melo by to mit konzistenci jako akatovej med nebo trosicku ridsi. Pocitej ale s tim , ze slehscku muzes dycky pridat, a chvilku to trva nez se to vse krasne spoji. Ja delam zasadne nad vodni lazni, ale dno se nesmi dotykat vody.
26. lis 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Okey Ali, vyskusam, dakujem za radu.. :wink:.
26. lis 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je poleva i ten dort je vytecny http://apetitonline.cz/recepty/1458-nejlepsi-cokoladovy-dort.html jen to musis dat do vetsi formy cca 23-25 cm a o trocu vic prasu do peciva a sody
26. lis 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tenhle genialni a jednoduchej http://apetitonline.cz/recepty/11-cokoladovy-dort.html poleva je tam taky ale nedavam tolik masla. BTW yten si delaji kluci skoro sami:slight_smile:
26. lis 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super super, oni su sikovnici sikovni :grinning: :dizzy_face:. Ja som sa uz dnes rozhodla, ze skusim tu Sacherku, co si mi davala ty. Ak sa nepodari, mam stale este sancu zajtra alebo potom to uz kupena isti! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tohle je nas pblibenej http://apetitonline.cz/recepty/3119-cokoladovy-dort.html ta zakysana smetana to posouva uplne nekam jinam. Necekane vyborny.

No u nas jinej nez coko dort zatim neprojde:slight_smile:)
26. lis 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, mne to tu vypadávalo jedna radosť.... :angry:
Ale vyzerá úžasne.... Len keby som to upiekla, neviem, či by som to nejedla sama... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ozaj Katka, "pozvala" som sem jednu babu, čo chce ísť do Toskánska, tak som jej povedala, že tu je jedna milá baba, čo jej pomôže :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek