• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte kocky...
o katke nemam ani ja ziadne spravy..je to naozaj velmi smutne... :cry:
boci optytam sa Maxa ci nema texty k pesnickam,lebo cd mame a pocuvame :slight_smile:
a skym ides na koncert?ja ho mam rada tiez a este Tizziana...a potom su tu este neaky ale neviem ci poznate lebo ja pokial som bola na Sk som nevedela ani ze existuju....
co inak dnes porabate?ja som sa vratila z obchodu kedze zajtra je tu sviatok bola som kupit nieco jest...a teraz pojdem troska upratovat...
7. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby.Som okey,dakujem vsetkym,ze na mna myslite :slight_smile:.Mame vela vybavovania a este k tomu mam internet len na iPhone.
7. pro 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: italy má dnes sviatok, že?

ako sa volá,..ponte? či tak nejak..
8. pro 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
si,si dnes je festa :grinning:
vola sa immacolata concezione...
co porabate???my sme doma deti su akosi chore a chiara bola v noci hore a plakala lebo mala plny nos a nemohla dychat...takze sa dnes liecime :wink:
8. pro 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
po dlhej dobe som sem zase nakukla..
ako sa mate?
precitala som si ze niekomu zomriel ocko to mi je velmi luto :frowning2:
janka2110 a ty kde si?
9. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babenky..kde ste vsetky?
jaja a ty si odkial?ja som v Lainate?poznas?
9. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: aj ja občas nakuknem, ale akosi všetky chystáte na vianocky, nakupujete, či???

ja idem akurát miesiť cesto na medovníčky, zajtra majú chalani tvorivé dielne jeden v škole druhý v škôlke, tak sa musíme s manželíkom rozdeliť..
9. pro 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...
ja nakukujem stale :grinning:
Boci takze dnes ta cakaju medovnicky?aj Pippo ma doniest do skoly 18.12,ale nemozme piect musia doniest v zatvorenom obale tj.musime kupim a tak doniest.....
co ste pokupovali na vianoce kocky????dajte inspiracie?my sme kupili zatial detom este mi chyba manzelik....
10. pro 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no čaute,
tak mne tu rozvoniavajú medovníčky, matej má dnes tvorivé dielne v škole "vianočné", tak som mu upiekla snehuliačikov a tučniačikov a budeme ich zdobiť, bielu polevku som si urobila už ráno,

dáme im šáliky, /mám takú vianočnú stužku/ a biele gombíky...
sa mi nechcelo nič iné vymýšľať či strihať z papiera...

ja som mala včera zážitok, som maťka zaviezla s romy na výtvarnú, keďže ja bývam v centre, tak je to asi 10min autom, vrátila som sa domov, že dám romy obed
tak spapala polievočku a ja som si dala cottage chees s paradajkami a bazalkou...tak chcela aj ona , všetky deti sú s chuťami po mne, zjedia olivy, kapary aj cottage chees...

potom sme sa poňho vracali zase autom, a na ceste domov začala vracať, ale slovo vracať je ešte slabé, totálne šajby zozadu dopredu, všade boli guličky z cottage chees-u, do toho rev, nemohla som nikde zastaviť,
bože bála som sa ,že to vdýchne
hrôôôôôôôôza!!!!!!!!!!!!!!!
keď sme zastavili, prestala a usmievala sa ako slniečko,
no zjavne sa jej uľavilo
bože kombinácia rezancová polievka a cottage chees....ešte som manželíkovi posielala foto ako vyzerala, v rukách držala "zvratky", no nevedala som či sa smiať alebo plakať...
10. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:cry: jaj Boci no hroza...nechcem si to ani predstavit :frowning2: chudatko Rominka.potom si zbierala gulicky???
mne zase teraz Chiara spadla ja naozaj neviem ako zo stolicky...ale takej malinkej umelej...a rozbila si peru....krvi ako na zabijacke...a peru ma teraz ako cernoska myslim velku :cry:
ale uz je dobre :wink:
hlavne ze u vas aj unas vsetko dobre dopadlo....
10. pro 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka veru neviem kde to je..ja som v bellarii pri rimini..
medovniky?hodte nejaky recept.. :wink:
10. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, no ďakujem pekne... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jani, chudenka Chiarka :sweat_smile: :sweat_smile:
jaji, ja som dávala recept na medovníky pár strán dozadu :wink:

ja vás nestíham, upratujeme , menili sme obývačku, už dva dni mám v chladničke cesto na vanilkové rožky a na medvedie labky :sweat_smile: :sweat_smile:
10. pro 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, co je s váma? Snad všichni nepečete a nepečete na MK :wink:

Já teda vypekávam po večerech bez kluků. S nima byl pokus, ale špatně to dopadlo a nemám na to nervy.

Teď jsme se vratili z dětského termálního koupaliště a hotelu a musím říct, že je to s klukama furt lepší a lepší. Jsme si to tentokrát řádně užili, neb se kluci aktivně zapojovali do tanců, cvičení, ručních prací a nemuseli jsme jim být na blízku. No a o hrách tam ani nemluvě. :grinning: Holky na SK, nemáte to tak daleko a zajet tam jen na jeden den jen do termálu, fakt doporučuju. Je to koncipované od 1 měsíce do tipuju 12/14 let . Jsou tam bazény s teplou vodou, klouzačkama, vlnama a toboganama!!! A kluci byli odvázaní z toho, že ten 10m výšky už mohli jezdit sami. No mají prodřený plavky :grinning: :grinning: Vodička je teplá a jsou tam i programy pro maminky s miminkama, takový to plavání s miminama, a pak třeba i výuka plavání větších dětí apod. Tentokrát tam jsem tam potkala jen jedno dítě s downem(dycky tam byli aspoň 2-3 i třeba mimi), ale ten klučík byl boží, dojel tobogan a na tátu, ještě jednou!!! :grinning: :grinning: Jukněte sem http://www.sonnentherme.at/ Jako kam se na to hrabe aquapark Senec , to je ve srovnání s tím taková loužička a MM říkal že je to pro děti i mnohem lepší, hežčí a hlavně čistější než aquapark v Popradu.

Takže pohodička, snídaně se šampaňským, večer dobré vínečko a člověk ani netušil, jaká je sranda sjíždět tobogan po lahvince vína :sunglasses: Kluci dycky padli do postele celí zmordovaní :grinning: :grinning: a myslím, že to budou dospávat týden :grinning: :grinning: Dokonce i králíka toho maskota se tentokrát tak moc nebáli, Andy byl statečnej a se s ním chodil kamarádit :grinning: :grinning: Hledali spolu i poklad a to je co říct. No a když už se tak kamarádili, tak s ním i rozbalili adventní dárek a trsli si :grinning: :grinning: Už se těším až pojedem zas. Zas tam budem slavit narozky kluků, už jsme to i zabookovali a kluci už myslí i na něco jiného než Vánoce a ježíška.

Tak vy asi hezky chrupkáte, takže spinky linky. A hurrá se ochladilo, takže konečně začalo jemně sněhánkovat. A 16. prý už otevřou sjezdovky nedaleko od nás!!!!
14. pro 2009 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my si vlasntě užili sníh když jsme byli minlý víkend a pondělí v Insbrucku. Jsme si zajeli do Itááááálieeeeeeee. To byla parádička. Neb jsme byli v Brennero, to je 1200 m nad mořem, takže tam ten napadnuvší sníh zůstal. Asi 15 cm tam nasněžilo. Krásně azzuro jsme měli takže jsme se vyblbli ve sněhu, nakoupili dobrý salámky a sýry. Asi kilo :zipper_mouth: , neb víc by se nám do kufru nevešlo spolu s dalšíma dobrotama. Jsme letěli. Kluci si ve sněhu krásně umyli boty, co jsem se je marně pokoušela čistit od marastu z hřišť :grinning: . No že byl dobrý obídek ani nemluvě a víno mělo v lahvi nějakou díru či čo....

No ale v Insbrucku mraky italů, se nedalo ani projít adventním trhem. MM povídá, v pondělí se kouknem co vlasně na trhu je, ale prdlačka :grinning: :grinning: To samý v bleděmodrém jako v sobotu a neděli :grinning: :grinning: No ale svařák a punč, k tomu jsme se dostali a k místní specialitě, taková velká vydutá kobliha buď s brusinkovou marmoškou a cukrem, nebo se zelím se taky konala. A samo klobásky s tím jejich spešl ragů taky.

Příští týden jsou kluci pozvaný zase na narozky ke kolegyni ze školky. Jsou nějací populární mezi holkama, neb už mají sepsaný seznam, kam všude jdou :grinning: :grinning: Kluci mají i svůj seznam koho pozvou a koho ne :grinning: :grinning: a je problém, neb jeden někoho třeba chce, druhej ne. Tak to už abych vymejšlela jak a kde co zorganizuju pro děti. Doma asi ne, neb by se kluci tahali o svoje hračky, zas tak štědří k dětem teda nejsou a zásadně si najednou chtějí hrát s tím, co si dítě vypůjčí.
14. pro 2009 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky musíme vyrazit na kluziště, neb jsme zas trénovali v Insbrucku, celá jsem se zapotila, a kluci potřebují fakt trénovat. Když na ně budu sama, holt si budou muset pomoct sami s mantinelem :grinning: Já když je mám oba za jednu ruku tak trnu aby mě nestáhli, neb oni padají z nízka, ale já mám už těžší kosti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nerada bych zase zlomenou ruku.
A ještě bych ráda na trhy s kkukama do Blavy, no je to nějaký nabitý. Jo a do Vídně si vybrat dárek k Vánocům. Saprloty. To s klukama bude docela zajímavý, aby mě neprokoukli. A jsem zapomněla, že skáknout za kámoškou co má 14 dnů starý mimi, chci jí dát cukroví, protože nejsou ještě s mimi a staršín synkem vyladění, takže nestíhá.
14. pro 2009 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo Boc,
k tomu blití v autě.... mi to připmnělo moje kluky. I jsem kvůli tomu měnila auto, aby mi neblili za krk :grinning: ale opravdu. Jsem měla dřív oktávku a tam to měli blízko, dost fest to dycky šavlovali.
Mě kluci totiž taky najednou ve dvou letech začali blinkat a vypozorovala jsem, že je to po mléčných výrobcích, zejména jogurt, actimel a cottage :grinning: . A to tak, že Andýsek nemohl vypít actimela ani hodinu před odjezdem. Když jsem jezdila do Blavy tak to bylo dost blbý, neb jsem jezdila dopoledne, tudíž po snídani :unamused: . Pak jsem si někde přečetla, že u dětí cca ve dvou letech dochází ke změně v organismu ohledně trávení a odráží se to hlavně při cestování autem, který začínají špatně snášet. Já jsem klukům dávala pak homeopatické kuličky proti nevolnosti v autě a fungovalo to, na Andýska teda tak na 70%, neb jsem občas stejně musela zastavit. Teď už je to v pořádku, ale taky musím říct, že jogurt a sýr dávám až po jízdě, s actimelem není problém. Koukám, že tvoje malá je zrovna dvouletá, takže zkus o tom popřemýšlet a vyvarovat se, abys nečistila auto tak často jako já :grinning: :grinning: než jsem odhalila v čem je problém.
14. pro 2009 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuk, kde se všici flákáte?
14. pro 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali, akos a volajú tie homeo proti kynetóze? my jazdíme k našim cez pezinskú babu, fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdu pohledat, ale v lekarne kdyz reknes ze chces homeopatika na kynetozu, yak budpu vedet. Ale pohledam. Pak jsou jeste zvejkacky na to, ale ty jsem nedavala neb by mi je klici dycky spolkli:slight_smile:)
14. pro 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie žvejky sme mali, ale nejako nepomáhali... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ešte som mala aj nejaké zázvorové, tie boli fajn, Kinedryl už nikdy...
Keď sme boli v IT, tak sme išli loďou do Benátok a ja koza, som deťom, sebe aj sestre dala preventívne Kinedryl, reku dve hodiny na lodi, no ja som nás tak sfetovala, že som z benátok skoro nič nemala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ledva som chodila, bola som ako vo sne, zabudla som, že je to utlmujúce... Veľmi to ľutujem...
Doma som ho podupala a vyhodila :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
14. pro 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ciao..poslite mi vase adresky cez ip.
15. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao...no vcera mi to tu neislo...vobec zapnut. :unamused:
co dnes robite kocky?ja sa chystam s chiarou piect dalsiu davku medovnikov...tie prve sa uz zjedli :grinning:
a potom pre vysledky,vcera som bola na glukoze...a na krvi....
16. pro 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: cocculine sa volajú tie homeopatiká pri nevoľnostiach v aute...
párkrát sme ich aj použili, ale keď ideme na dlhé cesty, tak zväčša víťazí kynedril..
baby hoďte nejaké receptíky, čo pečiete...
medovníčky viem a ďalej...
niečo svoje, odskúšané a mňamkové....
inak peknú stredu želám,
nám v sobotu začína lyžiarska sezóna na martinkách, chalani začínajú tréningy na snehu , tak to zase bude!!!!

ja si chcem napísať ľadové korčule od našich na ježiška, máme v meste ľad, plus určite ešte nejaké ľadové plochy tu na okolí ....
16. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, poslala som Ti pohľadnicu :wink:
16. pro 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :wink:
ja poslem zajtra..dnes som ani neviem nestastna nazvyme to tak... :frowning2:
16. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: jani už je dobre??
17. pro 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky za opytanie....ano je lepsie :slight_smile:
len pozeram,ze sem uz nikto nechodi,a ked ano tak raz za 3 roky :grinning:
asi vsetky peciete,varite....
18. pro 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: nie, to nie, ja nerobím nič také, sem tam nakuknem, asi ako všetky a keď nikto nič nepíše...
nebudem si predsa písať sama so sebou..
ja som s pečením ešte nezačala, ale chystám sa od víkendu, ešte musíme dokončiť pár darčekov, pobaliť a potom sa bude iba piecť a trošku upratovať "symbolicky"...a ako sa má naša toscany???
18. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som napiekla medovniky a potom mandlove rozteky ale akosi sa to tu vzdy poje...neva este spravime nieco ale neako vypekat nebudem...medovniky a suche a to staci...kremove si pojdeme kupit tu sa predavaju fakt super kolaciky :slight_smile: a deti chcu tortu aku mali aj na narodeniny..inak v nasej rodine ide viac slane...a na vianoce pridu knam svokrovci takze svokra bude varit co ma tesi :grinning: my spravime iba neake misy studene...inak sa vobec nestresujem...
toscany neviem ako...
18. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek