• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
:dizzy_face: pekné sviatočky všetkým
25. pro 2009 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky stastne a vesele Vianoce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ja som uz aj z prace dnes prisla :rolling_eyes: , ale nebolo vela, zajtra sa to vsetko dovali na lyzovacku, este len zacne frmol :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
stastne a vesele vianoce :slight_smile:
My sme si dnes uzivali..darceky,dobre jedlo deti stastne ale aj my no proste super :wink: :wink: :wink:
25. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: taaak darčeky vybalenééééééé a máme tu štefana..
my dnes hýrime, partia 16 ľudí na zábavičke...

:grinning:
no my sme dnes boli na prechádzke, konečne nepršíííí, na cintoríne zapáliť sviečky, deťom sa to páčilo..
teraz malá spinká, a chalani ani nevieme, že ich máme, dostali svoje legá
a ja to nechápem, matej mal trpezlivosť ich poskladať, kuknite na fb..
neskutočnéééééééééé...
tisím kúskov, ja by som to nevedala a ani by som to nevydržala skladať
:grinning: :grinning:
26. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
boci, aj aj som včera skladala jarkovi lego, dve autíčka a pretekársku dráhu.. kašlala som sa s tým asi hodinu a malý o pol hodinku dobehol, že ho to už nebaví a celú tú dráhu rozobral :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja som dala do chladničky banánovú roládu, o hodinku a pol príde MM aj so švagrinou.. :wink:
26. pro 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj asi vsetci dostavaju lego na vianoce...aj nas pippo aj Chiara ale ona duplo... :grinning: :grinning:
dnes sme boli doma este a zajtra sa chystame so svokrovcami na vylet do Milana.
a vy ako travite sviatky????
26. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: čaute kočky,
tak my sme túto noc žúrovali partia 18 priateľov na pravej dedinskej štefanskej zábave do skorých ranných hodín..
dnes sme čo to pospali cez deň, boli sa v meste korčuľovať s deťmi a od 17h sme tu mali ďalších priateľov z talianska/ z ríma a z pisa/, plus švagrovci z ostravy, tak sa tu mlelo italsky o 106, keďže v našej rodine hovoríme italsky všetci okrem detí...
resumé 8 dospelákov a 8 detí, kopeec jedla....
tak som sa teraz dostala k pc, som total rozbehnutá, sa mi nedá ani spať a zajtra chcem ísť na lyže, tak som zvedavá ako..
27. pro 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no neviem dako sa nam tema ITALY zvrhla, talianky sem tusim uz ani nepachnu...skoda
28. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:unamused: tak neviem langofel či to brať osobne, to "zvrhnutie" a tiež neviem, čo sa definuje pod pojmom ITALY..
ja poviem za seba, že mňa do témičky nalákala toscany a monkula so svojimi receptíkmi a celkom fajn kočky sa tu stretli..
teraz netuším čo je to definícia "talianky", či je to slovenka vydatá za taliana, alebo slovenka žijúca s talianom, každopádne podľa mňa do italy témy môže napísať každý, kto je s "ITAáLIOU", nejako spätý a nemusí byť zrovna talianka a žiť práve v taliansku..
ja som tam napríklad žila doooosť dlhú dobu, moje deti hovoria taliansky celkom slušne, dosť často tam cestujeme a máme kopec talianskych priateľov, ktorí chodia k nám tak neviem či to stačí..
ale v pohode, talianka určite nie som, takže pokiaľ tu niečo nesedí, nie je problém založiť inú tému, kde teda nebude "zvrhnuté" chodiť..
:slight_smile: :slight_smile:
inak zdravím kočky v túto nočnú hodinu, normálne sa mi nechcelo spať, čo dosť dobre nechápem, asi preto, že som zaspala s deťmi "so sliepkami" ....a teraz som čulá, tak neviem, či idem začať baliť...už o pár hodín idem so synom na lyžiarksy tréning.... :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 02:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao....no musim aj ja reagovat.suhlasim uplne s nazorom boci.do tejto temy moze napisat kto len chce a urcite s radostou privitame vsetkych :slight_smile: a inak ak by do tejto temy mohli prispievat iba slov.zijuce v taliansku ako by to tu vyzeralo?myslim ze by tu niekto pisal asi tak raz za sto rokov :unamused: ako casto sem pisu ostatne baby???
My sa dnes chystame do Svajciarska.Muz ide do banky a my po obchodoch :grinning: strasne sa mi tam paci v centre je pesia zona a milion obchodikov...takych malickych utulnych :sweat_smile: ààààààààà pecene gastany..mnammmmm
za ne by som teraz dala aj zivot :slight_smile:
Moni a ty si sa kde stratila???
29. pro 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
langofel..neako si nepamatam...odkial si?
29. pro 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ja sa musím Danky trošku zastať, myslela to tak, že sem nikto nepíše, nie tak, že jej vadí, že sem píšu Netalianky :wink:
jani, ja tu mám švagrinú z UK, tak preto som málo na nete..

Dnes sme odviezli deti k našim a my traja sme išli do kina na Avatar 3D, nádherný film :dizzy_face: :dizzy_face:
29. pro 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
samozrejme ze sem moze prispievat kto chce, ja som nic take nenapisala ze nemoze, len som sa sem po case chcela vratiti a pokecat s dievcatami, a uz vyse 100 stran, tu s nich nikto ani nepachol, cudne mi to je... Ale to je jedno....

A k bocmanke..."taliankami" som myslela dievcata co temu zakladali, s ktorymi sme predtym sem chodili, boli to dievcata zijuce v Taliansku, ci mali manzelov, partnerov....talianov, ma velmi nezaujimalo, ani ake mali obcianstvo....

Janka a co to ako meni na situcii odkial som...niekde tu bola kedysi aj tabulka, ktora "talianka" odkial je....ale to je jedno, v kazdom pripade ma mrzi, ze sa kocky rozisli :confounded:
29. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
langkofel..pytala som sa ze odkial si preto ci nie si niekde blizko mna :grinning:
ano aj ja ked som sem zacala pisat som citala strany dopredu a naozaj nik tu z talianiek nepise..skoda....
Moni citala som o tom filme zevraj je perfekny :slight_smile: ja pockam kym pride do pozicovne a potom si ho poziciame....v kine by som teraz neobsedela :frowning2:
29. pro 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja sem jedna z tech, co sem psaly driv, tech 100 stran dozadu:slight_smile: Langkofel zdravim, aspon nekdo ze "starych italek". Ja jen chtela rict, ze je pravda, ze sem uz skoro nikdo nechodi z tech predchazejicich holek. Ja jsem sem psala moc rada, jen jak jsem se vratila myslim nekdy v lete po mesicnim pobytu v Cesku, tak to tu otevru a nikde nikdo a same nezname tvare. No procetla sem to tu a bylo to tak rozbehle, ze sem proste nevedela, co psat, jeste navic, kdyz sem nikoho neznala. Ted sem jen obcas nakouknu, jestli se nevratil nekdo z drivejska. Langkofel a co je u tebe noveho, co mala?
30. pro 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...no ja budem len rada ak sa to tu znovu otvori a zacnu sem pisat aj talianky :slight_smile:
a samozrejme aj netalianky :grinning: Moni,Adri......a nebude to tu stat na mrtvom bode.
30. pro 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulina, veĎ si môžeš písať aj s nami, nie?
Neskromne teda tvrdím, že odkedy som tu ja a bocmanka, žije to tu....
30. pro 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pauli, som rada ze si sa ozvala, ako sa mate? co mate noveho? Pozerala som fotky, ste pekna rodinka a Davidko je uz velky chlap? Kolko ma uz? A kde ste travili vianoce?

My sme v pohode, cez leto som tu mala maminku, opatrovala mi malu, zatial co som chodila do prace, aj mala bola 2x za leto na prazdninach na SK. Teraz uz chodi druhy rok do skolky, a ja pracujem na polovicny uvazok, takze je to fajn, akurat v soboty chodi k tatkovi, kedze robim aj soboty, ale celkom ochotne pristal, ze si ju bude brat, kym budem v praci. Takze mi asi tak, napis ako sa mate vy, som zvedava, uz som tu fakt dlho nebola a nic o nikom neviem. Akurat; ze jaji tiez cez leto pracovala, a svokra jej raplovala. A ozaj a Tosa (dufam ze som to nepomylila, ) ma dievcatko. Neozvala sa viac ani Maci, martinka tiez skoro nic, Marcy caka babo, a viac neviem :pensive:
30. pro 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, janka a vy jste tu same holky zijici na slovensku? Ja myslela, ze tu byl nekdo i z Italie. Monkula, no prave, ze odkdy jste tady zacli psat vy, jako ty "nove" italky, tak to tu zilo tak, ze se proste nedalo nejak zareagovat k tem vasim rozhovorum, byla sem mimo, proto sem ani nepsala. I jedna kamoska sem psala, jen se ptala, jestli neni nekdo v okoli bolzana a nikdo ji ani neodpovedel. Ale tak je to hodne i tim, ze sem proste ti predesle holky prestaly chodit, aspon vy si tady ted pisete, jinak by tu bylo mrtvo uplne.
Langkofel, my se mame moc dobre, co noveho...ani nevim...mozna, ze to, ze na leto planujem konecne svatbu, tak uz budu prava italka:slight_smile: A mozna taky bude presun do Ceska, ale to je jeste ve hvezdach. Chceme neco vlastniho a tady je to strasne predrazene. Dekuju za pochvalu fotek, nechces pridat i ty nejake? Ja ani nevim, kolik tve male je. Davidkovi je ted 16 mesicu, uz je to velky chlap, pred 3 mesicema zacal chodit a ted uz za nim nestacim utikat:slight_smile: A vanoce sme stravili v Cesku, ja prijela na cely prosinec a pritel pak pred stedrym dnem. A co ty, jak to jde v praci? A vanocne jste asi travili tady, ze? No a musim rict, ze o ostatnich mas vic info nez ja, ja nevim vubec nic. Jsi s nekym v kontaktu ted?
30. pro 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:
Ja zijem v Taliansku :wink: Som tu uz 4 rok.Byvam v Lainate.A vy ste odkial babenky?
Paulina a ty by si chcela ist naspat do Ceska?
Langkofel ake je tvoje meno?
31. pro 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, neboj, na SK žijem len ja a bocmanka... ostatné sú v IT
Normálne už nemám chuť prispievať... Neurážam sa, ale z vašich slov cítiť nevraživosť a hnev, že sme si dovolili sem prispieť, keď žijeme na SK
A keď niekto chce, zapojí sa... určite by sme ťa neprehliadli... Ja som kamarátke neodpovedala, pretože nie som v IT, a medzi záplavou príspevkov sa veta je niekto z Bolzana stratí... :unamused: :unamused:
Pekný Nový rok..
31. pro 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, monkulo, ja to nemyslela nejak zle. Vsak uz predtim jsem to vysvetlovala..italske holky z drivejska sem proste prestaly chodit, tak aspon to tu neupadlo uplne a pisete sem vy. Popravde vubec nevim, kdo odkud je atd, tak diskuze tu byla tak velka, ze sem se ztracela a nechtelo se mi to hledat. Vsak i pokud zijete na Slovensku a pisete sem, tak asi s Italii neco spolecneho mate, ne?
Janka, ja sem v italii taky uz 4 rok:slight_smile: a jsem z Civitanova Marche. Divala sem se na googlu, kde je to Lainate a az u Milana, ze? Tak to sme hodne daleko. Vidim, ze v breznu cekate miminko, moc gratuluju, uz se ti to blizi:slight_smile: Co se tyce toho naseho navratu do Ceska, tak ja bych i chtela. V Italii se mi sice celkem libi, ale porad se citim vic doma u nas. Hlavne skrz mou rodinu atd. Proto jezdivam hodne casto do Ceska, nejak si nemuzu odvyknout, dokonce sem tam jela i rodit:slight_smile:. No a pritel ma, nebo planuje, ze bude mit takovou variabilni praci, takze by mu ani nevadilo, kdybysme zili u nas. V podstate mi to navrhl sam. No ale uvidime, je to jeste daleko. A ty jsi se vlastne jak dostala do Italie?
31. pro 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pulina, ani aj som to nemyslela zle, len sa nás to s Adri trochu dotklo..
Ja som na SK, ale IT milujem.. Učím sa po taliansky, varím talianske jedlá... :grinning:

Bocmanka je na SK, ale dlllho žila v IT, aj ona miluje IT atď
Janka a Toscany sú v IT, to je asi taký súhrn "novej štvorky" :grinning:
Pauli, my by sme chceli ísť na dovolenku do Marche - San Benedetto del Tronto... A chcela by som Ťa poprosiť, či nepoznáš nejakú tamojšiu Agenziu, nech nemusím chodiť cez SK, alebo českú cestovku, sú neskutočne drahé... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No, idem žehliť, nech nemusím zajtra, veď ako na Nový rok, tak po celý rok :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. pro 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni aj mna caka zehlenie,ale ja rada :grinning:
teraz tu varim....a deti maluju s farbami....takze potom tu bude pohroma.... :sweat_smile:
ja som si nasla na Sk. muzika taliana...ale kedze tu mal firmu museli sme prist sem byvat....ale nebanujem.mne sa tu velmi paci :slight_smile: aj detom :slight_smile: naozaj termin sa nam blizi.marec je za chvilu...dakujem za gratulaciu.a ty si doma alebo pracujes?
Moni pohladnica nic???nedosla?lebo mne tvoja stale nie :frowning2:
31. pro 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monkula, tak to sem rada, ze sme si to vyjasnily:slight_smile: Takze se "my stare" muzem pridat do vasi "nove ctverky"?:slight_smile:) TAkze tebe se Italie jen libi, nikdy si tu nezila, nebo nemas italskeho manzela atd? JAk jsi mi to tu vypsala, ja myslela, ze vas tu psalo vic, ne jen vy 4. Jee, a vy se k nam chystate na dovcu? No je tady krasne:slight_smile: Ty a nechces jet radsi bez cestovky? To vam vyjde urcite lip. Ja bych ti klidne pomohla najit nejaky hotel, nebo chatky nebo kemp, nevim, kam chcete presne jet. A dopravu planujete vlastni, busem nebo letadlem? JInak abych nevypadla z party, na me se tady skarede divaji 4 pracky pradla... a ne a ne je nikdo vyzehlit, chjo, me to hrozne nebavi.
Janka, a jak jste to meli ze zacatku s manzelem, vztah na dalku, nebo jsi se k nemu hned pristehovala? JInak ja sem doma, a moc spokojena:slight_smile: Do prace se nejak nehrnu:slight_smile: Stejne tu nejde o nic poradneho zavadit. Ja sem dojela jako aupairka a po par mesicich toho nechala, pak byly sem tam nejake prace a pak prislo mimco:slight_smile:
31. pro 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne ze sa vy stare :grinning: mozete k nam pridat :grinning:
kde travite slivester???my budeme doma a pridu k nam svokrovci...a svokra vari :sweat_smile: kedze ja sa musim setrit...my to vyhovuje...
Pauli my sme sa zoznamili na Sk.On tam ma firmu.Ja som tam pracovala takze z videnia sme sa poznali uz dlho...Ako ked taliani prisli na kontrolu do firmy :wink:a tak.ja som rozvedena takze Filip nie je jeho vlastny syn...aj ked musim povedat ze lepsieho otca by si nemohol priat.Aj on je rozvedeny...budeme robit svadbu..ale musime cakat kym ho oficialne rozvedu..caka sa 3 roky,ktore uz davno presli..ale pytali sme sa pravnicky a povedala ze mozme cakat aj 5 rokov kym ho predvolaju..no a spolu mame Chiaru a dalsia je na ceste :wink:
My sme sem prisli do It.kedze on na Sk.nemohol ostat.co ale vobec nebanujem.
doma som aj ja chcela som si uzit matersku 3 roky ako je to na Sk...no a kedze cakame Alessandru ostavam doma zas.ale tiez si nestazujem...
31. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre odpoledne, tak my akorat dojeli od pritelovych rodicu, jeli sme tam na obed, protoze zitra nebudou doma. Maly mel zas trochu soky, je to na nej vzdycky kopa lidi a vsichni si ho chteji chovat atd a on to nema rad. No a vecer, kdyz je teda ten silvestr, tak se chystame ke znamym na veceri. MAji presne o rok starsiho kluka, tak si aspon spolu pohrajou. I kdyz kdyby bylo jen na me, klidne sme doma a jdeme spat:slight_smile: Janka, takze pekne ste meli seznameni. Chtela sem se te i zeptat, jestli si vdana nebo svobodna, ale predbehla si me:slight_smile: No ale s tim jeho rozvodem to asi moc slavne nebude. Muj nastavajici je taky rozvedeny a to prosim trvalo 6 let. Teda on na to nejak nespechal, takze mu to nevadilo, o svatbe sme zacali uvazovat az letos. A co tvuj pritel vlastne dela za praci? Porad ma tu firmu na slovensku?
31. pro 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj som sa normalne zlakla ze 6 rokov :angry: no my to chceme co najskor kedze on si chce osvojit Pippa a chceme svadbu.A kolko ma tvoj maly a ako sa vlastne vola?
No mne Chiara uz bude spat ona mi nevydrzi tak dlho hore...chodi spavat okolo 20-20:30.ked to presvihneme tak potom je nervozna a vymysla..
este stale je firma na sk..vyrabaju sa tam stojany co sa pouzivaju v obchodoch...na zuvacky...co byvaju pri pokladniach...a tvoj comu sa venuje???
31. pro 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pauli a ostatne kocky,

pauli, jej super spravy, tak sa tesim s tebou...

Ja tiez neviem ci by som sa chcela vratit, ako pisala janka, ja som si tu fakt zvykla, a vlastne ja sa ani velmi vratit nemozem, no nemozem, nebolo by to take lahke, kvoli malej. Mozno raz ked bude dospela by to bolo realizovatelne, ale teraz to nie je mozne :confounded:

Jani pre teba, volam sa Danka, mam 4 rocnu dcerku a zijem uz 9 rokov v Dolomitoch.

Hehe ze silvestrovat, ja dufam ze dnes do 22.00 zalahnem, lebo rano funim do prace :rolling_eyes:
31. pro 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vam preju stastny Novy rok a hodne stesti a zdravi v celem tomto roce. Jestli teda plati to, ze jak na Novy rok tak po cely rok, tak sem si asi pekne dala:slight_smile: Cely den sem uklizela a zehlila a ke vsemu porad prselo, tak se ani ven jit nedalo.
Janka, preju vam, at pritele co nejdriv rozvedou a muzete se vzit. Je to hruza, no, tady na vsechno maji kopu casu, tak to pak tak vypada. Jinak muj maly se jmenuje David a je mu ted 16 mesicu, kdyztak kukni do alba, mam tam nejake jeho fotky. Divala sem se na tvoje deti a jsou nadherne. Hlavne mala je uplna princezna:slight_smile:
Langkofel, tak jestli jsi tu spokojena ty i mala, tak prece ani nemusis premyslet, jestli by ses vratila. Hlavne kdyz se vam tu libi. A mala jak je spokojena ve skolce? A kde ty ted vlastne pracujes? Jo a kde presne zijes v tech Dolomitech?
1. led 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek