• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
pekny vecer...
Vsetkym vam prajem stastny Novy rok 2010 :slight_smile: a vela vela zdravicka a stasticka :wink:
Dakujem Paulina za pochvalu deticiek :slight_smile: pozrela som aj ja tvoje fotky...Davidko je nadherny :wink:
langkofel my chodime na dovolenku na Dolomiti....teda tento rok sme vynechali lebo mi byvalo strasne zle koli tehu...takze sme ostali doma....
ja som dnes mimo..myslim znicena....vcera som bola hore do 02:00 a rano vstavat s Chiarou...a vy ako bolo vcera?
1. led 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všetko dobré v roku 2010 :dizzy_face:
Ja som zabudla na našu Alicku, takže pätica, nie štvorka :sweat_smile:
Jani, vidím, že ste sa už zhodli na mene pre maličkú, dobrý výber... :wink:
2. led 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujeme Moni :slight_smile:
dakujem aj ze sa ti paci meno :wink:
co mate dnes v plane?my ideme pozriet do Bimbo store...von sa neda ist je teplo asi 10 stupnov ale vietor taky silny ako keby chcel odfuknut aj domy :slight_smile:
2. led 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata. Zdravim vas po dlhej dobe z Talianska :sunglasses: :dizzy_face:. Ako sa mate? Pripajam rychlo aj novorocnu "taliansku vinsovacku":

Si avvicina il gran finale, dopo la festa di Natale, dopo tacchino, panettone e qualche stecca di torrone. Il Nuovo Anno è sulla porta, top scollato e gonna corta. Sulla porta, sotto il vischio che ti baci il più bel maschio! Poi speriamo oltre ai bacini che ti arrivino i quattrini. Buon 2010!

:dizzy_face: x- :grinning:
3. led 2010 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: ďakujeme tosc...

aj vám kočky len to naj naj v novom roku 2010
3. led 2010 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej Boci, ahooooj. Ako sa mate? Deticky si uzivaju prazdniny, ze ???? :sunglasses: :grinning: Lyzujete?
Som na teba myslela, sme boli v Cortine a kukala som, ci ta tam neuvidim :grinning:.
4. led 2010 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: :dizzy_face: no cortina, rozmýšľame cez jarné prázdniny, teda posledný februárový týžden alebo až na veľkú noc..
tam je snehu kopu, teda myslím, že bude aj potom...
pošli fotočky, aká si bola lyžiarka...
ja tu mám kamošku tú barborku bobuľovú, čo je v italy herečka, mali sme kopuuu spoločných žúriek, foto mám na fb, pošlem link..
a tiež tu máme priateľov z neapola, teraz žujú v pise, takže máme zase zásobu talianskych mňamiek...
ale spoločne sme sa dohodli, že musíme prísť a kuk toskánsko, no hanba, že som tam ešte nebolaaaa

monk....pozdravujem aj teba a pííííííííííííííš

a samozrejme staronové kočky takisto, a dolomity milujeeeem...v cortine som bola niekoľkokrát, ale odtiaľto autom je to riadna štreka, takže by sme šli len s chlapcami..
4. led 2010 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze pozdravujem Barborku :wink:. To je super, ze sa takto stretavate rodinky z roznych casti sveta ..... svetova rodinka :dizzy_face: :grinning:.
Takze rada ta uvitam v Toskansku!!!! :wink:
4. led 2010 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao toscany, chýbala si mi... :dizzy_face: :dizzy_face:
Aj aj pozdravujem Barboru, síce som s ňou nevidela ani jeden film, ale polepším sa, polepším :grinning:
4. led 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ciao Moni! :dizzy_face: Ako sa mate? Deticky krasne posluchaju?
Som si precitala tu stranu dozadu :grinning:. Veru, keby neboli Moni a Bocmanky, tak sa tu ani nezasmejeme.A samozrejme nasej Alicky :grinning:. Tymto vsak chcem povedat, ze by bolo fantasticke, keby sa opat pridali "stare" kocky a tema sa opat rozbehla.
4. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tak predem bych se chtela privitat s bocmankou a toscany, co sem tu zas zacla prispivat, jeste sem vas nevidela:slight_smile: Bocmanko, a vy jste zili v Italii ze mate tolik italskych znamych, a manzel je Slovak nebo Ital? Ja jen, ze my se mozna taky postehujem nazpet do ceska, tak bych aspon vedela, jake to bylo pro tebe. Toscany a odkud ty presne jsi z Italie? A jak jsi tu dlouho? Doufam, ze nevadi,ze se porad tak vyptavam, vy se tu uz znate, ale ja jeste nejsem moc v obraze:slight_smile:
A jak se vsechny mate po vikendu? My neuvazene sli po nakupnich centrech a fakt hruza. Nevim, jestli to bylo kvuli slevam nebo protoze lidi nemeli co delat, ale bylo vsude narvano a dokonce nebylo ani kde zaparkovat. NAvic zas porad prselo a vubec je to pocasi takove vselijake, no aspon ze neni moc zima.
Monkulo, jak to teda planujete s tou vasi dovolenkou, mam se ti po necem podivat?
4. led 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zlatina aj Pauli!!!
tak oneskorene ale predsa vsetko naj naj do noveho roku, aby sme si vychutnali kazducky den...
ako sa mate? este epifania che tutte le feste porta via vsak?
ja som doma od 22.12 - gynekolog mi dal oddych na 20 dni a teda vlastne uz mi aj pomaly zacne materska za tri dni takze uz sa vytesujem z toho, kolko casu mam na seba, na bytik, na vsetko :slight_smile:))
7.januara mam morfologicky aj sa mi zacina predporodny kurz...Jani ty kedy?
maly je riadny futbalista alebo hokejista, uvidime :slight_smile:))
pomaly zacneme vyberat kocik a ostatne veci...
4. led 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: čaute, no marcy ty už si 32tt ?..parádička, teraz si doma všetko pochystáš a pripravíš sa na bábätko..
paulinka..tak ako napísala monkula, ja som žila pár rôčkov v italy, pracovala a študovala, plus celá naša family hovorí italsky, keďže manžel robil niekoľko sezón sprievodcu pre českú cestovku /on hovorí takou kuchynskou taliančinou../, jeho sestra žila na sicílii 4 roky..
a kopec známych máme odtiaľ...
tí čo sú tu teraz, tu majú aj byt na našom sídlisku a chodia sem 2x do roka 1-2mesiace...
4. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulinka, si zlatá, zatiaľ netreba, ešte nie sme rozhodnutí napevno, či tam pôjdeme, záleží od veľa vecí...
Ak by som sa na Teba mohla obrátiť neskôr, budem rada...
Marcy, my už máme všetky sviatky preč, tu sa Epifania nejako neoslavuje, ale viem, že v IT chodí nejaká baba a rozdáva cioccolatini :grinning: učila som sa to pred Vianocami :grinning: :grinning:
Už sa teším, ako sa zase zahryznem do učenia, sestra ma včera skúšala zo slovíčok a MM sa mi smial, že načo mi bude napríklad taká valangha pri mori :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Boci, jarko sa včera učil slovíčka so mnou, juuj, tak by som tam išla... :dizzy_face:
A ešte som objavila tel. program Rai Scuola a tam hodinku denne majú corso di lingua per stranieri... :grinning:
4. led 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tady je zase tak hnusne, porad prsi:( a doma v Cesku pry mame kopec snehu, tak me to i chybi.
Marcy, tak ty uz nastupujes na materskou? tak si ji pekne uzij a vsechno nachystej...pak uz nebude cas, vubec na nic:slight_smile: A ty jsi vlastne odkud z Italie?
Bocmanka, a jak jsi se dostala ke studiu v Italii, a kde jsi vlastne studovala? Muselo to byt moc fajn. No a obdivuju, ze u vas vsichni mluvi italsky, moje mamka s tim ted taky pred rokem zacala, aby rozumela priteli:slight_smile:
MOnkulo, tak kdybyste potrebovali, ozvi se, neco bych tu pohledala, v okoli je tady toho hrozne moc. A ty jak dlouho chodis do toho kurzu italstiny?
5. led 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky. Prajem vsetkym pekny dnik :slight_smile:. U nas je uprsane pocasie, fuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Pauli, volam sa Katarina a byvam v Toskansku (Chiusi) od juna minuleho roka. Som sa sem pristahovala za priatelom. Inac, uz sme si niekedy davno spolu pisali, ale potom si tu uz dlhsiu dobu nebola.
Dnes v noci bude la Befana roznasat sladkosti :grinning:. Ja som uz nasla jednu velku ponozku plnu sladkosti. To uz drahy pripravil na zajtra :grinning:. Musim ist aj ja nieco nakupit.
Monicka, pekne napredujes v taliancine, drzim palce, nech sa dari :wink:. Ja som dostala od svokrovcov velmi zaujimave knihy gramatiky a svokor mi daroval aj kurz pre spoznavanie podmorskeho sveta :grinning: :grinning:. Takze bude vylet na more.
5. led 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
pauli a ty bývaš pri mori? Ja na kurzy nechodím, keď sme mali s Katkou, teda toscany stretko v BA, tak sme kúpili knihu pre samoukov a učím sa z nej. A samozrejme, že som príspevok doplietla, viem, že sladkosti na Epifaniu nosí la Befana :stuck_out_tongue_closed_eyes: to ej tak, keď sa človek ponáhľa...
5. led 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: :dizzy_face: pauli ja som šla do italy na pozvanie ako au-pair, moja rodina boli "s modrou krvou..", mali kade tade po itálii menšie "zámočky", pri mori, v horách...a mali jedného postihnutého synčeka a druhý bol úplne zdravý, bolo mi s nimi úžasne a umožnili mi štúdium a keď šiel malý do škôlky, tak som chodila do práce, bola to reklamná agentúra a bola to super škola..
monk..pekne sa len uč, určite sa niekedy stretneme, dám info, lebo zač. roka musíme zariadiť náš domček, tak nás asi blava neminie...len sa musíme trošku dostať z financií vianoc, narodenín..

tosc...a aké boli sviatky?...okrem toho, že v srdiečku si mala bôľ, drahý a jeho rodinka ti určite pomohli a mamina bola určite šťastná, že si ostala s ňou na slovensku...
5. led 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj katka, aké boli sviatky? Priateľ asi kapustnicu nechcel, čo? :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Adri, to museli byť krásne roky.... ja veľmi ľutujem, že sme nešli niekam "von", no ale vtedy to nebolo také ľahké, ako teraz... No a potom sa mi narodil jarko, mala som len dvadsať, takže tak...
A teraz, aj by som išla, ale už sú tu deti, čo škola? Aké zamestnanie? Aj preto sa učím, nech mám v životopise okrem maĎarčiny, poľštiny, nemčiny a čiastočnej angličtiny ešte aj niečo iné....
Nemám rada toto mesto, veĎ Katka vie, ako som na tom.... Možno aj preto ma to ťahá preč...
5. led 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, a ja sem si rikala, ze jsi mi nejaka povedoma:slight_smile: Takze my uz se vlastne zname:slight_smile:
Monkula, jojo, ja sem hned u more, sme nejak 40km nad tim San Benedettem, ale sem tam tam jezdivame na prochazky. Takze ty jsi takovy samouk a jak ti to jde? Ja se taky radsi ucim sama nez nekde v kurzech. A tebe to taha nekam ven? Ty vlastne ted zijes v Bratislave nebo kde? No s detma uz to neni nic jednoducheho nekam odjet. Jeste kdyz uz maly chodi do skoly. Tak aspon si treba zajednat nejaky ten jazykovy kurz v cizine, je to sice nic, ale tak aspon neco:slight_smile:
Bocmanka, tak to sme to meli podobne, akorat ja nechytla zrovna extra bohatou rodinu:slight_smile: Spis to byli pekne prasatka, aupair meli vylozene jako sluzku, taky sem tam zustala jen 3 mesice. Ale ta tvoje rodina musela byt super, i kdyz tu umoznili to studium a pak i praci. Jak dlouho jsi vlastne u nich byla? A jsi s nimi jeste ted v kontaktu?
5. led 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, Neviem, ako mi to ide, to by museli posúdiť iný... teraz som len začala, Finosco la terza lezione :grinning: :grinning:
A momentálne bývam 37 km od BA, v malackách.. ťahá ma to von... Vždy som túžila žiť v zahraničí... :sweat_smile: :sweat_smile:
5. led 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, Neviem, ako mi to ide, to by museli posúdiť iný... teraz som len začala, Finisco la terza lezione :grinning: :grinning:
A momentálne bývam 37 km od BA, v malackách.. ťahá ma to von... Vždy som túžila žiť v zahraničí... :sweat_smile: :sweat_smile:
5. led 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, tak to sme od sebe kousek, ja v Cesku ziju v Hodonine, toje od Malacek kolem 30, 40km myslim, proto i vzdycky letavam do Bratislavy. A neboj, italstina neni tezka, dostanes se do toho brzo a uvidis, jak pak budes mluvit:slight_smile:
5. led 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, ja viem... MM chodieval s kamarátmi do Hodoša na diskotéku... do paladia :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim a doufam, ze se k vam muzu pridat - ahoj Pauli, aspon jedna "znama tvar" :slight_smile:

ja zatim ziju v Irsku, ale manzel je Ital a v unoru/breznu nas ceka presun do Italie. Presunou ho v ramci firmy a ja budu tou dobou zacinat materskou...mam z toho zatim trochu strach, bude to moc noveho najednou - nova zeme, stehovani samo o sobe, prvni mimco...no nalozila jsem si toho :sweat_smile: ale snad to nejak zvladnem...

trochu jsem tu procitala posledni prispevky, abych se zorientovala odkud vsechny jste, ale jeste mi to chvilku potrva :grinning: jen jsem zaregistrovala, ze janka zije v Lainate...to je kousek od mista, kam se chceme stehovat...manzel bude pracovat v Milane, ale bydlet chceme mimo mesto...cast rodiny zije v Rescaldine, tak se budeme snazit to smerovat tam nebo do blizkeho okoli... zatim hledam jen na netu, ale nic moc me nezaujalo...

chtela jsem se ale taky zeptat...vy, co zijete v Italii a mate deti - rodily jste tam? a kde? jake jsou vase zkusenosti? Ja z toho mam trochu obavy, protoze moje italstina je hodne pasivni - rozumim dost, ale ne vsechno a mluvim jen velmi malo :frowning2: jeste na tom zapracuju, ale preci jen... taky by me zajimalo, jestli jsou v Italii duly?? Nevite nekdo? diky moc :slight_smile:
5. led 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer dievcata. Dnes len upratujem, periem a varim. Zajtra mame sviatok, nastastie som dnes stihla nakupit kopec sladkosti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Sviatky u nas boli napriek velkej strate velmi pekne. Svokra mojho draheho nabalila domacimi tortelinami a rybu so zemiakovym salatom si dal s nami :grinning:. Potom sme stravili niekolko dni v Blave, skontrolovali byt, ja som si spravila shopping iba pre seba a po Novom roku sme odisli do Dolomitov.
Po vyse mesiaci teraz mam doma co robit :angry:. Ale snad pomalicky sa vratime do normalu.
5. led 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka a čo si sa neozvala, že si v BA? Asi si nemala ale chuť na stretká, však? :pensive: a čo pekné si si kúpila?

yelli, čau... :slight_smile:
5. led 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati ciao :slight_smile: som rada ze si spat :wink: ti verim ze mas co upratovat.poznam to ked sme na Sk.a prideme spat do It.
aj ja som dnes bola kupit sladkosti ale v Auchane uz nic nemali tak sme detom kupili kazdemu hracku.A bola som na nakupe kedze zajtra je vsetko zavrete aby mi rodinka nepomrela od hladu :grinning:
Moni dnes mi dosla pohladnica DAKUJEEEEM :slight_smile:
yellow vitaj medzi nami :slight_smile:neboj sa porodu.ja som rodila tiez tu a nevedela som tiez dobre po tal.bol pri porode aj muzik somnou takze to bolo bez problemov ked som nieco nevedela prelozil :slight_smile:a v nemocke si ked je vsetko ok 2 dni a doktori boli fajn.takze oni su zvyknuty na cudzinky.a rodila som v RHO a idem aj teraz.S dulou som sa nestretla takze ti neviem odpovedat.
5. led 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monkulo, jeee, na Paladium:slight_smile:)) No tam sem driv taky chodivala...a Slovaku tam teda bylo vzdycky hodne:slight_smile: Ty si tam s nim nikdy nebyla?
Yellowbanna, to sme se ale dlouho nevidely:slight_smile: Verim, ze ti tu holky poradi, ja o tom porodu a dulach tady nic nevim, jak jsem rodila v Cesku.
5. led 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek