• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
pauli, ja diskotéky neznášam.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Janka, mne pohľadnica neprišla... :confounded: :confounded:
5. led 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, hlavne chodim do Avionu, kupila som si hlavne oblecko v Pietro Filipi. Su tam niekedy velmi pekne kusky. A este som potrebovala nejake cizmy na behanie, kupila som si tieto, ale bez tych snurok:
http://www.dress-for-less.com/tmpl/en/detail.tmpl?count_art_sel=9;art_id=65756;et_lid=707691;pg=84;cat=0;et_sub=Designer_im_shop;id=ywOc5ZVAPUdIYTvk1LqBpW;designer=0;main_cat=0;et_cid=261
Vitaj yellowbanna :grinning:, pekny nick.
5. led 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni ako to ze ti este neprisla???snad zajtra :frowning2:
ideme pozret film...pozicali sme si IL cattivo tenente s Nicolas Cage.
5. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, pekné, nepekné.... ja na to peniaze nemám.... :sweat_smile: :confounded: :pensive:
Tie čižmy sú pekné.... :slight_smile:

Jani, no, neprišla.... asi zdobí chladničku našej poštárky.... :angry: :angry:
5. led 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, rada by som sa k vam pridala- aj ja som jednou z mnohych sloveniek zijucich s talianom - myslim ze je ich cim dalej tym viac.zijeme striedavo na sk a v taliansku - ferrara. mame dvoch synov - 8 a 2 roky.

yellowbanna - ja som oboch synov porodila v taliansku a bola som velmi spokojna so starostlivostou - pokial nemas rizikove tehotenstvo, tak som pocula ze v milane je nieco ako Casa del bambino - porodny dom - kde sa rodi takmer ako v byte len za pritomnosti porodnnej asistentky - ostetrica- a maju urcite viac holisticky pristup ako v klasickej nemocnici. Samozrejme ak by nastal problemm tak pride aj lekar. Taketo Casa del bambino pokial mi je zname zatial v IT poznam len dve, v Milane a v Modene. ja som chcela ist do Modeny, ale som sa otom dozvedela uz neskoro - musis sa k nim nahlasit do 36.tt.

je to super ze existuje taketo forum, mat moznost vymienat si skusenosti.my by sme s muzom chceli este tretie babo ale ak sa podari, tak sa narodi az na slovensku, lebo tu v it. uz nemam narok na starostlivost. ale som celkom rada, ze budem moct porovnat.
6. led 2010 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko babulky. Konecne u nas vyslo slniecko :dizzy_face:. Prajem vsetkym pekny sviatocny den.
Vitam ta fenka. Byvas v peknom meste, len trosku viac hmlistom. Stara mama mojho priatela odtial pochadza.
Jani, deticky sa tesia zo sladkosti? :grinning: :sunglasses:
6. led 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno...
Nám cez noc napadalo plno snehu, fuj :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
A ešte som aj celkom zabudla, že je dnes sviatok, tak dúfam, že bude dnes aj niečo otvorené... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: som otrasná.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, ze fuj :grinning: :grinning:. Ty asi nie si moc na zimu,ze?
6. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, nie, vôbec... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sneh je krásny,a le tak na dva dni... keĎ sedím doma a nikam nemusím...
A mali sme otvorenú Billu, ešte že som mala rozmyslené, čo navariť :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao dievcata.
Kati no nekupili sme sladskosti ale kazdemu taky sliz a vnutri je scooby doo,pexeso a slane tycinky.Moje deti nie su moc na sladkosti.Aj tie co nam poslala moja mama na Mikulasa su este tam..Ale my sme si nasli cokoladky s tatinom.
Jaj Moni ja by som prijala sneh :grinning: mne sa velmi paci.Tebe sa nepaci chodit sankovat s detmi???My sa dnes ucime musime sa pripravit do skoly.zajtra zacina.
Moni a co varis???ja robim dnes maso a hranolky...
fenka vitaj medzi nami :slight_smile: Ja som chcela ist rodit do Milana lebo som chcela sukromnu izbu a tak,ale RHO je blizsie a ked ma to chyti ako pri Chiare odtiekla mi voda a do hodinky som porodila tak neviem ci by sme to stihali.Tak idem zase do Rho.mne sa tam celkom pacilo len mi chybalo to sukromie a este jedna tam mala postel vedla mna co chrapala a nedalo as vobec spat :angry:
6. led 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, my sa sánkovať nechodíme.... Nie je kam.. :confounded: :confounded: Tunajší sa chodia sánkovať do okolitých dedín, ani neviem kam, alebo ešte majú jedno "super" miesto, z diaľnice vedie jedna cesta priamo do "centra" mesta a odtiaľ z boku sa sánkujú priamo na parkovisko pred Billu a športovú halu...
A chodiť do Ba sa neoplatí... kým zaparkuješ a toho národa na Kolibe... :unamused: :unamused: :unamused:
Keby som si mohla zimu užiť ako boc, možno by mi ani nevadila... ale takto... už je na cestách čľapkanica...
Jani, varila som segedin.. :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. led 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim kocky. Mnam Moni segedin, dala by som si :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
My sme mali dnes priam "obzerstvo", na vecer spravim len minestrinu. La Befana nam priniesla tolko sladkosti, ze mame vystarane na pekne dlho.
Moni, veru je to zle, ze tam nemas kam vybehnut. Nepomyslate s manzelikom o zahranici?
6. led 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute kočky, to čo mi píše?....toskánska namiesto toscany?...odpadnem :grinning: :grinning:

monk, myslím, žeby ťa švaclo v našej rodine, ja nestíham doma absolútne nič v tieto dni..snehu je kopec, aj keď dnes už veľmi nemrzne...

s tým bytíkom alebo ubytkom, netuším, ja svoj 1-izbový byt požičiavam od budúceho mesiaca bráchovi, keď už majú to miminko, nech sú mladí sami....ale spýtam sa :dizzy_face:

chodíme len hore dolu na martinky, chalani majú teraz hlavnú sezónu, lyžiarsku, ale romy som ešte tento rok lyže zatrhla, predsa len má iba 2 roky a ešte kopec času, kým začne lyžovať, stačí , že jej dvaja starší bratia musia skoro ráno vstávať a či chcú a či nie, musia ísť...

vítam nové kočky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. led 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, ja som po tom segedine skončila ako Tvoj M. po kapustnici.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a koľko Ti La Befana doniesla koláčikov s hviezdičkami? :grinning: :grinning: :grinning:
Adri, ďakujem, aj za ňu.... Viem, ako sa cíti... keĎ má milovaného tak ďaleko a ona nie je vítaná u vlastnej rodiny... :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
A ako malá Kiara? Daj si ju do albumu, som na ňu strašne zvedavá :grinning: :grinning: :grinning:
Adri, nešvaclo by ma.... ja neznášam svoj nudný život :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. led 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju vsem za privitani, vidim, ze vas nebudu stihat cist :grinning:

janka: diky za uklidneni, asi jen potrebuju slyset, ze to vsechno zvladnu a az se tam prestehujem a zorientuju se, bude dobre... v Rescaldine bydli manzelovy dve sestrenice - jedna ma skoro dvouletou holcicku a ta rodila v Milane, druha zase pracuje jako profi zdravotni sestra v nemocnici v Legnanu, tak snad bude z ceho vybirat

fenka: taky diky za tip, jeste si je zkusim najit na netu

nam tu dneska taky nasnezilo - v Irsku vec nevidana - cesta z prace se mi protahla na tri hodiny a to me pustili driv, hruza :frowning2: jestli to tak bude i zitra, volam, ze nikam nejedu...nehodlam se ve svym stavu zase klouzat po zrcadle pres cely mesto
7. led 2010 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, vcera sme meli narocnejsi den, tak sem ani nic nenapsala. Pritel totiz dva dny v kuse, i v noci, skytal a ne a ne prestat, tak sme jeli na pohotovost. No dali mu kapacku a snad to zabralo. Jinak Befana prisla i k nam, ja dostala puncochu s cokoladkama a maly hracku a dvdcka. Jinak dneska je tady po hoooodne dlouhe dobe opravdu krasne. Od rana sviti slunicko, je hezky teplo. Dopoledne sme se sli projit s malym po plazi a bylo to super.
Fenka, taky te vitam. Muj pritel casto jezdiva pracovne do oblasti Modeny a Ferrary:slight_smile: JAk se vam tam zije, jsi spokojena? Psala jsi, ze stridave zijete tu a na Slovensku, jak to praktikujete? Ja musis rict, ze sem v Cesku taky porad:slight_smile: A ze Slovenska jsi odkud?
Moni, trosku optimismu:slight_smile: i s nudnym zivotem se da prece neco udelat, ne? A nemusite jit zit zrovna do zahranici. Vsak je spousta veci co se da delat a mas krasne deti, s malou jsi urcite jeste doma, ne? Vidis, a ja bych se radsi vratila k nam. Az co ziju v cizine sem si uvedomila, co je to to "doma" a jak mi to chybi.
7. led 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauteeee....

:grinning:

u nás sneží,a splnil sa mi včerajší sen o "oddychu a relaxe.."
ráno sme boli ako flinstonovci, mala som ísť s chlapcami na martinky, ale romy sa držala mňa ako kliešť, tak šiel manžel a už sedeli nabalaní v aute a nemohol nájsť kľúče od pivnice, kde mali lyže...
tak sa u nás hľadalo a hľadalo...a hahahaha,
našli sa pred chvíľou v lyžiarke :grinning: :grinning:

tak máme dnes kľud, po akom som túžila ešte pred vianocami...hahaha

monk, neviem či by si menila s naším total plným a hektickým životom, ja mám 3 chlapov kozorožcov, a to ti je riadny poprask!!!
fakt!!!!
7. led 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
pauli, dík.... každý človek má niekedy "čierne" chvíľky v živote... :slight_smile:

Janka, už nám prišla pohľadnica, je krásna, fakt.... takú som tu ešte nevidela... :dizzy_face: :dizzy_face: už ju máme na chladničke... A Chiare ďakujeme za kresbu... moje kresliť nechcela :grinning: :grinning:
7. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, ja jsem dneska taky doma - led od vcerejska jeste nepovolil, spis naopak, tak jsem odmitla jet autem pres cely mesto a pekne si vzala volno..aspon si trochu odpocinu a zarelaxuju u CT na internetu :slight_smile:
7. led 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, ty si sa veľmi vryla do pamäti mojej Chiary... Boli sme v Auparku a ona sa ma spýtala, maminka, tu sme boli s Katkom? :grinning: :grinning: :dizzy_face: a minule sme boli v Avione a ona sa ma pýtala, či ideme za Katkom a kde je Katka?
Pauli, ja som frustrovaná z tohto mesta... Mne by stačilo, keby sme odišli odtiaľto, a bola by som šťastnejšia, zahraničie by byť nemuselo... Nemám ružové okuliare, viem, že život v zahraničí je ťažký, najmä s deťmi, keDˇnepoznajú jazyk... :wink:
yellow, relaxuj... :slight_smile:
7. led 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte diecata.
Pacite sa mi ako pekne prispievate :grinning:. Ja to trosku flakam, pretoze mam doma maroda, moj drahy vykladal v pondelok veci z auta a tak ho seklo chuda :frowning2:. Takze teraz nakupy vlacim sama a aj drevo do krba.
Moni, kazda z nas ma niekedy smutnejsie dni a vtedy nam zivot pripada strasne nudny. Ja ich mavam niekedy tiez. Ale vzdy si pomyslim, ze v zivote dostavam aj tak viac ako si zasluzim a potom som spokojna :wink:. Uz sa tesim, kedy sa znova stretneme! Dufam, ze to leto isti ..... :dizzy_face:.
Boci, ty kocka, odkial beries energiu?? Klobuk dole, ako vsetko stihate, musite byt dobre zohrati :sunglasses: .
Yellow, pekne oddychuj a trosku s oneskorenim gratulujem k babatku :dizzy_face: :dizzy_face:.
7. led 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sme se akorat vratili z odpoledni prochazky a maly uz zas spinka. Doufam, ze to pekne pocasi vydrzi co nejdyl. Toscany, u vas je vlastne jak, bylo to nekde pobliz vas, jak se vylilo to jezero? A tvuj pritel je nemocny? No to si asi uzijes, co:slight_smile: Nemocni chlapi jsou horsi nez nemocne deti, a to mnohokrat:slight_smile:
Moni, ja vim, taky me sem tam chyta depka. Ale mysli pozitivne, uvidis, ze to brzo prejde. Tak ty by si ses prestehovala i do jineho mesta? A kam by jsi chtela? Tak jestli vas v Malackach nic nedrzi, tak to snad neni problem, i kdyz asi zalezi, kde pracuje manzel, co.
7. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauili, teraz si na to kápla.... Práca ...
Katka, urob M. horúce obklady z vody a octa, a to mu prikladaj na kríže, každých 10 minút mu obklady vymeň...
Ešte je dobrá kyslá kapusta s masťou, ale to by asi nechcel :grinning: :grinning: :sweat_smile:
7. led 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: Moni, dakujem krasne za radu ..... tu kapustu sa nepokusim ani vyskusat. Som utahana ako kon, zehlim uz pomaly tri hodiny :frowning2:.
Pauli, u nas sa nevylialo jazero, aj ked je tu blizko Lago di Chiusi. Moje oblubene miesto na citanie a opalovanie. Dnes bol cely den zamraceny, ale pomerne je tu teplo. Len by mohlo vyjst slniecko :slight_smile:.
7. led 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, no az mi srdiecko poskocilo, ako sa to tu rozrasta, vitam yellowbanna a fenka :wink: a vytesujem sa ako pisete. Ja teraz trosku nestiham, pracujem a mam aj dake "fusky" na poobedia tak mam trosku stres. Boli prazdniny, tak mala chodila s tatkom korculovat, dnes zacala skolka, tak uz mam o jednu starost menej :slight_smile: , lebo sa mi zdalo ze tie prazdniny trvali vecnost.
A ked spominate sneh, fuj, dnes snezilo, zajtra ma zase, uz sa tesim ako budem rano nahadzovat retaze, a dufam ze si nebudem musiet vyhrabavat auto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.ja sa dnes ozyvam az vecer kedze cez den nebolo casu :slight_smile:
mali sme krasne pocasie,svietilo u nas slniecko :sunglasses: a bolo okolo 11stupnov.
Moni som rada ze ti konecne dorazila pohaldnica uz to naozaj vyzeralo ze ju ma postarka na chladnicke :grinning:
Kati no zehlenie nezavidim..ja rada zehlim ale nie 3 hodiny :wink:
Adri no ja by som momentalne v mojjom stave s tebou nemenila...sa mi nic nechce...ale za normalnych okolnosti ano :wink: ja som nerada zavreta doma.rada som vonku.
langofel ty to mas tiez perne...si na vsetko sama?ci pomaha ti byvaly?
Pauly mas pravdu chlap ked je chori =hroza
7. led 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: langofel a kde si v dolomitoch...nemáš v pase žiadne dieťatko, tak ma to mýli, ty si v italy vydatá...a máš zrejme dcérku...
janka, ale už si nad 31tt tak to pôjde rýchlo..
ja reťaze nahadzovať neviem, to manželík ale už som sa naučila šoférovať
8. led 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
som to nedopísala, myslela som šoférovať na snehu a na ľade...

ja práve varím, romy zaspinkala...a ešte aj pečiem z lístkového cesta slané tučniačiky,
náš naj naj film je happy feet, romy je z pesničiek úúúplne hotová..tak bude mať prekvapko ked vstane..
:slight_smile:
chlapcov mám na prázdninách u svokry, dens ideme po nich, už sa teším, síce iba jednu noc a jeden deň ale trochu si oddýchli od lyží, tréningy majú denne na martinkách, už boli hotovíííííííííííííí
a ja s nimi...
dnes som romy navliekla do papučkových lyží, idem dať foto na facebook, tak pošlem link, myslím, že tam nikto z vás nie je...

inak u nás kráááááááááááááásne sneží a je mínus teplota, tak snáď to nepôjde preč ale vydrží
8. led 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauky :slight_smile: no vcera som tu machrovala ze mame krasne..dnes nam tu od rana prsi :angry:
u nas ide teraz vo velkom BARBA PAPA-to je rozpravka..ja som ju nepoznala ale Max sa smial ze ju pozeraval ked bol maly...
Boci ja ti zavidim ten sneh..naozaj...a inak ten cas mi ide teraz tak strasne pomaly....
8. led 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek