• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
no vsak to, lang ze nam sa zdaju malinke vsetky babatka...ty si jej teda davala vacsie cislo dupaciek od narodenia? lebo ja neviem ci kupovat 0 - 50 cm 3-3.5g alebo to vacsie rovno 1 - 54 cm 3.5-4kg??
9. led 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som to malicke ani nekupovala marcy, lebo mi tak povedali, ze bude rychlo rast, ze to neva ked bude mat trosku vacsie a dobre som urobila, tie male som ani nemala. Ja by som ti radila tie vacsie hned kupit. Ja som tak urobila, hoci mi do hlavy stale vsetci tlacili ze budem mat male babo, lebo som malo pribrala cez tehotenstvo. Len Dr. sa k tomu nijak nevyjadril, vzdy len povedal, ze vsetky miery v norme, asi ma nechcel strasit, ze budem mat obra :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ja som nazoru radsej viac ako menej, ale najdolezitejsie je nech si zoberie tolko stravy kolko potrebuje a aj tak mi to neviem nijako ovplyvnit...
no vsak ja som tiez toho nazoru, naco mi to bude na tyzden to najmensie...svokra mu kupila taky krasny kompletik ze ked pojdeme domov...tak teraz to pojde vymenit, ehehehehhe
9. led 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nie marcy, ja som tiez dostala par tych najmensich velkosti do daru, ale bolo mi fakt luto ked to mala 1x, 2x oblecene. No tak ked kupila, ze ked pojdete domov, to pekne, tak budete krasny, juj ja som veru svokrovcov nemala aj mi luto bolo :frowning2: , ale zase som dostala od jeho kamaratov kopu veciciek.
Normalne to tu prezivam teraz, juj a aj smutno mi je, ktovie ci este niekedy budem aj ja mat taketo starosti :pensive:
9. led 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, no to si sikulka takove pekne menu ,pak napis, jaky byl ten kohout. Toho ja v zivote nevarila ani nejedla. Dela se to stejne jak kure? Ja nakonec na zitra nachystala roladu z listoveho testa naslano, pak opecenou veku se syrovou smesi, rybu s hraskem a cuketove bochanky nasladko:slight_smile: Poslala sem pritele, at mi jde koupit suroviny ( dostal hodne podrobny seznam, co a kde) a vite co mi donesl? tri plechovky hrasku:slight_smile: Tak sem si nakonec musela zajet sama. No a s tim srazem by to bylo super. Kdyby se ti chtelo dojet, byla bych moc rada. A kdyby se ti treba nechtelo v jednom dni absolovovat cestu tam i zpet, da se u nas i prespat, pokoj pro hosty je vzdy pripraven:slight_smile:
Marcy, tak ty si u nas delala pruvodkyni? No mas pravdu, je to tu moc pekne. Clovek si to ani neuvedomi, kdyz tu zije delsi dobu, ale Marche ma opravdu od vseho neco. My moc radi jezdime do okoli Ancony. A to velke mimco neber zas tak vazne. Ja kdyz byla na posledni ultrazvuku asi mesic pred porodem, tak mel maly pry 3600, tak sem se hrozila, co to bude za obra a kdyz se narodil, tak mel 3300. tAkze i doktor se muze pomylit, zvazit to presne nikdy nejde.
Langokel, tvoje dcerka se narodila opravdu velka, a to si mela takovy rychly porod, ze? POkud si dobre pamatuju, kdysi davno jsi to tu popisovala, ze to bylo sup sup:slight_smile: A nesmutni, uvidis, ze te takove pekne starosti taky jeste urcite potkaji. Vsak si mlada sikovna chytra zenska, to by bylo aby ne:slight_smile:
9. led 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj dievcata ale ste tu popisali :slight_smile:
Kati napis ako potom dopadla vecera :slight_smile:
My sme boli v tom chiccu ale vsak tam bola hlava na hlave.Ale bolo fajn chiara bola hore tam su take gulicky a hracky pre deti aj s Maxom a ja dole na nakupe :grinning: Pippo bol u nonni lebo isli dnes vecer do kina.
ja som tiez kupila nove cislo 50 do porodnice.teda platila svokra :grinning: a ostatne na doma mam po Chiare.Teraz som kupovala cislo 56 ako ze na 3 mesiace.
V utorok idem na glukozu..100g a budem tam skoro cely den...kazdu hodinu mi budu brat krv....
a vo stvrtok konecne na ult.tiez sa neviem dockat aka je velka nasa mala :sweat_smile:
Marcy tak asi tiez bude velky,ale to neva.Moje deti mali Pippo 3770g a Chiara 3500g.
lang.tak ale tvoja bola velikanska....ale aspon fajn ze porod bol rychly :slight_smile:
9. led 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...aj ja som v ITA...mozem sa k vam pridat do diskusie? :grinning:
10. led 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Evka..... vitaj... :slight_smile: :slight_smile:
Vidím, že máš dvojičky, ako sa volajú?
Kati, ja plním lasagne s ragú a besciamelom :wink:
10. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi, už viem, krásny chlapci... :dizzy_face:
10. led 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: monkula dakujem :grinning:
10. led 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj tvoji su nadherni...
10. led 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den dievcata. Tak vcerajsia vecera bola super, aj ked som sa dost obavala, kedze som toho kohuta robila prvy krat . :grinning: Takze pripajam aj recepty, ktore som pouzila:
http://www.ricettecucina.info/zuppadiceci.htm
http://papaverodicampo.blogspot.com/2009/03/un-pollo-anzi-un-gallo-in-forno-con-le.html

Vitaj Evi. Ja som tvoju fotku uz niekde videla. Nepisala si nahodou na blog do sme?
10. led 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany - ano, pisala som na SME blog :grinning: mas dobru pamat :grinning: teraz mam blog tu http://www.cucurachi.blogspot.com/ :grinning:

ozaj kto ste kde? Videla som ze Paulinka je tu blizko..ja som v Marche - v Ancone. A priznavam sa, ze tu nepoznam ziadne slovenky - cesky :grinning: stratla som tu raz jednu a bola to strasne zla skusenost, lebo ma dost ze vyuzila, by som povedala...a tak som potom na par rokov nechcela mat nic docinenia s rodakmi ...ale priznavam sa, ze oni su tu fakt ze obcas Taliani a mam pocit, ze len "domorodci" to mozu pochopit... :grinning: :grinning: a tiez mi tu chybaju mamicky kamosky...nasi priatelia su vsetci single a maju navrhy typu - ideme na aperitiv? :grinning:
sa tu prvy krat po rokoch citim nejako stratena - a to este medzi Talianmi :grinning:
10. led 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: citam rada vsetko. Evi o tej stratenosti mi nemusis rozpravat. Ja som mala tieto pocity v lete, ked som tu prisla zit a nevedela po taliansky ani ceknut. Potom sa to zmenilo a nasla som si super kamosku slovenku a musism povedat, ze som mala na nu stastie. Ja som v Chiusi (Si), myslim ze sme od seba nejakych 250 km, ale ja som to uz davnejsie pisala, ze by bolo fantasticke zorganizovat stretko sloveniek v taliansku. Bolo by to moc fajn :dizzy_face:.
10. led 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitaj evka :slight_smile: , citala som tvoje blog-i krasne pises a super myslienky, ja to tak neviem dat na papier (monitor)

Tak sa pridavam do klubu "stratena medzi Talinmi" :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: suhlasim...to by bolo super urobit stretnutie.....ja mam byvalu spoluziacku ktora je v Torine...co je dost daleko..vidime sa raz za rok ale obcas si volame a to su take komicko.zufale telefonaty typu zdvihnem telefon a miesto pozdravu "...ale ti vies kto je matleko, ze" :grinning: a 5 minut smiechu, lebo jej plne rozumiem... :grinning:
ty si tu od leta? ja si pamatam ked som sem prisla...tiez som nevedela ani ceknut...som raz pizzaiolovi vo vychytenej pizzerii povedala, ze tu pizzu moze rovno Buttare via (miesto Portare via :slight_smile:) sa dost ze urazil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
si mala fakt ze stastie
10. led 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze si naslas dobru kamosku...to ja som to stastie nemala...A Anconetani su velmi specialni ludia uzavrati...velmi dobri ale malo sa otvaraju inym...uz tu mam par dorbych priatelov...ale obcas mi fakt ze nerozumeju..asi lebo nemaju deti a su to Taliani :grinning: Addorabili ale stale ze Taliani :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
:slight_smile: Evka vitaj medzi nami :wink: idem si aj ja precitat tvoj blog.
:slight_smile: ja tu tiez nemam teraz ziadnu kamosku slovenku.Boli tu 2 cesky ale tie sa teraz odstahovali do Como...Ale ked porodim dame stretko.
Jaj akasi som chora..mam plny nos a boli ma hlava :frowning2:
10. led 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jee, ale sa to tu pekne rozrástlo, stačila jedna kritika a kočky italky píšu..úžasnééé

peknú nedeľu :slight_smile:
10. led 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: evka, chutní chlapci a krásne mená, páči sa mi keď majú chlapci v mene "r"..

inak stačí napísať kde kedy stretko a my priletíme..už dlhšie plánujeme s manželíkom cestovať na predĺžené víkendy, keď naučíme malú rominu spať u našich,
najbližšie asi to toskánsko.. :slight_smile:
10. led 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes sem cely den varila, ale vydarilo se, obed chutnal. Znami od nas pred chvilkou odesli, tak mam ted klid. POkud nepocitam tu horu nadobi, co me ceka v kuchyni:slight_smile: Evi, vitam te, uz sem ti napsala do IP.A na ten tvuj blog si sednu, az bude chvilka a proctu si to.
Tosany, tak sem rada, ze se ti vydarili vsechny recepty. S tim srazem sem taky pro:slight_smile:
A co vy ostatni, jak prozivate nedeli? Doufam, ze vsechno fajn, tady je dnes moc pekne, zase sviti slunicko, ale ja sem tak k.o, ze se mi nikam nechce:slight_smile:
10. led 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne poobedie kocky. Pauli, super super, ze sa ti vydaril obedik :slight_smile:. Ked su hostia spokojni, tak to mnozstvo nadobia az tak nevadi :grinning:.
My sme dnes obedovali u svokrovcov a potom sme isli opat pozriet jeden domcek. Som to tu davno pisala, ze si hladame domcek, ale bohuzial zatial nic. Bud je tam cena totalne prehnana alebo je poloha absolutne nevyhovujuca :frowning2:.
No to stretko musime urcite zorganizovat. Byvanie bude zaistene u nas :wink:.
Inac, momentalne prsi, aby som bola presnejsia, padaju ladovce :angry:.
10. led 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny podvecer :slight_smile:
tak ja som dnes tiez stravila cely den doma.upratovanim,varenim,zehlenim.
Skoda ze ste nic nenasli Kati..a hladate velky domcek?
tento tyzden chceme ist prihlasit Chiaru do skolky.uvidim ci ju zoberu od septembra.
Aj my sem dnes mali pekne pocasie.svietilo slniecko :sunglasses:
Moni kde si???
10. led 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer, hehe dnes sme vsetky vyvarali, ja vypekala boli sme poobede na oslave, tak som totru robila :slight_smile: .

No stretko, hehe vy ste dobre, ved ja pokym k vam pricestujem aj po stretku bude, a teroristu kam dam? No ja asi bude musiet od stretka ustupit, tak ako musim v poslednej dobe od vela veci :pensive: .
10. led 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: langkofel, akeho teroristu? Malicku zoberies so sebou :wink:.
Jani, hladame taky mensi ale s velkou zahradou. Vy ako pokracujete so stavbou?
10. led 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, tak vy shanite domek? A kde, tam kde bydlite ted, nebo chcete i zmenit misto? My se puvodne taky divali i tady, ale je to hrozne drahe, taky si predstavujem neco s velkou zahradou, jenze to, pokud chces byt ve meste, je v podstate nemozne. Proto i uvazujem o tom domku v Cechach. A ted vlastne bydlite kde, v pronajmu v byte nebo v domku?
Janka, tak preju stesti, at vam vezmou Chiaru do te skolky. To uz se musi ptat ted na zari? My si totiz rikali, ze bysme maleho taky dali jen treba na 3 hodky denne od zari do skolky. Jak je porad se mnou, tak vubec neni zvykly na deti a ma z nich celkem strach. Tam by si aspon trosku zvykl na kolektiv.
Langkofel a copak jste sli dneska slavit? A jaky si delala dort? Kdyby se ten sraz konal, tak malou urcite vem taky, vsak ja bych taky sama nedojela. Pritel je sice uzasna chuva, ale s tim, ze jidlo pro maleho chystam ja:slight_smile: Takze nevim, jak by to zvladli den beze me:slight_smile:
10. led 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati my pokracujeme dobre.Uz je vykopana jama a spraveny zaklad na pivnicu.No ale este treba vela vela casu.Minimalne rok a pol.Dovtedy sa tu budeme tlacit :grinning: ako tlacit ani nie ale je to male kedze Chiara nema svoju izbu je s nami v izbe.
Pauly Chiare dosla minuly rok predvolanka na zapis do skolky..my sme este ju nechceli dat tak sme to nechali tak ze pojdeme v lete ju zahlasit a od septembra ju dame.No ale v septembri nam ju nezobrali ze prave preto bol ten zapis a maju uz plne.Takze teraz ideme zistit ako to je aby mohla ist.Ako mne by to bolo jedno keby bola doma ale tiez jej chybaju deti a aj koli jazyku.Bude mat vacsiu slovnu zasobu.Lebo takto si pletie niektore slova kedze ja s Maxom rozpravam aj po slovensky aj po taliansky.A potom aby bola pripravena do skoly 'predsa mne jazyk ide ale ta gramatika tak super nie.A este pride aj Alessandra a uz nebudem mat tolko casu sa jej venovat.Ty s malym rozpravas po taliansky?
LAngofel ani moje deti nie su stale dobre...ale su moji takze ich beriem potom na stretko :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za mile privitanie :grinning:

inak aj ja by som straaasne chcela domcek...aj so zahradou...ale asi z toho nic nebude, kedze som videla ceny :zipper_mouth: :zipper_mouth: snad z mojich malich budu milionari a svojej dobrej, obetavej a milujuce maminke kupia super vilu pri mori :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

Janka mne tu mi vraveli ze v maji sa podava Domanda. Aj by som uz rada na par hodin tyzdenne dala na starost tych mojich niekomu inemu (aj pediatricka mi vravela ze nech toseriozne zvazim ze by to potrebovali) :stuck_out_tongue_closed_eyes: kto ti poslal predvolanku? Vidim ze u vas ste lepsie zorganizovani :grinning: ja uz som si vytalcila zoznam skolok a ked som videla kolko maju volnych miest som si povedala, ze to bude zazrak ked mi ich oboch vezmu do jednej skolky... :angry: maju starsne malo miest, jedna napriklad ze iba 6 deti rocne prijma...

aj ja by som na stretko zobrala moje dvojicky a to vas musim upozornit, ze dvojciky su super zohrati demolicny team :angry: :angry:
11. led 2010 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby viete co sa mi dnes stalo? sme isli s polovickou na stretnutie dobrovolnikou a celu cestu za nami cierny mercedes. Odbocili sme do opustenej ulicky kde bolo stretnutie a uz sme meskali (3 hodiny ako moj muz zvykne) ..a aj to auto odbocilo...zaparkovali sme a auto zaparkovalo tak ze blokovala jedinu unikovu cestu..som si hovorila - teraz ma tu odbachne za bieleho dna..vystupil typek - mal slnecne okuliare a biele rifle ...som si hovorila ze to by si na tak spinavu robotu nebral, by sa zababral od krvi, nie? :grinning: (zenka logika - to by nevypral :grinning: :-P) Tak ma to povzbudilo som vystupila aj ja a on ze - Mozem vidiet tvojho psa? mali sme nasho psa vzadu v aute. On nas sledoval koli nasmu chlpacovi.!!!..mi padol kamen zo srdca.. :sweat_smile: :sweat_smile: proste z toho vyslo, ze ma Seltie a dlho hladal taku ako je nas s bielou srstou okolo krku...ked potom vysiel aj moj muz (gavalier, nechal najprv vystupit mna :rolling_eyes: ) tak ten chlap sa na neho diva a ze - ja ta poznam!...a to ten typek bol z Bologne, no videli sa s muzom na nejakom veltrhu...chapete to? :confused: :fearful:
11. led 2010 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning:
:grinning: evi, tak to je pecka!...sledovať krásnu ženu s mužom kvôli psovi..
vidím, že aj ty ponocuješ, ja tiež chodím spávať okolo polnoci a potom ráno som jak zdemolovaná...

ale stihli sme to len tak tak, oddnes máme totiž na slovensku klasický režim škola-škôlka, skončili sa vianočné prázdniny..a najbližšie sú až jarné, posledný februárový týždeň čo chceme ísť na lyžovačku do dolomitov, langofel, žeby som ťa oslovila??....ja poznám z dolomitov len cortinu d´ampezzo, ale val gardena som pozerala vyzerá tiež úžasne...

evi, tak ty máš doma demoličný duet?..to si ešte nezažila mojich dvoch, teda tí sú kozorožci a plní energie, preto lyžujú /pauli sa pýtala../, robia zjazdové a slalomové lyžovanie, okrem toho chodia na výtvarnú /neviem po kom to majú, ja som síce učiteľka ale viem nakresliť tak akurát olympijské kruhy..

:grinning: :grinning: /
11. led 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek