• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Dobry vecer dievcata.
Dnes sme si spravili pekny vyletik do Perugie, pocasie nebolo super, ale aspon neprsalo. Rozhodla som sa vymenit moje auticko, kedze chcem jazdit castejsie na Sk, potrebujem nieco silnejsie.
Yellow, tak to budete mat perne, za tri tyzdne stihnut taky program. Drzim palceky nech to zvladnete :sunglasses:.
Evi, dnes o tom zemetraseni boli plne spravy :confounded:. Si citila otrasy? Dufam, ze je vsetko okey.
12. led 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: ahojte, tak šelmičky pospali, ja mám za sebou kúpeľ, už som to potrebovala...
mala som tu kamošku s dvomi deťmi celé poobedie, tak bomba padlaaaaaaaaa..
som práve doupratovala...

kalábria, som počula, že je nádherná, panenská, krásne pláže a more...ale vraj samotní taliani hlavne tí zo severu kalábriu nemusia, neviem čo je na tom pravdy..

mne vždy príde ľúto toho, že aký je život krátky na to, aby sme sa stihli pozrieť kam chceme..
12. led 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
JAnka, tak preju, at ti ty vysledky dobre dopadnou. Toto sou fakt hnusne testy, jeste tedka si pamatuju, jak mi bylo blbe po tom salku cukru, bleee:slight_smile: A s tou parcelou ste meli stesti, jak jsi to myslela s tchanovcama? Ze vam pulku platili, nebo ze budou na pulce stavet i oni?
Toscany a jak bylo v Perugii? My se tam taky nekdy chystame...teda my se tam chystame uz 2 roky a porad nic, ale tento rok to snad vyjde:slight_smile: A jake si budes kupovat auticko? Co se tyce toho zemetreseni, tak ja vubec nic necitila, ani nevim, kde to bylo nejsilnejsi. Ale je teda fakt, ze se to tu posledni dobou trepe az moc:(
Bocmanka, to si napsala moc pekne, je skoda, ze za cely zivot se neda podivat vsude....ale tak aspon neco se da zvladnout:slight_smile: Az si budete delat prodlouzeny vikend tady u nas, tak napis:slight_smile:
Evi, jeste jednou sem moc rada, ze sme se poznaly, vypadate jako fajn rodinka. A pritel byl rad, ze mam konecne kamosku s manzelem, co je stary jako on:slight_smile: Dvojcatka jsou uzasne, ale ted te obdivuju jeste vic, ze to zvladas, po tom, co sem je videla:slight_smile: Urcite se ti zas ozvu a sejdem se. Tak se mejte pekne a dobrou noc
12. led 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ciao kocky, zelam pekny den. Pauli, super, ze ste zorganizovali stretko, juuuuj aj ja by som prisla pokecat :grinning:. Do Perugie chodime pomerne casto, je to od nas len 48 km. Drahy tam stravil univerzitne roky, takze ma tam aj dost znamych. Ak chcete navstivit Perugiu, kludne dojdite k nam a spravime si vyletik :dizzy_face:. Plati to aj pre ostatne kocky!
No auticko bud Alfa Romeo 147 Q2 alebo Giulietta, ale ta pride na trh az o mesiac.
To je fajn dievcata, ze ste to zemetrasenie vobec necitili. Ja mam z toho velke obavy a aj trosku strach :frowning2:.
13. led 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, ak ta zaujimaju produkty z oliv, pozri tu:
http://www.erbariotoscano.it/multimedia/album/atmosfere/slide.html
Pouzivam tie produkty z prveho obrazka a su super :wink:.
13. led 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
monkuli - kedy ste zacali s futbalom? kolko mla rokov? Ja sa priznavam, z eneviem kto je Hamsik... :unamused: ja som nikdy futbal nevidela... :unamused: :unamused:

yellow - tak to mate dost busy program...drzim palce :grinning:

toscany - ja osobne som ho necitila, ale my byvame na prvom poschodi, co je dost nizko...ale aj tak ma to znepokojuje, lbo to je za posldne obdobie uz tusim triti krat co sa to tu otriasa...
Inak Alfa Romeo Giulietta je auto snov mojej polovicky...

bocmanka - aj ja som vzdy tuzila vidiet vela meist..mam zoznam s miestami ktore chcem navstivit a je dost ze dlhy..:grinning: snad aspon polku navstivim..ja milujem cestovat

pauli - dakujem, zi mila....aj ja som bola rada, ze sme sa stretli :grinning: bolo to super. Tiez ste strasne zlati a maly je uplne kuzelny :grinning: posielala som ti pravu na IP ...
13. led 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja som si bola kupit novy mobi, lebo moji mi odpravili uz treti v poradi...ked som ho isla kupovat ta predavacka mi hovori - ja ta odniekade poznam...som sa usmiala a vravim jej, ze ja sem chodim na tie mobili dost casto vdaka mojim malym :grinning:, a ona ze nie...a nakoniec sa z nej vyklula ta holka co so mnou bola na izbe v porodnici .. ja som ju vobec nespoznala...Nie je to zle znamenie, ze vas spoznaju ludia co vas videli len po cisarskom, ked ste v zlom stave a nevyspata a dokazu tu ohavnu podobizen tej vyblednutej a ubolenej zeny napasovat na clvoek ked je urpavey? :-/ som si mysela ze je medzi mnou po porode bez make upu a mnou akoze "nahodena" nejaky ten rozdiel... :confounded: mi tak nejako kleslo sebavedomie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, tak taky prijed pokecat. Kdyz si rikala, ze tak rada ridis, tak by to slo, ne? A klidne muzes vzit i pritele:slight_smile: Ted sem se divala na viamichelin a sme od sebe jen 200km, ne 230km:slight_smile: Do perugie to mame necelych 150km. Ono ted je jeste takove blbe pocasi, ale az zacne to prave jarni, tak se tam urcite vydame, my radi jezdime po vyletech. A musime vyuzit toho, ze si DAvidek jeste nevymysli nejake aquaparky atd:slight_smile: ZAtim snasi maminciny oblibene zamky a hrady:slight_smile:
Evi, IP:slight_smile:
13. led 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, jasne ze pridem :slight_smile:. Ja sa potesim vsetkym stretnutiam. My sme uz mali jedno stretko v Blave, prisla Monicka a Alicka. Ked budete planovat cestu do nasich krajov, pridte aj k nam :dizzy_face:. Ak mas rada historiu, urcite sa ti tu bude pacit.
13. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, môj malý akurát v škole písal Tvoje meno, učia sa K, tak je celý nadšený, že vie písať Katka :grinning: :grinning: :grinning:

Evka, malý začal hrať futbal, keď mal 5 rokov, teraz vo februári to bude rok :wink: :wink:
Hamšík hrá za SSC Neapol :slight_smile:
Katka, tie produkty vyzerajú perfektne, nájdem tam aj cenu? Ale asi sa mi to neoplatí objednávať na SK, nedoplatím sa na poštovnom :rolling_eyes:
Ale aj tá DOliva je super..... :slight_smile:
13. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: zlaty Jarko, sikulka mala :dizzy_face:.
Moni, tu su ceny vsetkych produktov:
http://www.fadado.com/redirect_ecommerce_negozi_online.php?ie=1&id=12386714988725992509072
Ked pojdem na Sk ti mozem priniest ak budes chciet nieco :wink:.
13. led 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ups, nechce zobrazit vybrane produkty. Vloz do "Cerca prodotto" nazov "erbario toscano".
13. led 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte kočky, pozdravujem
futbalové fanúšičky..
maminy jednodetné, dvojičkovské, plánujúce a čakajúce...
juuj ja sa tak teším, manželík je už toť za humnami, bola som s deťmi sama 4dni /od nedele../ a mám naozaj dosť!!!
romy som ráno musela budiť doslova "z kómy"..aby sme stihli školu a škôlku, som ju spiacu prenášala do obývačky kde už raňajkovali chalani a kde pomaličky otvárala oči, je zvyknutá spinkať aspoň do 7.30 tak to boli pre ňu ranné šoky,
uf, veru neviem ako to bude v septembri, keď mi aj marko pôjde do prvej triedy, romy začne škôlku a mne samej idú dať prvákov na škole, čo je riadna makačka..
asi sa idem poobzerať po nejakej osôbke, čo mi sem tam helfne, aby ma úplne nešiblo...

inak tosc, ako vyzerá tvoje budúce autíčko,..keď ešte nie je na trhu..
my stááále uvažujeme, keď dozariaďujeme ten dom, tak už "len" auto a potom len dovolenky...hahaha, žiadne šetrenie furt na čosi...

evi, ty aj niekde píšeš, alebo len tak pre tvoje potešenie?

a čo langofel, hádam ju nezasypalo???....tu nie a nie snežiť, ale vraj má byť až -12 stupňov, tak uvidíme..
13. led 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, caute, nie nezasypalo :grinning: :grinning: :grinning: , len som dostala 2 dni volno a stale som tu mala daku navstevu, no a dnes tu bola kamoska s 2 tornadami, tak sme sa spamatavali, tak kocky vam poviem, na take cosi ja nie som zvyknuta...Fuuuuuuu a to stale frflem ake mam neposlusne dieta, vsetko odvolavam...
13. led 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao kocky :grinning:
ja som vcera bola u kadernicky s nonnou...sedela som tam 3 hodiny myslela som ze ma porazi...
dnes sa chystame na ultrazvuk.dufam,ze vsetko bude fajn a nase dievcatko sa nezmeni na chlapca :sweat_smile: lebo mame viacmenej vsetko ruzove :sweat_smile:
ani my nemame sneh..a ja ho tak strasne chcem...
Kati tu kozmetiku poznam..mala som vzorky z lekarne.dobra...ja ale pouzivam vicchy.
Jarko je sikovny
:slight_smile: Filip by chcel chodit na futbal..ale mozno na buduci rok.ked uz bude koncit skor v skole.Neni cas..skonci v skole o 16:30 a potom maju este milion uloh na druhy den...
14. led 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den dievcata prajem. U nas vyslo slniecko :dizzy_face:.
Boc, tu je moj sen :grinning::
http://www.alfagiulietta.com/
Vo februari bude mozne si ho odskusat. A kde pracuje tvoj manzel, ked je takto stale na cestach??
Jani, drzim palceky a nech sa z dievcatka nestane chlapcek :grinning: :dizzy_face:.
14. led 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, to je nádherné auto... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Veľké :grinning: veď vieš ako ja a veľké autá :grinning: :grinning: :wink:
14. led 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bocmanka - obcas nieco napisem do nejakeho casopisu a aj mi vysiel prispevok v knihe o Taliansku co pisal nas ex ambasator....ale fixne nepisem. Zial. :frowning2: inak odkedy tu zijem, uplne zabudam kde je ake i/y...normlane uz obcas neveim ake ma kde byt... :confounded:

monka - som sa divala na nete, ten Hamšík je fakt symaptak...akurat ze je trosku "mlady"..muzi su uz aj tak malo dosely...a tento este aj vekom :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

jani - drzim palce aby ostalo dievcatkom :grinning:
14. led 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja som v utorok bola kupit mobil a dnes som im ho uz niesla naspat :confused: tak to bola rychlsot, zvycajne tie mobil nieco vydrzia, ale tento uz na starte nefungoval.. :unamused: som ho nabila a ako som ho zapla, v priebehu 2 hodin sa 3x vypol... :angry: som mu asi nebola sympaticka, co ja viem... :confused:
14. led 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buonasera ragazze.
AKo ste sa dnes mali? U nas konecne pocasie o nieco lepsie. Cez vikend hlasia pekne slnecno, tak som naplanovala vylet do srdca Apenin mestecka Norcia a potom Castelluccio. Paulinka mozno toto okolie pozna :dizzy_face:.
Evi, si sikulka, ze takto prispievas clankami do casopisov. Sa zucastnujes (alebo zucastnila) aj nejakeho stretnutia komunity Slovakov?
14. led 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer holky, dneska nejak nebyl cas sem napsat, maly mi spal jen jednou a pak sem tu skoro cele odpoledne mela tu ceskou kamosku. Uz sme se dlouho nevidely, tak sme musely vsechno probrat:slight_smile: No a navecer sme sli s malym a pritelem na prochazku a stavili sme se zrovna v cestovce kuknout na svatebni cesty, ale teda nic moc. Pani toho moc nevedela a vypada to vsechno hrozne predrazene. Asi to nakonec udelam zase fai da te:slight_smile:
Toscany, tak kdy k nam teda prijedes na navstevu? Nechcete si s pritelem naplanovat vylet i do nasich casti? Taky tady mame moc pekne, i kdyz je to uplne neco jineho nez v horach. Tu Norciu neznam...maximalne tak Noceru Umbru:slight_smile: Jak ja ty vesnicky nemam rada, jsou sice nadherne, ale kolem nich vedou tak uzasne serpentiny, ze je skoro nemozne tam dojet. Teda hlavne kdyz je vam spatne v aute:slight_smile: Vy vyletujete celkem dost, ze? Ale tak to ma byt, je tady moc pekne, tak by byla skoda to vsechno nepoznat. V Asissi uz ste byli?
Bocmanka, ty si teda sikovna, ze to vsechno zvladas, i kdyz je manzel pryc. A ty jsi povolanim ucitelka, ze jsi psala, ze ti daji prvnaky od zari?
Janka, a co prosimte ten kadernik babicce delal?:slight_smile: 3 hodiny...hmm, to musela vyjit uplne nova:slight_smile: A jak vam dopadl ultrazvuk, holcicka je to stale?
14. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: a len na skok..

katuška super fotečka v pase, máš new look?

pauli...áno som učiteľka na 1.stupni zš..takže profesionálna deformácia

my víkend klasika na lyže, a v sobotu podvečer robím chalanom "spoločnú chlapskú žúrku", každý si pozve 2 kamošov, tak tu budem mať 6 kusov,...hahaha, marko má presne v sobotu 6 rokov a a maťko mal osem..
14. led 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
ja sa hlasim prave som vysla zo sprchy.
Evi to tak aj ja mam problem s pisanim ze niekedy uz ani neviem kde dat i,y.asi je to tym ze tu sa y moc nepouziva...ale vsak vy ma pochopite :grinning: a s mobilom to mas teda naozaj stastie :frowning2:
po ult.stale je to dievca a dufam ze do porodu sa uz nezmeni :grinning: no a gluk.test nedopadol dobre.mam tehotensku cukrovku.ono ma to ani neprekvapilo pocitala som stym.ono strasne rychlo priberam :angry: aj ked malo zjem.takze po ult.Alessandra je velka ma 2557g a mala by mat nieco pod 2000g.takze zajtra sa idem objednat ku diabetologovi(neviem ani ako sa to pise po slovensky)a drzat dietu co mi napisali na papier.som bola frajerka ked som to pozerala tu dietu na papieri som hovorila muzovi ze tolko nezvladnem jest ze je to pre mna vela.vecera:
minestra 50g,carne 100g,verdura 200g,pane 30g,olio 25g.ale ked som nalozila tu polievku na tanier a pozerala hmmm tak boli to asi 3 lyzicky :slight_smile: ale musim si zvyknut.
jaj uz nech je marec.
a u kadernicky sme boli spolu lebo aj ja som si davala spravit vlasy.ostrihat a farbu.
14. led 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - aj mna moj gynekolog v tehotenstve poslal k dietologicke a to hned tak na zaciatku aby mi zostavila dietu :grinning:. To bolo super...tiez som si myslela ze budem stale hladna, ale nebola som..... aj u mna ocakavali cukrovku (pri dvojickach je to castejsie), ale nastastie sa to nepotvrdilo....mi dokonca dal aj taky ten merac cukru a som si musela 5x denne po jedle, merat doma cukor...:grinning: neboj bude to dobre...32 tyzden, to uz len 2 mesiace...to zvladnes... :grinning:
14. led 2010 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko :slight_smile:
no ja som dnes total nevyspata...vecer som nemohla zaspat asi tak ako kazdy vecer.som sa len prehadzovala na posteli :unamused: a potom okolo 2:00 sa zobudila chiara a bola hore asi do 5:00..
Baby ja musim kazdy den jest zeleninu spolu 400g.takze ak mate neake receptiky sem s nimi :grinning:
Evi to aj ja idem tam a daju mi ten pristroj..este 2 mesiace to vydrzim :sweat_smile:
15. led 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute dievcata. Jani, vsak to mas uplne v pohodicke 400 g zeleniny. Na obedik brokolicu, ci uz zapecenu alebo s cestovinami, plnene papriky alebo plnene paradajky, toto robievam casto a urcite sa to zmesti do tej vahy :wink:.
Ja este ako prilohu davam "verdure campagnole", kupujem zmrazenu a na oleji a cesnaciku je to velka dobrota.
Pauli, cestujeme radi a teraz, ked sme sa prestahovali, tak chceme spoznat poriadne okolie. No do vasich krajom by som sa vybrala niekedy koncom februara zaciatkom marca. Este sa presnejsie dohodneme :wink:.
Zelam dobru chut k obediku ... :dizzy_face:.
15. led 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati to je ten problem ze ta zelenina moze byt iba varena na pare,alebo grilovana...a cestovina k tomu hej ale iba 50g.takze si pomaly zvykam...ale bude mi chybat pizza. :grinning:
Aj teraz Chaira jedla tortu sa mi zbiehali slinky :grinning: :grinning: :grinning:
aj ja vam zelam dobru chut k obedu
15. led 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, casto robievam tieto plnene paradajky, ja tam davam namiesto zeleniny niekedy uvarenu ryzu:
http://www.theitaliantaste.com/italian-cooking/verdure/pomodori/pomodori_002_pomodori_ripieni_di_verdure.php
15. led 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny vecer..Kati dakujem za recept.som ho pozerala a je tam vlastne vsetko co mozem.dakujem :grinning:
hned zajtra si idem kupit paradajky..lebo sme zjedli teraz vecer co sme mali doma.
15. led 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to nie je take zle..ja malym aj sebe robim zeleninku na pare velmi casto...aka ma napadne alebo aku mame prave doma...Podusim a potom zmiesam olivovy olej, sol a cesnak a tym to zalejem a je vzdy velmi chutne...a malym este do toho primiesam omogenizato to take ze formaggino...ja sa syrom snazim vyhybat ale im to tam dam a miluju to...ak si tam rpidas trochu hnedej ryze, budes prekvapena ako to zasyti...a tak mozes urobit akukolvek zeleninku...a ked budes mat chut na sladke skus si dat kukuricu...pomaha zahnat chut na sladke...:grinning:
16. led 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek