• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Dobre rano holky, tak taky neco pridam. Maly sel akorat spat, pritel si sel na kafe a ja mam klid. Jeste mam v troube buchtu, tak na to nesmim zapomenout:slight_smile: Tak co je u vas noveho? U nas celkem nic, vcera sme byli doma, dneska si bere pritel na starost maleho, tak mam trosku pauza a zitra se chystame k pritelovym rodicum a pak do jednoho agriturismu, kde mame mit tu svatbu.Zjistli sme, ze mame asi trosku skluz, tak se musime jit domluvit na detailech.
Bocmanka, tak ty jsi ucitelka? To je hezke, ne? Hlavne kdyz mas ty prvnacky, to jeste nejsou takove potvory, jak ty vetsi:slight_smile: Ale mas i velkou rodinu, takze povolani se ti asi libi, ne?
Janka, s tou cukrovkou je mi to lito. Ma to vlastne nejake nasledky na porod? Jakoze bys treba rodila driv, nebo cisarem? Ja uz si to moc nepamatuju, jak to bylo, kdyz sem byla tehu. Dietku zvladnes, neboj. S tema receptama me napadlo. Ja si ted koupila parni hrnec, ten je fajn na takove ty super zdrave recepty, mas ho? Je to tam aspon rychlejc udelane. Anebo i klasickou polevku s vyvarem, to delam porad. Ze udelam zeleninovy vyvar, z vyvaru mam polevku a zeleninu rozmixuju a jime to zvlast. A co ty vlastne ted muzes a nemuzes jist?
Toscany, tak s vami pocitame nekdy v tom obdobi, jak jsi psala:slight_smile: Uvidis, ze se vam tu bude libit....a pak i budete jezdit casteji:slight_smile:
16. led 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :grinning:
ja dnes stiham vsetko..normalne sa zo seba tesim :grinning: navarila som obed,upratala kupelne,umyla dlazky,utrela prach a ozehlila.
okolo 16:00 ideme pozriet do skolky a zapisat sa.Chiara ma uz 1000krat ubezpecila ze tam neostane iba sa ide pozriet ci je tam tabula na kreslenie :grinning:
Pauli dnes som vytiahla ten hrniec zo skrine..priznavam bol tam vzadu zahrabany :zipper_mouth: mam od tefal-vitacuisine.
Takze hned som tam dala spravit veceru.deti maju pizzu a ja s Maxom (musim ho pochvalit povedal ze drzi dietu so mnou.takze je to co ja aj to iste mnozstvo)mame na veceru fenikel,ryzu a kuracie maso vsetko vlastne spravene na pare.
Pauly ako je problem ze babo moze byt moc velke a moze mat problemy co sa tyka dychania a tak.potom vlastne po tehotenstve by mala ta cukr.prejst.
16. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer kocky,
hehe jani tak ty si bola dnes produktivna,
sice, ja tiez, bola som v praci, stihla som prist domov, navarit, schmatnut dieta, doviezt ho na zjazdovku na kurz, isla som zatial nakupit, bola som s kamoskou na kavu, vyzdvihla som dieta, navstivila inu kamosku, navecerala a okupala dieta a teraz si davam pohov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer.
dnes sem boli v tej skolke.Chiara ostala taka ocarena ze ani nechcela ist domov.V pondelok ju tam ideme zapisat.Je to sukromna skolka.Tak nam vsetko poukazovali,ale povedali ze ju urcite zoberu od septembra lebo uz mala 3 roky.
langofel aj ty si toho dnes teda stihla...super..ja teraz pojdem do sprchy a potom uz pozret telku.
16. led 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak super jani, vidis a chcela sa ist len pozriet :grinning: :grinning: :grinning: a zaujima ma kolko sa plati
16. led 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak víkend a ja klasika nestíham nič..

dnes mali decká lyžiarske preteky "Martinský Spiežovec", na Martinkách

http://picasaweb.google.sk/ski.team.martinky/MartinskySpiezovec # 5427434937562706978

náš Matej ...
poviem vám, že blavácke decká sú celkom namakané, vidno že pre sú každý víkend na ľadovci v rakúsku, rodičia to tak žerú, že namiesto pochvaly keď ich dorazia do cieľa, na nich kričia, že nezvládali palice a strácali pritom sekundy v celkovom čase ...

naši chalani lyžujú pre radosť ...

Marko má dnes 6 rôčkov, ešte sme mali aj detskú párty doma, sme tu mali 7 chlapcov boli úžasnííííííííí, romy bola celý deň s mojimi rodičmi nevedela sa ma "naobjímať" večer keď prišla ... drobček môj
16. led 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://picasaweb.google.sk/ski.team.martinky/MartinskySpiezovec#5427434937562706978

ešte raz...mne to nezobrazuje

a kde je monk tosc a ostatné??
16. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci tak super ty to mas perne....
Vsetko najlepsie MARKOVI k narodeninkam :grinning: uz je velky chlap :slight_smile:
Langofel neviem kolko sa plati v pondelok nam povedia presne,alebo dnes vecer precitam papiere co nam dali a uvidim co je tam napisane...
ja idem pozret telku..ciao domani :wink:
16. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: janka držkaj sa, som rada, že vám to so škôlkou vyšlo, to je super keď je aj malá nadšenááá

langofel a ty tu fotočky nemáš, ako si ťa máme predstaviť??...hahaha
16. led 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc, predstanlivosti sa medze nekladu :grinning: :grinning: :grinning:

Markovi vsetko naj k narodeninam :wink:

A ked pises o lyziaroch, mala mala dnes 1x kurz lyzovania, tak som fakt toho ucitela obdivovala, mal tam 6ks 3-4 rocnych deti :confused: :confused: :confused: , chudak bol s nimi na kopci 2,5 hodiny, kazde mu islo inym smerom a on len Super L...., super M.... deti slzy ako hrachy, sople...ale isli...bol uplne fantasticky, dostavali siskove medaily...no mileny a pytam sa malej pojdes aj na buduce (nema na vyber uz som zaplatila) a mala ze kedy zajtra? to nejdem!!! Vravim nie o tyzden, vraj "mozno to si este rozmyslim" :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peknu nedelu kocky :dizzy_face:.
Ja uz od rana na nohach, uz mam gnocchi hotove. Dlho sme nemali a svokor uz pytal :sweat_smile:.
My sme si v piatok vybehli po dlhej dobe do kina, vybrali sme si Sherlocka Holmesa, celkom pekny film. Este chceme ist na Avatar, ste to videli?
Vcera sme boli na vyletiku, bolo fantasticky a cely den slnecno. Vystupili sme dost vysoko, az okolo 1500 m.n.m.
Apeniny su krasne, vobec som neocakala taku krasnu prirodu. Boli sme v oblasti znamej produkciou sosovice.
http://www.castellucciodinorcia.it/italiano/lenticchia01.htm
Boci, zelame vsetko najlepsie tej malej lyziarskej hviezde Markovi!!! Posielam un grande bacio :dizzy_face:.
17. led 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany peknu nedelu aj vam,

hehe vo vyske 1500m.n.m pracujem :wink:

Aj my sa chystame do kina na buduci tyzden. S malou chodim casto v nedelu, ale teraz chceme ist vecer s priatelom :wink: , ale neviem co by som si chcela pozriet, kedze ja dako fimovy maniak nie som, ja vobec ani tv nepozeram, tak necham vyber na nom.
17. led 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
peknu domenicu kocky...ej veru aj mna pochytila upratovacia mania, momentalne oddychujem, lebo tak netreba to prehanat...
aj my sme boli minule v kine na io e marilyn....vyborne sme sa nasmiali, pieraccioni je proste super :slight_smile:
vsetko naj Markovi Boci - dobre robite, ze netlacite na deti ako ti blavaci....
17. led 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: kočky čaute, ja v predstihu, som ako bábätko, zmýlený deň s nocou...

už hádam sto rokov sa mi nestalo, aby som zaspala o 20h s rominou a stalo sa.... :grinning: :grinning: a zobudila som sa teraz, že vyspatááááá

tak som vás kukla, asi každá víkendovala podľa svojich predstáv, ja som len dala nejaké fotky z oslavičky markovej do pc, ďakujeme za gratulácie, dnes nás čaká zápis do 1.triedy, tak sa teším...

pridala som nejaké nové foto, mali sme cez víkend tie preteky, tak aspoň pár..

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vReferer=&vImageID=3706996#navigator
18. led 2010 ve 02:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky.
Boci, ty nocna sova ... :grinning: :grinning:. Krasne fotecky mate, mala Rominka je modelka ako vysita :dizzy_face: :dizzy_face:. Inac vsetci traja sa na seba straaasne podobaju, zlatucki su.
Ako ste vikendovali. My hotove "obzerstvo". U svokrovcov na obede a potom sa ozval draheho kolega, ze pride na navstevu, taka sme pripravovali aj veceru. Prvy krat sme robili bazanta na smotane :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:. Dnes bude iba minestrina :sweat_smile:.
18. led 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany - vela niekoko mojich priatelov bolo na tom Avatare a boli neseni...tak daj vedeit..aj ja zvazujem ze by som na to isla...len neviem kam s malymi...ined dnes v noci trhli rekort v spani isli spat o 21:30 a vstali o 11tej ...tak tomu hovorim rekord....ale zas musim povedat, z oni teraz maju fazu ked cen den skoro vobec nechcu spat :angry:

Inak mamicky co davate deti na sport com citala vo Focus-e posledom ze vyskumi dokazali ze deti co od mala chodia na nejeky sport su inteligentnejsie :grinning: ja som ako male ziaden sport nerobila, tak mam vyhovorku na viac keby nieco :stuck_out_tongue_closed_eyes:

este som sa chcela spytat - nasa Comune organizuje nieco sa sa vola Tempo per le Famiglie. neviem ci to je iba tu alebo aj inde. Funguje to tak, ze deti od 3mesiaocv do 3 rokov mozu bud raz alebo dvakrat ist do Jasliciek (asilo Nido) na 4 hodiny v doporovode dospeleho a hraju sa tam, su tam, rodicia dostanu cajik, mozu sa naucit baby masaz, poradit a podobne...znie to velmi zaujimavo a chcem sa spytat Nemate s tym niekto skusenost? dnes som volala comune a znie to velmi zaujimavo...
18. led 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer,

evka u nas bolo nieco take podobne (teda aj je, len my uz chodime do skolky, tak tam uz nechodime) ale ja som tam teda bola strcena skoro stale s malou...U nas to fungovalo 5 dni v tyzdni, od 8.30 - 12.00 deticky sa tam hrali, boli tam vzdy 3 panie pre deti a vacsinou pre mamicky organizovali 1x do tyzdna daku prednasku, na rozne temy co sa deti tyka...Posedela si, dostala kavu, kekse, porozpravala vymenila skusenosti, deti sa zatial hrali, bolo to fajn. Ja mozem len odporucit.

A s tym sportom v rannom detstve, dobre vediet, pretoze ja som tiez nic nerobila :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky italský!!!!!
Přeju vám hodně štěstí, zdraví, srandy a spokojenosti v novém roce!!!!!!!!!
18. led 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata.
Tak my sme dnes boli na tom filme Avatar, boli sme dost zvedavi :grinning:. Mne sa strasne pacilo :dizzy_face:. Jedina chybicka, ze okuliare ma dost tlacili, mohli byt davat trosku vacsie :sweat_smile: :rolling_eyes:. Ale film stoji za to, efekty a hudba nemaju chybu. Langkofel, odporucam pre pekny vecer s priatelom :wink:.
Alicka, ahoooj, ako sa mate? Dlho si tu nebola. Ako sa maju blondaci? :grinning:
18. led 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
tak ja som vcera bola u diabet.isli sme rano a dosli sme tam ale nezobral nas museli sme sa dat objednat ale ked videl ze v ktorom tyzdni som tak ma objednal hned na stredu.Takze zajtra ideme zase tam.
potom sme boli s nonnou v Auchane popozerat co maju nove.Kupila som zase neake veci pre deti a aj mne kedze moje brucho sa stale zvacsuje.... :slight_smile:
Kati ja som ten film nevidela...ale pocula som ze je super aj Monika pisala ze je to super.takze pockam kym bude v pozicovni kedze ja sa teraz do kina urcite nedostanem.
19. led 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, aj mňa tlačili okuliare :grinning: :grinning:
Ak sa Ti páči hudba, tak ju zložil James Horner, ja soundtrack počúvam skoro každý deň :sweat_smile: Maniak, no....

Tu už dva dni sneží, teraz sa to topí a na ulici mačanka, fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne popoludnie dievcata.
Ja som dnes bola u kozneho, ja mam v hlave take lupiny, ze sme museli ist k lekarovi :frowning2: :confounded:. Mam predpisanu dvotyzdnovu kuru, dufam, ze mi pomoze.
Jani, tak tebe sa to krati :dizzy_face:. Ako sa ti dari s dietou? Nasla si nejake dobre receptiky?
Moni, ze maniak :grinning:. Posli sneh aj k nam, u nas zamracene a zima.
19. led 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, aj všetok Ti pošlem, aspoň budem mať pokoj :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vás zdravím kočendy italský :slight_smile:
jsem zasedla k PC s tataráčkem z jelena (tímto zdravím vegetariánky :grinning: :grinning: ) a dám se do psaní. Koukám u toho ještě na vraždy v Midsomeru, teda nechápu že po tolika dílech tam je ještě koho zavraždit...., ale tataráček je jak máslíčko, tak si vás budu hezky číst a reagovat :slight_smile:
19. led 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak těhucukrovku, resp. test jsem taky absolvovala a taky mi bylo blivno ze sladký vody, ale či jsem ji měla nebo ne jsem se už nikdy nedozvěděla :grinning: :grinning: výsleky byly ready po porodu :grinning: :grinning: :grinning: Ale už se sladká voda nepije, už se stačí po odběru najíst a pak měří odbourání cukrů. I když asi jak kde, v Praze a tady teda už ne.

Školka u nás je OK, musela jsem dokonce požádat na přání kluků, aby tam mohli zůstávat do 15ti hod. A i tak je jim to málo.

Lyžníci jste suproví, já se už těším na pobyt na horách. Ale kluci prohlásili, že do ski schule už nejdou, že budou jezdit s tátou. Tak jsem zkusila, co třeba jít do ski campu, tak to přijali s nadšením :grinning: , jen pro neznalé to znamená to samý jak ski schule, jen jsem to jinak pojmenovala :grinning: :grinning: Ty bratislaváci jezdí tak dobře, protože jezdí prudit sem na Semmering a Stuleck :grinning: :grinning: , což je od nás 3é či 40 min. autem, z blavy je to o půlku kratší a pohodlnější než na Donovaly. I si už v místě začínají kupovat chaloupky, které je vyjdou levněji než apartmány na Donovalech a dál :cry:
19. led 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík za tip na hudbu Avataru, už si ji stahuju. Toho autora vlastně znáte určitě všechny, neb stojí za hudboou filmu Titanic. Já viděla fotky v časáku na ten film, a jsem se napoprvé těch modrejch lidí fakt lekla. Budu muset do filmu dozrát, neb zatím i po upoutávkách bojim bojim :sunglasses:

Jinak Vánoce dobrý, pohoda jazz :slight_smile: no stress. Kluci pod stromečkem úplně radostí jásali, jak byli nadšení z dárků. To je na tom to nejlepší. V podstatě to byly věci o který si napsali Ježíškovi. Musím ale podotknout, že už Ježíškovi napsali zase, a i to hodili do schránky :grinning: :grinning: :grinning: . Vzali katalogy Lega a Playmobilu a vystříhali co nutně od něj potřebujoou. Vlastně zůstal jen hřbet katalogů a to co už mají :grinning: :grinning: :grinning: . No a dneska našli další, resp. stejné katalogy, takže objednávali znova :grinning: :grinning: :grinning: .
Taky jsme jeli do Prahy, samozřejmě ten pátek, kdy bylo největší sněžení a v Praze napadalo půl metru sněhu a nějak to o víkendu neřešili tím spíš, že se změnila vyhláška a za úklid chodníku je zodpovědnej majitel domu, k němuž chodník přináleží. Takže ač jsme bydleli v centru, brodili jsme se po kotníky ve sněhu. Já měla italský kozačky, takže hladký podrážky a to se mi to dobře lyžovalo :grinning: :grinning: Takže jsme bohužel nedali zasněžený Karlův most a procházky prahou jsme s MM řešili metrem a ten si liboval, že jak super procházky při tak strašným počasí :grinning: :grinning: Ono to bylo totiž z hotelu do metra, z metra rovnoou na kafíčko či restauraci či k bráchovi :grinning: :grinning:
19. led 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali, ahoj... :slight_smile: :slight_smile:
fuj, tatarák.... :sweat_smile: to mi nevar, keď niekedy prídem na návštevu :grinning:
19. led 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tosc,
tak bažanti...... jukni mi do alba, jsme dva fešáky nafasovali. Bratr je lovec. No a říká, jééé počkejte, já vám zapomněl něco dát. A přiběhl a dává MM do ruky dva svázaný. MM se po tom natahuje a najednou zpozoroval co to je, a vyjekl jako když ženská co se bojí myší do myšího hnízda šlápne :grinning: :grinning: :grinning: To jsem ještě neviděla :grinning: :grinning: Takže jsem je převzala já. Klukům jsem po cestě říkala, že máme v autě dva ptáky, tak byli celí nedočkaví aby je viděli :grinning: :grinning: . Jsem řekla bráchovi, že nedopustím aby kluci jednou reagovali jako MM, (který mimochodem ač vyrůstal u jezera, nedokáže sáhnout na rybu, nechápu jak trávil mládí), že je musím seznámit s bažantama. A že jak kluky znám, že se s nima budou chtít mazlit a že si je podělí a určo je budou chtít vzít do postele, což mají s hračkama ve zvyku :grinning: :grinning: . Spali i s lyžema. A taky že jo, si je hned podělili, pomazlili, počechrali peříčka, zkoumali jak fungují pařátky (jsou podobný jako mají dinosauři v dokumentu BBC, který ač krvák sledují s otevřenou pusou ), jak křídla a kde mají očička. Ujistili se že jsou mrtví a pojmenovali si je. Na postel nedošlo, to neprošlo, takže zkonstatovali, že je teda sežerem :grinning: :grinning: :grinning: No dělala jsem je v sobotu, a já je fakt nemusim. Jsem je pekla a i když byli omotaní do slaniny a pekla jsem je v pytlíku a dala tam ještě další vývar, tak se dali jíst jen prsíčka a taky žádný terno pro mně, protože jsem napodruhé kousla do broku :confounded: U mně ti ptáci zkončili, leda bys měla nějakej zajímavější recept :grinning: Ale peříka beru, budou super indiánské čelenky.... :grinning: :grinning:
19. led 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Mon,
to se nevaří, to se jen škrábe :grinning: :grinning: :grinning: Ale fakt křehoučký masíčko, jen musím bráchovi říct, aby příště dával bacha kam střílí, neb kus svíčkový byl prostřelen :grinning: :grinning:
19. led 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tosc,
a šampon Nizoral ti nefunguje?

evka,
k tomu jak si tě pamatuje paní z porodnice. Tak mě mojí kámošky máma, co za mnou přišla do špitálu, pak po nějaký době říkala, že jsem byla krásná. Já taky po císaři, děti někde na druhý straně špitálu, já se bála i zakašlat, a přesto že ze mě vyzařovala taková krása, a že pleť nádherná atd. Tak nevim, asi to fakt nebylo tak tragický :grinning: Zato když jsem byla v Marionaud kupovat švagrový vánoční dárky, krémy od Guerlain, tak paní prodavačce říkám co potřebuju atd. Pak jí říkám jestli by mi mohla dát nějaký vzorky, tak dala a zároveň mi podává vzorky se slovy, že ať to vyzkouším na oči, že to je super :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :rolling_eyes: :confused: Já budu muset asi na platiku víček, neb už je to tedy fakt neúnosný, žádný krémy nepomáhají, nic ty oteklý víčka nezachrání. I když.... teď koukám na upoutávku na film se Sandrou Bulock, Agent v sukních, že bych zkusila ještě mast na hemoroidy, kterej tam v tom filmu na nateklý oči doporučujou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . No už jsem ale i objednaná na 1.2. na oční, tak uvidíme jak se s tím poperem. Jen zvažuju, či bych se radši neměla objednat k ženský.
19. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek