• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
katrinka supeeer :grinning: :grinning: :grinning:
vědět to dopředu, asi bych si na hlavu nějakej hadr dala při druhý návštěvě a kámen by byl zpět na srdci:grinning: :grinning: :grinning:
Já si tak přemejšlím, co si asi myslí o mě, ale já jsem aspoň bílá a popravdě o albáncích, kosovcích a turcích co jsou tady, si taky myslím svoje a nebojím se houknout. Bohužel často IQ tykve a situace na to navazující. A děti poněkud neřeší, prostě je mají a šlus. Nějaký usměrńování, zapomeň. Agresivita dost značná už od pískoviště, a protože ostatní tady jsou vychovaný a žijou v rámci běžných norem, tak jim ustupujou a ustupujou aby byl klid. Pro mě je tohle hlavní důvod dát kluky do soukromé školy :rolling_eyes:

Danka,
pobyt a porod smutný, moc. Ale už to máš za sebou a vyhlídky jen krásné. Ti tví hodní tyroláci žijou v AT? A po generace tyroláci anebo měli možnost i pobýt jinde. Já to vypozorovala, že takový nepříjemní jsou ti generační, a ti co vypadnou, tak načichnou jinejma vztahama, protože ono je to příjemný mít hezké vztahy. To je právě i případ kámošky manžela. Já se ho dycky ptala, jestli náhodou nemá bráchu co taky vypadl z rodného hnízda, že bych tak fajn člověka chtěla taky. A vedle nich jako dvojice jsem si uvědomila, že to co mám doma taky není to co bych přesně chtěla. I když to byl advokát s praxí, sportovec, fešák a i mě požádal o ruku. A místo svatby jsme se rozloučili a vystěhovat mi ho pomohl můj kocour :grinning: :grinning: :grinning: Systematicky ho vyčůral :grinning: :grinning:
Ale já vlastně když mě hospitovali tak taky neměla komu zavolat aby mi přinesl věci :grinning: :grinning: MM v Blavě, naši o tom nevěděli, že jsem ve špitále a ani jsem nehodlala jim to říkat, takže jsem volala švagrový a ta pak byla tajnej agent spojka :grinning: :grinning: Ani brácha to neměl vědět, neb je slepičí prdel a mámě by to vykecal :grinning: :grinning: Že jsem zůstala týden ve špitále se dověděli u po porodu a ještě že tak, neb i tak stačilo těch keců :grinning: :grinning: Kdyby to máti věděla, tak rodim určitě mnohem dřív. :sunglasses:

janko,
já si DVD nepůjčuju, ale kupuju, neb než to skouknu, tak by mě půjčovný stál majlant :grinning: :grinning: Ale stejně tady čumím na bednu a už se těším na únor, neb bude zase slovenská seriálová tvorba. To co tvoří jojka mě fakt baví. Jen je tak trochu psycho, že se vyrojila skupina herců, co hraje v několika seriálech v několika televizích najednou a to je pak chaos, co je kdo kde za postavu :grinning: :grinning: A česká tvorba je teď fakt dost slabota. Nicméně stejně stihnu u bedny PC, a číst si či případně něco kutit a pravidelně zalejzám kolem půlnoci :rolling_eyes: a pak v 7.18 kluci mamííí vstáveeeeeej, já chci fiiiiiilm.
26. led 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
danko,
já si myslím, že čím teplejší itálie, tím je jim to jedno kdo je cizinec :sunglasses: ale na český a slovenský holky nemůžou přece říct křivý slovo, protože jsou 1. krásný 2. samostatný 3. chytrý a i když jsou líný podle našich měřítek, tak jsou ve srovnání s italkama superženy :grinning: :grinning: :grinning: Nebo se pletu?
Já na to odkud jsem odpovídám že z Evropy. Neb jsem dost pendlovala a jako rakušanka se necítím, i když vím z jejich historie milionkrát víc než oni :grinning: :grinning: :grinning: Ale taky si myslím, že se lidi ptají odkud jsi, protože je přízvuk a je zajímá kdo mluví jakým přízvukem a pak si přiřazují. Tohle baví i MM, a ten se ptá i rakušáků odkud jsou, a nejdřív si tipne. Já takhle dycky poznám exrusy :grinning: :grinning: :grinning: a nemusím se ani ptát.
26. led 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale proč jsem sem vlastně vlezla, jsem se chtěla podělit o dnešní zážitek :dizzy_face: :zipper_mouth: Jsme značkovali trasu :grinning: :grinning:

jsme šli s klukama sáňkovat na sáňkařskou dráhu v lese. vyšlapem hezky nahoru do kopce, i zatáčka zpáteční tam byla. V cíli i síť je, říkám si pohoda jazz, dítě to zachytí kdyby průšvih. Sáňkujem, kluci nadšený že jim to sviští. Pak jsem vylezla s Alexíkem a Andýsek mi odjel a my ho sledujem. Jel hlavou dopředu ležmo. Se mu to nějak rozjelo, tak na něj křičím aby brzdil a on zpět že brzdí. Dojel, jen jsem viděla že až na konec, tak si říkám dobrý (já neměla brýle a v lese)a pak jekot!!!! A ten se stupňuje. Tak s ALexíkem makáme dolů a vidíme andyho jak se sklání a vidím jak mu teče krev a on že mu teče kreeeeev. Tak mu cpu sníh na nos, ale to je ještě větší jekot :grinning: :grinning: sundavám mu šálu, že budu chladit zátylek, a to úprk a krev se řine fakt hodně. Se jen ptám máš zuby? neb plive krev. Tak že prej zuby má, tak je to dobrý. Andy totiž dojel až na konec do té sítě hlavou vpřed, a jelikož mrzne, tak ta síť je fakt tuhá :grinning: :grinning: a zpětný náraz ho hodila na berany sánek. Má tam hezký obtisk, to jsem zjistila až doma na světle :grinning: :grinning:

Nakonec jsme krev zastavili a že se jde dál sáňkovat. Tak říkám že jo, ale probereme si základy brždění. Si představte, MM s nima jezdí sáňkovat a jak se brzdí je pořádně nenaučil. Tak jsme probrali různé techniky od brždění nohama, patama, opuštění sánek když se to moc rozjede a nic jinýho nefunguje. Sánkovali jsme i ve tmě :grinning: :grinning: Dorazili jsme domů a po vaně kluci v 19.30 doslova odpadli :grinning: :grinning: :grinning: Si říkám to je děsný, MM s nima neprobere základní věci, i to, že napálit to se sánkama do stromu fakt ne a proč :angry: . To je pak nahov... takováhle spolupráce :angry: Když jsem onehdy viděla jak kluci kopou fotbal, tak se ani nedivím že ten AT fotbal je tak špatnej :grinning: :grinning: :grinning: a dostali kluci pár lekcí ode mne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: To pak byla bááááječná diskuse s MM :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Takže na jejich lyžování s tátou budu muset dohlídnout a být pod vlivem, abych to vydržela :grinning: :grinning:

A to jsem včera psala o šránech, že ještě přibudou :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, mne si zatala do ziveho ..... uplne do najcitlivejsieho miesta :zipper_mouth:. Moja skusenost s taliankami je dost zla. Mne pridu dost falosne a zavistlive. Urcite, ze sa najdu aj dobre, ale ja take bohuzial nepoznam. Kamosky talianky nemam, aj ked oni sa tvaria, ze kamosky su :rolling_eyes: ... su to priatelky draheho kamaratov, ked sme spolu, tak su mile a laskave, ked sme nahodou same, tak to su same podpichovania a komunikacia veskera zadna, proste si nemame co povedat. Mala som istym casom aj ja z toho depku, nepoznala som tu nikoho a z tychto talianiek mi bolo dost zle. Casom ma to vsak preslo, nasla som si tu kamosky Slovenky, jednu Cesku a zistili sme, ze mame skusenosti dost podobne :frowning2:.
Alicka, zabudla si este, ze sme pracovite :grinning: :sunglasses:. Ja som v lete pomahala svokrovi betonovat chodnik a to som len vynasala hlinu a on to skoro mesiac vsade spominal, ze " ona vie robit vsetko".
26. led 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrinko,
těch pro oproti italkám by se našlo hafo. A pracovité, to je samozřejmost!!!! To je i tady. Já tomu říkám degenerace blahobytem.
26. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak vás italky popichujou a sejří?
26. led 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, ja asi odpadnem z tvojich blondacikov :grinning: :grinning: .... oni chodia na balet? Kraaaasne fotky si pridala :dizzy_face:.
26. led 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj chodí tancovat. Je to taková pohybová přípravka. Aby zvládli ovládat svoje tělo. Takže tancujou hrou. Učí se postupně kroky, poskoky, plie, chodit na špičkách atd. Moc je to baví. Čkej, hodím tam ještě jednu z dneška. :grinning:
26. led 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ja tady fakt nestiham:slight_smile: Ale je to fajn, skoda,ze nemam vic casu sem prispivat.
Langkofel, mas IP:slight_smile: A k tvym vzkazum. To netusim, jak malou naucit, aby se nebala. Musim rict, ze ja byla presne takove dite. Vsech sem se bala, vsecko sem si nechala libit, moc sem s nikym nebavila. No a vydrzelo mi to dlouho, az koncem zakladky to trosku preslo, ale stejne nemam moc rada spolecnost. To s tim tvym expritelem je hruza, to byl ale vul. no aspon ze ted se o malou trochu stara, ze. A jak jsi se ptala na italske kamaradky a jak nas berou....no i u me to je nic moc. Zacatky byly hodne tezke. Ted tady par znamych mam, ale nejakou nej kamaradku teda ne. Sem moc rada, ze sem tu nasla tu jednu cesku, s tou se bavime uz tretim rokem. S pritelovy strany jsou nastesti taky celkem fajn zenske...jako manzelky kamaradu. Ale takto Italky vseobecne, co zijou tady...je to celkem hruza. Kdyz sem jeste nemela maleho, tak vas berou, ze urcite pracujete v nocnim klubu...to jen proto, ze sem stihla blondyna. Ted kdyz mam maleho, tak desetkrat denne musim vsem rikat, ze maly je fakt muj, ze fakt nejsem tak mlada a fakt sem si to dobre rozmyslela mit dite...ze tem lidem neni blbe se ptat...no a i tak vas samozrejme berou jako ta, co urcite zacinala v klubu a pak odchytla nejakeho chudaka itala (tudiz potencionalniho partnera nejake italky) a uvazala si ho k sobe ditetem. No ale co nadelame. Toscany a jak jsi psala, ze jsme pracovite, to je pravda:slight_smile: ja mam taky dobrou nalepku pred tchanovcama, protoze sem takovy kutil a doma vsecko delam ja a umim montovat nabytek...narozdil od pritele, co neumi fakt nic:slight_smile: To sou ti italsti chlapi:slight_smile:
26. led 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak vy ste trošku ponocovali a ja zase skoro ráno, manželík už sedí v zubárskom kresle, stihol dať marka do škôlky, maťka mi zobral sused čo býva pod nami /s jeho synom chodia spolu do triedy, čo je super, keď je niekto z nich chorý, prinesú si úlohy../
dnes má matej v škole súťaž "volá sa to super trieda", kde polroka súťažia triedy medzi sebou v rôznych disciplínach, aj vedomostných, aj športových, vždy sa každú stredu vymieňajú deti, a je to také milé, na záver vyhráva trieda zájazd napr. do paríža, alebo im zaplatia školu v prírode...
v piatok má vernisáž /ako som písala krásne maľuje, čo neviem po kom../, celý semester mali tému "zemiaky" a by ste odpadli aké práce robili, úplne cool je grafika, tak sa teším čo zase vytvorili...
27. led 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: alicka, no blonďáčkovia sú jednoducho úžasníííí, ja milujem tanec, a zúrim, že ma v tom naši nepodporili, ja som ako dieťa robila všetko asi tak rok, takže viem vlastne všeličo a nič poriadne !!!, preto sme si s polovičkou povedali, že to čo deťom pôjde, tým smerom ich budeme nasledovať..preto tie športy
:slight_smile: tosc..veeľmi sa mi páči nápad so stretkom na italskej pôde, ja som celkom určite za :slight_smile: :slight_smile:
:unamused: lang, si písala, že tvoj priateľ je hokejista? a tyrolák,...tak to asi nebude tá naj kombinácia, a ešte k tomu chlap a talian, tak to im treba zrejme všetko povedať po lopate a ako napísala myslím evka, tak to závisí aj od rodiny, v akej sú vychovávaní...a naučiť sa nežnosti, empatii na staré kolená, tak to by bol asi zázrak..
inak na bicykle my môžeme, práve už rozmýšľame nad autíčkom, kde by už boli vzadu zabudované nosiče na bicykle, aby sme mohli jazdiť...lebo domček sa pomaly ale isto zariaďuje..
27. led 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: a keď sa zariadi, tak financie pôjdu už iba na cestovanie...
a ešte jedna novinka,...
zohnala som plesové šaty, sa tešííííííííííím, v piatok hýrime....tak potom pošlem fotky
27. led 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím vás všechny :slight_smile:
tak já mám dodatek k tomu včerejšímu značkování, jsem myslela že mě picne. Když se MM dovalil domů a povídám mu jak Andýsek boural a že málo brzdil, ptám se ho, či je to učil jak pořádně brzdit. MM povídá že ne, že jako kde :angry: Že jezdí malý kopečky a to není žádná rychlost, a když jedou na sánkařskou dráhu, tak jezdí s nima a on brzdí!!!! Tak říkám, že to přece takhle nejde, nejdřív je přece musíš naučit jak ovládat a brzdit sáně a pak je pouštět, že je přece taky nepostaví na svah a bez instrukcí pustí dolů :angry: Pak mi povídá, ale naučilas je to, žejo? no nedali byste mu korunu????

ale hokejisti..... ti mají něco do sebe..... každopádně krásný prdelky :grinning: :grinning: :grinning: a tvrdýýýýý
27. led 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
boc,
s tím tancováním, já se chci i u kluků vyvarovat, aby měli takzvaný olšový nohy :grinning: :grinning: :grinning: jako že děsně netancovací. Ale dost pravidelně musím pustit jejich CD, pěkně ho ohulit a klkuci do toho trsají a končí v lepším případě jen ve spoďárech :grinning: :grinning: A onehdy v hotelu v pokoji říkám Andýskovi aby do hudby co na ní trsal udělal striptýz, a holky........ fakt skvělý představení :grinning: :grinning: :grinning: jsme se s MM váleli smíchy, jako konkurs do Chippendale má rozhodně v kapse :grinning: :grinning: ALe ze začátku se MM pohoršoval :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tady je dnes tak hnusne, ze to snad neni pravda, topeni mam na 25 stupnu a klepem tu kosu, protoze hrozne fouka a mame blbe okna, tak tu tahne. To je prave italske zimni pocasi....co ja bych dala aspon za 10cm snehu..
Bocmanka, to maji moc fajn takove souteze ve skole. A jestli jim pak za to zaplati vylet, maji i peknou motivaci. A na jaky ples jdete v ten patek?
4a, tak maly uz umi i striptyz?? to si me teda hodne pobavila:slight_smile:) Hlavne, ze takovy maly a uz vi, co to znamena:slight_smile: Mne by se taky libilo, kdyby maly tancoval, ale pochybuju, ze by se to libilo pritelovi...on ma vsugerovane, ze vsichni chlapi, co tancujou, tak jsou gayove:slight_smile: Asi to spis vypada na ten sport, no:slight_smile:
27. led 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lang - to je strasne co pises o tom tehotenstve..taky chlap si nezasluzi ine ako byt ex..dobre si urobila ze si ho poslala vies kam..drzim palce aby to tento krat dopadlo lepsie :grinning: U mna hrozilo, ze mi unikla plodova voda tiez neikde okoo 25 tyzdna a to ja som mojho MM donutila nie len odviest ma tam, ale celu dobu tam bol so mnou okrem okamihu ked mi isiel pre zmrzlinu a pre briosku s nutellou...somz toho bola strasne nestastna psychicky ze si ma tam nechali aj cez noc a neviem si predstavit keby tam nebol...mas moj obdiv ak ozi to zvladla

toscany - aj ja nenasam tuto ich hnusnu vlhku zimu...mna sa tu stale taliani pytaju ako mi moze byt zima, ked som zo severu...ale my tam nemame takuto protivnu vlhkost...

4a - ja sa vzdy super pobavim na tvojih pribehoch..ty mas nadane deturence..lyzuju, tancuju..:grinning:
27. led 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ked sa ludia pytaju odkial som, tak moja polovicka za mna odpoveda ze hodinu od Viedne (co mna dost rozculuje) ja zvycajne odpovedam ze z ex Ceskolovenska (lebo ked poviem Slovensko tak maju pocit ze Slovinsko). Tu maju ludia uplne zkreslene predstavy o geografii...

V Ancone su ludia dost specificki. Su velmi, velmi uzavreti a tazko sa tu uzatvaraju priatelstva...ale na druhej strane sa tiez nesnazia s ludmi vybabrat a nie su zakerni. to si cennim. Su to dobri ludia. a su dost urpimni...ja mam s nimi dobru skusenost. Zeny v Ancone maju zlu povest, lebu su vraj nevyrovnane a dost mimo, ale ja tu mam 3 kamosky a vsteky su velmi zlate. aj ked naprikad MM sestra je podla mna zosobnenym vsetkeho toho zleho co sa hovori o Taliankach a o ich hysterickosti a falosnosti. nastastie zije v Rime, kde sa snazi vychytat ohavne spravanie Rimancaniek. :-/
napriek tomu, musim si zaklopat, ale este som sa nestratla s tym ze by ma niekto sudil ze som cudzinka. Od predavaciek v obchode (kde dokonca raz ked som bola s malymi a Rudy tiekol mu soplik, pokladnicka vysla z kase, vytiahla vreckovku a utrela mu nos...som nechapala), cez pracu, az po priatelov a znamych. Nikdy mi nik nedal najavo ze cudzinka.

inak ked sme boli v novembri pri Merane, Bolzane, pamatam si ako sme sa boli prejst po vianocnych trhoch a vsetci domaci mali taky namysleny pohlad a boli strasne strasne neprijemni. Od predavaciek - jedna nam vynadala, lebo sme ju poprosili ci by mohla vyhodit papier (!) az po celkovo nesympatickych ludi, ktori uz len postojom davali najavo, ze su nad ludia,lebo ..be neviem preco presne :grinning:...cokolvek som sa kohokolvek pytala, uplne odstup a taki pocit, ze co ma otravujes...Som sa pytala polovicky ze aky su ludia v tej oblasti a on to ohodnotil, ze Contadini (sedlaci), ktori su prilis bolati a primalo vychovani...

Pauli - co sa u vas hovori a Anconetanoch?
27. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

no tak hokejisti a prdelky :confounded: tak nevim, ale ex nemal daku super prdel :grinning: :grinning: :grinning:

A Boci EX, ex priatel bol hokejista (otec Leonky), nie sucastny priatel. Ja len na korekciu :grinning: . Ale naozaj ako si citovala Evku, to fakt zalezi od rodiny, a nie od toho ci si tirolak, albanec, turek alebo slovak...Nechcem ho ospravedlnovat, ale on bol najmladsie dieta, rodicia mu potom zomreli, ked bol este chlapec...surodencov uz asi nemal kto drzat pohromade, boli dost odcudzeny...tak sa to asi ani nemal kde velmi naucit, nemal to kde vidiet...Dnes ked ho stretnem, aj my ho je luto..ale to uz je o inom...Aspon ze o malu sa pekne stara...

Alic ja tiez vzdy curam s tvojich prispevkov :grinning: :grinning: :grinning: no a maly nemaju chybu, zlati chlapci :wink:

Pauli dakujem za IP, no to bude este...vcera vecer sme sa bavili na tu temu akoze kam, ako....atd. No mame dost rozdielne predstavy, aj ked musim uznat, ze priatelove argumenty sa mi zdali logickejsie, lebo teda budeme mat aj malu sebou a asi by fakt bol lepsi daky hotel, s bazenom a pod, ona velmi rada plava...pretoze ona by nebola asi nadsena keby sme cely tyzden obdivovali ostrov. Takze to asi vyhra hotel, a finca mozno na buduce... :confounded: . Ved sme sa smiali, ze sa nam to mozno zapaci a budeme potom chodit kazdu jar :wink:
A zimu ani nehovor, my sice mame aj sneh, ale zima az do kosti aj dnes bolo -9C, brrrrrrrrr a vietor studeny, ale ja si vzdy vravim, bud rada ze nezijes v Kanade, neviem ako by som znasala tie -40C/tky :grinning:
27. led 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata :slight_smile:
tak som vas teraz docitala.konecne.Mala som co robit :grinning:
U nas mame celkom teplo.teplo teda okolo 5 stupnov.Ale snes nam svietilo slnko :sunglasses: My sme dnes cely den doma s Chiarou.Mali sme tu maliarov,ktory nam malovali izby.Cely den-dosli o 10:00 potom boli tu hodinu A povedali ze idu za MM do roboty ohladne fabry a potom dosli az okolo 15:00.Ale musim povedat ze potom si pekne po sebe umyli parkety aj policky a este mi na nej aj poupratovali hracky :wink: super.
Inak som nastvana...teraz mi je tak vseliako...vcera som myslela ze idem uz rodit co ma vsetko bolelo zospodu.aj ked je este velmi skoro.a to este nemame nabytok...mali ho prist zajtra robit potom povedali ze v v piatok a dnes rano volali ze pridu v utorok...a aj kocik ze zaciatkom februara.sme ho objednali v decembri v peg peregu a to je v milane kusok od nas.toto sa mi nepaci na talianoch oni maju na vsetko cas a vsetko az na poslednu chvilu a vsetko im dlho trva :angry:
Inak co sa tyka talianov ja to neviem moc posudit...Mam jednu kamosku v robote ale ked tam pridem vsetci su milucky jasne ze nemozu povedat nic vsak som majitelova zena..ale teda aky su naozaj neviem.Ale moji svokrovci su uplne perfekny ludia...takze sa mi tu lahsie zije aj vdaka nim.A aj moj MM.
Ale chyba mi tu taka kamaratka s ktorou by sme chodili von a tak...vonku su kamaratky ale typu ako sa volaju deti kolko rokov maju a tak...
27. led 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no teda baby vy ste sa riadna rozkokosili...pekne pekne:slight_smile: :slight_smile: musim si vas precitat v klude, uz ani neviem kolko sem nechodim...

Evy som si precitala niektore texty z tvojho blogu..eheheh, sranda ako by sme presli tymi istymi skusenostami, s tym paplonom, s chaosom v robote, s tym ako si pocula slovenky a radsej si sa neozvala...normalne si mi navodila chut pisat, proste dat to na papier, lebo clovek casom zabuda a ked to takto das na papier sa aj odventilujes, a o precviceni si slovenciny ani nehovorim...do paze, pozri ja uz ani nepouzivam vety...tak by som rada vedela kedy mas cas pisat a kolko ti to trva?

na margo ako nas beru taliani? veru ja som sa doteraz nastastie nestretla s nijakou diskriminaciou alebo sprostymi poznamkami...skor som sa vzdy ja ponizovala sama od seba, ale casom som si uvedomila, ze my vobec nie sme menej ako taliani, naopak treba si uchovavat nasu vychovu a sposoby, lebo fakt to com si videla v milane, to s normalnym chovanim nema docinenia...nastastie ze byvame mimo milana, tu su ludia ovela milsi a laskavejsi, maju cas sa porozpravat s tebou bez toho co si zac... :slight_smile:
27. led 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jeeeej Jani napisali sme naraz...Jani ja som doma, bohuzial ale teraz nemam auto k dispozicii, ale mozeme to nejako vymysliet...napis kedy mozes ty, alebo az potom ked porodime??

uplne ta chapem ako sa citis..v nedelu som bola s ziou v milane na leonardovu poslednu veceru, nikdy viac...boze aka som bola unavena, som myslela ze uz budem rodit, som mala tvrde brucho a az sa mi krutila hlava....som si povedala koniec s takymito namahavymi akciami...uz budem len doma oddychovat a maximalne jednu uscitu za den spravim a aj to kratku, lebo furt musim na havaj v tejto zime...

ty si sa dala na malovanie v zime? aj ja som chcela malovat, ale to by muselo byt furt otvorene, potom mi povedali, ze neni dobre to dychat ked si tehotna, tak sme to odlozili na jar...

v pondelok sme mali stretko s anesteziologom a pediatrom....boli sme bieli ako stena ked sme videli fotky s tymi ihlami a ako sa to robi, ale tak dobre vediet do coho ideme..pediater bol super, tak sme sa nasmiali, zaujimave ze niektore veci co nam povedala ostetrica on povedal opak....co uz, aj tak rozhodneme my co spravime...bisogna sentire tutte le campane :slight_smile:
27. led 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Marcy..dlho si sa neozvala :slight_smile:
dali sme sa na malovanie...Chiara mala predtym v izbe na stene nalepene zvieratka.take velke samolepky..a ja mudra som ich strhla a chcela dat princezne teraz mame cas princezien :grinning: a jasne ze ked som ich dala dole isli aj s omietkou.skusila som dat na to tie princezne ale presvitalo to..takze ina moznost ako znovu vymalovat nebola.
so zachodom mam aj ja teraz problem..chodim aj milion krat za den :grinning: ale vsak uz to mame za par...tak vydrzime...ja mam zajtra poradnu tak uvidim co nove mi povie doktor.
dnes maju deti na veceru pizzu.ako im zavidim :grinning:
27. led 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Evka ten tvoj prispevok ako ste boli tu u nas hore mi predtym neukazalo...az teraz som si to vsimla... Ze preco su taky??? No lebo su Tirolaci, presne ako to povedal tvoj muz Contadini :grinning: :grinning: :grinning: (inak moj oblubeny vyraz :grinning:).

Ale ako som uz pisla, urcite nie vsetci, vsade na svete su aj taky aj taky ludia, ale skutocne, su to velmi namysleny (len nechapem na co), povecsine nevzdelany (nechcem sa nad nikoho povysovat, tiez nemam VS) ludia. Myslia si ze ked maju dake 2-3 hotely a iq-tykve tak su bohovia...

Inac jeden znamy mojho priatela (ma daku velku firmu) mal priatelku, krasnu vzdelanu Ruskynu...No a boli na dakom vecierku a Ruskyna sa riadne bavila...chlapik jej chcel dohovorit, a ona mu pred vsetkymi hostami vykricala, ze co si o sebe mysli...Contadino!!!! Uz nie su spolu a vsetci sa na tom do teraz riadne bavia. Lebo pre domacich je on niekto(ma proste prachy)...Pre mna je niekto ta Ruskyna,(inac som ju poznala, krasna a velmi vzdelana zena), ze mu povedala pravdu :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata.
Vcera mi to tu trosku blblo, nedala sa mi nacitat stranka a dnes ste toho stihli tiez pekne :slight_smile:. Este dodam k tej diskriminacii, ze zijem v oblasti, kde zije vacsinou starsi ludia. Sa mi zda, ze xenofobia je u nich viac rozvinutejsia ako u mladych ludi. Moje vybavovanie pobytu mi prinieslo traumu do konca zivota, bolo to po prvy krat, ked som mala pocit, ze som tu nejaky ilegalny pristahovalec :angry:.
Marcy a Janka, drzim vam palce, nech do "ciela" dojdete bez komplikacii a verim, ze vsetko dobre dopadne :dizzy_face: :dizzy_face:.
Evi, odpoved mojho draheho je tiez " byva 50 km od Viedne". Je to pre neho jednoduchsie, akoby mal vysvetlovat, kde sa nachadza Slovensko :frowning2: .
Tak ja som zbalena a zajtra letim na Sk. Uz sa tesim na sneh a velmi nizke teploty :grinning:.
27. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany tak teda stastnu cestu, stastny let a nazmrzni nam tam.

Inac ja niekedy vravim ze "za Viednou do lava" :grinning:

Idem spat, majte sa tu dobre a popiste nech mam co citat :wink:
27. led 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: juuujha, tosc tak to prídeš do zasneženej oravy a blávy, tu kydá a kydá celú noc..
normálne že krááásne vločky , konečne
:slight_smile:
zima ako sa patrí, tá slovenská...hahaha
monk má asi šoky, že ?....leto je ešte v diaľavách...
28. led 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tak my dnes vstavali u v 6.40,hruza, maly nechtel vic spat, tak ted uz zas odpociva v postylce. Vcera sme konecne koupili ty letenky a na tu svatebni cestu pojedem na tenerife...bez maleho...mela sem teda slabou chvilku, ze sem premyslela, ze ho vezmem sebou, ale pak sem si rekla manzelskemu zivotu zdar a at si maly zvyka byt i trochu ode me a bude teda s nasima:slight_smile: Snad to nejak prezijem.
Evi, to mas pravdu s tou zimou tady, je hrozne vlhka, ja nez vytopim byt kdyz fouka, to je neco. A uprimne nevim, co se tady vyklada o lidech z Ancony. Pritel tam ma myslim par znamych, spis obchodnich, ale ze by si nejak stezoval to ne...ja myslim, ze pokud to je v ramci Marche,tak to zas az tak neberou:slight_smile:
Langkofel, tak co ,premyslite nad tou dovcou? Pak mi napis do Ip, na co ste dosli. I ty hotely s bazenama nejsou problem, najdem nejaky mensi, v ne moc hlucne zone a bude to v klidu.
Janka, tak vy jste malovali? To ale neni moc dobra vec, kdyz si tehu, ne. Ty vypary bys nemela dychat a ono to jde citit celkem dlouho. Jo, hledala sem si te na tom facebook, ale nevim, na tvoje jmeno my tam vysli 2 a ani jedna fotka mi neprisla jako ty:slight_smile: tak mozna si spis najdi ty me, to bude jistejsi:slight_smile:
Marcy, tak ty uz jsi 35.tyden? To uz muzes za chvilku rodit, co:slight_smile: Ty planujes epidural, ze jsi psala, ze jste mluvili s anesteziologem. Preju at ti vsechno dobre dopadne.
toscany, ja ani nevedela, ze se chystas zase domu. A jak jedes? Doufam, ze ne zas sama autem:slight_smile: No preju ti dobrou bezproblemovou cestu:slight_smile:
28. led 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer.
Ano malovali sme kedze nebola ina moznost...ale uz to nesmrdi...v noci sme mali otvorene dvere na izbe..takze to nebolo tak citit.Pauli ja si ta najdem na facebook..vecer ked Chiara zaspi sa pozriem.
Ja tam mam fotku deti nie moju.
Kati dufam,ze cesta prebehla v poriadku :slight_smile: A kolko sa zdrzis?
Ja som dnes bola na poradni a mam ztoho vsetkeho este taky chaos v hlave.Potom napisem...
28. led 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danka,
tak to ten můj exhokejista, tak ten ji měl takovou krásně pevnou a nádherně kulatou. A namakaný s stehna, takže měl problém koupit džíny, no tenkrát byl ještě totáč. On to byl můj spolužák z VŠ. Krásný modrý oči měl :dizzy_face: :dizzy_face: Školou prošel, nepochopij jak, neb dost základní mezery měl :grinning: :grinning: ale zato měl šarm. Jeho slavná věta na jakoukoli zkouškovou otázku bylo: no tak červenou nití tohoto problému je..... a tím asi uzemnil všechny zkoušející, že neposlouchali ty bláboly potorm :grinning: :grinning: :grinning: Kamarádili jsme spolu celej prvák a až když jsme se rozešli, tak jsem se dozvěděla, že chodil ještě s jednou naší spolužačkou, se kterou chodil i než jsme se dali dohromady. ALe nepochopila jsem, že nedělala scény, když jsme se před ní standartně muchlovali. :grinning: :grinning: A to třeba seděla za náma!!!!
29. led 2010 v 01:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocy
ja uz som tu dlho nebola :wink: nejak som stale na facebooku :grinning:
ako sa mate?my dobre akurat kiko ma od vcera horucku..boli sme u doky a ta nas poslala spravit vyter koli streptokoku..som zvedava na vysledky :frowning2:
inac sme uz bez plienky asi 2 tyzdne.. :wink: zatial nam to ide dobre..

langofel-dani ako sa mate?
marcy kedy mas termin?
29. led 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek