• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Je ahoj jaji, som rada ze si sa tu ukazala, no tak ste sikovny ked uz bez plienocky :wink:

My sa mame ok, zohnala som pracu na pol dna v hoteli, tak som rada, stiham to s malou aj sama, mam super sefa, cez prazdniny som mohla aj malu vziat sebou...Aj Leonkin otec sa asi spamata, a dost pomaha a chodi si po nu...Uz som sa zase dostala do normalnych kolaji :wink: , tak je fajn.
A vy ako? Pracujes?
29. led 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...nam od stredy nefungoval internet... :unamused: teraz polovicka sprovoznila druhy moden co mame..ale akurat akoto dal do pohybu tak musime bezat...snad vas vecer docitam a odpisem...krasny vikend
30. led 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny vecer.A kde ste vsetky?
My sme dnes boli doma a okolo 17.00 sme isli do Bossi.Bola som si kupit koberceky do kupelky :slight_smile:
Dnes sme mali celkom teplo,ale teraz vecer sa ochladilo a je -2stupne :unamused: a strasny vietor.
30. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som vas docitala...:slight_smile:
je tu strasna zima...uz mam toho tak nejako dost...navyse ma super seklo v chrbte z tejto ohavnej zimy... :fearful: Inak nam tu snei..to je nieco. sa z toho tesim ako male decko .-D samozrejme sa ten sneh neudrzi, ale aj tak je prijemne vidiet vsetko biele...:grinning:

Pauli - inak ani moji v poslednej dobe nespia...Rudy ked vidi niekoho spat, tak uteka zaznut svetlo v izbe..a ak to clovek nezobudi, tak potom picha prstikom do cloveka....tak dnes zobudil polovicku :rolling_eyes: a aj brata tak pravidelne budi...lebo Albert by este vcelku aj rad spal, to Rudy ma tieto divne napady skoro rano vstavat...som musela popresuvat postielky v ich izbe, lebo mal svoju tak, ze dociahol na vypinac a to ked sa kedykolvek v noci budil, tak zazal, na co sa zobudil bracho a mama mala radost :-/...Albert je vcelku spachtos, ale Rudy by nevahal uz o siestej rano behat po byte.. :confounded: aj teraz som ich ulozila spat - Albert uz padal unavou, ale Rudyho pocujem ako tam nieco recni v postielke... :-/ hrozna vec pri dvojickach je, ze su na seba naviazani (to je dobre) ale jeden bez druhehonevedia spat ...nemozem dat spat len jedneho, lebo druhy spat tiez nebude...ajdnes rano Albert este spal a Rudy uz tancoval v posielke, tak ticho som sa vkradla dnu a som chcela vybrat Rudyho a vziat ho prec , ako som zavrela dvere na izby Albert spustil taky randal...som ho musela vziat prec tiez... :unamused:
31. led 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani ..to som rada ze to tak dobre zvladas..a mas priatela?
ja som doma a chcela by som si tiez najst nieco v hoteli tak na pol dna aby my to vyhovovalo s hodinami v jaslach..
muz zmenil pracu uz nepracuje v hoteli ale v bare a to poobede..takze moc mi s tym nepomohol..
31. led 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: no leeedva som vás našla,
až na konci druhej strany.. :grinning:
asi zasnežilo káble.. :grinning:
tosc asi lyžuje na orave, fakt prišla si do kopy snehu...
my máme tento tt lyžiarsky zo škôlky, tak som bola aj dnes kuknúť, je to blízko, iba 15min autom, tak zajtra možno cvične postavím na lyže aj romy..
sa jej to ohromne páčilo, akurát dávam foto na fb...
2. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bocmanka- mas pravdu, asi zasnezilo linky :grinning: u nas sa sneh uz roztopil, ale v pondelok to tu bolo fakt ze dost nebezpecne, lebop bol vsade lad..oni v Ancone nemaju tie odhrnace snehu (kedze im tu snezi raz za 10 rokov) a asi im nik nepovedal, ze aj prosta sol pomaha...som videla v utork jedneho cloveka, ako polieval hadicou ten sneh...len som dufala, ze to ma super horucu vodu, v opacnom pripade tomu ladu akurat pomohol...$no a dnes je horuco...som bola v meste s malymi a normalne sa mi zdalo ze je jar, tak bolo prijemne a teplo... :grinning:

ako sa kto mate? mate sneh?

ja by som niekedy Talianovposlala niekam...minulu stredu sa nam pokazil modem (mal mesiac) tak sme volali servis a oni ze nam poslu novy. Vcera psirile, mal uz byt nakonfigurovany a vsetko a ako som ho vcera zapla, tak on sa sam odpaja z netu a zapaja ako sa mu paci... :angry: to je presne ten ich sposob...si va tutto bene...come no!?

ja som ulozila malych spat, ale hne dmi bolo jasne ze marny pokus a pocujem ako sa tam v izbe dobre zabavaju a smeju...nikdy neviem, ked takto su v izbe ze nespia, ale ani neplacu - mam tam ist a vybrat ich spostielok, alebo ich tam necham - vychovne... :confounded:
3. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,
prosím vás, ak máte manžela taliana a nepoberáte v Taliansku rodinné prídavky, neviete, na akom tlačive vám to môžu potvrdiť, aby ste mali nárok na RP na Slovensku? Aké konkrétne tlačivo E by to mohlo byť?

dakujem ak poradíte :slight_smile:
3. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
gapa -to ti neporadim..ja som sa na to pytala a povdali mi, ze kedze uz nemam na Slovenku trvaly pobyt tak na nic narok uz nemam...ty mas este na Slovenku trvaly pobyt?
3. únor 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

"jdu" za váma s následujícím dotazem a prosbou... můžete mi napsat vaše odhady, kolik tak může stát pronájem bytu v Miláně? Ať už by byl prázdný, nebo zařízený. Případně, co ovlivňuje výše pronájmů v severní části Itálie? Děkuju za odpověď :slight_smile: .
3. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata.
gapa ja ti teda neporadim,lebo ja poberam pridavky tu v It.Ja tu mam tiez trvaly pobyt.
Berynka no to zalezi v ktorej casti Milana...a aky velky...My osobne mame 3 izby a nezariadeny...(mame svoj nabytok :grinning: )a platime okolo 870euro mesacne...byvame v Lainate.
U nas sneh asi nehrozi aj ked ja by som ho prijala.Nam vcera konecne prisli robit nabytok a dnes ho dokoncovali..takze ked bude vsetko hotove tak pofotim :slight_smile:
A inak aj Monika sa akosi vyparila :astonished:
3. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: monk kde si?
ťa zasypalo???
3. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak uz konecne taky napisu, ja od soboty nebyla schopna, protoze me zkolila nejaka nemoc a do pondelka sme jen lezela. To mi ale bylo blbe. Pritel hlidal maleho, tak sem aspon mela klid uzdravit se, tak ted uz je mi dobre. Ale vidim, ze tady bylo nejak mrtvo:slight_smile:
Janka, uz te mam na tom facebooku, ale jeste sem nemela cas kuknout na tvuj profil, uz tam mas nejake fotky? A jak jsi psala o tom byte, to je ale hodne drahe, na to, ze ste ho jeste meli nezarizeny. No tak ale je to blizko Milana, ze, takze se s tim musi pocitat. No sem rada, ze v nasi casti je to levnejsi:slight_smile:a urcite pak pridej fotky toho vaseho noveho nabytku, urcite to bude moc pekne.
Evi, maly kupodivu poslednich par dni spal 2x denne, az sem se divila, jaky byl unaveny. No hned je to lepsi a ja sem odpocatejsi:slight_smile: Ale dneska vecer tu strasil do 22hodin, sice byl v postylce, ale slysel giorgia, jak telefonuje, tak nechtel zaspat. My tu dneska meli tak nadherne, bylo v ancone taky pekne? Ja sla s malym na plaz a fakt uplne teplo, ani vitr nefoukal. Kez uz by to tak zustalo:slight_smile: Jo a v nedeli se asi chystame do Ancony, malemu porostli nohy, tak pojedem pro boty, nechcete se zas nekde sejit?
Bocmanka, pekne fotky si pridala na facebook, mas krasne deti:slight_smile:
Gapa, ja v italii prispevky nepobiram, ale pobiram je v cesku, ale ja mam teda trvaly pobyt porad v Cesku. Kazdopadne je nejlepsi,kdyz se zeptas primo na urade u nas, oni ti sami reknou, co potrebuji. Podle me to bude nejaky ten sileny papir o dokazovani vsech prijmu tvych i manzela atd, proste neco, aby zjistili, ze tady to nepobiras.
3. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky baby,
asi to nebude také jednoduché, má trvalý pobyt v SR, no chcú od nej potvrdenie, že v it. nepoberá prídavky. Nejde o mna, tak to asi nechám na nu. Ja som na SK :slight_smile:
Tak pozdravujte Taliansko :sweat_smile: :sweat_smile: , bola som na Sicílii, ale to už je dáááávno. Snád niekedy, ked budú detí väčšie. :grinning:
3. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Dobre ranko.
Pauly ono je to dost drahe..ale asi aj preto ze toto su nove byty.Vlastne oni ich postavili a my sme sem hned prisli.to su 2 roky.
Jaj boty nastastie my este mame ale take tie prechodno zimne.Take jarne budeme musiet teda aj my nakupit.
Boci ja si ta na tom facebook musim pridat...ja som tam nebola a pozret tvoje fotky...Ja tam este nemam fotky.akosi nestiham.
Ja ja sa chcem stretnut.
4. únor 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim dievcata, zdravim vas z Italy, vcera som priletela :dizzy_face:. Pauli, letela som s Ryanairom, cenovo velmi slusne a nebola to az taka strasna spolocnost, ako sa o nej pise (nastastie). A planuju lety aj z Perugie, co je fantasticke. Priletela som do zasnezenej krajiny, paraaaada ..... uz davno nebolo vsade tak vela snehu. Spravili sme si s mamcou aj turu do hor, nakupovali sme a ani sa mi nechcelo vratit naspat :grinning:.
Janka, u nas su ceny najmov take iste a mozno aj vyssie. Kamoska plati 900 Eur + energie, co ju stoji spolu okolo 1 200 Eur mesacne :fearful: :fearful:.
4. únor 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tosc ahoooj, už si nás zanedbávala, a asi aj monk sa rozhodla, že keď tu nie si, ani ona tu nie je, či sa mýlil monička?....... :grinning: :grinning:
jani, už som si ťa od paulínky pridala na fb aj ja, ja tam priebežne fotky dávam a následne zmazávam, dávam si bacha na ochranu, všade dávam že len pre priateľov, ale človek nikdy nevie...na stránkach, kto si môže čo popozerať...
ja mám dnes za sebou už big nákup v potravinách, romy sa povozila na vláčiku, doma napapala a spíme,
ja musím načerpať niekde energiu..
neviete, kde ju predávajú ?????????????
poobede máme ešte večerné lyžovanie, a to znamená obuť lyže aj ja, lebo marko má strach, že sa na svahu stratí, keď svietia len svetlá...
evička, musím pochváliť tvoje písanie ma fakt "baví.." ako hovorí dara rolins...hahaha, človek sa v tvojich príbehoch nájde, alebo si z nich niečo odnesie..
každopádne, vyhlasujem súťaž, kto ma naučí nahadzovať reťaze na auto?.....
4. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tak uz se to tu zas rozjizdi, to je fajn:slight_smile:
Gapa, tak at manzel rekne na tech uradech, at si to vyzadaji sami od italskych uradu, me to tak udelala zdravotni pojistovna. Jasne, ze jim italove nic neposlali, ale aspon sem to mela z krku:slight_smile:
Janka, tak jestli to byl novy byt, tak ta cena se celkem da. A jak pokracujes s dietou, da se to? A co mala v brisku, nezlobi?:slight_smile:
Toscany, tak zas vitam nazpatek, to si letela jen na chvilku, ze. Ja ted taky poletim s ryanairem, ale z bologne do bratislavy, tak snad to bude fajn. Skoda, ze neplanuji lety i z ancony, to by bylo lepsi:slight_smile: A vy tam taky platite takove silene ceny za pronajem? Vsak jste uplne v horach, ani tam neni zadne velke mesto pobliz, to je zvlastni. Pomalu si budu myslet, ze my tady u more sme snad nejlevnejsi zona:slight_smile:
Bocmanka, tak energii nevim, kde nacerpat...sama bych obcas potrebovala:slight_smile: Ale ty si teda o 100procent aktivnejsi nez ja, takze to mas jeste tezsi. A retezy na auto? Ja bych mohla vyhlasit soutez, kdo me nauci poradne ridit po Italii:slight_smile: ridicak susim v penezence uz dva roky a porad hruza:slight_smile:
4. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Pauli, ze " ridit po Italii". Presne viem, ako sa citis. Ja som presne susila 3 roky vodicak, az sa drahy nahneval, posadil ma do auta a jazdi! Vzdy spotena a cervena som sa pomaly zacvicila a teraz sa z toho stala zaluba :grinning:.
Takze letis tiez Ryanairom ? Ja som bola spokojna, aj kozmetiku som si nakupila, Duty Free nikdy neobidem :grinning:.
No a k tomu prenajmu, my nebyvame v horach, a nedaleko je Perugia a Siena a ta kamoska byva nedaleko Sieny. Pre lepsiu orientaciu tu su nejake fotecky mestecka, kde byvam:
http://fotoalbum.infochiusi.it/
Boc, nemyslim si, ze Monicka sa prisposobuje podla mna. Urcite ma nieco dolezite, comu sa venuje a nema cas prist na forum. Dufam, ze sa skoro ukaze, lebo aj mne chyba.
4. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, me tak pritel posadil do auta hned po tom, co sem ridicak udelala. Jenze me nez by to pomohlo, tak mi to spis pritizilo. Protoze delat ridicak v nizine a pak jezdit po horach je trosku rozdil. U nas se neuci rozjezd s rucni brzdou do kopce....za ztizenych podminek ze jsi na semaforu, v dopravni spicce, chcipne ti auta, vsichni na tebe troubi, ty nemas daleko do mdlob:slight_smile: No a kdyz se mi to takto stalo parkrat, rekla sem si, ze to nemam zapotrebi a uz do toho nesedla:slight_smile: Na dalnici sem driv celkem jezdivala, to me i bavilo. Teda hlavne v noci, kdyz nebyli zadne auta:slight_smile: Ale ted uz je to dobre dva roky, co sem nechytla volant. No snad se zas nekdy rozjezdim:slight_smile: Jo a promin, ze sem si to popletla, ja myslela, ze jste primo nekde v horach. Perugia vim, ze je nedaleko, ale neprijde mi az tak velke mesto jako treba Milano, proto sem myslela, ze u vas jsou najmy levnejsi. Na fotky se urcite kuknu, ted uz asi nebude cas, maly mi haze dudliky z postylky, takze asi spat nebude.....
4. únor 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, si mi nasadila chrobaka do hlavy s tym stretkom v Ancone. Ak by ste sa stretli v nedelu, tak mi daj vediet. Prisla by som aj ja ..... slovensko - ceske stretko neodmietnem :dizzy_face:.
4. únor 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

Tos vitaj spät, tak vravis snehu je na SK...

Pauli a Boc, velmi rada by som vam bola napomocna, ja strasne rada soferujem a retaze mi tiez uz nerobia problem :wink: . Boc ake mas? Rychlomontazne? Asi, ze? Ved tie obyc uz asi ani nepredavaju...Ale spominam si na zaciatku mi tiez nebolo do smiechu...
4. únor 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: rýchlomontážne sú čo lang?...
také, že sa obopnú okolo kolesa, zapnú , trošku sa ide dopredu, pritiahnu sa a malo by to byť
teoreticky...
no mám tréning, ale sama som to ešte nerobila..
ale cestu na martinky, v snehu či ľade nezvládam
4. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany, no to by bylo super, kdybys dojela taky. Prijela bys sama nebo i s pritelem? To bysme mohli treba nekam na obed, maly spava tak do 12 nebo do 13 hod maximalne a pak je ok:slight_smile: Jeste doufam, ze bude moct i Eva. No bylo by to fajn sejit se vsechny:slight_smile:
Langkofel, tak co dovolena, vybrali jste si uz nejaky hotel? Jestli pak budes chtit, muzu ti to pomoct zarezervovat primo v nejakem tom hotelu, vetsinou to vyjde levneji nez pres ty ruzne stranky.
4. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Boc presne ako pises...ved ked to tak ovladas, potom to uz nie je problem...len to skus 1x sama a na dalsi uz budes frajerit...uvidis.

Pauli ja uz som s toho zblbnuta, uz 2 tyzdne nerobim nic ine, len sedim na nete a porovnavam, ktory hotel co ma a co nema, citam hodnotenia...Inak asi to vyberiem cez sonnenklar.tv, a poletime z Mnichova a zabookujem uz hned let+hotel, to pre nas pripada najprijatelnejsie a ako si pisala do tej sumy, co sme si stanovili sa zmestime aj 2x...Tak uz sa vytesujem a vyberam medzi Illetes, S. Ponca, S `Arenal a Can Pastilla neviem sa rozhodnut... Ja chcem blizko Palmy....a priatelovi to je jedno, lebo on si na bicykli tak ci tak prejde vela... Juj sa tesim...
4. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jeej, tak vy už plánujete letné dovolenky?
4. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer kocky.
Pauli, prisla by som tentokrat sama :grinning:. Ak pride aj Evka, tak dobehnem na babsky pokec a nedelnu kavicku. Zobrala by som aj kamosku, ale odisli na Sk :frowning2:.
Lang, veru veru bolo vela snehu. Ty si uz urcite zvyknuta na taketo zimy a inac si velmi sikovna, ze takto zvladas vsetko s autickom ....klobuk dole :wink:.
4. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe Boc, no letnu, my chceme ist v aprili....

Tos, dakujem :wink: , ale nie je to take zle, ked si prinutena...ide to... a dodnes sa musim smiat, ked si spomeniem na mojho ex, ked ma 1x videl ako som si dolievala vodu do ostekovacov...Krical na mna, nelej to tam to sa nesmie... On si to fakt daval dolievat u mechanika...Ale zato vedel lepsie varit ako ja :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Langkofel, tak mezi tema 4 je nejlepsi to Illetas, pak Santa Ponca (to je od palmy trosku dal,myslim kolem 30 km, ale jezdi tam porad autobusy a je tam moc pekne, ja blizko bydlela u te rodiny, kdyz sem tam au-pairovala:slight_smile: no a posledni ta Can pastilla. Arenal vyrad, ten je sileny, to je mozna jen pekne nafocene, ale jinak je to hruza a i ta uroven ubytovani klesa. Na te Cala mayor se ti nic nelibilo? To bylo primo v Palme. Jee, no ja se tesim s tebou, uvidis, ze se vam tam bude moooc libit, je to tam krasne, hned bych jela zase:slight_smile:
Toscany, tak jo, kdyby se sem Eva neozvala, zkusim ji zavolat, at vime. Nechtela bys mi napsat do IP tvoje tel.cislo, at ti kdyztak muzu napsat co a jak?
4. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli tak tu Cala Mayor som uplne prehliadla a ponuk je tam teda dost, nebola som si ista kde to je...A najviac mam vybratych hotelov v tej S. Ponca, tak este omrknem tu Cala Mayor a uz musim daco vyrat, lebo sa zblbnem s tych ponuk :wink:

Idem hajat dievcata lebo rano nevstanem, dobru noc.
4. únor 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek