• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
mne sa hniezda podarili... :dizzy_face: :dizzy_face:
19. únor 2010 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
aaaaaa mufíkujete :slight_smile: , já mám jeden recept od Omy a ten jedu furt. Kluci si je vlastně už dělají sami, já jen hlídám gramáž :slight_smile: . Já je mám nejradši s ovocem, malinama nebo borůvkama, i mražený jsou úúúúžasný a kluci je chtějí s čoko. S pecičkama se nese.... buď je mám koupený, nebo používám tu čoko do fontán, to už jsou rovnou kapičky placatý, anebo prostě nasekám tabulku čokolády. A ještě tam přidám skořici a kakao. Loni jsme jich dělali přes 250 ks, to je podle košíčků co jsme vyplácali :grinning: :grinning: A taky mám skovanej recept na slaný mufíiky, Je tam v tom sýr a olivy, to si pamatuju. A byli moc dobrý, jenom kluci mi to nejedli :unamused:

Evka, mrňousům klidně čoko dej, pokud na ní nejsou alergičtí. Je to lepší než sušenky, bombony, lízátka, džusy, gumoví hadi atd. Čím je tmavší, tím lepší. Čoko se na zubech do dvou hodin rozpustí ale u těch cukrlátek cukr zůstává na zubech a škodí. To mi říkal a doporučoval náš zubař. A Tmavou čoko doporučuje jako sladkost i odborník na výživu MUDr. Fořt.

Evka, spála je infekční onemocnění způsobené streptokoky skupiny A, na které se dříve umíralo. Vlastně kvůli ní "vynalezli" penicilin. Projevuje se vysokejma horečkama, bolení v krku (může se splést vlastně s angínou), tvoří se čepy na mandlích. Jazyk má bílý povlak, který se pak sloupne a vypadá jak jahoda. Uzliny jsou nateklé. Když se spála léči špatně, nepodají se ATB, napadá streptokok srdeční sval a jde do ledvin. To je právě jeho nebezpečí a proto i homeopat ta antibiotika dá. Že se jedná o spálu se zjistí jednoduchým testem, stěr z mandlí. A když se ATB neléčí, tak bohužel se vrací. Belladona pomůže ulevit horečce a bolení v krku, ale podstatu prostě nevyléčí. To je to. Já se kámošky ptala, že když jí její vlastní homeopat řekne, dej dceři belladonu (což je mimochodem koncentrát rulíku zlomocného, tím vlastně otrávili Hamletovo otce, nalili mu odvar do ucha) ale musíš jí dát i ATB, tak ona říká, že dceři ATB stejně nedá. Tohle mi už smrdí fanatismem. Ona má zkušenosti, že jí homeo zafungovalo, ale u "banálních" problémů, ale pokud podle mě jde o srdce a ledviny.... vždyť kdyby to fungovalo, nehledali by proti spále účinný lék, vždyť homeopatie je o 100 let starší než penicilin. Já ATB uznávám, když jsou aplikovaný fakt nezbytně na základně faktických zjištění, ale bohužel jsem viděla a četla, že když si dr. neví rady, předepíše ATB ač to není nutné, a tím ničí imunitní systém. A i při výběru pediatra pro mě bylo důležitý, jestli má ten přístroj na zjišťování zápalových ukazatelů v krvi. Takže zbytečně ATB nedá, což už jsme měli možnost 2x vyzkoušet.
19. únor 2010 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
A jinak hlasuju s Pauli, aby ses švagrový nedala a nepadala před ní na zadek. Takoví lidi většinou uzurpujou víc a víc a pak se budeš divit, co si všechno necháš líbit. Resp. oni si dovolí, co jim dovolíš. Ty máš přece taky děti a svůj program. A měla bys jí donutit, aby se ona pasovala do vašeho programu, a ne aby ti jsi měnila svůj program kvůli ní.

Já se ptala na cenu elektriky, protože mě překvapilo, kolik jsme platili za 14 dnů pobytu. Podle různejch statistik atd. tak Itálie má cenu energií a benzínu mnohem vyšší než v AT, o SK a čr nemluvě. Si dycky lámu hlavu, jak ti italové můžou přežít poplatit účty a oháklý jak ze žurnálu :confused: Ale příjem tak vysokej jako v AT nemají. Jak to dělají nepochopim.

Mon, jak děláš osí hnízda? z kynutého těsta?
19. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, teď se dívám na film, kterej mě inspiroval k dovoleným v toskánsku :grinning: Jmenuje se Pod toskánským sluncem :dizzy_face: :dizzy_face:
19. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ali, aj ja som sa po zhliadnutí tohto filmu zamilovala do Toskánska... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Pekny vecer dievcata.
Tak tu sa vypeka ..... to ma tesi :grinning:.
Alicka, s tymi cenami mas pravdu, ja som na zaciatku nechapala, v porovnami s bratislav. bytom su to horibilne sumy. S tym oblecenim maju trosku od nas navrch, pretoze maju nesmierny vkus a dokazu sa obliect dobre a lacno. Ja to vidim na svokre, ako sa vie pekne zladit.
Inac, som sa tiez pytala dievcat, ake maju ucty za plyn, ale zatial nikto neodpovedal :confused:.
Ja som nas pobalila a odchadzame zajtra znovu na more. Lenze pocasie sa mi moc nepozdava :zipper_mouth:
19. únor 2010 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Alic, Andy (alebo Alexik) je na fotecke superny :dizzy_face: .... ty tam vlozis vzdy nejake prekvapko :grinning:.
19. únor 2010 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile:
ahojte kočky, chcem vás veeľmi poprosiť, či by ste mi nevedeli pomôcť s nejakými materiálmi, link-ami,a pod.
ak si pamätáte dala som sa na štúdium taliančiny, v rámci mojej kombinácie, keďže som vyštudovaná uč.pre 1.stupeň zš a EÚ nám umožnila 4 semestrami dorobiť si jazyk, zatiaľ študujem dištančne, patrím k bratislave a nitre, vysokým školám
a momentálne mám zadané 4 témy na spracovanie..

temy c.6,7,8,9.
Kazda tema bude spracovana aj v Power pointe aj vo Worde.

Rozsaha úprava seminárnej práce:

- Power point - minimalne 20 slajdov - hlavne obrazovy material

- Word - poznamky k Power pointu, k fotkam, k obrazkom

- 5 strán (titulný list, stránkys obsahom, obrázková príloha a bibliografické odkazy sa do rozsahunepočítajú)

- 10 bodové písmo

- 1,5 riadkovanie

- všetky okraje sú rovnaké a majúštandardne 2,54 cm

- titulná strana – názov práce, úplnémeno a priezvisko autora, názov predmetu, názov seminárnej prácea dátum ukončenia práce

odovzdať to musím do 15.3.
20. únor 2010 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
6. Sviatky a slávnosti v Taliansku
7. Školstvo. Práca a sociálny systém
8. Tlač, rozhlas a televízia
9. Hudba, film, divadlo a šport

uf, čisté zúfalstvo, lebo nemám toľko času...
ak by vás čokoľvek v tejto súvislosti napadlo, píííšte
díky
a pekný víkend
tu snežo-pršíííííííí, fuuuj
20. únor 2010 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
lessty • Dnes ve 00:35
zdravim vsechny maminky i tehulky a chtela jsem se zeptat, jestli je tady nekdo kdo zije na severu Italie, konkretne Udine, Trieste. ja jsem se vdala do Monfalcone a mam sedmimesicniho syna. asi kazda z vas, ktera zije v zahranici vi, ze je to obcas tezke, chybi rodina, kamaradi... zvlast ted pres zimu toho neni moc co delat. tak kdyby se nejaka maminka ozvala, mohly bysme zajit na kafco

frisbee • 1d • Dnes v 09:06
ahoj lessty,zkus tady u holek:

http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID=6697&vOffset=1950&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end

lessty • Dnes v 11:48
diky
20. únor 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky :slight_smile:
No popisali ste tu toho riadne :slight_smile: Ja pokracujem v tehotenstve uz by som bola rada ak by bol aj koniec lebo sa citim ako slon h :grinning: hlasim ze dnes sme boli na karnevale :grinning: Chiara bola princezna.Pippo on povedal ze je velky takze nemal ziadnu masku,lebo to je pre krpcov.Isli sme aj napriek tomu ze Chiara ma kasel kedze sa tesila na to uz asi tyzden a chodila doma v kostyme a ked sme jej povedali ze nepojdeme tak spustila taky plac.Tak nakoniec sme isli.Teraz mala teplotu 38,2 :frowning2: takze spi..
Boci vsetko najlepsie k tvojim narodeninam :sweat_smile: vela,vela zdravicka,stasticka a lasky :sweat_smile:
20. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievcata. Tak my sme naspat, mali sme kraaasny dnik .... 17C a slniecko. Sme boli v Porto Santo Stefano, krasne miestecko na dovolenku pri mori :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:.

Boc, citala som cele tvoje zadanie, ale nerozumiem, ci mas pisat vsetky tie temy, alebo si vybrat len jednu. Pisala si, ze si chodila do skoly v Italy, tak urcite musis mat nejaky zaklad (aspon 1 A4) z tych tem.
Keby som si ja mala vybrat, tak si vyberiem skolstvo, da sa tam pisat vela, napr. prebiehaju teraz reformy skolskeho systemu pripadne o roznych skolskych programoch, atd.
Tu je nejaky zaklad:
http://www.comune.torino.it/successoformativo/italia/sistema_scolastico.pdf
http://www.comune.torino.it/infogio/itatasca/ita/studiare.htm

http://www.comune.torino.it/successoformativo/italia/sistema_scolastico.pdf
20. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: ahojte
ďakujem za gratulácie :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tosc, všetky témy mám písať.. :unamused:

janka, už to bude o chvíľku máš mimi pri sebe

ak neviete čo variť, kamoška má tieto stránky

www.schutou.sk
20. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeej, ahoj Jani, Som na teba myslela :slight_smile:. Drzim palceky, uz sa ti to krati, tak nech vsetko dobre dopadne :dizzy_face: :dizzy_face:.
20. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: ok jani si poklad
jednu tému teda mám..

http://www.italiadonna.it/tradizioni/tradizioni.htm

feste italiane hádam tu...
20. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
8. Tlač, rozhlas a televízia
9. Hudba, film, divadlo a šport

ale tieto sú dosť širokospektrálne
20. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Bocmanka - ty mas 3 deti a este ams cast studovat..no tak si existuje aj nejaky zivot po narodeni deti... :grinning:ja mam pocit ze ja uz nikdy nid pre seba nebudem moc urobit...nadluskym usilim je ukradnut si pol hodinku aby som si umla vlasy...nie tie este studiu...ale dobre...

k sviatkom .mrkni sem, zdasa to byt dobre straka: http://www.letradizioni.net/feste/ a nieoc najdes aj tu http://www.italiadonna.it/tradizioni/tradizioni.htm..k zvysku sa velmi nechytam, priznavam sa...ale ved televizia a masmedia, to je Silvio :grinning: pis o nom, aj tak valstni vsetku tlac on..skoro :grinning:

skolstvo ,praca a najme soc system by som aj ja pochopila...to mi mozespreposlat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to mate mat v taliancine napisane? ako to ze si sadala na studium talianciny? :grinning:

inak muffiny mali velky uspech..uz ostali iba 2-3....

ja som dnes mala hrozny den..uplny teror uz od vcerajska...ALbert nespal do 1 v noci (po tom co ho polovicka hodinu drzal na rukach)...on si rozhyzol svoj dudlik a iny nechce...a bez neho nezaspi aj kedje unaveny..aj by som mu taky kupila, ale ten mal zo Slovenska a uz ani neviem znacku a kde ho kupovala moja mama...no naporazenie...dnes poobede to iste...musela som mu dat paralen, aby sa trochu vyspal a to zaspal v mojom naruci a spali sme spolu...a teraz este stale nespi...Najhorsie je, ze Rudy ma kasel a uz mu to aj saldo na priedusky a sypi...potrebujem sa mu venovat a tu ma Albert otravuje s blbym dudlikom...hnevam sa jak slak...uplny teror...nocna mora... :confounded: som nevyspata a nervozna...dnes som uz poobedena Alberta "vyjela" ked opat nespal...a to uz od pondelka ma take stavy ze spi, nespi...
20. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Bocman, vidim,z e si to uz aj ty nasla ten link, kym som to poslala... :unamused:
20. únor 2010 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: evi no dala som sa študovať..aby som neostala jak prihriata..
a jasné že život je aj s deťmi..
len je to trochu ťažké..

http://www.ladante.it/plida/FRA/certificazione.asp
tu by sme mali robiť testy
20. únor 2010 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: ale ak by si sa evi nudila a urobila by si mi silvia a skolstvo ,praca a najme soc system
budem len rada

škoda, že malí tak ponocujú, asi sú po mamine,
moje deti cumlík nikdy nemali, aj ke´d som im ho nasilu držala..
20. únor 2010 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, krásne slnečné ráno zo Slovenska..
Ja som išla spať ráno o pol štvrtej, pozerala som hokej
21. únor 2010 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Pekne nedelne popoludnie kocky.
Monicka, tak ty takto ponocujes :grinning: ....... ty hokejova maniacka :sunglasses:.

Alicka, robila som znovu Sacherku. Minule som ale dala marmeladu aj do stredu torty aj potrela vrch, tentorat som dala len navrch a bola suprova .... uplne stacilo. Chcela som sa este spytat na polevy, ty robis len z roztopenej cokolady alebo tam pridas este trosku smotany? Ja len roztopim cokoladu a potom ju vylejem na tortu. Ale nepodari sa mi taka pekna leska :frowning2:.
21. únor 2010 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre ranko :slight_smile:
My sme chori dnes ideme s Chiarou k doktorovi :slight_smile: to bude zas horor :unamused:
Moni ja sa priznam ze tento rok vobec nesledujem hokej.Ani neviem s kym hrame.
22. únor 2010 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile:
ahoj kočky
tak vás pozdravujem, nám začali jarné prázdniny, máme stále maróda mateja, od stredy má atb, má hnisavú angínu, no tak ma to štve!!!!
od soboty máme do utorka lyžiarske sústredenie na martinkách, sú tam všetci z klubu, len my doma..
včera som dala maróda a romy k mame, a boli sme lyžovať v trojke, aj mi bolo ľúto, že sme museli odísť,
oslavovali trenérove a moje narodeniny /sme narodení v jeden deň a my sme museli dolu../
jediné pozitívum je, že zajtra si berie manžel dovču na 2 dni a pôjde aspoň on s markom hore..
a dnes nám montujú v dome nejaké veci, dokončovačky, tak sa blíži jar a môžeme pomaličky zariaďovať..

ja pozerám z olypiády akurát bežky a lyže..
22. únor 2010 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim,
olympiádu nesleduju, ale MM mi podává hlášení kolik má AT medailí a jak se hrál hokej a že Pluščenko nedostal zlatou buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :frowning2: :frowning2: Nesnáším američany :sunglasses: Prostě mi to přišlo nefér, aby olympijskej vítěz neskákal kombinace těžkejch skoků a čtveráka. To je pak o ničem, to se pak sport nevyvíjí ale stagnuje. :angry:

Katrinko,
čokopolevu dělám roztopim čoko ve vodní lázni s asi tak 1/3 kelímku šlehačky a tabulka čokolády. Je potom taková krásně lesklá. Prostě aby to byla příjemná tekutější konzistence a dobře se to rozetíralo. ALe dělala jsem sacherku i s tou polevou co je v návodě a bylo to taky moc fajnový. To je čoko smíchaná s cukrovým sirupem. Je to pak trošku matnější, což sacherka v originále je. Až budeš zase v Blavě, tak skáknem do Sachera na dortík, ju? Já si dám ale párečky :grinning: :grinning:
22. únor 2010 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, zdravim vas a hlasim ze zijem...V robote je blazninec, malu mam na prazdninach na SK, tak vecere vyuzivam na randenie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , saunovanie, kino a tancovanie....a dako sa na net nechytam...ale v sobotu idem na Sk po malu a zase zacina kolotoc...

Vsetkym chorym prajem skore uzdravenie :wink:

Majte sa letim, jaj a Pauli dakujem este raz za IP a super typy :wink:
22. únor 2010 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky. Ja dnes cely den v posteli a v pyzame ..... boli ma brucho, asi som nieco zle zjedla, tak dnes len dieta :unamused:.
Alicka, jasne, ze pojdeme na toricku, mozno si aj tie parecky dam s tebou :grinning: :grinning:. Najblizsie sa chystam do Blavy v polovici marca. Tu polevu s slahackou som uz raz robila a cele sa mi to "zgrclo". Neviem cim to bolo, mozno bola slahacka studena.
Danka, len si uzivaj, zelam ti to!!! Kedy planujete dovolenku? Uz ste si vybrali hotelik?
22. únor 2010 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
čaute kočky
tak v noci teplotovala aj romina a to má dnes meniny..!!! zatiaľ je bez príznakov, tak neviem čo urobiť, idem k dr. aj po výsledky z matejových výterov, či treba atb brať 10dní, alebo môžme dnes skončiť..

inak
ak máte pocit, že dávate deťom málo..xixix, tak tu je jeden príklad, že to tak asi bude

http://www.najmama.sk/clanok/224557/jennifer-lopez-tuzi-po-dalsich-detoch/

ale pozor,

známe boli napríklad ich diamantové cumlíky, či detská izba posiata Swarowski kryštálmi

tak to je prehnanéééé, naše deti nepotrebujú diamanty ani swarovski kryštály, aby sa mali fajn a boli milovanéé
23. únor 2010 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, ted mi to zas nevychazelo sem psat, vidim, ze vy ste nezahalely, je tady toho plno:slight_smile:
4a, nechces sem hodit ten recept na muffiny? JA je taky rada pecu, ale nemam zadny oblibeny recept, pokazde beru jiny. No a s tou cokoladou nevim, podle mne malym detem, aspon do 2 az 3 let by nemela jit ani cokolada, ani lizatka, ani bombony, proste nic. Maly jedine co ma povolene jsou detske susenky, ale mam trochu stesti, protoze on na sladke moc neni. Ted, jak pojedem do Ceska, se chystame poprve k zubarovi, tak sem zvedava, co nam rekne. Jo a co se tyce tech cen energii tady, tak ja uprimne moc nevim, o slozenky se stara pritel, takze ja je ani nevidim. A cenu mi rika jen kdyz je moc vysoka:slight_smile: Ale treba jednou nam za dva mesice elektriky prislo snad 160euro a pak ty dalsi dva mesice byli za 40, tak nevim....je to i hodne tim, jak mame zaply pocitac, ten zere nejvic. Kdyz sme stahovali a meli ho pusteny komplet cely den, tak to jde poznat. No a plyn bude prekvapko az po topne sezone....oni si to vzdycky nechaji naraz, tak uvidime, loni sme platili myslim 900 euro, to byla hruza. Ale tak loni byla vetsi zima, a navic pred vanocemi sem kazdy den pekla, tak to se taky projevi.
Bocmanka, jestli budu mit chvilku, podivam se ti na ty temata. Ale teda podle me vam to dali tak divne poskladane. Ty posledni dva body klidne mohly byt rozdelene na 7 casti, ono psat dohromady o televizi, novinach a radiu....tezko se to kompletizuje, lepsi by to bylo zvlast. A dali vam na to celkem malo casu, mesic neni moc. Jinak souhlas s Evou, ty jsi dukaz, ze i po 3 detech existuje vlastni zivot a muzes se sebevzdelavat. Ja se porad chystam na studium jazyku a pak nejake ty certifikaty atd, ale neni cas.
Evi, a jak se mate vy, co kluci, uz je Rudy zdravy? Doufam, ze jo. Skoda, ze sme se nemohli sejit o vikendu, snad nam to vyjde o tom pristim. S tim dudlikem alberta chapu, kdyby si davidek rozhryzl ten svuj, tak by asi taky neusnul....nastesti ja je mam koupene do zasoby...my je porad nekde ztracime, takze nahrazujem:slight_smile: a co ste nakonec delali o vikendu? JEn se lecili doma, nebo ste sli i nekam ven?
Langkofel, tak si tedka pekne uzivas, ze, kdyz je mala u babicky:slight_smile: No aspon si trochu vydechnes a naberes sil. Sem rada, ze se ti ty odkazy libily, snad si z toho neco vyberete. JEste ti pak napisu IP s tem kulturnejsima vecma, nebo ruzne tipy na prochazky v okoli santa ponsy. Uz ste se rozhodli, jestli si pujcite to auto?
Toscany, a kdy presne jedes do Bratislavy? Ja jedu 12.3 s danube wings, z bologne....uz mas letenku, nebo jedes autem? A vy planujete nejaky sraz v bratislave? To kdybych mohla, tak se pridam taky, nemam to zas tak daleko a rada bych vas poznala osobne.
23. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek