• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
katrinko,
že se ti to srazilo, to bude chyba při výrobě. Já to dělám tak, že do misky nad vodní lázní dám najednou nalámanou čokoládu a rovnou tu šlehačku. A ono se to krásně topí dohromady a pak to ještě míchám, aby to mělo tu správnou konzistenci na polití dortu. Když se ti čokopoleva srazí, tak to zase dát nad páru, rozehřát a přidat buď šlehačku anebo horkou vodu a umíchat dohladka.

paulina,
moji kluci o sladkostech určitě do 3let nevěděli. Žádný sušenky, bonbony či lízátka. Občas kousek čokolády, ale fakt jestli tak jednou za dva měsíce čtvereček. Ono jim to ani moc nejelo. Ani dorty apod. Ze sladkých jídel mi jí jen palačinky a to pomazaný jen meruňkovou marmeládou. Teď když jsou už větší, a dostávají sladký od babi :angry: , tak jim takový ty cukrlátka zabavuju, nevíc rostu z těch různejch autíček a hraček plněnejch bonbonkama. Prosím, aby když už jim dávali jen čokoládu a to aspoň mléčnou nebo hořkou a hlavně aby nebyla polská!!! nebo takový ty levný shity. Na čem ale začali kluci poslední dobou ujíždět, jako zákusek po obědě, jsou Milch schnitte (je na to reklama, že jako mlíko v piškotu???), a pudink Paula od Dr. Ottker. Mě to teda totálně nechutná, s pudinkem to nemá moc společnýho. Jinak mi jí jen bílý jogurty, ty barevný ovocný ne, ani ty srtaciatella či čokoládový ne. Já jim to ani nenutím. Já se rozhodla, že prostě budu postupovat podle Dr. Fořta (to je náš odborník, zbývá se výživou kojících mamin, sportovců, sportujících dětí ale i třeba handicapovaných. On má svoje zkušenosti, porovnává to s výzkumy a i s tím, co radí či neradí v zahraničí)a kluci jsou v pohodě, jí mi skoro všechno od správného věku, nemají žádný alergie a jsme všichni spokojení. A mají rádi oříšky i sušená jablka, který si děláme sami. O ovoci nemluvě, jen třešně nejedí, neb je prudí loupat pecku :grinning: S čím ale bojuju je, že jim babička zejména dává ten příšernej salám Vysočina a oma zase něco jako uherák v parmezánu. Oni se po tom můžou utlouct :confounded: No zas tak často to není, tak to nějak přežiju. A párky mají snad jen ve školce či na horách :grinning: To jim spíš odsouhlasim parma šunku, či rakouskej špek (to je vlastně prosolený vysušený maso). Tak snad je nějak vyvaruju do budoucna problémům se žalludkem a střevama, že jsem jim dala dobrej základ. Teď si řeknou o sladký jen když jsou unavení, což je logický. Takže se je spíš snažím zasytit tak, aby unavení nebyli.
23. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muffiny od Omy jsem i sem kdysi dávala do receptů, ale tady jsou. Výhoda je, že jsou to suroviny, který mám vždy doma, takže když se dovalíme domů a nic doma není, mufíky spíchnu vždy :zipper_mouth:

na 12 muffíků

1 vejce
1/16 l oleje (je to půlka 1/8, ale spíš dávám tak 75 ml)
10 dkg kristalového cukru
1 vanilkový cukr (nemusí být, je spíš pro vůni)
1/8 l mlíka (125 ml)
22 dkg mouky (půl polohrubá, půl hladká)
2 kávové lžičky prášku do pečiva

Smícháme sypké směsi, přimícháme rozšlehané vejce, olej a mlíko. (Když dělám čokoládový, přidám cca 1/2 lžičky skořice, nasekanou čokoládu a velkou lžíci kakaa.) Směs je spíš hodně hutná. Pak přidáme třeba hrst (nebo podle chuti) malin, nebo hrst rybízu či borůvek, klidně i mražené. Dám do košíčků a formy na muffiny a peču cca 30 minut při 180 st. Můžeš je dát i jen do košíčků, udrží tvar. Plní se tak do 2/3.
23. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka,
už jste vyřešili dudlíka? Nebo pořád chudák za ním pláče? Můj brácha když byl malej, tak prý taky přišel o svýho oblíbenýho , tak mu máma nakoupila všechny možný, dala na šňůrku jako korále a prý jen chodil a střídavě vocucával dudlíky. Ale byl pak spokojenej a neřval. Se tý představě se teď musím smát, neb je mu 43 a má 190 cm :grinning: :grinning: Já s dudlíkama neporadim, kluci nedudlíkovali vůbec. Ani prsty nežužlali, ani si nehráli na vysavač a ani nestrkali všechno do pusy. Teda vlastně si vzájemně ochutnali hovna, zkonstatovali že nešmakujou a byl klid :grinning: :grinning: Pak ještě tuším Alexík namasíroval zádíčka Andýskovi hovnem ...... Se mě ptali onehdá, jak chutná hovno. Říkám že nevím, ale že je to asi fuj, podle toho jak se tvářili, když je jako mimina ochutnali :grinning: , tak měli oči navrch hlavy a chtěli slyšet podrobnosti a že fůůůůj :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata.
Pauli, dakujem za info tej elektriny a plynu. My to mame asi tak rovnake, tiez okolo tych 40 az 50 Euro kazde dva mesiace. No ja sa chystam okolo 15 marca na Sk. Zostanem niekolko dni v Ba, potrebujem si este vybavit danove priznanie za minuly rok, kedze som tam este pracovala. A potom pomalicky este odstahovat nejake veci z bytu. Mozeme si vymenit cisla a dohodnut sa aj s ostatnymi kockami, ja by som bola velmi rada, keby sme sa stretli co najviac dievcat .... :dizzy_face: :dizzy_face:.

Alic, tak ty si teda zena!!! :grinning: :grinning: Nechas blondacikov ochutnat vsetko!! Inac s tebou suhlasim aj s tymi sladkostami, aj nasa mamina bola taka, obmedzovala sladkosti cim najdlhsie a pamatam, ze nam davala len kusky horkej cokolady.
Tu polevu skusim este raz ako si mi pisla ..... neviem cim to bolo, ze sa mi to nepodarilo. Dakujem pekne za tvoje rady :slight_smile:.
Muffiny som ja este nerobila, ale poslusne odpisujem recept, nakupim kosicky a hor sa do pecenia!
23. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
se picnu, hledám volnou jízdu Pljusčenka z Vancouveru a nikde to nemůžu najít. Na Youtube je to i blokly :angry:

No já né, že bych jim cpala k ochutnávce hovna!!!! :grinning: :grinning: To bylo tak, kluci měli tak rok a půl a byli v bazénku na zahradě. Tuším Alexík se postavil a zapózoval, já makala pro foťák a mačkala jak divá, že tak hezky pózuje a to on mačkal hovňouse, a proto se tak soustředil. Když jsem ho přišla pochválit, tak vidím že tam plave šíša. Tak ji vylovím a nesu vyhodit do popelnice a když přicházím, vidím jak druhej drží něco v ruce a trošku do toho kousl. Jsem nezaostřila dostatečně, anež jsem rozpoznala, tak to už pustil z ruky, křenící výraz a si uplivl. Byl to mžik :grinning: :grinning: A jinej den zůstal hovňous na dece, druhej se k tomu nahrnul, otestoval, nešmakovalo, nechal být a šel si po svém :grinning: :grinning:
23. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Alic ticho zavidim tvoje odhodlanie a pristup k sladkostiam....No u nas to je tak, ja by som si dala aj prst urezat za sladke a tak moja dcera to samo odkukala odomna....Ale zo zaciatku som sa tiez snazila to pred nou utajit co najdlhsie, pamatam sa ako som na detskom ihrisku vzdy potajomky uhryzovala so sladkosti ked ma nevidela a potom som do nej cpala grissini akoze ved to mam aj ja... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No ale zase ona by ani za svet nezjedla salamy a speck, na parku ju musim prehovarat, jedine co zje je bresaula (neviem ako sa to spravne pise) comu sa strasne cudujem, ale aj ja ju mam velmi rada. Ale zato sa strasne rada cpe vsetkymi morskymi priserami, zeleninou, hlavne zelenou, brokoli, spenat, kalerab...to je jej. No co snazim sa tie sladkosti obmadzovat aspon u nej, ked ja sa uz neudrzim :grinning: :grinning: :grinning:

Mafinky tiez vyskusam, mam v mraznicke maliny.

No stretko v BA nestiham o chlp, ja idem teraz v sobotu a vraciame sa asi 6-7 marca, sef mi dal tyzden volno tak super.

Este som chcela na daco reagovat no rychlo neviem...
23. únor 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha

lessty sem pisala, no myslim ze tu z nas nikto nie je blizko Udine, ale kludne sa pridaj k nam, niekedy nezaskodi si aj len tak virtualne pokecat.

Jaj Evi trampoty s dudlikom nezavidim....pamatam sa ako som sa ja rozhodla mojej malej jedneho dna vziat dudlik (lulu), boze som uz potom rozmyslala, ci mam ist k psychologovi po radu ja ci pre nu...To moje ubohe stvorenie vyse pol roka kazdy vecer oplakavalo svoju lulu a to takouto vetou: "Kde je moja lula, moja zlata lula, uz ju nikdy v zivote neuvidim"....Babulky mne bolo do placu, ja uz aj s pediatrickou hovorila, ta tiez povedala, ze je to divne ze mala este po pol roku takto oplakava lulu, musela byt na nu riadne naviazana....Do dnes mi toje luto...Ale prezila, a ja som vydrzala a nedala som jej uz tu jej lulu, aj ked som ju snad rok este mala schovanu...
Tak Evi pevne nervy :pensive:
23. únor 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao a tutti.. :grinning: :grinning:
u nás sa otepľuje, sneh už je len na kopách, kde sa nahrnoval, cesty ako-tak suché... ale dosť fúka....
Akurát pozerám Reflex a tam je reportáž o tom českom naj mužovi, či čo to je, hneď na druhý deň po víťazstve neštastne skočil do vody a zlomil si chrbticu... povedali mu, že bude môcť hýbať len hlavou... a lekári mu operáciou tak pomohli, že napríklad teraz skladá puzzle.... ešte je na vozíčku, ale usilovne cvičí... bolo mi ho ľúto ,mladý človek a takto ochrnuzý ,ale vidím, že aj lekári sa môžu mýliť.... :slight_smile: :wink:
23. únor 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde ste? :confused:
Ja mám dobrú správu, Jarko už nemusí chodiť na logopédiu :dizzy_face: :dizzy_face:
24. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
ahojte kočky, kúpte si slovenku, je tam jedna kočka z fóra, čo má 4 detičky, volá sa emily, ona práve píše o mnohopočetných rodinách, oni sú tuším 5-6 súrodenci a každý má minimálne 4 deti..
:slight_smile:
romina mala včera meninky a dostala skvelý darček museli sme na pohotovosť, mala skoro 40ky horúčky, chúďa, tak je ďalšia v poradí s hnisavou angínou..
teraz zaspáva s ockom, lebo je doma, v našom lazarete mi trošku pomáha, mňa poslala preč "že choď mami a pošli mi ocka...", som si skoro cvrkla...
:slight_smile: :slight_smile:
a matej má dnes meniny,...tiež má darček,vyšli mu zlé výtery, takže musí pokračovať ďalej v atb, včera skončil po 6 dňoch a musí ich dobrať tak, aby ich mal na 10dní...

marko nešiel ani lyžovať na tréning, mal kúsok cez 37 teplotu, tak čakám čo bude do večera..

vyzerá, že si budeme musieť zopakovať jarné prázdniny, lebo toto je čistý otras !!!!
24. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja sa hlasim, ze som uspesne na nervy....Albert zmasakroval celu rodinu a dopracovali sme sa tak daleko,ze pediatricka mi povedala ze mi nevie poradit, aby som zavolala detsku psychologicku...uz tyzden som nespala... :frowning2: jednak lebo Rudy ma kasel a v noci nespi (dostal ATB a uz je to lepsie) a hlavne lebo Albert taha nocne...ide spat okolo polnoci po dvojhodinovom uspavani... dnes bol uz o piatej rano hore... :unamused:
uz si s nim neviem rady...na zblaznenie... :unamused: :unamused:
A dnes rano sa Rudy zobudil na to ze vracal..neudrzi v seba ani len vodu..a este ma aj hnacku...a teraz perlicka - aku debilnu ja mam pediatricku..volam jej ze Rudy vracia a ona ze nech mu kupi cipky XY a ja ze, aha a zabudla som dodat, ze ma aj hnacku...a ona aha tak tede nechmu kupim fermenti lattici XY a pridam mu to do pitia... :astonished: :astonished: :astonished:!!!
24. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka, no, máte teda trápenie... Aj Chiara mala také obdobie, že vôbec nespala ,keď píšem vôbec, myslím vôbec... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tiež zaspaal okolo polnoci, potom sa zobudila o druhej, strašial do štvrtej, potom zalomila do šiestej, zase hore, do ôsmej a potom spala do desiatej ,cez deň nič, len revala a revala.. a zase okolo polnoci, trvalo to asi mesiac, aj som už boal hotová... a len na rukách...
Chce to len vydržať... Nič viac Ti poradiť nemôžem, mne krpatá vlastne stále zle spala,po pôrode som nespala 6 týždňov... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a raz amla také obdobie, že cez deň nespala, potom zalomila o siedmej a o desiatej už bola hore a išla spať o druhej ráno... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Rudymu an žalúdok skús dať trošku pepsi coly, po lyžičkách... viem ,že takéto veci deťom nedávaš a dobre robíš, ale toto mu pomôže.. a vy tam asi nemáte Smectu, že?
Uvar mu čierny čajík, daj mu banánik, alebo tyčinky... alebo grissinu
24. únor 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lang - no ja som volala s tou psychologickou a jednak o tyzden k nej ideme, jednak - ona mi k tomu dudliku po telefone povedala , ze pre male dieta prist o dudlik je velka trauma, pretoze pre neho je to istota pri zaspavani...ho sprevadza v procese zaspavania a nahradzuje mamu...ak on pride, pride o to pojitko a o istotu pri zaspavani (nieco ako ked novorodenenc zaspi pri kojeni)...takze teraz musim Alberta pri kazdom zaspavani doprevadzat ja (co pre nevyspatu osobu sediet ticho v tme pri niecej postielke aj dve hodiny nehybne je riadne mucenie). Dnes poobede som zvazovala aku nosnost ma ta jeho postielka :slight_smile:...tak asi preto aj tvoja tak dlho pytala dudlik...lebo v podstate pytala nieco co ju ubezpeci, ze moze pokojne zaspat, co ju "bude doprevadzat k spanku aby nebola sama"...
24. únor 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka, jaj, Albert rozhrýzol ten cumlík... a nemôžu Ti vaši poslať iný? Alebo ho zober do obchodu, nech si vyberie, že je veľký, ta ksi môže kúpiť dudlík aj sám.... len neviem ,či to v jeho veku už pochopí... :sweat_smile:
Alebo mu namiesto dudiny daj deku, plyšáka, alebo hocičo iné, čo ho odprevadí do ríše snov...
24. únor 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: monička ty si dobrá psychoogička,
presne tak by som to vyriešila aj ja,
zobrala by som ho do obchodu nech si vyberie...

ja cumlíky nepoznám, ja mám doma zbierku, všetky nepoužívané, ak tak pošli adresu evka, ja ti ich všetky pošlem, možno že nejaký zaberie...
moje deti ich nikdy nechceli, a dosť plakávali, tak nám návštevy všelijaké nosili a ja som ich len odkladala, asi ich dám do pôrodnice, tam už budú vedieť čo s nimi..

aj tu je sneh v meste totááál roztopený, aspoň môžem vytiahnuť moje čižmy, čo som dostala k narodeninám, sú síce zimné, ale do suchej zimy ako táto, a ako zvládnem po rokoch opätky, no nem viem..xi

pekný deň, idem urobiť lososa, mám doma všetky tri deti, jedno spí /romy má hroznú angínu a nevládze chúďatko nič, na meniny dostala chorobu..!/, a dvaja sa hrajú na pirátov, jeden sa doliečuje a druhý sa preliečuje..

o nervy všetky tri deti doma, ktoré nemôžu von
25. únor 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, ja sa hanbím ako pes, ja som zabudla na Matejka aj Rominku, takže dodatočne všetko naj..... hlavne nech sú zdravé...
A Rominka oslavuje na Romanu?
U nás je krásne slnečno, teplo, sucho.... :dizzy_face: :dizzy_face:
25. únor 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:
áno monička, romina oslavuje na roman-romana 23.februára a deň na to zase matej...
dostal hru monopoly, ale nemáme ju ani kedy hrať, lebo romy im všetko rozoberá, tak musím počkať do poobedia, dôjde mamina, tak sa s ňou bude hrať ona..

ja sa neviem roztrojiť, straašne tým trpím
25. únor 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, to prejde....
Jarko už je v škole... a Chiara len chodí po byte bez duše a rozpráva ako jej chýba Jarko ,ani rozprávky, čo pozerá s ním nechce pozerať, lebo tam nie je jarko
Tak teraz si vypýtaal nejaké rozprávky na satelite, tak som jej pustila Rai Gulp, tak sedí a čuší :grinning:
Ale vám poviem, že sme im minuel tiež pustili niečo na Gulp, no ako sme sa rehotali na tých postavičkách.. to mohol nakresliť len psychopat.... jedno oko také, druhé takú... a tá mimika... no dovidenia... :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
čo ste dnes varili? Ja som robila omáčku z bielej fazula a nato mäsko, len tak nakrájané na kocky, opražené na cibuľke, posypané mnletou červenou paprikou ,zaliala som to vodou, hodial som tam masox a nechala som to udusiť, tam to potom len dám trošku na tú omáčku, k tomu chlebík..
Ja som na tom teda vyrastala ,otec nám to varieval, u nás to bolo skôr také núdzové jedlo, lebo fazuľa boal vždy ,aj nejaké to mäsko v mrazničke s našlo.... aj v škole nám to varili..
A raz som to uvarila, tiež ako takú núdzu a Jarinovi to strašne chutí... keď som mu včera povedala ,že to asi dnes uvarím ,tak sa mu len oči rozžiarili, že mňaaam :dizzy_face: :grinning:
A zase so mvčera upiekla osie hniezda, ale sa m ivydarili lepšie, než minule.... sú mäkkučké, aj tato si zobral do roboty a potom volal a chválil :grinning:
25. únor 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata.
My mame uz druhy den krasne slnecno :sunglasses: No ale sme doma kedze aj moji dvaja su chory.Chiara zacala v sobotu takze pomaly prechadza a vcera dosiel uz aj Pippo zo skoly s teplotou38,2.Takze sa doma liecime...
Boci ja som tiez nevedela ze Rominka oslavuje meniny na Romana....Ospravedlnujem sa a PRAJEM VSETKO NAJLEPSIE. :slight_smile:
Moni ja dnes varim cestoviny s ragu di carne.A deti tam maju este trochu kurata peceneho a pyre co som robila vcera.Moni omacku poznam a mam ju rada.mnam
Ja dnes chcem spravit kolac ale len taky piskotovy s jahodami.Mne sa teraz vobec nechce vypekat ked to nemozem aj jest :frowning2:
Evka ak by si chcela napis aky dudlik to bol.Ja si davam posiela t kazdy tyzden neake veci zo Slovenska takze potom by nebol problem.A ako pisu baby skus ho zobrat nech si vyberie sam novy...Ja ked som chcela odnaucit Chiaru tak ona predtym pouzivala Avent...ale potom ked mala zuby ich rozkusla vzdy tak som myslela ze ked jej kupim iny prestane ho pouzivat...omyl kupila som chicco su uplne ine a ona ho chce...ona priznavam je zavislacka....skusala som vsetko mozne a naozaj na to aby mi tu vrieskala v noci ked jej ho nedam nemam teraz nervy.S Pippom nebol problem tomu som ho dala 3 krat do soli a uz ho viacej nechcel.Ale je pravda ze bol mladsi ked som ho odnaucala ako Chiara.Ale mam rada ked muz mi povie ze co od nej chcem vsak to ma pomne.Ja naozaj na fotkach mam minimalne 4 roky a este ho mam v ustach :zipper_mouth:
25. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: ja som dnes urobila hráškovú polievku zo sáčku,
lebo čisté zúfalstvo , títo mi nič nejedia..
romine tečú soplíky, je z toho oničom..
a upiekla som lososa, to zaberie vždy, len tak na masle a celkom šiel,
aj keď nič moc...

ja čakám na mužíčka ako na spasenie, musím von, lebo mám pocit, že sa zbláznim.
chvíľu dobre chvíľu sa hašteria..ale chvalabohu až na angínu sú to zdravé a živé deti..
25. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci aj moje deti su teraz na tom s jedenim zle.No aj obed jedli iba tak aby sa nepovedalo...
Ja som bola vcera v obchode tiez mi je doma dlho....ale musim vydrzat...
25. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: vydržž jani..
tešíme sa na alessandru..
25. únor 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ragazze. No co to tu citam Evka :frowning2: ..... chudatko maly, dufam, ze to skoro vyriesite. Inac na tychto talianskych kvazi doktorov ani ja nemam slov :angry:.
Boc, aj ja trosku oneskorene zelam detickam vsetko najlepsie!! A hlavne vela zdravicka, nech ta hnusna choroba coskoro odide prec!
My mame tento tyzdne o zbavu postarane .... pekne sa otepluje a pribudaju aj turisti, takze v hoteli je kopec roboty. Este k tomu sme robili "vyberove konanie" opatrovateliek pre nasu staru mamu, no to ste mali vidiet tie typy. Nakoniec sa vybrala jedna peruanka, velmi mila a sikovna.
Jani, ako sa mas? Uz zachvilku bude malicka na svete :dizzy_face: :dizzy_face:. Uz mate vsetko pripravene?
25. únor 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany, ale veď nás pobav, aké typy tam dokvitli? :grinning:
A nonna už potrebuje opatrovateľku? :frowning2:
25. únor 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebojte vydrzim :wink: ja vobec nemam ziadne priznaky ze by som mala uz rodit...nic ma neboli nic...len mi je dlho doma...Chiare asi tiez dnes tu lietala po byte skakala...som sa bala normalne ze spadne a si niekde rozbije hlavu...
Pre babo mam pripravene vsetko .v sobotu nam dovezu gauc a uz je vsetko nachystane.Kupili sme roztahovaci kedze sme mali taky rohovy ale nedal sa roztiahnut.pre pripad keby Alessandra plakala v noci a zobudi Chiaru...tak sa odstahujeme do obyvacky.Juj uz nech mame svoj dom.
25. únor 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monicka, jedna nemala ani 18, zmalovana ako velkonocne vajce a prejav hodny maleho dietata :pensive:. Stara mama ma 86 rokov, je na vozicku a uz jednu opatrovatelku ma. Hladala sa dalsia na noc, pretoze sa jej stav rapidne zhorsuje. Ale nastatie ma velmi zdravy usudok, optimizmus a inteligenciu :dizzy_face:.
25. únor 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to vajíčko chcelo opatrovať starú pani? No, niektoré asi nemajú úsudok, na čo majú.... Ja by som si netrúfla... Nie, že by som to nezvládla, ale bála by som sa, že k starkej prilipnem, mám rada starých ľudí, hlavne, keď vyzerajú ako moja mamama.... :dizzy_face: a potom by mi zomrela, by som to strašne prežívala... :pensive:
25. únor 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlasim po krasnem slunecnem jarnim dni, dneska bylo fakt uzasne. I vecer sme sli na prochazku a bylo 16 stupnu, uz by to tak mohlo zustat. No ted se to i hodi nebo pritelovi opet vzali ridicak za tech jeho nespocet pokut, takze sme asi na 2 tydny vyrizeni. Pochybuju, ze se toho ujmu ja, na to se jeste necitim psychicky pripravena:slight_smile:
4a, moc dekuju za ten recept, opisu a zkusim. Tak muj maly to ma s dudlikama jako tvuj bracha, ma jich snad 10 a kdyz je v postylce, tak je jen vymenuje, je to sranda se na nej divat:slight_smile:
Toscany, cisla si urcite vymenime, mohly bysme se nejak sejit, pokud to vyjde. Jak dlouho se chystas zustat v Bratislave?
bocmanka, no vy to teda doma mate, to je to otepleni, ze, vsechny bacily ozily. No preju pro vsechny brzke uzdraveni a taky opozdene preju vsecko nej k svatkum.
Evi, to je mi lito, ze to ted mate takove doma, budu drzet palce, at se to zlepsi. S tim dudlikem bude asi fakt nejlepsi koupit mu nejakou nahradu, on mel nejaky silikonovy nebo z te zlute gumy? Ze bych se zkusila podivat, jestli jeste nemam nejaky novy. A Rudy uz je na tom zdravotne lip? Ta tvoje doktorka je velmi "chytra", az budes mit vic casu, vymen ji. a kdyz ti reknou, ze vsude maji plno, tak bez k soukromemu, my chodime jen k soukromym a tento soucasny ani neni vubec drahy a je celkem sikovny. Ve vasem okoli urcite nekoho najdes. Jo a nezkousela si jit s albertem spat? Ja to tak nekdy delavam, kdyz neni malemu dobre, tak spime spolu na rozkladacim gauci a je to v pohode. NAvykove to neni:slight_smile:
Moni a vy uz jste vsichni zdravi? To je pekne, jak ma Chiara brasku rada, vsak ona si zas zvykne. A ona vlastne do skolky nechodi? Ten recept na tu fazolovou omacku zni dobre, nekdy vyzkousim.
JAni, tak vy ste taky nemocni, to je hruza, vsichni nemocni. No hlavne to nechytni ty tedka. Fiha, tebe uz chybi jen dva tydny, to uz tu za chvilku budem mit nove miminko:slight_smile:
Jak jste se tu bavili to tech opatrovatelkach, tak ja to jednu dobu delala, tak 3 roky nazpatek. Nekdy soukromne, ale vetsinou v nemocnici. No reknu vam, neni to nic pro slabe povahy a zaludky. Hrozne obdivuju ty zenske, co to vydrzi delat 24 hodin denne, jakoze s tim starym clovekem ziji doma. JA vetsinou delala jen nocni 12tihodinovky a mela sem co delat...
25. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja hlasim u nas cistezufalstvo...vcera vecer chytil viru Albert aj ja...tak sme celu noc - vyprazdnovali zaludku... :zipper_mouth: chuak Albert ho napinalo kazdych15 minut..ako hodinky...a potom o pol tretej zaspal, som si hovorila fajn, konecne aj tak je mi zle aj psov...a som zaspala v superbolestiach, ako mi bolo zlea o tretej, nezobudil saRudy na to ze vracal aj on? a to mu uz 24hodin bolo dobre...som s Rudym bola hore do siedmej, lebo tiez super grckal...tak som nic nenaspala a co je najhorsie je mi mizerne zle...nevim co je to za virus, ale je to slusny masaker...mna este aj dnes, co uzje vaic ako 24 hodin po, boli strasne brucho... :fearful:

Inak ste zlate kocky, dakujem z aponuky na dudlik..chcem ale aby sa Albert nacuil na dudlik, ktory viem lahko zohnat...ja ani neviem co to mal za dudlik, taky nejaky fialovy co mu kupila moja mama este ked sa narodil (ona vtedz doniesla tasku plnu dudlikov, napriek mojim protestom..) skatulu som vyhodila pred rokom, fakt ze nerusim aka to bola snacka...Teraz som mu dala Avent, ten viem lahko kupit novy ked treba..uz si nan zacina zvykat...

Idem konecne spat..dnesna noc bola masaker...dnes mali nastastie skoro cely den spali...a uz negrckali, aj ked pre zmenu statocne plnili plienky... :confounded: :confounded: a to skoro nic nejedli...toto je nanic obdobie, nech uz je marec...

dnes som si (per tirare morale) pozerala hotely a resorty na Maldivach a Bora Bora a snivala o tom ako tam lezim v tych takych bungalovoch priamo na vode (co nie je uplne idealne pre male, pobehujuce deti..viem)....ale foto su uzsne a clovek ma pravo snivat, nie?...som si aj vybrala ktory hotel a ktoru izbu chcem (ten kde natacali film Couples Retreat)...ale zial som urobilla osudnu chybu, ze som klikla na cennik...:-/ Ceny zacinaju pri 806 EURO na noc..:-/ plus letenka,poistenie a ine blbosti...by som povedala, ze to je trochu mimo nasho budget..snad az deti vyrastu a budu z nich milionari, ako podakovanie svojej mame, ze sa o nich starala, a celu noc bola hore ked mali crevny virus, mi kupia aspon dvojtyzdenny pobyt :-P :-P ...tanto, clovek musi mat sny, no nie? co ine by potom vstepoval svojim detom :-P...no ale zatial, idem sa pobavit s polovickou, kde stravime tohto rocnu dovolenku, kedze co sme planovali je uz vypredane...:frowning2: a idem spat a snivat o Bora Bora :grinning:
26. únor 2010 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim vas dievcata.
Jaj my sme tiez este chorucky,ale uz je to lepsie.Detom to prechadza a sada to na mna :unamused: Ja som nikdy nebyvala chora,ale odkedy som tehotna dostanem vsetko.
Jaj Evka zisla by sa mi taka dovolenka.Tie ceny su naozaj neskutocne..vsak ako pises mozno raz ked deti vyrastu :grinning:
Idem ja zehlit :slight_smile:
Boci ty ides dnes koncertovat???nie?
A Moni vy ste uz zdravi?
27. únor 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek