• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Boc,
Rominka je božííííí :grinning: :grinning: :grinning: A nevíš za jak dlouho se může zopakovat hlasování? Zkusím ještě večír a zase zítra.
10. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dotaz,
nechcete někdo myši? Já vyložila na terasu dvojčecí kočár, že ho jako umeju a prodám, jenže nějak tam zkejsnul přes zimu a jsou na něm vyskládaný polštáře ze sezení. No a po terase nám šmejdí myš, jsem jí viděla já i MM. Takže tipuju, že tu má někde hnízdo. Jediný co mě napadá, že je to v tom kočáře nebo u sousedů, kde byli loni. Tak ani nemám odvahu kočár vyvézt na trávu a vyklepat, co když tam ty myši fakt budou :confused: :confused: A zas mi je jich líto je zabít, a taky hlavně čím :confused: :confused: . Asi to nechám na MM, vemu si nenápadně kameru a řeknu MM aby vyhodil ty polštáře :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Už teď se směju :grinning: :grinning: :grinning: bude ječák :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alička, myslíš že zapiští ako keď sa mu do rúk dostali tie bažanty? :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
ja za chvilku palim do skolky, som si myslela ze pojdem pesi a ze vezmem malej bicyklik, no prd je hrozna kosa, fuci ja na sibiri.
Baby dnes som robila super kolac, ako som bola doma kupila som si par casakov Dobre jedlo, Apetit....a bol tam fajny a rychly recept na kolac s anansom od dakej Nigelly (vydala daku kucharsku knihu Nigella Expres, nepoznate?), ale som sa cudovala, fakt dobry. Uz tu s neho je len asi 1/4 :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze nieco ine som sem ale chcela napisat, len som rychlo zabudla co...

Jaj Romy som odklikla, je milena :slight_smile:

Boze Alica, ze mysi aj ja som mala minulu zimu v pivnici, fuj.... :unamused: A ze luto, ja som ich pochytala do pasce, a nemysli si ze som mala ekologicku...pekne im to dalo po rypaku :grinning:
10. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lang, ja Nigellu poznám, Nigela Lawson, taká tučnučká ,ale do tváre krásna žena ,ktroá miluej IT, a varí naozaj rýchlo... má program na Spektre,to tam asi nemáte... keď varí sladkosti ,tak mi tečú sliny....
Ale čo mi na nej vadí, je, že ju ukazujú, ako v strede noci vyjedá chladničku ,niekedy až nechutne, ... tak aj vyzerá :sweat_smile:
10. bře 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata.
Alicka, ja ti potom napisem presny termin, kedy budem v Ba o zorganizujeme opat stretko, uz sa tesim na blondacikov :dizzy_face:. Aj ostatne babenky nech pridu, bude super! Ale zmenime Ikeu za nieco ine :grinning:. S tym olejom a zucchinami mozes so mnou ratat, to ta potom zoznamim aj s mojou svokrou, ona je na to expert :wink:. To bude paraaada v septembri :dizzy_face:.
10. bře 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, Moni diky za infosky na dobre pecenie .... trosku sa pohrabem na internete, uz som veru dlho nic nove nepiekla.
10. bře 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja so mv sobotu večer piekla banánovú roládu.... Včera som ju ponúkla nášmu známemu - Poliakovi, nevedel sa dojesť.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kamoška, čo som jej dala recept vravela, že vždy na mňa myslí, keď ju pečie a že vždy maal úspech, ale mne sa teraz mimoriadne vydarila, viete prečo? Pretože som dávala rum do krému, a vylialo sa mi viac, než som chcela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. bře 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon,
doufám, že to bude ještě výživnější :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

lang,
Nigelu poznám a já osobně vařím a peču jen z Apetitu. A i teď tu voněj dva dorty, teda korpusy, co si kluci "pekli" na pátek do práce. Zítra si udělají polevy a krémy. Samo že jim pomáhám, číst ještě neumí :zipper_mouth: . Apetit má svoje stránky apetitonline.cz, ale tam nejsou recepty z aktuálních čísel, no asi tak posledních 4-5. Na druhou stranu se za tu dobu už opakujou.

jo a myš jsme měli ve sklepě loni i my. Poznala jsem to tak, že MM si šel do tenisový tašky pro čokoládu, kterou si tam před klukama skoval. Přišel nahoru a povídá, hele, kluci jsou potvory, našli moji čoko a hele jak jí vožrali. Já povídám, to nebyli kluci, to musela být myška :grinning: :grinning: :grinning: Ty kousance byli takové uzoučké :grinning: :grinning: jak od myšičky :grinning: :grinning: Tak jel hned druhej den koupit pasti na myši, nějaký plastový, nechápu je. Při instalaci si stihnul cvaknout prst. Za asi dva dny přišel a šeptá mi, že ulovil myš. Já se šla nadšeně podívat a koukám, že je MM metr za mnou a komentuje kde je. Tak se ptám: jí mám vyhodit, co? A následovalo nadšené kejvání hlavou :grinning: . Jsem jí vzala a hodila do popelnice zeleného odpadu. Je to přece biologický odpad :grinning:. Mě takový věci nevadí, my měli u babi kočky a ty nám nosili svoje úlovky, počkaly na pochvalu a pak je občas i snědly. Víte jak kočka žere myš? Ukousne jí a sežere hlavu, pak drápkama vytáhne střeva a pak to domlaskne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a pak MM lovil dál, já říkám stačí zavřít okno. My máme ve sklepě okno a MM ho nechal otevřený, aby se jako větralo. Ale protože nám opravovali izolaci, tak otevřelii výklenek a mříž před tím oknem a ta myška tam zabloudila. Další jsme už neulovili. Mě jenom vrtá hlavou, že je taková zima a ta myš pobíhala venku, jsem myslela, že jsou jako zalezlý a ona si to tráduje po terase v zimě. Já i dumám čím bych je případně umrtvila, máme jen rýč a tím se blbě dá umlátit myš, a lopatu nemám. A kvůli tomu jí kupovat nebudu. A kluci mají jen plastový, to nezafunguje.

Mon,
jak tu roládu děláš, hoď recept. A když se to osvědčilo, taky bych přelila rumu :grinning:
10. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: kočky ďakujem za hlasy..

ja som mala dnes relax deň, manželík ma nechal doliečiť a sám sa postaral o detičky, takže som len sem tam otvorila pc..

mnam a ste mi narobili chute, tak hoďte nejaký receptík, nech si zajtra urobím radosť

svokra nám chce kúpiť autosedačku, romy má teraz 11kg,
čo hovoríte na túto?

http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-25kg/Casualplay-Beat-S-Agatha-Ruiz-de-la-Prada-09
10. bře 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj dakujem za rady,
zatiaľ stále nevieme kam na veľkú noc,ale
favorit je toto:

http://www.bamboo-hotel.it/it/informazioni/designhotel_val_venosta.htm
10. bře 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..
Len vás pozdravím a idem sa hojdať niekam do tmavého kúta... Dnes som sa prebudila do snehom zasypaného mesta.... a stále sneží... :angry: :angry: :angry: :angry:

Roláda:
Cesto: 6 žĺtkov vymiešame so 6 PL kryštálového cukru a vanilkovým cukrom do peny, potom pridáme 6 PL polohrubej múky dôkladne zmiešanej s kypriacim práskom a dôkladne zmiešame, 6 bielkov vyšľaháme na tuhý sneh a opatrne vmiešame do cesta. Vylejeme na plech vyloženým papierom na pečenie, ktorý pomastíme a vysypeme múkou, rovnomerne rozprestrieme a dáme upiecť. Po upečení ihneď stočíme a necháem stočenú chladnúť.
Krém: Z pol litra lieka a dvoch Zlatých klasov uvaríem hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Asi 200 g masla vymiešame so 4 vrchovatými PL práškového cukru, ja použaívam mixér, keď je hmota hladká, po častiach vmixujeme puding, potom nasypeme veľa kakaového prášku a veľa rumu :grinning: , samozrejme, všetko podľa chuti.
Krém natrieme na cesto, na začiatok vložíme banány, odporúčam také prezretejšoe, lepšie do seba natiahnu chuť krému a stočíme, celú roládu potrieme zvyškom krému, a polejeme čokoládovou polevou.
Na druhý deň chutí najlepšie a čo tak po dvoch dňoch, ak ostane samozrejme...

Dobrú chuť...
Túto roládu podľa svokrinho receptu už piekli aj v Španielsku a v UK.. :grinning:
11. bře 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,

Boc, sedacka vyzera dobre, aj ked ja znacku casualplay velmi nepoznam, pozri referencie a ked sa teda svorka ponuka, ved nech kupi :wink:
My sme mali Maxi cosi a aj teraz vacsiu som kupila tu istu znacku, som bola spokojna a aj referencie mala jedna z najlepsich.

A Hotel tiez super, Vinschgau poznam, ale je to od nas dost daleko, asi na dake 2 hodiny, ale vyzera pekne, mas schvalene :grinning: :grinning: :grinning:

Baby ja asi potrebujem radu, no radu... ja neviem uz ako na malu...zda sa mi ze mi zacina tancovat na spicke nosa, a hrozne zacala byt nesustredena, vobec nepocuva, nedokaze zopakovat co som jej hovorila....normalne ma problem s koncentraciu (okrem ineho :confounded: ), uplne sa otocila o 180 stupnov, pamatam si ake halo bolo minuly rok v skolke ked moja Leonka ucitelke zopakovala co im citala z Biblie a este jej aj vysvetlila pointu, ucitelka to dodnes spomina ako jej sklapla sanka...A zrazu nic, nula bodov....absolutny nezajem... Nechapem.

Sorry ze sa vam tu tak stazujem, ale neviem, trapi ma to chcela by som jej dako pomoct, no neviem ako... :pensive:
11. bře 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bod,
asi mě budeš nesnášet, ale ta autosedačka je sice krásná, ale v AT neprošla crash testy. Resp. v bodě bezpečnosti má dokonce její lepší verze izofix nulu :frowning2: (jukni sem http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest_2006/gesamt.html)

Nevím v čem jezdí Rominka teď, ale máš dvě možnosti.
Vydržet s tím do váhy 15 kg a pak kupovat, (osobně bych doporučovala něco takového, mají super crash testy a cena je nesrovnatelně nižší)
http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest_2006/gesamt.html
http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest_2006/gesamt.html
http://www.babystyle.cz/autosedacky-recaro/recaro-monza-seatfix-topline
http://www.babystyle.cz/autosedacky-cybex/cybex-solution-x-fix-plus (vypadá jako pro kosmonauty když je pro nejmenší:slight_smile:), a vyhrála i designerskou cenu:slight_smile:)
http://www.babystyle.cz/autosedacky-maxi-cosi/maxi-cosi-rodi-xr-2010 tahle ale nemá verzi izofix.

anebo když tchýně je ochotná dát tolik peněz, kupovala už sedačku rozmezí 9-36 kg. Ušetříš za jeden mezistupeň Já bych pak doporučila vzhledem k výsledkům crash testů třeba tuhle http://www.babystyle.cz/autosedacky-recaro/recaro-young-sport-topline-akce . Není ani tak finančně náročná, ale efekt je vyšší, nemusíš pak kupovat další.

Já to teď mám čerstvě prostudovaný, neb jsem nedávno kupovala klukům. :slight_smile: Izofix je příjemná věc, ale když tonejde, tak to nevadí. Ty sedačky jsou tak dobře uchycený a pasujou. Ta cybex ale zabírá trošku víc místa, neb je hodně kulatá.
11. bře 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Boc, vidis Alice ti to vysvetlila lepsie :wink:

http://www.maxi-cosi.com/ot-en/carseats/toddler/tobi

http://www.maxi-cosi.com/ot-en/carseats/kid/rodi-xr

Toto su nas, no teraz uz mame tu druhu, kedze mala ma 20kg.
11. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon,
tečou mi sliny :slight_smile: A fakt tolik pudinkového prášku? Já si zjednodušuju život a osladím ten pudink. Pak se nes.... se šleháním másla s cukrem a mám pocit, že to má i lepší konzistenci pak. Hlásim, že to bude pečeno i v AT :grinning: , banány se už tvoří do správné konzistence.

lang,
zkusila bych s malou si trochu číst, jestli s tebou vydrží a jestli spolupracuje. Jestli ukazuje obrázky o tom co čtete na požádání. Zkus si to stopnout, jak dloouho to vydrží a zkoušela bych to častěji. Pak bych zkusila hru, že dáš na stůl 3 -5 věcí, povídáš si o nich, ukážeš prozkoumáte, pak je přikryješ a jednu věc sebereš, aby nevěděla co. Jestli po odkrytí pozná, co chybí. Máš li pocit, že je to OK, nechala bych to být a pokud i ve školce nic divnéh nehlásí. Pokud je problém, asi bych šla za neurologem, aby ji prozkoumal, abys měla klid. Nepamatuju si kolik je tvé sýkorce let, ale může to být i reakce na nějaké změny v jejím životě. Něco nezvyklého se jí honí hlavou atd., něco se stalo s čím se neumí poprat.
11. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lang,
já bych koupila zase maxi- cosi, protože my na nich jedem od narození. ALe maxi cosi pak od 15 kg nemá izofix. Já pak koupila Recaro monza seatfix topline, protože má repráky a kluci si pouští z MP3 svoje vypalováky :grinning: :grinning: A taky, že se dá trochu sklopit dozadu, a jelikokž nám jdou polohovat zadní sedačky, nepřeklápí se jim u spaní hlava.
11. bře 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alic tajne som dufala ze ty urcite budes mat daky super tip :slight_smile: , dakujem, skusim, inac citame dost casto, to milujem ja i ona, knizky ma moc rada...
S tymi obrazkami, to ju zaujima, aj babicka jej teraz taku knizku doniesla s SK, kde su miesto niektorych slov Obrazky, to rada cita a striehne kedy bude moct doplnit... Len sa mi zda ze uz nema taku vydrz, ale vidis to ma nenapadlo si to stopnut...ze ako dlho jej to vydrzi.
S ucitelkou som mala teraz Entwicklungsgespräch, tiez povedala ze si to vsimli v skolke, ale ze uvidia ako sa to bude vyvijat... Mala ma 4,5 asi ako tvoji kluci, no a ta zmena..(uz som to tu pisla asi pred 1,5 rokom od nas odisiel jej tatik :pensive: ).jo hlavickou sa jej prehana fakt vselico, dost to drzi v sebe, malo mi povie, a mne je to strasne luto...
11. bře 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali, hej, dva sáčky a do mlieka som zabudla, že sa dáva vanilkový cukor.

Lang, tiež si myslí, to čo Alicka, že sa v jej hlavičke niečo deje...Viem, že ste toho mali teraz veľa, ale teraz je u vás všetko OK...
Ťažko sa mi to píše, ani neviem, ako to mám napísať, neobťažuje ju niekto? Nemyslím len v tom sexuálnom zmysle slova, ale či nemajp nejaké dieťa v škôlke, aelbo či ju nedeotá učiteľka, nám sa to stalo...
Prepáč, že takto natvrdo som to napísala...
11. bře 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni napisem IP, nechcem to velmi sem, ale vies ze aj tak trosku asi hej...Ja som to tak nebrala, hoci mi bolo jasne ze mala s tou situaciou nie je velmi spokojna. Chcela som to aj riesit, len som sa potom u ucitelky dozvedela ine veci, tak som to nechala tak, no povedala som v skolke co mi mala doma povedala...
11. bře 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani ,ok, čakám, poradím, ak budem môcť..
11. bře 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alic este k tym sedackam, tak Recaro Monza som chcela tiez, :slight_smile: ale kedze ja v aute isofix nemam, vzala som potom predsa len maxi cosi, dako som si na nu zvykla.
11. bře 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jo, ak sa nenahnevas tiez som ti preposlala tu IP, ak budes mat chvilku, zaujima ma aj tvoj nazor, kedze tvoji chlapci su asi v takom veku ako moja mala.
11. bře 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon,
recepty na etapy, to mi nedělej :grinning: :grinning: :grinning: To já kdysi dávno něco dělala podle receptu v časáku, totál se to po.... a v dalším čísle byla oprava receptu :grinning: :grinning: :grinning: Tak to mi bylo fakt na nic :grinning: :grinning:

lang,
já zas byla smutná, že mám v autě přípravu na izofix a Maxi cosi jej nemá :unamused: Tak jsem musela sondovat a zkoumat až jsem vyzkoumala. Jsem spokojená a kluci taky. Jen jim musím plnit MP3 a dobíjet :rolling_eyes: Mají tam fláky jak Kim Possible, Wall e, a i Mambo Nr. 5!!! Teď tam musím dodat Beyonce a lady Gaga, neb jak pravil Alexík i Andy, mami, to je cool musik :grinning: :grinning: Oni požadujou pustit vybrané CD na plné kooule a tancujou. A pak se u toho svlíknou :rolling_eyes: :rolling_eyes: neb nejradši tancujou ve spoďárech nebo nahý :grinning:
11. bře 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: dievčatáá, zase som kus múdrejšia, takže vďaka moničke dnes s chlapcami upečiem roládku, mna už sa teším..

vdaka lang mám schválený hotelík, dá sa rezervovať až v apríli..

a vďaka alicke mám jasnejšie v autosedačkách, romy má teraz chicco ako tú prvú čo dala link lang, a veru čosi pouvažujem o ďalšom stupni, keď trošku narastie, nejdem teraz dávať na svokru..
matej má napr. 15-36kg, romer kid plus
11. bře 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: alicka ja budem asi potrebovať tvoju navigáciu, zabi ma!!!! ja mám mp3 už dva roky ešte nerozbalenú a neviem čo s ňou, ja som technický antitalent..
ako sa tam dávajú pesničky???????
teraz sa asi všetky smejete :grinning: :grinning: :grinning:
ja faaaaaaakt neviem

monk..aj tu snežííííí od rána a nám už začínajú prichádzať jarné vecičky
11. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda...vy ste toho popisali.. :grinning: idem sa pustit do citania...Ahoj Alic, chvilu si tu nebola, ale vidm ze sispat :grinning: :grinning:
11. bře 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ali, ale keby si tam ten vanilkový cukor nedala, nič sa nestane, to dávam skôr na vôňu, než na chuť...

Boc, myslíš obyčajnú MP3? Tak to rozbaľ a maal by si tam mať taký káblik, s USB koncovkami, jeden pichni do MP3-ky a druhú do PC, otvor si môj počítať a tam by sa Ti mala ukázať MP3-ka, alebo ako externý disk E. tak si to rozklikni... potom si otvor priečinok v PC s hudbou a pesničky, ktoré tam chceš, len potiahni do zložky MP3 a hotovo....
11. bře 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek