• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte..tak ja mam za sebou strasnu noc na pohotovosti...vcera som asi 3 hodiny drzala Alberta na ruakch a samozrejme som musela aj fungovat a v noci sa dostavila taka bolest...nemohla som dychat, uplne biela a studena ako mi neprudila krv a normalne som od boelsti 2x vracala... :cry: som trpela ako pes...a ziadna pozicia mi nepomahala, nic... bolest uplne ze vsade....mi z chrbta vystriedala dohrude, do zaludka, do pliec, do rebier...boze som si zelala nech to je infarkt a nech to coskoro skonci...po 4 hodinach som to vzdala a som povedala polovicke nech ma odvezia na pohotovost (co inak sedeit v aute v bolestiach je tiez riadny sadizmus)....ja navyse nemozem brat lieky proti bolesti okrem paralenu...hroza...nastastie mi nieco pichli a preslo to....vdaka Bohu...jaj a samozrejme Albert NESPAL!!!! celu tu dobu co mi bolo zle...takze polovicka bola viac s nim ako so mnou...sme isli na pohotovost o 2hejvnoci a svokrami vravela ze zaspal az o 3tej nadranom...a ked sme sa vraili o 4tej v noci hadajte? Rudy bol hore...to je to kuzlo ked ma clovek deti dve...mozu sa striedat...a dnes ma zas neznesitelne boli zub..stale ten jeden co uz nema ani nerv :unamused:
chcela by som povedat, ze aspon ze mali su OK...Ale ono to nie je sranda ked je clovek out of service a ma na krku dve male deti- plne energie - o ktore sa treba starat...
13. bře 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka, drž sa...
a čo Ti zistili? ja som takéto otrasné bolesti ,i keĎ v menšej miere a kratšie trvajúce mala ako stredoškoláčka, z ničoho nič ma začali bolieť kríže, brucho, bolo to pred telesnou, no nemohla som sa zodvihnúť z lavičky, bolelo ma brucho, nohy, všetko... tak ma poslala triedna domov, a na druhý deň som išla k lekárke ,v ten deň som to nestihla, cestovala som z BA k nám a kým som prišla, lekárka tam nebola ,no ale k veci, lekárka mi zistila zápal obličiek, cikala som krv, sestrička si myslela, že ju klamem ,že nemám MS, tak silno som to mala všetko zapálené, tie bolesti pri cikaní neprajem ani nejväčšiemu nepriateľovi ,to bolo horšie než pôrod :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dostala som silné ATB? prešlo ma to po troch dňoch...
13. bře 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky...tak vas zdravime aj s nasim malym Dominikom :slight_smile:)))...baby je to nadherne byt maminou...tolko emocii a radosti som teda asi v zivote nezazila...fakt tajomstvo zivota...ako sa mi mate? ak stihnem tak vas docitam, ale tak Domi by sa mal kazdu chvilku prebudit..uvidime..zatial vam ho ukazem na fotke :slight_smile:
13. bře 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: marcy kráásny je dominik
a krásne je aj to, že janka má dievčatko a ty chlapčeka, žeby budúci párik???
tešte sa, byť mamou je úúúžasnééé..
ja už mám o tom rozpísanú knihu..akurát že spisujem dve, aj o tom živote au-pair-iek...takže kto má zážitky
hláste saaaaaaa
13. bře 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcy,
Domi je tak kraaaasnej, tak kulatouckej a okatej! Blahopreju, a uzivej si ho jak nejvic muzes:slight_smile:

my jdeme za chvili parit s kralikem. Kluci jsou celi nedockavi:slight_smile:) Rano nemohli dospat a nedostat darky, tak se snad zhrouti:slight_smile:). Moc dekujeme za prani, ja jim ti vyridim. Oni jslu celi blazeni kdyz jim prejou k narozkam, vsude to hlasi ze je jim 5 a cekaji ze jim poprejou. Kdyz ne, tak si o to reknou:slight_smile:) . Oma jim musela zpivat happu birthday.

Evka
je mi te moc lito. Ja takhle prozivam zachvaty migreny, kdyz si nestihnu vzit vcas spravnej prasek:frowning2:( . Snad to uz neprijde, ale jsi totalne vycerpana. Kdyby si mohl vzit manzel dovcu na dva dny a prevzit komplet peci, to by ti moc pomohlo. Se zavrit v pokoji a jen spat. Asi utopie, co? A pak zacit myšet na se e . Proste uz zadny chovani, naucit chlay usinat a spat v posteli. Stejne nic jineho ti nezbyde, jinak zkoncis ve spitale:frowning2:( pamatuj i na tve zdravi. Me se neco podobneho stalo kdyz klukum byly asi 3. Doted si to pamatujou, jak Dr. pichala mamu do prdelky:slight_smile:) a kdyz reknu ze mama ma fakt bebi, tak se opravdu uklidni a jsou jak andelicci starostlivi. A sondujou ci volame doktora:slight_smile:)
Holka drz se. Snad vam aspon sviti slunce, aby ti vlilo trosku sily do zil.
13. bře 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon,
ja mela jen zanet moco ejch cest a faaaakt stacili. Nekolikrat se mi to vratilo, nez mi nedali ty pravy pilule. Brrrrrr.
13. bře 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:unamused: evička až teraz to čítam, chúďatko,
veď vieš že ja som mala vybraté nervy v tom zube, čo mi liečili polroka
a nakoniec mi ho museli vytrhnúť na valentína, a odvtedy klop klop mám kľud...

a tie bolesti, no musí to byť pecka, k tomu dve deti,
vieš čo môj manžel veeľa cestuje a občas ma pochytí večer len tak z ničoho nič bolesť všetkého možného, ale to už je asi psychické, lebo
ja som perfekcionistka a keď dačo vybočí mimo toho, ako chcem aby to išlo, už som v strese..
a u teba keď sa psychická bolesť /kvôli nespavosti detí či ich hyperaktivite/ spojí s fyzickou, tak to potom uffff....
drž sa, nech ťa niekto vystrieda, je to jednoznačne 1.únava a 2.nevyspatosť..
a tieto bolestivé stavy z toho pramenia..
ja som takto dvakrát skončila na opp /oddelenie prvej pomoci / na infúzkach, ale to som kojila rominu, ona nespala a šli jej zuby a všetko možné a bola som taká unavená, že
som pila hektolitre medovky, aby som mohla večer zaspať
môj muž hovoril, že som sa nevedela vypnúť..
a je to fakt,
odkedy nekojím, romina prespí úplne celú noc...
akurát že chalani vstávajú pred šiestou, ale už si zvykli pustiť ráno telku a nechať ma pospať..
13. bře 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: a blondiačikom auguri...
kráásny vek, 5 rokov...
13. bře 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juj Evka :frowning2: , hrozne, tak skore uzdravenie, alebo aby sa to uz neopakovalo. Tiez ma zaujima, co to bolo, alebo s coho? Co povedali na pohotovosti?

Marcy krasneho fesaka mas :wink: , este raz vsetko dobre.

My sme sa teraz vratili s lyzovacky, dnes som malej zaplatila sukromne hodiny (no nebudem to urcite robit kazdy tyzden :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), strasne sa vytesovala ze mala ucitelku len pre seba, a vraj a nemozem to tak vzdy robit? Reku, jasne.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A zajtra vraj ide s tatkom, len sa daco dohovarali cez mobil, tak som nepocula, co jej hovoril, a ked zlozila, tak ze tata povedal, ze vezmeme aj maminu, nech si ona snowboard zoberie.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dake divne napady ma tatko :rolling_eyes:
13. bře 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer kocky.
Evinka, chuda nase, to je strasne, co prezivas!!! :frowning2: :frowning2: Skoda, ze nebyvas blizsie, aspon by som ti na chvilocku s niecim prisla pomoct. A suhlasim s Alickou, ze potrebujes uplne vypnut a vyspat to, je to na teba riadny zaberak. Posielam veeela energie a ako si pisala v tvojom poslednom blogu, tak urcite You will survive!!!

Marcy, gratulujem k Dominikovi a zelam vam vela zdravicka obom! Maly uz je teraz poriadny fesak a ten uces!! :dizzy_face: :dizzy_face: Super fotka! Drzte sa :wink:.

Ja mam dnes den total blbec. Rano som schytala pokutu za parkovanie, myslela som si, ze sobota nie je pracovny den, tak som si zaparkovala auto rovno pred domom, pretoze v pracovne dni je tu zakaz parkovania. A oni sobotu beru ako pracovnu :angry: :angry:. Slak ma trafi, to uz je tretia pokuta pocas mojho pobytu v Italy :astonished:.
13. bře 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, dnes som citala, ze Lady GaGa sa chysta na Slovensko :grinning: :wink:. Nemas v plane ist na koncert?
13. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: aj ja som to čítala, na lady gagu si kupujem lístky aj jaaaaaaaaaaaaa...
a zoberiem aj romy, ona je z nej hotová
alic..ja som blondína, to mp3 absolútne nem viem...
13. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
inak evi, kamoška má dvojičky dievčatá a mali toto isté, tak si ich s mužom rozdelili, jeden spal s jednou, druhý s druhou, a po týždni si ich prestriedali,
a kočky začali spávať..
akože tak ich domýlili, že radšej spali,
akoby mali počúvať ockove chrápanie, príp.maminkine výkriky, ktorá sa strhávala a rozprávala zo sna z každonočných stresov..
:grinning:
prípadne, zavolaj svoju "obľúbenú švagrinku", nech ťa na jednu noc vystrieda pri rudym a albertovi a oni budú radšej spať...xixixi
13. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcy - blahozelam :grinning: MalyDominik je krasny

Kocky, zlate ste :grinning: ja dufam, ze chrbat sa vrati doporiadku..dnes som sa snazila malych nebrat an ruky aj ked sem tam sa toneda-naprikad oni sa nedaju uspat nikym len mnou a podobne...

Moni- no zistili mi ze infarkt ani oblicky to nie su a ze teda si je to zapaleny sval ...to muselo byt inak hrozne s tymi oblickami...to ti nazavidim...sa hovori ze najvacsia bolest na svete je porod a ked ide oblickovy kamen von... :zipper_mouth: tym padom oblicky asi vedia potesit...

Alic- blahozelam...to uz mas super, ze ste taky velky...to ste za vodou :grinning: to je utopia ze polovicka si vezme dovolenku... :unamused: a to mam buduci tyzden kopu veci copotrebujem vybavit a asiprva vec bude zavolat zubara..dnes ma celyden v kuse boli zub (pre zmenu .-)) Kiez by uz aj moji boli dost velky aby chapalize mamu nieco boli..:-/

Boc- a co si mala s tym zubom? ako to ze ta tobololo aj po vybrati nervu? a ako ta tobolelo? stale? ja sa tohozubu nemozem anilen dotknut jazykom...
No ja inak ked uz nevladzem si beriem Alberta do postele, ho vzdy objimem rukou, co je nepohodlne (z dola) aby si nemyslel, ze iba ja sa nevyspim :-P ale tiez preto, ze on ked je v nasejpostelitak vsade lozi, skace (uz z nej aj treskol na zem (na mramor a to je dost vysoka) tak ho drzim aby sa mu nic nestalo
Kebyho mala mat moja svagrina na jednu noc, tak to bysom to jej stazovanie pocuvala dokonca zivota..toradsej nie..ale zazila som male zadostucinenie, lebo ked Albert 3 tyzdne nespal, a ja uz som nemohla, tak som sa stazovala svagrine ze nespi a ide spat o jednej v noci a tak a ono ze co chcem, vela deti nespi a atk...a vcera tu s nim bola hodinku kym konecne zaspal a dnes sa mi stazovala ako ju za tu hodinu odrovnal (lebo on samozrejme lezie vsade, beha, otvara a tak)...som jej chcela povedat, ze ved co chce, vela deti nespi...:grinning:

lang - na pohotovosti mi toho vela nepovedali..vylucili infarkt (som im hned hovorila, ze to nie je infarkt)..bol tam ale taky zlaty "sestricka -muz (ako sa vola muz corobi sestricku?Bracek? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a ten mi povedal, ze aj jemu sa to stava ked cely den dlhe hodiny musi dvihat imobilnych pacientov...myslim, ze je to zapaleny sval...doktorka bola dost odmerana...este mi hovorila na zaciatku ze nech si sadnem na stolicku (som sa o nu rukami opierala a skrucala od boelsti)som jej hovroila, ze ja nemam sancu si sadnut na stolicku, na to ma vsetkoprilis boli (stacilo mi ako som tancovala v aute na sedadle a myselal ze vypustim dusu od bolesti) tak pochopila ale ako mipichli nieco proti tak do polhodinky sa to zlepsilo

Tosc - kiez by som mohla vypnut...a to musim povedat, ze je 22:06 a Albert rumadzga v postielke...tak neznesitelne ma boli zub ze nemam chut ist po neho..normlane ze NIE!!! ma z neho porazi...vcera zaspal o 3tej rano ked prisla svokra...
13. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
waw Evi, a nie nahodou zapal nervu? Sice aj zapal svalu dakeho to moze byt podobne..., lebo ja mavam tak uz par rockov, asi 2x do roka zapal sedacieho nervu, 1x do roka sa mi ten nerv zacvikne medzi stavce a minulu jar som mala natrhnuty sval, ked som sa snazila vylozit malu do cyklocedacky (ktory sa ma nepytajte), ja tiez pri tom zomieram, to je hrozna bolest, teraz to uz je lepsie, lebo mozno malej vysvetlit, ze mamka ma boa, ze nemozem vsetko..(ako pisala Alic), ale ked bola mala to bolo hrozne. A minuly rok mi tak nadherhe pomahala vstat s postele rano...

No Evka vydrz, vsak ani nic ine nam nezostava, ze? Krpci sa nedaju nikde odlozit, viem ako ti je...a ty mas dopellpack :zipper_mouth: Tak len vela sily ti prajem a keby s adalo, aby si si dako mohla oddychnut.
13. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak som bola u Alberta - zas raz materskyinstink vyhral nad bolestou..zas..ale teraz uz 5 minut ze spi tak dufam, ze este aj spat bude..co je super,lebo mame ist na skok k nasim susedom hrat karty /si vzdy beriem baby monitor tak viem co sa tu u malych deje/..

Lang - ona mi vlastne nepovedala co presne to je...vies ako, taliani... dospravy mi doslova ako diagnozu napisala toto: Dolore dorsale irradiato anteriormente co ak som pochopila znamena bolest chrbta vystrelujuca dopredu a tot vso..az ma to zas bude boliet mam si dat silny tacchipirin 1000cku alebo nieco podobe...ona vlastne vylucila ci umieram (infarkt) a oblicky a kedze ani jedno nehrozilo tak ju to viac ani velmi nezaujimalo..skor ten sestricko bol velmi mily a bavil sa so mnou a on mi to hovoril, ze to je pravdepodobne zapaleny alebo natrhnuty sval (kedze som dvyhala tazku vahu (alberta)...
to muselo byt horzne s tym zacviknutym nervom... :unamused: :unamused:
13. bře 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja inak uz len cakam az mali budu chapat, ze mama ma boa...a potom to bude Crollo totalne :grinning: :grinning: zatial si to nemozem dovolit...ale zas polovicka ma aspon rozmaznava...ma zobral do obchodu s kabelkami a ze nech si vyberiem jednu,ktoru chcem...pokald nie :grinning: ja som dost zatazena na kabelky (aj ked pridvojcatach je jedina podmienak-natrepem do nej plienky a jedlo a vodu? A moje veci? a az potom ze farba, material a ako vyzera....:-P)
13. bře 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: evi tak dúfam, že už spinkáš sladko aj ty a chlapci tiež..
naordinuj im aj sebe medovku..
poslala som ti ip ohľadom zuba..skús, možno máš to isté ako ja..
ani ja som sa ho nemohla dotknúť a tvrdili mi, že je všetko ok, zahojené nervy von...

ty si maniak na kabelky a ja zase na topánky.. :grinning: len tým nesmiem nakaziť romy, lebo skrachujeme...
13. bře 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao dievcata :slight_smile:
potom vas spatne docitam.Ako sa mate?
My sme mali vcera krasne pocasie takze sme boli prvykrat na prechadzke :slight_smile:
Dnes sa tiez chystame.Pojdeme sa perjst do mesta a kupit si zmrzku na vecer.
14. bře 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boc -dakuejm za IP...uz som ti odpisala...ja som inak tiez bola hodne zatazena na topanky, ale kedze moja polovicka je oodmna nizsia, tak to dost limituje moj vyber a vacsina topanok na nizkom opatku su ohavn... :zipper_mouth: :zipper_mouth: tak ma prestava bavit nakupovat boty (co neznamena ze ich mam malo) no pri malych je jeidna podmienka - aby sa dali rychlo obut a vydrzali :-P

Jani ak sa vam dari? Mala princezna poslucha? My sa tiez chystame von...kym je pekne cakam az sa mali zobudia a manzel vylezie z kupelne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. bře 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: vy máte pekne??
už sa prikláňm k monk...tu sneží a ide mi to na nervy....
stačí sneh už na horách..
14. bře 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, vitaj v klube...
My už tu nemáme ani vločku ,ale zato máme silný vietor..
Jarino išiel s jarkom na tréning a potom ho berie do BA na hokej.... A my s Chiarkou pečieme Viedenskú tortu, ak sa vydarí, dám recept.... :grinning:
14. bře 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame vcelku peknbe pocasie...aspon raz za cas si zasluzime nie? :sunglasses:
15. bře 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes maly Rudy drzal stupel a stale mi hovori- TAPPO. Ja mu hovorim, nie Rudy, to je stupel a on zas krical- TAPPO! TAPPO!...a ja NIE, to je STUPEL...a on zasTAPPO! TAPPO!...a takto sme si pinkali asi 15x (medzicasom som varla a on mi stale v patach a kricalna mna to svoje Tappo) az mi dosla trpezlivost a som sa na neho otocila a vravim- a vies co Rudy - Tappa ti la bocca :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
sranda tie deti sú také vynaliezavé...
kamoška aj hovorila s deťmi slovensky a oni jej ako najust odpovedali taliansky..
zlatí sú..

baby tu je snehová metelica..na martinkách meter čerstvo napadaného snehu..
15. bře 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes svietilo slnko, potom snežilo, potom zase slnko.. do toho nechutný vietor....
Boc, fuuj, nezávidím, hovorila som to MM a on mi povedal, že na Martinkách bolo stále nakydané :grinning: :grinning: :grinning:
Evka, tá Tappa ma rozosmiala :grinning: :grinning: aj MM :grinning:
Čo varíte? Mne už dochádza fantázia, už drujý deň je mi nanič... preháňajú sa mi tu ovečky po monitore.. :grinning:
15. bře 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim dievcata.
Aj my si uzivame teplucko a slniecko :dizzy_face: :dizzy_face:. Vcera sme boli na prechadzke a normalne mi opalilo tvar :confused:.
Moni, ako dopadla torticka? Chutilo celej rodinke? No my teraz dost casto robievame asparagi (spargla), konkretne cestoviny alebo rizoto alebo len tak ako prilohu.
Dnes na veceru mam ale chut na slovenske placky :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
15. bře 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, krásna fotka, ani ju nemeň.....
Kočky musím povedať, že katka je aj naživo strašne krásna a šarmatná baba..... :dizzy_face:
Kati ,tortička bola celkom dobrá... akože neposkladám sa z nej, ale bola dobrá...
15. bře 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: Moni, fuuuuuuuuha, taky kompliment sa casto nedostava .... dakujem krasne :dizzy_face: :dizzy_face:.
Na uz mam pripravene cesto na placky, boze, to je vona! :grinning:
15. bře 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer,

zdravim vas kocky, u nas Lazaret :unamused: , mala ma crevnu chripku a mne opuchlo koleno a povedalo dost, dalo mi vypoved a som nahrata....Som bola dnes u mojho lekara po odporucenie na traumatologiu na vysetrenie tak povedal ze si mysli ze meniskus, ale ze to mi povedia az tam, no tak som zvedava...

Kati mnam spargla aj u nas velmi oblubena, my radi len tak varenu s maslom a parmezanom, rizoto, alebo varenu so zemiakmi a sunkou...mnam u na sale sezona este len zacne...
15. bře 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek