• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
holky,
my byli na Labutím jezeře na ledě........ Pocity mám rozporuplný, ale bylo to kráááásnýýýý. Kluci to chtěli skouknout ještě jednou. Výprava nádherná, teda kostýmy. Byla jsem zmatená z reprodukovaný hudby, protože jsem zvyklá u Labutího na orchestr. (je to můj zamilovanej balet a můžu ho viděd furt dokola. Jako dítě jsem ho viděla v Bolšom teatre a od té doby jsem závislák :grinning: , jsem ho viděla snad...... 10x?) Ale co mě fascinovalo, jak se tam na tý malý ploše v takovým počtu dokázali nepomlátit, nepořezat, nepropíchnout, ubrzdit a nepadat. 16 labutí tam kroužilo a míhalo se, a nepicly se. Po technický stránce moc nic, teda mám na mysli obtížnost, ale krásně jezdili. A jsme se s MM smáli když jsme přišli, že jsme přišli na geriatrickej sraz :grinning: :grinning: Nj, odpolední představení :grinning: :grinning: Takže v úterý si jedu koupit lístky do echt dívadla na Labutí. A děsně ušetřím, protože v SND mě stojí lóže pro 3 jen 21 EUR, kdežto teď to bylo 50 EUR za kus i pro kluky a to byly ty levnější :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kultura je tady poněkud finančně náročnější než na SK. Si člověk říká, že to ty holky utáhnou. Tak náročný povolání co ti huntuje drsně tělo v podstatě za pár šupů :unamused: :unamused: :unamused: Ale prej to berou jako poslání, a že kdo se může živit svým koníčkem. No mají můj obdiv.
11. dub 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
halo halo, jak se tam máte?

tady slova klasika chčije a chčije :rolling_eyes: :grinning: . Jsem siroteček, tak se aspoň po večerech kamarádím s vínem, co mi přišly z Toskánska. Dali mi k tomu i katalog, tak si píšu poznmámky co mi šmakuje, abych věděla co mám doobjednat. Já chci už sucho!!!!! Chci s klukama ven. Už je otevřenej Maerchenpark a byli jsme tam jen jednou :angry:

Zkusím implementovat fotku :sunglasses:
14. dub 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůůů já jsem šikov ná :grinning:
14. dub 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak uz jsem zas v Italii, s internetem doma, takze konecne se muzu hlasit casteji. V Cesku bylo super, klidne bych tam jeste zustala:slight_smile: Copak je noveho u vas za posledni mesic? Moc tady toho nepribylo, doufam, ze se vsichni nepresunuli do te soukrome skupiny, byla by to skoda. Dani, pokud se nemilim, vy ted jedete na tu mallorcu, ze? Preju vam stastnou cestu a krasny prijemne straveny pobyt, doufam, ze pak hodis nejake fotecky at muzu taky zavzpominat na stare casy:slight_smile: Evi a kde ses ztratila ty? Mam pro vas ty skladasi krabicky a smectu:slight_smile: Tak se pak musime sejit, spis teda az ten dalsi tyden, tento bude hrozny podle poctu veci, co musime zaridit a udelat:slight_smile:
14. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata zijuce v Italii, chcela by som niektoru milu a ochotnu dusu poprosit o nejaky link kde sa daju stihnut dvd talianske rozpravky ? Moc by ste mi poohli,dakujem barbara
14. dub 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Barbarka, ja to nedavno taky shanela a na nic moc sem neprisla. Stahuju to normalne pres torrentz, zadam tam v italstine nazev te dane pohadky a ono vetsinou neco vyjede. JAke pohadky jsi potrebovala, pro hodne male deti nebo uz pro odrostlejsi?
Mimochodem holky, sem uz fakt nikdo chodit nebude nebo co? Ja myslela, ze ta soukroma skupina ma slouzit na reseni osobnich veci nebo nejakych problemu....
17. dub 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, vitaj doma.... Veľmi som na Teba minulý týždeň myslela, Jarko mal mať v Hodoníne futbalový zápas, vlastne turnaj, ale nemala som na Teba žiadny kontakt, bola som z toho úplne nešťastná... :grinning: :grinning:
Ešte že ten turnaj zrušili, aspoň som nemala výčitky, že sa nestretneme..

Lang... neviem, či si Dana, či Daniela, ak Dana, tak dodatočne všetko naj... k včerajším meninám..

barbarkaa, nepomôžem, nie som v IT,a le ten torennt je dobrý nápad... tam si naozaj len zadáš názov a vybehne Ti všetko, čo tam je...
17. dub 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee, konecne se nekdo objevil:slight_smile: Uz sem myslela, ze si tu budu psat jen sama se sebou. Tak Jarek mel mit u nas turnaj? No az ho bude mit priste, tak urcite dojdu taky fandit, jestli zrovna budu v Cesku. Hravaji tam casto? A co je u vas noveho za posledni mesic? Trosku sem ted vypadla z obrazu, jak sem byla bez netu:slight_smile:
17. dub 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli, ale tak dá sa povedať, že dosť často, aj inde v ČR, ke%dže hrá v česko-slevenskej futbalovej akadémii.Aj v Rakviciach, poznáš?
Nové nemám nič...
17. dub 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Kocky!!!! Mozem sa k Vam pridat???Ak dovolite ,tak sa rychlo predstavim ,volam sa Mira a uz par rokov zijem na severe Talianska...Prijemny vecer vsetkym!!!!!:slight_smile:))
17. dub 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, tady je dnes konecne krasne pocasi, minuly tyden tu skoro cely propselo. Moni, to vis, ze znam i Rakvice, to sem nevedela, ze hraje v cesko-slovenske akademii, to je hodne sikovny, co:slight_smile:
Mirketta, to vis, ze se muzes pridat:slight_smile: POsledni dobou je to tu nejake mrtve, tak snad to bude lepsi. Kde zijes v Italii? A jak jsi tu dlouho? Napis nam neco o sobe, at trosku vime co a jak:slight_smile:
A co dneska planujete holky? My se jen chystame k budouci tchyni na obed, takze nic zajimaveho:slight_smile: Mozna odpoledne nekam zajdem, pekneho pocasi se musi vyuzit:slight_smile: Mejte se pekne, preju hezkou nedeli.
18. dub 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky!!!Krasnu nedelu zelam vsetkym.A dakujem za privitanie PAULINA!!!!No dufam ze si budem mat s kym pokecat,bola som na babetku medzi decembrovkami 2008,ale tam totalne zdochol pes a nik nepise ,tak skusam Vas.Nie je nic lepsie ked clovek zije v zahranici ,pokecat si v rodnej reci :wink: Aj tu v Udine dnes konecne svieti oscar :grinning: aj ked celu noc lialo ako z krhle,uz som si myslela ze bude nedela o nicom...manzel na divani pri futbale,ako vzdy heh a ja okolo mojho maleho 17mesacneho syna Nicolasa skakat aby zas cosi neviviedol heheh,no ale nakoniec prechadzka do parku to poobede isti...Paulina ,ja som uz v IT skoro 14 rokov ,tu na severe v Udine ,momentalne na materskej s krpcom.Baby a vy ste odkial???Ci daaku susedu nenajdem,bo tu je cesko-slovenskych kociek velmi malo, mam tu len jednu kamosku slovenku a ostatok len talianov a talianky....
18. dub 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitaj Mirka...
Ja som Monika a ja žujem na Slovesnku.... V tejto téme som ako milovníčka Talianska, mám dve deti..
Syn sa volá Jarko a dcérka Chiara..
My cez Udine jazdíme na dovolenky, vždy tak krásne stvrdneme v La code :grinning:
Pauli, neplánujeme nič veľké, veď tu sa ani nič robiť nedá... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. dub 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee dakujem Monika aj tebe za priviitanie!!!Tak to tu pomalicky oziiiva ,no som rada.A kam chodievate na dovolenky presne??Aj ja som bola vzdy milovnicka Talianska...no a vidis nakoniec som zakorenila tu,ale nelutujem aj ked mi chyba samozrejme Slovensko a rodicia.Ale mam kopec priatelov,syna,manzelika-spagetaaka no a teraz dufam aj Vaaas kamosky!!!!Heh no a Monika tak na ,La coda ,tak na tu si ja asi nikdy nezvyknem ma ide porazit a nadavam ako pohan ,ked mam kdesi cakat s autom v rade ufffaaaa.
18. dub 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata.
Vitaj Mirka.Ja byvam v Lainate.
Moni ja tiez pisem ako madar niekedy,ale co zujes na slovensku?mne sa to tak paci,ze som ti to musela napisat :slight_smile:
U nas uz druhy den prsi...takze vcera sme boli v Grandate v chiccu nech sa deti vyblaznia...su tam take smyklavky,gulicky proste veci pre deti :slight_smile:
A dnes?no periem,potom zehlit a varit obed.Dnes budem robit lososa.
pauli k budouci svokre nic zajimaveho :grinning: :grinning: :grinning:
18. dub 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mnaam Losos!!A ako ho robievas Jani???Ja sice moc ryby nemusiiim ale lososa mam rada:slight_smile:))My dnes mame slovensky obedik trochu zmeny heh nezaskodi mesko v rure pecene ,zem.pyre a uhorku.A tiez mam kopu na zehlenie takze po poobednajsej prechadzke hor sa a stirare!!
18. dub 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peknu nedelu kocky zelam :dizzy_face:.
Tak my sme uz domka, to je kraaaasny pocit navrat domov :dizzy_face: :dizzy_face:. Mali sme sa uplne fantasticky, ale uz mi bolo aj dlho. Nabuduce tie vylety trosku skratim :grinning: .
Vitam Ta Mirka, nech sa citis medzi nami dobre! Ja byvam v Toskansku, tu na fore som necely rok a je tu fajn, taka mensia rodinka :grinning:. Udine prechadzame vzdy ked ideme na Sk. Vzdy si to stopujem, pretoze viem, ze z Udine do Ba mi to trva 4,5 hodky. Ako sa vam tam byva? je to velmi zaujimava lokalita, pretoze to mate blizko ci uz k moru alebo do Alp .... ja by som to brala, aspon by som mala blizsie k mojej mamine :slight_smile:.
Zatial sa majte pekne, idem zacat organizovat veci a hlavne musim dnes naplnit chladnicku :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
18. dub 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, ja na Sk stále niečo žujem... :grinning: a tak aj vyzerám :rolling_eyes:
Mirinka, chodievame na Bibione....
Tu na fóre je dobre... osobne sa poznám s toscany, ahoj Katka, vítam ťa doma :grinning: :grinning: :grinning:
18. dub 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monika super ze Bibione ved to mam coby kamenom dohodil 50kilakov a sme tam,ak by ste zas niekedy sli tak daj vediet skocim vas kuknuut :grinning: :grinning: .a Lignano Sabbiadoro ste neskusali??to je tiez fajn letovisko a je to 9 km od Bibione.My byvame 30 km od Udine presne - Cervignano del Friuli,take malicke mestecko,ale zas mame k moru blizucko 15 km vola sa to letovisko Grado to je tiez fajn pre rodinu s detmi na dovcu. :wink: :wink:
18. dub 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby skusam si tu nahodit portreet ale nejak mi ho nechce zobrat,zeby som bola az taka skaredaa ahahahahahah.......uffaa
18. dub 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee Toscany dakujem!!!!co by som ja dala zas za to byvat kdesi juznejsie..ale uz som si zvykla po tolkych rokoch:slight_smile:a to mas pravdu je to fajn ze mame blizko aj do Alp aj k moru ale zas ludia su tu skor uzavretejsi a dost chladny....ale tak nik nie je dokonaly a treba sa uspokojit.No ja pochadzam z Ruzomberka a nam cesta trva vzdy 8 hodin cca a to manzel frci vzdy 180km za hod...No prave zacalo prsat takze z dnesnej prechadzky nic nebude ,maly mi prave zaspal a spagetak sa prave zobudil po nocnej sluzbe tak bezim zehlit paaa kocky a priijemnu nedelu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. dub 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej Kati vitaj doma :slight_smile:
lososa som robila taku rychlovku...obalit korenim na ryby a opiect na masle..na to omacku s bazalky,citronu,medu a olivovy olej,sol.To mam od Jamie Olivera :grinning: ja ho mozem :grinning:
jej baby normalne u nas dnes zehlil mm.to bolo prvy krat v jeho zivote :slight_smile:
18. dub 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky.
Jani, super recept na toho lososa. Ja ho robim stale v rure, v alobale:
http://ricette-e-cucina.noiblogger.com/ricette-salmone-salmone-al-cartoccio-speziato/
Dakujem dievcata za privitanie .... uz periem tretiu pracku a na dnes uz stacilo :angry:.
18. dub 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este som vam chcela pridat jeden receptik ..... neuveritelne dobra kremova polievocka zo zeleru (ale stonkoveho). Na koniec som ale namiesto mlieka pridala slahackovu smotanu .... no hotova obrota :sunglasses:.
http://www.cucinare.meglio.it/ricetta-crema_di_sedano.html
18. dub 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Jani tak jakeho ti mas manzelika sikovneeho,moj zehlil raz v zivote a to 2 uteraky a jednu moju suknu a trvalo mu to asi 2 hodiny a tak ked som ho tam videla ako sa trapi ...no co ti budem heh.Dakujem za receptiiky baby urcite vyskusam toho lososa a polievocka tiez moze byt fajna..
18. dub 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naozaj on je super :slight_smile:
a to zehlil prvy raz v zivote.tiez mu to trvalo dlho,ale neva.nech si zvyka nie?on sa pri mne zmenil o sto stupnov.
Kati lososa skusim aj ja u nas sa dost casto jedia ryby.Dnes vecer mame pizzu takze vegetim :grinning:
18. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tak jak ste se mely o vikendu? My vcera byli na te "nezajimave" navsteve u budoucich tchanovcu:slight_smile: No probehlo to celkem v klidu, akorat teda oni do sebe porad hrozne ryjou, doufam, ze to pak maly nepochyti. Tchan treba vyklada stylem, ze tchyne si stezuje, ze ji je zima a ze z toho umre a ona porad ne a ne umrit atd. No ale aspon se maly pobavil se slepicema, letal za nima do kurniku cele odpoledne...to byl pak smrad:slight_smile:
Mirkette, vidim, ze mame skoro stejne stare kluky:slight_smile: To je ale obdobi, co, ja se fakt komplet cely den nezastavim, jen kdyz mi usne:slight_smile: Tak ty jsi z Udine? No i ja ho mam zafixovane jako prejezdni misto do Rakouska:slight_smile: Ale teda ne moc dobre, protoze jednou sme tam potrebovali prenocovat a dostali sme se do nejakeho Art hotelu a oni nam normalne koncem rijna nechteli zapnout topeni (a to sme byli s 2mesicnim miminem) , takze sme asi ve 2 zmrzli radsi vyjeli na cestu, hruza. Jak se vlastne v Udine zije, jsi tam spokojena? Krom te uzavrenosti Italu na severu:slight_smile: Jinak ja sem z Marche, presneji Civitanova Marche, sme hned u more a k horam to mame taky kousek, takze celkem strategicke misto:slight_smile: Teda ale stejne ti uprimne zavidim blizkost Ceska....to my jen do Udine to mame 6 hodin, brrr.
Jani, no mas super hodneho manzela, to se ceni, kdyz sam od sebe zehli:slight_smile: Mimochodem jak to zvladate s malou, vsecko ok? Tri deti uz je poradny zahul, co:slight_smile: A taky dekuju za recept, nekdy vyzkousim, u nas je losos velmi casto na stole, takze kdybyste meli jeste nejake tipy, tak piste:slight_smile:
Toscany a vy jste byli na Slovensku tedka? NEbo jste jen vyletovali po Italii? To se mate, ja bych taky porad nekam jezdila, jen ted mame dost vyrizovani s tou svatbou, tak to asi nechame az v lete. Ale teda minuly tyden sme byli na tom vikendu jen ve dvou a bylo to super....rekli sme si, ze tak budem jezdit casteji, tak snad to dodrzime:slight_smile:
19. dub 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojte :slight_smile:
Pauli tri deti je to zaberak,ale da sa to :slight_smile: a ja mam super svokrovcov aj muza takze pomozu.
Dnes mame pekne sa chystame von.Pippo ide hned po skole na oslavu spoluziakovi.
Musim ist aj do obchodu..nieco kupit na veceru.
19. dub 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: ahojte, vítam nové kočky..
ahojte, ja sa len hlásim, že žijem..
my sme boli celý víkend v ostrave, u manželovej sestry, býva na hlavní tříde a stavajú dom blízko ostravy, tam sa decká vybláznili...
u nás je dnes veterno, slnko kde tu
ale ja som bola u dr. bližšie napíšem potom, minulý tt ma bolela 3 dni hlava a myslela som, že dnes to opäť začína, mala som tlaky v hlave a srdce bilo ako besné..
no a mala som vysoký tlak, čo som nikdy nemala, tak ma poslali k internistovi, a ten sa na mňa pozrel a vraví, a nie ste unavená?????????
koľko máte detí??????????
takže zatiaľ je to špecitfikované ako únava, mám jesť vit.C a magnézium a viac sa venovať sebe, napr. taký wellness bez detí
srandista, akoby som si mohla zobrať od detí dovolenku..

:slight_smile:
:slight_smile: žiadne stresy, čistý veget....decká sa vybláznili..potom ak budem ok doplním fotky.
19. dub 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tí chlapi si všetko ľahko predstavujú, že? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dub 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek