• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Pekny vecer dievcata.
Tak ja som dnes od rana vonku .... zucastnila som sa super posedenia s jednou ceskou a dvoma slovenkami v krasnom meste asi 100 km od nas ... bolo super :dizzy_face:.
Boc, davaj na seba pozor :unamused: ... nastastie uz bude teplejsie a slniecko ti urcite urobi dobre. A nad tym wellnessom vobec nerozmyslaj, moja mamina ho absolvovala tento vikend a vratila sa uplne zrelaxovana :dizzy_face: :dizzy_face:. Aspon vieme aky darcek jej dame k narodeninam :grinning:.
Pauli, my sme travili Velku noc na Slovensku a odtial sme isli na 5 dni do Monaka a v nedelu sme sa vratili domov. Cestovanie obidvaja zboznujeme, cestujeme vela, aj ked v poslednom case nam to jeho pracovneho povinnosti moc nedovolia ... ale snazime sa vzdy nieco podniknut :grinning:.
Monicka, ako sa maju deticky? :dizzy_face: Ponco uz hotove? To bude Chiarka princezna!!
19. dub 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ďakujem, majú sa dobre...
Pončo musím vypárať, bo som ho malé spravila...

katka, nechcete ma adoptovať? Aj aj rada takto lozím kade-tade..
19. dub 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Italky, muzu se k vam pridat? Jsem v Ita tri roky, bydlim na severu, v Aoste.
20. dub 2010 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj taleia, vitaj..
Vidím, že máš dvojičky a relatívne malé prvé dieťa, klobúk dole... :slight_smile:
20. dub 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute taleia a mirketta...
vitajte..
:dizzy_face:
20. dub 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, jee, dalsi nova tvar. Vitam te tady, taleio. Teda, no opravdu, ty mas tri male prcky, taky smekam:slight_smile: Ja mam jednoho a nevim, kam driv:slight_smile: Tak nam napis neco o sobe:slight_smile: Jak se ti libi v Italii, jsi tu spokojena? Predpokladam, ze jsi ty tri roky byla na materske, tak na praci se ani neptam. A jak jsi se vlastne dostala do Italie?
Boci, no ono se to doktorovi lehko rekne, co, ale se 3 detma se musi tezko odpocivat. A nepohlidali by je treba vasi nebo tchanovci, ze by ste s manzelem jeli nekam na vikend pryc? NEbo je nech manzelovi a jed sama treba s kamaradkou.
Toscany, a kdy prijedes na nejaky ten vylet k nam? Domluvime se i s Evou a muzem neco podniknout, ted uz je krasne pocasi, na vylety jak delane:slight_smile: Jee a jak bylo v MOnaku? Nemas vlastne facebook? Ze bysme se apon mohly pokochat nad nejakyma fotkama:slight_smile:
My vcera odpoledne byli na prochazce, ale hrozne foukalo, tak sme se zas rychle vratili. A navecer sme jeli do San Benedetta. Pritel tam mel pracovni schuzku a my se s malym prochazeli po promenade a po plazi, bylo moc fajn. Hold palmova riviera je moc krasna, skoda, ze je tam tak silene drahe bydleni.
20. dub 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
vitaj taleia.
Jej konecne sa sem dostanem a mala sa mi zobudi...no nic ozvem sa potom neskor.
aspon som vas pozdravila :grinning:
20. dub 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vsetky!!!Ako sa mate co poraabate???heh..mne prave maly diabol spii tak vegetim na PC aspon hodinku relax.Dnes je tu nadherne teplucko a slniecko ,zeby uz ta opozdena jar a prichadzajuce leto????hmmm......baby radte mi ja uz neviem co mam drobcovy varit stale dokola dokolecka to iste uz ma to nebavi ak mate dake receptiky pre skoro dvojrocne deticky tak sup sup s nimi...budem vdacna!!dnes som sama doma,manzel ma dennu dvanast hodinovu sluzbu takze dorazi az vecer,ale od zajtra ma 3 dni volna tak to vyuzijem a hor sa na naakupy hihihii,treba mi malemu kupit nejake tenisky a sandalky rastie ako z vody a ja by som si chcela len nejake ako to ja nazyvam rychlobezky-balerinky ku riflom.Uz sa tesim na zajtra moj muz taak strasne nerad chodi po nakupoch ,ja neviem tyto chlapi ufffffff.:slight_smile:))
20. dub 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj a aj moj obdiv Taleia,tri deticky....ta obdivujem fakt...ja mam co robit s mojim diablom malym ten je asi tak za troch..:slight_smile:
20. dub 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirketta, tak my se akorat vratili od more, dnes je teda opravdu pravy letni den, u nas uz se i koupali. My teda puvodne vyrazili jen s bagrem a lopatkou na pisek, ale nakonec sme sli s malym po kolena i do te vody:slight_smile: A super, maly vyskal radosti jeste hodinu:slight_smile: Ted sem ho davala spat a jeste pres usnutim si zblebtal cach cach cach, tak aspon se mu ma o cem zdat:slight_smile: No a recepty....ja malemu nic specialniho nedelam, ji to, co mam ja. Jen pokud mam neco, co nemuze, tak mu dam treba polevku. a co varivas ty? At ti neradim stejne veci:slight_smile: A co vlastne dela tvuj manzel, ze pracuje tak na smeny? 3 dny volna bych pro sveho taky brala, to se u nas stane malokdy.
20. dub 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
pauli, ja som pred chvíľkou čumela na web kamerua snívala a snívala... :dizzy_face: :dizzy_face:
no nič, späť na zem...
Mirka, ja by som už tiež nejaké špeciality nevyvárala, samozrejme bez soli, ale napríklad takú obdobus viečkovej, to by mohol...
Vo vode uvar ,mrkvu, petržlen, potom rozmixuj a nalej na mäsko... môžeš s cestovinkou, knedľu asi nemáte...
20. dub 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuji za privitani. Taky mi konecne ted zrovna vsichni tri spi, tak mam trosicku cas na sebe. No neni to jednoduchy, protoze jsou relativne jeste dost mali, ale muj muz mi pomaha, jak muze (a kdyz zrovna muze) :slight_smile: Pauli, presne tak, zatim zadna prace, mela jsem starsiho chlapecka jeste behem studia, takze jsem normalne predtim nepracovala. Mam tedy strach, protoze uz bych se mela zacit po necem divat, a co tak slysim a ctu, tak je to celkem spatne. My jsme v docela turisticke lokalite, tak snad nejaka moznost bude. Horsi bude hlidani, protoze tchani bydli daleko, u Lago di Como, takze nic. A jit do prace a dat veskery plat za asilo nido, to nemam chut.. Radeji zustanu zatim s detmi, at si je trochu uziju. Je fakt, ze jsem pro Italy trochu divna, ze jsem doma s detmi, protoze skoro vsichni, ktere znam, od 6, 10 mesicu ditete pracuji, bud maji hlidaci babicky, ale vetsinou je daji do jeslicek. Jake mate zkusenosti vy?
Jsem v Italii, protoze jsem poznala jednoho bezva Itala:slight_smile: Libi se mi tady, akorat mi chybi moje rodina, ale to je jasny. To asi nam vsem tady. Zvlast si to uvedomuji ted s detmi, ze bych si prala, aby byly bliz i memu prostredi, ve kterem jsem vyrostla, i druhe babi a dedy. No nic. Ve ctvrtek mam letet z Bergama do Bratislavy, tak jsem zvedava, jestli to vyjde, kdyz jsou ted ty problemy.
Jej, to jsem se tu teda rozepsala.
Jo pauli, vy se mate, ze uz mate trochu teplo. Tady u nas v horach je jeste docela zima a porad tu fouka. Ale je tu i celkem slunecno.
Mirketta, maly diabol:slight_smile: vypada to legracne, kdyz je to napsane. Aspon je s jim legrace, ne?
20. dub 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babenky! som tu prvy krat a chcem sa spytat je tu niekto zo sudtirolu okolie Brixen?? zijem tu s dcerkou a priatelom ale citim sa tu tak sama, opustena, nechcena! neviem ci to niektora z vas poznate. som tu uz piaty rok a nemam tu ziadnu kamaratku s ktorou by sme zasli na kavu, pokecali a tak no proste normalnu kamosku! a tym ze som na materskej sa to vsetko zhorsilo, niekedy mam pocit ze mi uplne preskocilo :slight_smile:
20. dub 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ajkacovi nezúfaj, ak si cudzinka, doma s dieťatkom na materskej tak sa cítiť môžeš zvláštne
ale neboj to sa časom upraví..
kočky ti napíšu odkiaľ ktorá je,
ja poznám brixen iba z lyžovačiek..takže ti neporadím,
ale vitaj medzi nami
20. dub 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
bocmanka dakujem ze privitanie :slight_smile: konecne som nasla stranku kde su podobne pripady ako ja ako tak citam :slight_smile: hej neni to lahke ale to asi vsetky poznate.. ja neviem stale sa tu citim ako cierna ovca ani sa mi preto nikam chodit nechce..keby som nemala psov tak tusim ani z domu nejdem :slight_smile:
20. dub 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Taleia aj ja som doma uz viac ako 2 roky, ostala som doma prakticky hned ako som otehotnela.A to mas pravdu tu to nefunguje tak dobre ako na SK alebo CZ tu vsetky maminy skoro hned do prace po 6 mesiacoch ale to je ten blby taliansky socialny system...tu ti miesto nepodrzia a o materskej do 3 rokov dietata mozes snivat...a ty co nemaju na baby sitter alebo nemaju dedkovcov po ruke tak ostanu doma,ved naco vyhodit tristvrte platu na skolku.radsej sa clovek trochu uskromni a myslim ze kazdej z nas dobre padne mat tie nase diabliky pri sebe co najdlhsie....
Pauli aj my sa chystame k moru ,byvame blizucko uz sme aj novy kyblik aj lopatky kupili,len sa bojim ako bude reagovat teraz ked uz je vecsi a viac chape.Vo vani sa boji ked ma vela vody a o sprche ani nehovorim ale celkovo ma vodu rad ,tak sa nechame prekvapit.No a moj muz pracuje ako guardia giurata a maju sice 3 dni volna ale ostatne sichty su 12 hodinove,takze si ho moc neuzijem,ale zas je to dobre ze sa nemame cas ani kedy hadat :grinning: :grinning: :grinning:
Monika nesnivat nesniivat sup sup do Talianska :slight_smile: ozaj citala som ze hackujes,nevies nahodou nejaky link na postup na hackovanu jednoduchu ciapku vies taku obyc sietkovanu pre mna.Moja mamina mi jednu poslala ,ciernu a chcela by som si urobit nejaku svetlu len neviem postup.
20. dub 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: pozri ber to z tej lepšej stránky, že dcérka ti porastie, sára inak pekné meno, budeš s ňou chodiť von, medzi ľudí, spoznáš iné maminy..
ale je fakt, že na severe sú ľudia trošku uzavretejší,
to ti možno napíše langofel, ona býva na severe tuším, ale kde si už nepamätám...
ja som v taliansku tri roky študovala, v miláne,
tiež mi trvalo , kým som si zvykla na ich mentalitu, na veľký svet za mlákou..
ale teraz mi je za ním aj nostalgicky ľúto..
som však šťastná tu na slovensku s mojou polovičkou a detičkami..
veľa cestujeme, prerábame domček a verím, že bude stále len lepšie a lepšie...
musím bežať po chlapcov do školy a do škôlky,
večer som tu ako na koni,...xixixiix
20. dub 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
miketta na čiapočky ti pošlem link od kamošky, ktorá nám ich robí na zákazky..
20. dub 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj kočky ako vyzeráte..?
pridajte fotočky, nech vieme s kým kecáme..
20. dub 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
miketta:
http://hackovanecepicky.cz/
treba sa tam zaregistrovať, možno tam niečo nájdeš...
alebo www.mimibazar.cz tam si klikni na návody a hľadaj...
ajkacovi, vitaj...
Ja som Monika a žijem na SK, ale IT milujem... neboj sa, ja som an SK a aj tak sa tu cítim ako vyvrheľ, žijem v cudzom meste... :wink:
20. dub 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: som ti skomolila nick, že mikketa...ako sa reálne voláš?....keď máš mirketta
aj taleia...ak to nie je tajné...
a monika myslím aj stránku napísala na čiapočky dobrúúúú
však vieš monička, telinka nám robí čiapočky...
20. dub 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
viem, viem... Minule som ju stretla.... ale som ju neoslovila... :grinning:
mirketta, je Mirka, aj ja som ju skomolila... :grinning:
20. dub 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
monkula dakujem za privitanie :slight_smile: ty milujes ita? akurat tak dovolenkovo co? :slight_smile: ja cim dlhsie som tu tym viac ma to taha naspat.. som tu len kvoli malej a jej buducnosti, mam strach zeby na sk ziadnu nemala.. ja neviem vratit na stalo sa nemozem, priatel je talian takze tu uz asi budem musiet ostat :slight_smile: priatel mi sam navrhol ked vidi stale ako trpim tu ze prenajmeme byt v BA, ja budem tam s malou a on bude tu robit a uvidime sa cez vikend ale to som hned zavrhla sak o com by to bolo.. to by sa medzi nami skor ci neskor skoncilo a to nechcem.. chceme sa buduci rok brat a urcite este aspon jedno babo ale ja neviem ci chcem zrovna tu ostat.. ani jeho rodina nema zaujem o nas, o malu tak to vsetko ma tak mrzi :/ ale dakujem vam za podporu z casu na cas pridu taketo depky a niekto si to odskakat musi :slight_smile: takze sorry.. a monika kde si sa ty prestahovala? myslim odkial kam?
20. dub 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
bocmanka dakujem hej sara je v pohode :slight_smile: kratke a vystizne ako ja hovorim lebo ona je take sidlo riadne.. ako chlapec :slight_smile: sak som aj skusala ist uz na ihrisko s nou lebo s pomocou beha riadne uz ale ked vidim tie xichty ako si ta kazdy obzera akoze aha nova je tu!! a ani jedna sa neprihovori len medzi sebou sa bavia ani nemam viac chut tam chodit.. uvidime ako bude ked bude krpata velkaaa :D
20. dub 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny podvecer dievcata. Jeeej, ta nasa tema pekne oziva :dizzy_face: :dizzy_face:, to mam strasnu radost!!
Vitam nove tvare ajkacovi a taleiu :slight_smile:.
Ajka, citala som tvoje prispevky a na zaciatku som mala tie iste pocity ako ty. Zijem v Toskansku a v juni bude rok co som tu. S priatelom sme boli tri roky na dialku, ja som pracovala v Ba, mame tam stale bytik, ale poviem ti pravdu, nebolo to ono. A teraz som stastna, ze sme sa prestahovali do Italy. S tou Ba nic nevyriesite, skor budete mat viac starosti. A s tymi Taliankami si nerob tazku hlavu, my sme to prave vcera s kamoskami rozoberali, ze ony su velmi ziarlive a zvlast na strednu a vychodnu Europu :angry:. Nic s tym nenarobis. A co tak skusit realizovat sa v niecom? Ja som zacala vymyslat rozne recepty (podotykam, ze predtym som nikdy nevarila), zacala pestovat kvetinky a kopec kamaratiek som si nasla aj na jazykovom kurze. Ja viem, ze sa mi to hovori ked nemam dieta :grinning: :grinning: .
No kocky, dnes bolo kraaaasne .... nakupila som kvety, crepnicky a zeminu a sadila :grinning: :grinning:.
20. dub 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajka, ja som sa presťahovala najprv z mojej rodnej dediny v okrese Dunajská &streda do BA a teraz bývame v malackách...

Katka, futbalista :
20. dub 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem toscany, vsak staale premyslam nad tym co robit a tak ale teraz v polke maja idem do skoly takze chcem podnikat a zaroven byt s malou tak uvidime ako sa zadari.. hej sak tieto domace to su samostatne jednotky, vobec nie take otvorene ako som bola ja hlavne na zaciatku, ale uz som sa dost popalila co sa tyka priatelstiev tak si drzim odstup tu tak ci tak len ma to mrzi ze kazdy si s niekym rozumie kua len ja si neviem najst normalnu spriaznenu dusu a keby mala aj babo take ako ja tak to by bolo asi az prilis pekne a lahke! no u mna kvetinky dlho doteraz nikdy neprezili :slight_smile: a to som mala len bylinky nastastie :wink: v toscansku musi byt krasne, priatel tam ma babku niekde uz sa tam chystame neviem ako dlho :slight_smile: mozno na dovolenku tento rok uvidime. a ty mas priatela slovaka? to musis vediet po taliansky dobre co? ja ten jazyk taak nemam rada, nejde mi do hlavy a som rada ze tu mozem po nemecky rozpravat inak by som tu asi nebola uz :slight_smile:
Moni a to tolko stahovaciek mas za sebou? :slight_smile: no nikde to neni lahke verim ale v Ba napr si urcite niekoho skor najdes ako ja tu v tejto po....nej diere.. len les a les a hory :slight_smile:
20. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajka no vidíš a ja sa ho učím... :slight_smile:
20. dub 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: sranda ja zase nemčinu nemôžem..
ajka a kde ste sa spoznali?
20. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mám nemčinu rada :slight_smile:
20. dub 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek