• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
pauli,
já se musím pochlubit, já jsem měla na škole 2 semestry španělštiny, začátečníci. No ale byli tam v začátečnících již normálně komunikující španělštinou, tak jsem ani nestíhala otáčet stránky. Takže si pamatuji jen Abla el espagnol? a Entrada a Salida :grinning: A to mám prosím zápočet :grinning: :grinning:

Moni,
proč si hnusíš místo kde žiješ?
22. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
alička, ja som o ymslela tak obrazne, že sa na všetko tu pozerám čierno... :grinning:
22. dub 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katrinko,
ty termální prameny by měli být i volně dostupný. Ta Marlena píše, že žili v San Casciano dei Bagni. A že tam v kokamžiku, když říše postavila Via Cassia, silnice co spojila Řím s Galií, jezdili na léční takové osobnosti jako Horatius a Octavianus Augustus. No a uznej, rachtat si nohy v místech kde se rachtali a prděli do vody takoví pánové,..... no nech si to ujít?! :grinning:
22. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni a proč? co tě k tomu vede?
22. dub 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poď do súkromnej Ali... :wink:
22. dub 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bocmanka ja som tiez na facebooku najdes ma tam pod menom- :slight_smile: mirka malencikova :slight_smile: pekny den
22. dub 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: a lang ešte asi dovolenkuje, keď sa neozýva..
:slight_smile:
ak sa už vrátila, dúfam, že sleduje a číta, že tu nič nezaniklo a keď čokoľvek, stále je tu súkromie...
:slight_smile:
a monik...pončo máme aj my, a romy ho nerada nosí :unamused:
22. dub 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemá voľné ruky, čo? :grinning:
22. dub 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj kocky.
Alicka, vcera som draheho trosku aj sfukla kvoli tym termalnym pramenom. Oni tu skutocne su, su aj velmi vyhladavane a zname. Som ho sfukla, ze akoze sme tam doteraz neboli a nic o nich neviem a on s tym jeho nevinnym vyrazom, ze " A ty si to nevedela?" :fearful: :astonished: ... na odstrel niekedy. Takze niektory den si spravime vyletik, je to nedaleko od nas a podam ti spravy :wink:.

Adri, kraaaasne ponco .... aj ja mam :dizzy_face:.

Moni, nic si z tych ludi nerob, ja som mala kolegynu z tych koncin, vsetci zkonstatovali, ze su to malomestiaci :rolling_eyes:.

Dnes som bola na nakupoch, dalsie kvietky v domacnosti :grinning: a prikupila som si novu kabelku :grinning: :dizzy_face:.
22. dub 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeemine Bocmanka ty mas ale peknu bambulku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: to ponco jej pristanee
22. dub 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirka, takze u vas je chladno? :frowning2: .... asi aj k nam to pride, skoda, som si myslela, ze konecne bude stale krasne a slnecno. Dnes bolo u nas 21C. A malicky je zlaty :dizzy_face:.
22. dub 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, ja si z nich nič nerobím... Už sú mi ukradnutí...
Ozaj, včera mi kaderníčka povedala, že ja vyzerám ako z južnej Európy, IT, Španielsko... :grinning: :grinning:
22. dub 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Moni, uz sa len prestahovat a budes original :wink:.
22. dub 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy ste toho dnes zas popsaly:slight_smile: Ja mela moc prijemne odpoledne, prijela za mnou ta ceska kamoska a az do vecera sme prochazkovali s malym a sly po nakupech....ukoristila sem plno pekneho obleceni:slight_smile: Dneska bylo fakt pekne, doufam, ze se k nam nedostane to skarede pocasi ze severu:slight_smile:
Mirketta, jak jsi psala, ze maly je s tchyni...muzu se zeptat, kolik ji je let? Ja jen, ze ta moje by ho porad chtela hlidat a ja nechci nebo ji je uz 75 a mne to prijde strasne moc. A s tim hlukem si me pobavila...my tady asi od pulky cervna do konce srpna v podstate v klidu nespime, kazdy den mame pod barakem koncerty:slight_smile: Jo a muzu si te taky pridat na facebooku? Aspon bych se podivala na nejake fotky Nicolase. To mate fajn, ze toho holice tak dobre snasi, my jdem zitra a asi to zas bude boj:slight_smile:
Alice, kde je prosimte ten zabavni park, co o nem porad pises? Nekde blizko vaseho Badenu? Letos bysme s malym taky radi nekam vyrazili, tak treba by to tam bylo fajn. A krasne fotky, kluci jsou nadherni:slight_smile: A tu spanelskou vetu si napsala tak pekne po italsku:slight_smile:)
Boci a ty uz se citis lip? Pomohli aspon ty vitaminy?
22. dub 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Danka se mela 21.4 vracet, ale netusim, jestli vubec odleteli, kdyz ty letiste byli vsechny pozavirane, snad jo.
22. dub 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den prajem vsetkyym,vonku je zas usmrkano a zimaaaa!!!!
Pauli moja svokra ma 60 rokov a svokor 65 ja som sa tiez bala ze co a ako budu s malym ,ci sa budem moct spolahnut,ale poviem ti keby ze ich tu nemam ,kedze moji rodicia su daleko tak neviem co by sme fakt robili ked nam treba maleho postrazit.ale ja si myslim ,ze to nie jetak o veku ale skor akeho maju ducha ...vsak skus niekedy na hodinku ho nechat a uvidis aka bude reakcia,ale ja si myslim ze to zvladne,ved niektory ludia v sedemdesiatke su na tom lepsoie ako my mladi :slight_smile: :slight_smile: A na fcbook si ma kludne pridaj ,budem rada!!!No Nicolas to u holica zvlada dobre, len vcera u pediatra to bolo hruza,az nam srdce pukalo tak plakaal a ruky natahoval a len mammmaaa pappaaaa a Kikkkaaaa (to je nas pes labrador ,vola sa lilly ale on ho vola kika :grinning: ) taaak krical chudaacik maly ,ale nastastie rastie dobre ,vsetko ok tak sme spokojni.este som sa ta chcela opytat ty ucis maleho aj po cesky???
23. dub 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tady je taky uprseno a nejak se od vcera i ochladilo:(
Mirketta, no tech 60 let je prece jen lepsich nez tech mych 75:slight_smile: Ja nevim, ja se k tomu asi neodhodlam...mne proste prijde, ze je to uz nebezpecne, ono nemusi chtit, ale muze se jim zatocit hlava, zacit trepat ruky, omdlit nebo neco a bude nestesti, prave ze u tech starych lidi je to takove nepredvidatelne. Navic se mi ani moc nelibi styl, jakym ho hlidaji kdyz sme u nich na navsteve. Tchyne si da zidli doprostred zahradky a sedne si a maleho necha at si jde, kam chce....to, ze tam maji vsude ruze nebo nasekane drevo, nebo ruzne zeleza, to uz ju tak nezajima, ze by se o to treba mohl napichnout. My to zatim s malym zvladli sami, pritel podnika, takze ma takovou pracovni dobu, jak potrebuje. Kdyz bylo neco potreba, zaridili sme se sami. Ale nejaka chuva by bodla:slight_smile: A jak jste dopadli vcera u pediatra? Kolik vlastne ted vazi a meri? My to mame taky tak, maly v cekarne dela hrdinu a pak vykukne doktor a on spusti hystericky rev...po celou dobu prohlidky:slight_smile: Prva sme to taky tezko snaseli, ale ted uz sme zvykli:slight_smile: Jinak ja na maleho mluvim vyhradne cesky, italstinu nechavam na pritelovi a okoli. A ma to svuj uzitek, protoze jde videt, ze rozumi obema jazykum. Ale tech par slovicek, co umi, je v cestine, to me tesi nejvic:slight_smile: Vy to praktikujete doma jak?
23. dub 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne popoludnie dievcata.
Mirka, tak ta zima a dazd dorazili aj k nam .... normalne som zapla na chvilocku aj kurenie, lebo je strasna zima vo vnutri.
Pauli, moja svokra ma 58 a mam pocit, ze ma viac energie ako ja :grinning:. Ale samozrejme, ze 75 rokov je uz podstatny rozdiel a je na tebe, ci mas v nej doveru. V takom veku veru treba byt uz poriadne opatrny.
A co ste dnes varili kocky? Ja som robila tu kremovu polievocku a kurca. Mimochodom, pridala som dalsie tri receptiky do mojho clanku, tak ak chcete, vyskusajte :wink: :slight_smile:.
23. dub 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katka...
Aj u nás je dnes dosť chladno, bŕŕŕŕ..
Idem popozerať Tvoj fotoblog... :grinning:
23. dub 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som dnes varila rizoto

A teraz som si spravila kuracie mäsko, len posypané korením na gyros, a upečené vo fólii na pečenie, nakrájané na prúžky, hodila som to na šalát, kúpila som ten v sáčkoch, kadejaké lístky šalátové :grinning: , pokvapkala som to olivovým olejoma naliala som n :dizzy_face: a to trošku pesta... Vynikajúce... zamilovala som sa... :grinning: :grinning:
23. dub 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peknu sobotu prajem!!!Kde ste vsetky????Tu dnes vykuklo na moment slniecko a tak sme sli na bicykloch sa troska prevetrat,normalne som sa bala :grinning: dobrych 13 rokov co som nesedela na bicykli hehe a dnes som mala v sedacke aj maleho..tak sme si taku okruznu jazdu dali po dedinke kde byvaju svokrovci ,zaskocili kuknut manzelovu tetu na kaavicku ,maly sa tam vyhral na trave.Teraz sme uz domka,maly zaspal,velky si tiez isiel schrupnut bo dnes ma nocnu...
Moni zas robis chute s meskom a rizotom ajajajajajmnaaaam.My sme dnes mali cestovinu s olivami,paradajkovou stavou a strasne stiipali moj manzelik varil a akosi to prehnal s peperoncinom,ale zjedlo sa heh.
Pauli ,nas krpec ma 13 kil a meria 89cm,je dost velky na svoj vek ale to preto ze sa uz narodil ako velky mal 4 kila 40g rastieme dobre a vsetko je ok ako povedal pediater a hlavne aj my s manzelom sme dlhani a cela moja rodina sme vysoky,ozaj a mame 12 zubov.Ja ho ucim aj po slovensky aj po taliansky a dedkovci zas narecim rozpravaju (friulano) takze on komoli tri reci dokopy,rozumie aj po slovensky aj po taliansky.Rozprava vsak viac po slovensky,ale to je normalne ved najviac casu stravi so mnou.Moja kamaratka ma dceru 2,5rocnu a ta krasne rozprava po taliansky aj slovensky a ona s nou len po slovensky a oco po taliansky.Inac to s tou svokrou to ta chapam aj moja mu dovoli aj po stromoch sa vesat a to nehovorim o roznych haraburdach co maju po dvore ,ze mi az vlasy dubkom stavaju a kukam kde by sa mohol napichnut a ublizit si a oni ako keby nic.uff ale co mam robit zatnem zuby a som radsej ticho bo svokra to je charakteriiik a iba by boli rozbroje v rodine heh ona ked sa jej niekto znepaci juuuj taa vie byt protivna.
Toscany kde su tie receptiky,nevidim ich asi som slepa ci co??heheheh
Pekny zvysok dna zelam vsetkyym
24. dub 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, promiňte, že Vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat zda-li byste mi doporučili nějakou oblast v Itálii v Toskánsku na dovolenou, popř.věděli o nějaké cestovce, nebo ubytování s jedním malým dítětem, takže aby to bylo trochu vhodné pro děti.Děkuji
24. dub 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer kocky.
No kde ste vsetky?? Asi sa tulate vonku, ked je tak krasne :dizzy_face: :dizzy_face:. My sme dnes grilovali pri jazere, bolo celkom pekne, ale uz poobede sa zacalo zatahovat a fukal vietor, tak sme to zabalili :grinning:.
Moni, super kucharka!!! :grinning: :grinning: Vidim, ze rada experimentujes :wink:.
Mirka, fuuuuha, malicky sa narodil teda poriadny valibuk, chlapisko ako sa patri :grinning: :wink:. Zelam vela zdravicka. Inac, klikni na moju fotku a otvori sa ti moj fotoblok :wink:.
24. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a :slight_smile: hojte kočky,
ja som dnes prvá..
marekom všetko naaaj k meninkám, a samozrejme dnes má meninky aj môj marko
ja som to tu včera flákala, boli sme v blave po novú kuchyňu do domu..
boli sme len naotočku,ešte sa tam minimálne 2x tento mesiac objavím , ešte budeme riešiť detaily...
mali akciu, že 100km dovoz platia oni, takže zaplatíme si len zvyšok a dovezú nám kuchyňu až do domu, to si manželík zoberie dovču a bude skladať..

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/departments/kitchen/

e to 5 ta v poradí...
a spotrebiče retro..

mne príde v pondelok nový horský bicykel na MDD, takže ďalší výdavok, asi ideme už vylúpiť banku..
ešte musíme šetriť na uja telinku /monika vie kto je telinka/, aby aj nám vyrobil krásny nábytoček pre našich troch...

a ešte na záver, v tej ba je tovaruuuu, úplne iný štýl obliekanie, môj mm mal ale dosť nákupov, takže si nabudúce rezervujem shopping day iba pre mňa...z výkladov by sa mi bolo zišloo všetkoooooooo

:slight_smile: ale aj tak nie je nad italský štýl obliekania... :slight_smile: hneď by som šlaaaaaaaaa
25. dub 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer :slight_smile:
jaj konecne sa pocasie umudrilo a boli sme vonku :slight_smile:
:slight_smile: Boci peknu kuchynu si si vybrala..a to kupujete do toho noveho domceka vsak?
Ja by som isla tiez na bicykel,ale teraz s Alessandrou neviem bude ju strazit tato a my si vyrazime s detmi :grinning:
Vcera sme tiez boli na nakupoch.kupit detom neake oblecko...a zamilovala som sa do veci od Disney :slight_smile:
potom odfotim ake krasne saty sme kupili nasim babam :grinning:
25. dub 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: disney milujem aj ja s romy jani,
pofoť potooom :slight_smile:
25. dub 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojteee prijemny zaciatok noveeho tyzdna zelaaam!!!No kraasne pocasicko mame dnes na slniecku je 25 stupnov ,paradicka ,len nech nam to vydrzi.A kde ste vsetky???Baby moj muz sa zblaznil ,my mame psa-labradora ,je to nase 30kilove teliatko pekne a on sa rozhodol ze co keby tak mala steniatka tak mi tu vcera dotrepal dalsieho psa ze nech skusia hmmmm.No povedzte mi co ja budem robit ked bude mat zo 6 -10 steniatok.Juuuj taka som nahnevana on asi nechape ze mam dom na starosti, dieta,psa a este steniatka, ved ja skolabujem.Ach tyto chlapy vsetko si tak jednoducho predstavuju....
Uff to uz je tolko hodin ??No idem ja varit dnes len polotovar cordonblu ,zemiakova kasa a salatik zo zahrady od svokry.Majte saaa!!!
26. dub 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: mirka, no chlapi..čo ti poviem, niekto je z marsu a niekto z venuše :grinning: :grinning:
:grinning:
mirka malý nikolasko je chutný, už pomýšľate aj na ďalšie bábätko?...žeby si to mala ako výhovorku "pred šteniatkami..", veď malý snáď neostane jedináčik, no nieee???
:wink: :wink:
aj na slovensku je pekne, slnečno..
inak ja už strácam prehľad ktorá odkiaľ ste..monika má viac načítaného...
koľko je nás vlastne tu?
ozaj mirka, nepripojíš aj nejaké ďalšie fotočky, nech vieme s kým si píšeme..
26. dub 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, ja o vikendu nemela moc cas, tak sem ani nepsala. V sobotu tady teda bylo pekne hnusne, lilo a bylo zima, z baraku sme se dostali az navecer. Ale tak aspon neco:slight_smile: To vcera uz bylo krasne. Dopoledne sme tu meli tchanovce a odoledne sme sli na dloooouhou prochazku a pak do detskeho centra, aspon se maly dobre vyblbl, taky padl po 8 hodine do postylky...mimochodem maminka taky:slight_smile: Nejsem zvykla na tolik km s kocarem, tak me docela unavilo. No a dneska je tu taky super pocasi, rano sme uz byli na plazi a uz tam bylo plno lidi, odpoledne se uz beztak budou vsichni koupat. No a zitra mam narozky, tak to asi pojede nekam oslavit:slight_smile: Dort uz je zamluveny...jeste nejaky darecek si musim vybrat:slight_smile: JInak jak tady byli tchanovci, tak me celkem vytocila pritelova mamka...jak si krasne naplanovala prazdniny, ze k nam bude jezdit i s kamaradkou a bude u nas spavat a ja budu jezdit k nim na prazdniny. No cela zhava:slight_smile: JA ji vic, jak dve hodky nesnesu a jeste abych k nim jela prazdninovat. No stejne budu vetsi cast leta v Cesku, tak snad se tomu nejak vyhnu:slight_smile:
Mirketta, teda Nicolas je pekne velky chlap, to davidek by byl proti nemu uplny drobek, nema ani 12 kilo a jen kolem 84cm. Jak jsi psala o tom vyletu na kole...no taky sem uvazovala, ze bych zacla, ja na tom nesedela 15 let. Akorat, ze si nejsem jista, jestli vubec umim jet na kole:slight_smile: Bylo by to super jezdit s malym (zatim jezdi jen pritel), ale mam strach nekde po silnicich v provozu. A co se tyce toho mluveni, co uz vsechno umi rikat? Jinak s tim labradorem to je opravdu blby napad:slight_smile: Chlap toto proste nepochopi, ja mam doma to stejne, obcas mi prijde, ze si snad pritel mysli, ze se cely den valim na gauci:slight_smile:
Boci, taky preju opozdene vsechno nej MArkovi k svatku. mImochodem pekna kuchyn, hezky ste vybrali. S tim italskym stylem oblekani mas pravdu, nevim,, cim to je, ale tady kdyz si na sebe daji i teplakovku, tak v tom vypadaji elegantne narozdil od nas ze stredni Evropy:slight_smile:) Jo a ted nas tu je uz dost, ale presne ti nereknu, chtelo by to nejaky seznam:slight_smile:
26. dub 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kočký!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak dneska je mi zase o rok stejně :grinning: :grinning: :grinning: Máme krásně slunečno, ten kousek z garáže do domu byl krásnej. Vzala jsem to vrškem ne sklepem :grinning: :grinning: A polila kytky, co zavadli když jsme byli na víkend v Karlovejch Varech. Ach, bylo blaze. Krásný počasí, super hotel na kolonádě, celá rodinka.... kluci testovali všechny prameny kromě 14 :grinning: :grinning: Ten jsem zas vydatně testovala já. MM mi chystá překvapení, tak jsem zvědavá co to bude za mazec :grinning: :grinning:

Pauli,
ten park je v Rakousku, St. Margarethen. Z Blavy je to 45 minut autem, od nás z Badenu 40. www.familypark.at. Stránky jsou i ve slovenčině.
A taky souhlas s Mirkettou, záleží jak jsou na tom prarodiče mentálně. Mejm tchánovcům bude letos 73. A ještě v 71 letech lyžovali, jezdí už 40 let do Maddona di Campilio na týden. A to má Oma totální endoprotézy obou kyčelních kloubů. Ale bohužel loni v srpnu měl Opa mrtvičku, tak leto s nebyli. A asi už skončili. Jinak jsou ale čiperky čiperný a Oma kmitá po domě s klukama, věnuje se jim, vaří s nima. Opa už se dal dost do pořádku, takže na léto jim slíbil rybaření, rád s nima chodí na procházky a do parku. Kluci už škemrají aby mohli být s Omou a Opou sami aspoň 5 nocí. Naši..... máma je na tom pohybově už dost špatně, o čemž svědčí, že teď o víkendu už chodila s hůlkou. Tu mámít teda už 10 let:rolling_eyes: ale hrála si na frajerku a má to. Ale zase s klukama hodně povídá, a děda s nima rád kutá. Když jsme u nich na víkend, tak jim je s klidným svědomím nechám, uvidím či budou chtít i přes léto na chalupu na týden. Děda by chtěl, ale jak máma.... uvidíme.

Boci, ¨
kuchyyně super. A akce na dopravu taky. Když si vzpomenu co jsem platila za dopravu jen v Blavě.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: A to mi to složili dole před barákem a nahoru to mělo vyjít samo. Byl to totiž tenkrát nákup vybavení bytu asi za 400 tis a oni si počítají procenta z nákupu bez horního limitu a vynést do patra na tož do 3tího je koeficient. Fakt drsný.. Tak holt pan domácí nastartoval syny a ti měli echt tělocvik :zipper_mouth: Holt krize je dohnala, teda mám na mysli Ikeu.
26. dub 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek