• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
janka, dík :grinning:
11. kvě 2010 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Katko, taky te zdravim. A hned preji, at vam vse dobre dopadne s temi operacemi. Musi to byt pro vas celkem stresujici, zvlast kdyz se jedna o malyho a nemuzete mu nijak pomoci a jen litat po doktorech. Tak hodne sil!
Vzdycky kdyz sem nakouknu, tak uz to, na co jsem se ptala, je davno mimo tema a tam kdyz na to reaguji, tak vypadam, ze jsem mimo i ja:slight_smile: Diky holky za ty tipy na obchody, OVS se mi taky celkem libi, zvlast na male. A hlavne je cenove prijatelne. Na sebe si tam tez vyberu, jak kdy, ale ta cena casto odpovida kvalite. Jeden svetr odtam jsem na sobe mela parkrat a hned se na nem udelaly zmolky:frowning2: Ale to asi na vetsine obleceni, co je z akrylu. Jejich kolekce na tohle leto se mi ale nejak nelibi. Vsimla jsem si, ze nekdy se da dobre nakoupit i v Benettonu. V CR bych do nej nezabloudila :slight_smile:, ale tady jsem byla prekvapena, ze cenove to neni zas tak mimo, zvlast kdyz clovek narazi na slevy. My tu v Aoste zas nejak extra velke nakupni centrum nebo vyber obchodu nemame, tak to musim dohanet, kdyz jedeme ke tchanum.
Mela bych otazku hlavne asi na holky Slovenky nebo i na ty, co litaji do Bratislavy. Na kolik vyjde cesta z letsite na autobusove nadrazi? Nevite od nekoho nebo nemate vlastni zkusenost? Po mne chtel 20 Euro, jela jsem jen ja a mala a to se mi teda zdalo strasne moc, ale dala jsem to, protoze jsem spechala na autobus. Smlouvam neumim a ani jsem se nepokusila.
Tak hezky vecer vam vsem.
Jani, krasny dort. Ten musel byt i dobry!
12. kvě 2010 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
talea, neviem, ale autobusom to je asi pol hodinky cesty...

janka, nie, nevolala som... :grinning:
pozrite sa, čo si Chiara spravila:
12. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :wink:
Moni zajtra zavolas?????
Chudatko Chiara ako si to spravila :frowning2: inak ona ma nadherne oci :slight_smile:
taleia ja neviem my chodime autom do letiska a potom v Ba vzdy pride niekto pre nas autom na letisko...
Inak beneton aj ja kupujem detom a este chicco...mame tu inak aj babyland tam su nadherne veci,ale strasne drahe...
znacky ako armani,gufo...a ostatne co mi ako nic nehovorili ale tie ceny napr.bundu som pozerala Chiare ze 210euro...
U nas dnes zase prsalo teda vlastne uz prsi nonstop...takze sme doma...alebo po obchodoch s nonnou :slight_smile:
dufam,ze zajtra uz nebude lebo mame v parku mercato a vzdy ked chodime tam kupim ovocie,zeleninu a chiare hranolky
:grinning: a sme tam na ihrisku kym pride pre nas mm na obed :grinning:
12. kvě 2010 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
janka, možno...
Spadla... lebo sa ponáhľala za Jarkom a spadla..
12. kvě 2010 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
foto Alessandri ako sa smeje :grinning:
12. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, mala je moc roztomila. Ty malinky deti jsou fakt sladky (a to nemyslim jako klise, ale fakt jsou) Kdo ji tak rozesmal?
To pocasi je celkem nanic i tady u nas, porad zima a dest (nebo pripadne snih tady v horach). Ja ruzny ty znacky moc neznam, krome tech nej nej jako Armani atd., ale citim tady, ze Italove si na ne strasne potrpi. Vidim to trosku v pribuzenstvu. Zaslechla jsem po Vanocich: Dostala jsem tricko od Benettonu, pasek od ...- Proste nereknou treba cerny tricko, upjaty s vystrihem, ale rovnou hodi tu znacku, jestli mi rozumite, jak to myslim. Ale je fakt, ze Italky se umi teda oblekat, rada se divam, kdyz je nektera fakt pekne oblecena. No a muzi tady se teda taky oblikaji jak fesaci.
Jinak na tu cestu v Bratislave z letiste na autobusak jsem myslela v taxi. Ja to tam zapomnela napsat! Mne to proste prislo hodne moc, co za to chtel. Proto me zajimaji i jine zkusenosti. S taxiky tedy.
12. kvě 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
taleia ahojky,
kde si bola taak dlho??? inak ako to ty zvládaš tri tak malinké detičky???
baby kde sa nám stratila langofel??
:confounded:
janka, alessandra je krásnučká, tie bábätká sú roztomilé keď sa začínajú smejkať.. :grinning: :grinning:

:sunglasses: inak u nás dnes slnečno nehrozí,zato je tu jak na floride..
zamračené, popršané a totáálne teplo..
hlásim, že tuje posadené, teda na dome, aj nejaké kvietky, milujem kvetyyyyyyyyy
jeden kus dieťaťa doma, chcel ostať môj škôlkárik s maminkou,pôjde iba na besiedku pre maminy, si ho vyfešákujem, že chce košeľu a kravatu..
:slight_smile: teda dnes majú besiedku na deň matiek..
od rána nám tu vŕtajúúúúú, pomooooooc, balkón máme total vyčistený zbíjačky, kladivá, bolo tu všetko, začínajú ho pomaly robiť,
jeeeeeeej ale budeme mať krásny paneláčik..
13. kvě 2010 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj boci, prave ze za to mohou ty tri male deticky, ze se tu ukazuji tak sporadicky :slight_smile: Je to nekdy celkem makacka a uz chapu, proc jednou jedna maminka od tri deti vykrikla, az to bylo slyset na ulici: Ja uz tady nebudu, ja utecu! Kdyz jsem tuto vety tez pouzila, strasi chlapecek mi rekl: Ja pujdu s tebou. (a ja jsem chtela utikat hlavne kvuli nemu:slight_smile: ) Ty mas tez tri deti, tak si umis predstavit.
Musi to byt na zblazneni, kdyz ti od rana do vecera vrtaji na balkone. At se vam dneska ta besidka vydari. A pristi rok uz bude maly chodit do skoly?
13. kvě 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojteeee!Kde ste vsetkyy??My sa tu uz pomaly budeme dopravovat na lodi ,tak tu stale prsi...maly uz je z toho pocasia riadne prechladnuty,dnes v noci sme nic nespali,chudacik tak mu tiekol nostek...psychicky sa chystam na dnesnu noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Vcera som robila makovnik ,tak som si zaspominala na stare casy ked ho moja uz neboha babka piekla vzdy na vianoce mnam :slight_smile: ,celkom sa mi vydaril aj manzelik pochvalil :wink: :wink: .Heh dnes som zistila ze moj sused z vrchneho poschodia ma priatelku slovenku teda bol to gol ,bo suseda mi vravi ze videla auto so slovenskou znackou ze ci nahodou nasi nedosli a ja ze nie,no a nakoniec sme zistili ze je to susedova priatelka a chodi sem dost casto...ono to vzdy dobre padne aspon teda mne ked vidim daco slovenske hahahahaha.Nabuduce nadviazem daky rozhovor vyzera celkom sympaticky :slight_smile: :slight_smile:
Na buduci tyzden ma promocie jedna nasa kamaratka a sme bezradny nevieme aky darcek jej kupit baby radte!!!!!!!
15. kvě 2010 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Pekne sobotne popoludnie dievcata.
Takze u nas stale prsi :angry: :confounded: .... neuveritelne, dnes sme doma, neda sa nikam ist.
Miri, to je super, ze tam mas susedku Slovenku, kavicka s kamoskou a pokec v slovencine je na nezaplatenie :grinning:. Ja som minule videla u nas auto s ceskou poznavacou znackou, az mi srdce podskocilo :dizzy_face:. To sa tu tak casto nevidi.
Ten makovnik je super napad, ja som este nic nepiekla z maku ... Mirka, ked budes mat niekedy cas, tak mi prosim napis receptik.
No a k tym promociam ... Taliani si davaju omnoho vacsie dary ako my, ja som napriklad dostala zlate nausnice a naramok, od kamosiek len take male pozornosti, ale co som odkukala na roznych oslavach, casto sa aj tu davaju darceky zo zlata alebo bizuteria. Ale samozrejme, ze zalezi, aky typ je kamoska.
15. kvě 2010 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojtw..
Aj tu stále prší.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jarkovi ten zub vytrhli, ešte teraz je opuchnutý, chudáčik môj... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2010 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
čauteeeeeeee,
teraz sme došli z múzea..
bola tam noc v múzeu, dnešná celoslovenská akcia..
plnili sme rôzne úlohy, zbierali indície a museli vytvoriť heslo..
super to bolo,
idem pridať fotky....
15. kvě 2010 ve 22:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj..
Adri, to muselo byť super..
ja akurát papám cestoviny s pestom a napadlo ma, robíte si ho aj doma?
katka, ty si taký bazalkový odborník... ja mám výhonkov plný kvetináč, myslíš, že to mám prethať? Alebo nechať tak? A teraz, keď vyrástli, stačí polievať zdola?
17. kvě 2010 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: ahojte kočky...už máte člny?
ja nemôžem zohnať pre seba ani len poriadne gumáky..

monik, ja pesto nemám rada, asi jedna z mála italy vecí, ktoré mi nechutia..
a pritom všetko, čo pesto obsahuje mám rada, aj cesnak, aj parmiggiano, aj bazalku....
ale tosc ti hádam poradí..
17. kvě 2010 ve 23:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ciao ciao ragazze.
Fuuha, kde su vsetky kocky? :confused:
My sme mali otrasny vikend, obidvaja nadchu a ja otrasnu bolest hlavy. Pocasie ani nekomentujem, tu prsalo celu nedelu v kuse, neprestalo ano na chvilku. Dnes nam konecne vyslo slniecko, tak sa ide von, lebo clovek dostane len depku, ak ma byt zavrety cely den doma :angry:.
Monicka, ak mas uz vyjdene semiacka, tak sa pretrhava len vtedy, ked su stonky velmi tenucke alebo rastie velmi nahusto. Ked bazalka vyrastie, treba obtrhavat listky vzdy tie najvacsie, pretoze su najstarsie a tym padom aj najviac aromaticke.
18. kvě 2010 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
katka, ja ich mám plný kvetináč.... fakt sú nahusto, ale zatiaľ sa mi zdajú zdravé....
A kedy je vhodný čas na zber? myslím, ako veľké lístočky sa trhajú?
18. kvě 2010 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte italky!!!!!
tak vás zase zdravim. Žijem v akci, nenudíme se :grinning: Vás postupně budu dočítat, tak se připravte na romány :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojteee!!!!Vidim ze sa prebera teema BAZALKA heh tak ja pesto moc nemusim ,aj ked mam na balkone truhlik s bazalkou ,najcastejsie ju pouzivam do paradajkovych stiav na spagety,alebo na paradajky s mozzarelou,moja svokra pesto robieva v lete stale je to celkom jednoduche bazalkove listky,piniove oriesky,struhany parmezan a trochu cesnaku,soli a oliv.olej da vsetko do mixera a
pomixuje do hladka tot vsjo!! :slight_smile: :slight_smile:
Inac toto pocasie o nicom uz zacina totalne nudit dnes vyslo konecne slnko a nazajtra uz zas hlasili dazd,najhorsie je vydrzat s malym doma uz neviem co vymysliet aby sa nenudil.. :frowning2: :frowning2:
Vcera sme boli na obede von ,pretoze moj svagor mal narodeniny tak nas pozval,sme si pochutili na grilovanom prasiatku ,hranolkach,a zmrzlinovom pohary a ten mi akosi nesadol takze vecer mi bolo taaak zle ze som sa asi 2 hodiny rozpravala so zachodovou misou blllleeeeeeee.Dnes mam dietu :frowning2: :frowning2:
18. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
hlásim, že už jsme byli u moře. Vám přímořským je to třeba humorný, ale my suchozemci jsme z toho byli celí vodvázaní. Smočila jsem si nožky, kluci řádně, neb jejich nejlepší zábavou je házet šutry. Pro jistotu se svlíkli, ale i tak si namočili trika když lovili velký balvany. A Alexík se nemohl ulízat slaný vody :grinning: :grinning: Asi jim chybí minerály, musím něco vymyslet. ALe já zas měla kulinařský orgie, neb ryby grilované, mušle a potvory. Jo byli jsme v Pirani, ve Slovinsku. To je jen hodinku a kousek od Lublaně, kde teď MM pracuje. Jinak hlásim, že Lublaň se mi moc líbí. OOObrovská pěší zóna, samá kavárna, restaurace, jezdí tam na kolech, fakt paráda. Každej den zeleninovej a ovocnej trh, kytičky, sazenice..... a z bochníku chleba za 0,90 centů jsem šla do kolen. Takže ochutnávám nové možnosti. I jsem si přivezla sazenice kytek a už by mi tu voněli, kdyby tak ne...chcalo :angry: Už mi napršelo 25 cm a každej den lovim slimáky. :angry:
18. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: napíš bližšie..
to slovinsko ma zaujíma..
18. kvě 2010 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
přidávám se k bazalkovačům. Já teda do pesta nedávám česnek, neb mi to ruší chuť bazalky, ale jinak výroba je to blesková. Pro pikantnější chuť někdy ty piniový semínka osmahnu. Já si prdla teď na květinovej záhon italskou bazalku, tak jsem tedy inn. Jen mi ji krapet připeklo slunce, ale snad se dá dohromady. Já ještě u ní pak zaštípnu vršek když hrozí že by kvetla. A z množsevních důvodů i experimentálních jí mám na různých místech zahrady abych vyzkoušela, kde se jí daří nejlépe. Zjistila jsem, že fakt potřebuje zalévat :grinning: :grinning: :grinning:

Já osobně pesto na těstoviny zrovna moc nemusím, já na maso a dochucovat saláty, brusketu, rajčata atd.
18. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
boci,
slovinsko znám teď jen trošku, ale musí to bejt super země, neb má jak lyžovačku , tak moře. Město Lublaň se rehabilituje pomalu, ale jistě. Připomíná mi starou Moskvu, nebo Soči. Domama, ulicema. Lidi jsou normální, si tě moc nevšímají, nevnucujou se, ale pan sýrař se moc rád pochlubil produkcí a já měla skvělou sváču :dizzy_face:
Moře mají jen slzičku, je kamenitý, čistý a konkrétně v Pirani moc pláže nejsou. Je to kus kamemí, a pak betonový molo. Na pobřeží jedna restaurace za druhou. Cenově dost dobrý, kýbl mušlí byl tuším za 6 EUR, kalamáry za 8. V Pirani musíš upíchnout auto v centrálních garážích, a pak jdeš buď pěšky, nebo bezplatným autobusíkem. Hned vedle je Portorož, to mi přijde honosnější a víc přímořský, jako třeba Grado, ale taky je tam málo místa :grinning:
18. kvě 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
takhle tam je pobřeží a to jsou moji metači
18. kvě 2010 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Pekny podvecer kocky.
Jeeej, Alic, cele popoludnie na teba mayslim :grinning: :grinning: .... vies kde sme s drahym dnes boli? Boli sme si vymacat nohy v teplych pramenoch v Bagno Vignoni :dizzy_face: :dizzy_face:. Pekna dedinka, krasne okolie, velmi sa mi pacilo. Pripajam fotecky okolia a starych romanskych kupelov :dizzy_face:.
18. kvě 2010 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Moni, bazalkove listocky mozes trhat, ked ti podrastie aspon do vysky 10 - 15 cm. Ked je bazalka este len zasiata, tak sa polieva kludne zvrchu. Az ked je vyrastena, tak sa zalieva castejsie zo spodu.
18. kvě 2010 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Katrinko,
ty kokso!!!!! to je paráááááda. A to tam můžeš takhle lážo plážo jít a čvachtat si nohy? A je fakt teplá? Uvědomuješ si, že jsi si rachtala nohy v místech kde si užívala římská honorace před dvatisíce lety? :grinning: :grinning: nebo třema? :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
katka, Ďakujem... To je nádhera tam... :dizzy_face:

Alic a vy v tom badene máte tiež rímske kúpele, že? :dizzy_face: :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ktokolvek tam pride, vyzuje boticky a kludne si moze macat nohy ... je to volne pristupne. Voda bola fantasticka, okolo 26C a robi dobre na plet. Ked sa vsak chces okupat, miestne hotely maju bazeny, kde vyuzivaju vodu z tychto pramenov.
My sme vyrazili hned po obede, nebol tam skoro nikto, ale vikendy su tam zevraj totalne preplnene. Takze Alic ideme v septembri v priebehu tyzdna :wink: :dizzy_face:.
18. kvě 2010 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Katrinko OK, jsme domluvený.

Moni,
římský zrovna ne, ale lázně jo. Je tu voda se sírou - fest to smrdí po zkaženejch vejcích- a je teplá. Je to dobrý na klouby a pohybový aparát. Proto jsou tu lázně. A na koupálku jsou dva bazény uvnitř bazénu, kde je tahle teplá voda a lidi se do ní naloží a vegetí i teď, když je hnusně a prší. To vidíš seniory a viklající se zoombie, jak jdou v županu a koupací čepici na koupálko, tam se na 15-20 minut naloží a vymasírujou a pak zas jdou. A to několikrát za den.
18. kvě 2010 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek