• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
holky, mám zase dobrej zážitek :grinning: :grinning:
Jsme byli s klukama ve starý budově SND na baletu Snehulienka a 7 pretekárov. Jsem se musela smát, autor muž s odrostlými dětmi, který se moc do výchovy nezapojoval. Protože divadlo zhaslo, tma jak v pytli a pustili předehru, sakra dlouhou, už jsem se nudila, a na oponu promítali psychokruhy:slight_smile:)) Za chvíli půlka hlediště bulela strachy:slight_smile:))
Ale jinak to docela šlo, takový milý to bylo, tanečně zajímavý pro děti, a ti závodníci/jakože trpajzlíci byli fakt dobří a vtipní. Aktéři přihcházeli a odcházeli na jeviště přes hlediště, kde i měli krátké etudky, takže opravdu scénaristicky zdařilý. Až do chvíle, kdy se objevila ježibaba:slight_smile:)) Ona totiž přicházela ze zadního vchodu do hlediště a šla kolem lóže, kde samo v první brázdě seděly děti. Bodové světlo na ježibabu a lóži.... ježibaba kuk do lóže, a tam narazila na chlapečka, kterej tak zaječel, ale tak zaječel, že se baba lekla až si musela cvrnknout:slight_smile:) a schoulila se, a protože ji tlačil čas tak se narovnala a tam furt vyšokovanej chlapeček a zase strašně zařval ale i tak jako obranně, jak to bejvá ve filmech:slight_smile:)) Jako že tě řevem vystrašim a odeženu. Hele my se s manželem smáli ještě dalších 10 minut a nemohli se utišit. Seděli jsme zrovna naproti v mezaninu v lóži a v ten okamžik jsme koukali kde je bodový světlo. Chlapeček potom zalezl do kouta lože a za celou dobu nevystrčil chudák nos, jak se bál. Teda na děkovačku jenom nakoukl a pak se zase klidil. Bylo mu tak 7-8, ale myslím, že šok do konce života a do divadla asi hnedtak nepáchne:slight_smile:)))
18. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a taky žijeme teď narozkama. Kluci dostali pozvánku na oslavu narozenin kolegy z práce, takže zase hned co koupí za dárek, jakou bude mít oslavu - téma, jak si kluci udělají oslavu až budou mít narozky a koho pozvou, jaký budou chtít dárky (podotýkám, že je budou mít až příští březen) a jak s MM ještě musí jít obhlídnout, kde táta bude slavit kulatiny. No a v rámci toho se Andýsek ptá táty, co by chtěl jako k narozkám. A manžel povídá: že by chtěl hodný kluky. ANdy se zamyslel, a povídá: Hm, ale takoví nejsou :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, proste blondaci su skveli a maju dobru skolu v odpovediach od maminky :grinning:. Chcela som ti uz davno odpisat, ze ja som bola na dovolenke v Slovinsku v roku 2004 ..... bola som ocarena cistotou a poriadkom, mali sme prekrasny hotel v Portorozi.
Dievcata, jedli ste uz "agretti"? Moj dnes robil veceru, steaky a priloha agretti, ktore pokvapkal oliv. olejom a citronom. Na prvy pohlad je to identicke s pazitkou, ale chutovo sa to podoba na sparglu. Vyuzivate to v kuchyni?
18. kvě 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrinko,
agretti neviděla neslyšela. Ale narazila jsem v Lublani na trhu právě na takovej tenounkej chřest/špargla. Jsem dumala, co bych s tím podnikla, kdybych to koupila. Ale koupila jsem si tam Kajmak a googlim jako divá, co s ním. Že jako do pleskavice, ale jak ještě by se dalo? Já to teda prdla do sosíku k masu, i k těstovinkám a dobrotka, ale má někdo ještě nějakej tip?

Koukám na to agretti - lalsola doda :slight_smile: a fakt nikdy neviděla. Ale může to bejt dobrý podle popisu.

Já jak jsme projížděli tou zemí, tak to bylo takový krásně zelený, upravený, disciplinovaný. Žádnej bordel či tak. Prostě pozitivní dojem. Se těšim jak se oteplí moře, tak se tam nastěhuju. Jen asi ve městě mi bude teplíčko :unamused: . Máme seznam míst, který máme navštívit, mimo jiné i jeskyně, ale neměli jsme s sebou oblečko, abychom šli do 7mi stupňů :grinning: , tak až se ochladí. Kluci byli nadšený, neb mohli v klidu a bezpečí trandit na scootrech. Přivezla jsem si sůl a jsem happy. A už se těšim až budu zase vobrážet kavárničky na obídek. A ty rybky mi fakt bodli. Škoda že MM lítá, bych mu sepsala seznam :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Okey alic, zajtra pohladam a vydumam co s tym kajmakom mozeme vykuzlit :grinning:.
V tej niekolkokilometrovej jaskyni som bola .....vola sa Postojna a viezol nas tam vlacik, super super zazitok :dizzy_face:. Ak sa smiem spytat, manzel pracuje stale ako konzultant banky? Planujete sa tam aj prestahovat?
18. kvě 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao tutti.
Zase prsiiiiiiiiii :angry: :angry: :angry: ..... no mna asi porazi.
Co dnes varite dievcata? Alic, tu som nasla plnene papriky s kajmakom :sunglasses::
http://recepty.dct.sk/recepty-zelena-paprika-plnena-kajmakom/
19. kvě 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
tady pro změnu neprší ale duje, ale neduje že duje, ale prostě fučí. Jsem před chvílí honila naše papíry z popelnice na papíry po celý ulici, neb mi nešlo dovřít víko. Zazvonila sousedka, že nám běhají lejstra po ulici :grinning: . Tak jsem sbírala, nadávala a rvala to do popelnice a pak do ní vlezla a skákala v ní, abych to sešťouchala. No a hned je tam 1/4 volná a to se tvářila že je plná a přetejká. Nicméně musela být na mě dobrá podívaná, ještě že jsem byla řádně oděna :grinning: :grinning:

Katrinko,
recept vypadá dobře, jen ten kajmak na mililitry mě mate, neb je to něco jako pomazánkový máslo, tak hutný. Ale dobrej nápad to je, ke grilovanýmu masku..... mňam.
19. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,
hlásím že jsem na grilovačku jako desert pekla tenhle karibskej dort http://www.apetitonline.cz/recepty/3208-karibsky-svatebni-dort.html a je opravdu bááááječnej. Když budete dělat ten krém, tak ten vyšlehaný bílek nechte úplně vystydnout, aby vám po přidání másla moc nesplaskl. Ananas jsem měla ten z konzervy ten v kouscích a jen jsem lehce trochu pak dokrojila. V těstě je pak krásně cejtit. Vydrží asi dýl vláčnej, ale je lahodnej. Vřele doporučuju. Já ho ozdobila jedlejma koperetinama a levandulí. Je psanej na 30 lidí, tudíž je to fakt na plech.
19. kvě 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alic, tak to ja nemusím, myslím takéto torty z bielkov a vôbec, nemám rada šľahačkové zákusky..

katka, ja stále snívam o tej Panforte :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
20. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata :slight_smile:.
Alic, ten kolac vyzera suprovo, ja som si ho ulozila .... skutocne sa hodi na vacsie oslavy a pre viac ludi.
Moni, Panforte kupis kdekolvek v Italy ... ak ho nezozenies na dovolenke, daj mi vediet, poslem ti domov :wink:. A kde mas vsetky fotecky?? :confused:
20. kvě 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, fotoblog som zamkla, je tu zopár expertiek, čo si dajú aj 27 nickov, kradnú fotoky z fotoblogu a vydávajú ich za svoje, jedna dokonca vymyslela srdcervúci príbeh o mŕtvej dcérke a dala si nejaké fotky do albumu.. Predstavte si ten šok, keď sa pozriete niekomu do albumu a tam si nájdete svoje dieťa s tým, že je to jej mŕtva dcérka...
Keď chceš, dám link do súkromnej témy, inak nič..

Katka, fakt to všade kúpiť? No preleziem Bibione :grinning:
20. kvě 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby!!Teda Monika este dobre ze si nam to tu zverejnila,normalne mi az husia koza nabehla,treba byt opatrny hlavne s fotkami deticiek nikdy nikto nevie kde a ako ich moze ktosi zneuzit.Uz zamykam aj ja fotoblog. :cry: :cry: :cry:
Inac tu jeden den prsi ,druhy svieti slnko..uplne pocasie o nicom.
Monika ja 'panforte'zboznujem len teraz neviem ci ho kdesik zozenies ono sa to dost predava na vianoce,teda aspon tu som ho v obchode cez leto nevidela.A chystas sa do Bibione??Dobre som pochopila??To je blizucko nas ,takych 40km. :slight_smile:
Zajtra mam bojovu ulohu idem pomahat skladat postielku pre moju neterku co sa ma narodit v auguste :slight_smile: :slight_smile: ,kedze moj svagor je total lavy :grinning: :grinning: a svagrina sa uz s bruskom ani nezohne :grinning: a vecer sa ide na pizzu juchuuuu!!
20. kvě 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka sem dávala recept na Panforte, ale asi by som to jedla sama..
hej, na Bibi ideme, opäť :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte kočky..
monika dobre, že si to napísala, včera sa vlastne prevalila kauza v bloknutími užívateľmi..
aj my sme dali kopec podnetov, začínali sme vo verejnej téme chcem tretie dieťa, ktorú založila istá vikykiss, čo je po včerajšku :confounded: :confounded: vlastne vymyslená osoba...
hnus...
stretli sme sa tam fajn kočky, čo túžili alebo túžia alebo majú tri detičky..
v istom okamihu istá andrejkaa23 tému presunula do súkromnej témy..
a keďže sme si s babami veľmi rozumeli, fungovali sme tam ďalej,
ale nonsens je ten, že súkromnú tému založila istá anarida,
po včerajšku opäť vymyslená osoba...
odzačiatku mi bola nesympatická istá andrejkaa23,ktorá sa na súkromnej téme premenovala na askorka23..
tak som s babami začala fungovať cez ip poštu, najprv sme si z nej robili v súkromnej téme srandu, potom sme chceli zistiť či vyjde s pravdou najavo...nestalo sa tak, tak sme ju odtiaľ rovno vyšupli...
keď si dáte na mk do vyhľadávača nick askorka23 alebo andrejkaa23
tak bola skoro v každej téme...
v albume mala fotky cudzích detí, neuveriteľne si vymýšľala...mala tam akože z netu stiahnuté fotky seba a vždy vyzerala inak...tak som na to vlastne prišla...
a potom tu bol šok
anarida...
ktorá si vymyslela akože svoje deti, v albume mala cudzie deti...a vždy s niečím prišla, že od nej odišiel manžel milenke,
potom sa vrátil, potom otehotnela, potratila, znovu otehotnela..a čakala dvojičky, zomrel jej brat, vychovávala jeho dcéru spolu s akože svojou, tá dostala epilepsiu...
akože baby, hroznééééééééééééé
ale odhalili ju, ale nechápem ako niekto mohol fungovať tak dlho pod toľkými nick-mi
a v každej téme..
ťažko povedať kto to bol a je, ale každopádne si myslí, že sa na mk znovu objaví a opäť niečo vymyslí...
preto mám ja vo svojom fotoblogu moje fotky, lebo sme zamkli tému chcem tretie dieťa a tiež úplne zrušlil súkromnú tému
máme úplne novú...
kde fungujeme ďalej...
pekný večer..
20. kvě 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci a vieš, kto bol askorka, čiže andrejka?
Pamätáš sa na Dianku, čo čakala tretie dieťa a nevedela, či si ho má nechať? :wink:
A to, že je vikykiss vymyslená, ma dosť šokovalo...
21. kvě 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zdravim vas vsetky....
Ja zijem, mam zdravotne problemy, bola som na OP... Dufam ze sa mate vsetci fajn.
O Kauze "kradnutia fotiek"...take veci sa mozu stat hocikde na nete a som tiez dost otrasena v akom rozsahu to je na MK...preto som ja so svojimi fotkami bola od zaciatku opatrna, lebo som si bola toho vedoma, a dost ma zarazalo ked sa daktore uzivatelky (aj v tejto teme, vsak...) dozadovali mojej fotky a fotky mojej/nasich deticiek....., lebo nevedeli ako si nas maju predstavit :fearful: ...
Davajte si pozor co zverejnujete...aj na FB...
Nic prajem vam pekny den.
21. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lang a už je všetko OK?

ja napríklad na FB nie som.. práve kvôli súkromiu...
21. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby!!!Teda ja len ziiram!!!To co za psychopatky chodia na forum?? :cry: Neviem ako na SK ale tu v IT je kradnutie identity trestnneee!A clovek si s tym moze pekne zavarit ....mali by s tym nieco robit!!!Ale teda ta dotycna osoba musi mat fest fantaziu ,aby dokazala vymysliet zivotnee pribehy a tolko falosnych nickov.
Monika kedy sa chystate do Bibione??Predbezne ta budem informovat o pocasi :slight_smile: :slight_smile: ci si mas zobrat plavky so sebou alebo paperovu bundu :grinning: ,pretoze to tu s pocasim tento rok teda nevyzera moc nadejne dnes je napriklad 13 stupnov zimaaaaaaaaaaaaa.!!!!!
Toscany pridavam ti ten recept na makovnik :slight_smile: :300g muky (ja davam hladku lebo tu ani inu nemaju heh),50g rozpusteneho masla,jedno vajicko,3 lyzice cukru,stipku soli a polku kocky drozdia,a 150ml vlazneho mlieka.Zarobis klasicky kvasok a zamiesis cesto malo by sa to odlepovat od varechy a nadoby,je to take elasticke cesto ,nechas vykysnut 45 min a potom na pomucenej doske rozdelis na 2 bochniky vyvalkas ich do kruhu a naplnis plnkou ta moze byt makova(mlety mak cca 200g a deci mlieka prevaris 5 minu mozes pridat hrozienka) tak isto sa pouziva aj orechova napln alebo s nutellou je to fantasticke.
Nakoniec stocis na pevno aby ti plnka nevytiekla potres zltkom a nechas este 10 minut podkysnut.ja to peciem v teplovzdusnej rure na 160 stupnoch cca hodinu ale to vidis podla korky ci uz to je alebo este nie.tak dobru chut!!
21. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj baby robi z vas niektora cesnakove slimaky z kysnuteho cesta ??raz to robilo moj ujo a boli fantasticke na nete su sice recepty ale ak by mala niektora overeny odskusany receptik tak prijmem.pekny vikend vsetkym prajem!!!!
21. kvě 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirketta ani mi o tom počasí nehovor... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
včera som si pozerala fotky v mobile a tam fotka, ako sem si u našich robili guláš a opekali sme vonku, deti krátky rukáv, slnko, posekaná trávaička a dátum? 23.5.2009, takmer na deň presne pred rokom..
21. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No aj my sme uz o takomto case stale do Grada k moru chodili ale tento rok bleee uplny hnus pocasie.Ale ved hadam sa umudry oskariiik a zacne svietit. Deti sa uz tesia na dovolenku isto vsak?Berete apartman ci hotelik?
21. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Som si myslela ze budete v Bibione-Pineta, ta je najkrajsia a najidealnejsia na dovolenku :wink: :wink: !
21. kvě 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pineda je krásna a útulná, to máš pravdu... ale na Lido sme zvyknutí... Pineda je dosť tichá a prenájmy tam sú drahšie než na Lido :wink:
21. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky.
No som zdesena :astonished: .... to moze len chore hlavy stvarat take veci .... neuveritelne.
Mirka, dakujem pekne za receptik. S tymi slimakmi ti nepomozem, este som ich nikdy nerobila :frowning2:.
Moni, pekne miestecko ste vybrali .... uz aby bol jul, ze? :grinning:
Dani, fuuha, drz sa a zelam skore uzdravenie.
21. kvě 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera sme jedli vyprazane kvety :fearful: .... fiori di zucca ... pripajam recept, chutilo to super!
http://www.gingerandtomato.com/per-vegetariani/fiori-di-zucca-fritti/
21. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee fiori di zucca mam rada a vlastne vsetko vyprazane v cesticku mi chuti :slight_smile: a potom to tak aj vyzera.u svokrovcov uz su cukety a aj kvietky tak dufam ze najblizsie si urobime aj my mnam.ja zujem prave mrkvu len tak ocistenu ,dietaaaaa!!!
21. kvě 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany z teba musi mat muzicek radost ty si taka zienka domaca uplne perfektna,v tichosti zaavidiim!!! :wink: :slight_smile:
21. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeeej Mirecka, si zlata ... dakujem za kompliment, varit ma naucila moja polovicka :grinning: :grinning: :grinning: a potom sa z toho stala moja zaluba. Urcite si skvela kucharka aj ty, vonavy kysnuty makovy kolac veru nespravi hociktora :grinning:.
21. kvě 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek