• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
tak jahody dojedený, a holky................... to byl skoro jako orgáč.´To můžu říct, neb MM je v Lublani :grinning: ALe přijatelnej orgáč. Jen jsem zrovna přemejšlela, že loni touhle dobou jsem už měla snědenejch dobrejch 15 kilo jahod :rolling_eyes:
2. čer 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
alic sa tu na tebe smejem...
ty si iná jahodo-orgazmová žénčšina...xixixi
ale ja mám tiež v chladničke, a sú mňam...
ja som na špargľu a na jahody...
špargle už máme s manželom zjedenej toho roku 10kíl.....hhaa
2. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, ako upravuješ špargľu? ja som ju ešt nejedla, neviem, ak ona ňu...
2. čer 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alic, maal som z nej prd makový.... Mali sme ísť aj na prehliadku mesta, ale nestihli sme to.... FOtila som všetko len z autobusu... :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: len ju hodím do osolenej vody, ktorá vrie a varím 12minút
k nej máme radi len varené zemiaky..a rôzne omáčky
pozriem link sú tam niektoré..
alebo robím špargľovú polievočku
2. čer 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci ,dík..
as isi ju kúpim, keď budem v Bille
2. čer 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci,
tak ja letos spargle (chřest) jen zatim asi 12 svazku. To je tusim 500g a prevazoval zelenej. Jeden svazek jsem vyhodila krapet dyl lezel v vednici a uz byl na odchodu. Ja ho povarim v osolene vode s kouskem masla jen cca 8 minut, a pak prudce schladim, aby zustal krasne zelenej, krehkej. A samo ho nejdriv zalomim od toho kousku zdrevnatelyho dole, kdyz je tluztej, tak hho oloupu skrabkou na brambory tak od pulky. Kdyz je tenkej krehkej tak ne, to ho jen zalomim. Bilej chrest loupu skoro od spicky. A nejradsiho jim jen s holandskou gomackou:slight_smile:)))))) aaaaaach.
2. čer 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jsem hamoun, jim ho jen ja. Panove si vyslouzili jen chrestovej krem.
2. čer 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj kocky.
Jeej, ako sa tesim, ze tu niekto pise :dizzy_face: :dizzy_face: .... uz tu davno nikto nebol.
Alicka, uhadla si tu anginu :frowning2:, isla som nakoniec k lekarovi a mam antibiotika, ale uz sa mam dobre. Dnes je v Italy statny sviatok: la festa della Repubblica italiana. A tak sme sa so svokrou zavcasu rano vybrali do Rima, vystava barokoveho maliara Caravaggia. Neuveritelne mnozstvo ludi tam bolo, ale kulturny zazitok stal za to. A este sa nam podarilo ako sme vychadzali z muzea vidiet prezidenta a celu promenadu. Pridavam vam aj fotku, v aute ta hola hlava je prezident :grinning: :grinning:.
2. čer 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Huuu, barokni umeni muzu. Tam portrety i zatisi vypadaji jako zivy.
Tady je svatek zitra, ale jakej, to se mne neptej. Asi zase nejakej svatej, asi zas nekam leze:slight_smile:)
Amy predstavte si , moje deti si uz sami organizujou spolecenskej zivot.
Prijdu do prace, a Andy povida, ze je vyzvedne Dany mama a ze jdou k nim a obhlidnou jejich hracky!!!! Tak se ptam jako co kde jak???? A ze zitra ne, ale ze potom. Jlikoz vim ze si pletou dny, tak rikam ze to je volno, takze je nemuzou vyzvednout po praci???? Andy se nedal, a ze jo a jo. Tak volam mm, aby zavolal Dany mame, ze co a jak, jestli o tom vubec vi:slight_smile:))6
Vysledek je, ze hrani fakt jo, ze deti si to zorganizovali sami, ale ze pristi stredu, neb tento tyden nemuze:slight_smile:) a ze si je vyzvedne v praci a pak ja je mam v 18 vyzvednout u nic doma.
Tak to panove zacinaji dost brzo:slight_smile:)) Ale asi to ma bejt, neb Andy tvrdi ze si veme Danu za zenu uz dlouho a alex ze rej Heidi:slight_smile:))
2. čer 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katrinko a Berlusconiho vyblejslyho nemas? Ten je zajimavejsi. Onehdy bezelo netem video, jak sedi v kavarne a dloube se v nose. Pak se rozhlidne ci ho nekdo nesleduje a pak sni toho bubaka co si vydloubl z nosu. Dobou chut:slight_smile:)
2. čer 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alic, to som videla.... fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ako dostal soškou je tuším väčší hit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
A ako sa vlastne volá taliansky prezident? :sweat_smile: Aj som si t ominule zisťovala ,ale som zabudla... Všade len o Berlusconiho spomínajú
2. čer 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nevim, ja si pamatuju jen naseho, vaseho, americkyho a kdyz popremyslim tak i rakouskyho. A jsem postrehla za nemeckej abdikoval a pplskej zemrel. No toho i pojmenuju. Vlastne jesye ruskyho a ukrajinskyho:slight_smile:)
2. čer 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem ani rakúskeho :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
Tak češi majú Klausa, my Gašparoviča, Poliaci mali kaczyńskego, ruský je Medvedev a ukrajinský, si nespomeniem... A baracka si pamätám.. :grinning:
2. čer 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taliansky sa volá Giorgio Napolitano :slight_smile:
2. čer 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano Napolitano je tal. prezidentom, brava Monika :wink:.
Alic, ak mas rada barokove umenie, od 22. maja do 17. oktobra je vo Florencii dalsia vystava, kde vlastne presunu aj dnesne obrazy. A Berlusconiho nemam odfoteneho :grinning:. aj tak je kazdy den v novinach aj v telke ... a to video som nepostrehla, nejakych sposobom mi uslo ... no hotovy nechutak :angry: :angry: .
2. čer 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, skôr brava Google :grinning: :grinning: :grinning:
Bože, normálne ma stíska, strašné záplavy sú zase na Slovesnku, už máme aj dve obete, nejaký tridsiatnik skončil s autom rovno v rozbúrenej riečke spolu s autom, a ďaľšieho ,mtiež mladý tridsiatnik ,toho ešte nenašli
Veď keď sme išli do Prahy ,tak som videla povylievané rieky, hrozné..
2. čer 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Videla som Moni, kazdy den citam spravy :frowning2:. Nechapem to pocasie, u nas je krasne a horuco, zatial co na Sk neustale prsi. Dufam, ze coskoro nastane teplucko a slnecno aj na Sk.
2. čer 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte teplúčko? Tak to som rada ,že aspoň vám sa tie dažde vyhli...
A pridávam zopár fotiek..
Katka ,chystáte sa na dovolenku? Už nech je krajšie počasie ,lebo už aj deťom trošku šibe, stáe lsa hádajú a bijú... Chiara na mňa teraz kričí ,že chce prosciutto :grinning: :grinning:
2. čer 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni,
uz ma tvuj mazel pisku? To na odhaneni Chiarkynych napadniku. Ty kojso, na ty druhy fotce, nevedet ze je tak malo bych klidne rekla coolova teenedzerka!
Na ukrajine ted kaucuje Janukovic.
2. čer 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abyste si nemysleli, si to pamatuju neb puvodne jsem zaslechla Nanukovic, tak mi to prislo vtipny, ze kako Nanuk- zmrzlina:slight_smile:)
2. čer 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
alička, no už som sa zľakla, že si si to zapamätala... :grinning: :grinning: :grinning:
Pušku nemá ,ale má škaredý kukuč :grinning: a má veľkého brata, ten už teraz hovorí ,že ak bude Chiaru niekt obozkávať ,rozbije mu úsmev :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den zelam kocky.
Jeeej Moni aki su uz obidvaja velki :dizzy_face: :dizzy_face: ..... krasne deticky a Chiarka je zlatucka, mala princezna :dizzy_face:.
No co sa tyka nasej dovolenky, mame rezervovane v auguste Dolomity, pojdeme z tepla do chladku :grinning:. Moj ma hory strasne rad a mame este kopec miest, ktore si chceme prejst a navstivit.

3. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. čer 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mňaaam ,to je skoro ako naše Trenčianske párky s fazuľkou :grinning:
To je ako polievka?
Bazalka mi krásne rastie, Katka vĎaka za radu, polievam zospodu a listy sú krásne, tuhé a lesklé... už by som mala začať zbierať, len neviem, kam s tým, asi to zamrazím, čo ty nato?
3. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie je to ako polievka, je to huste a velmi dobre, ta salvia da tomu velmi dobru chut a vonu. A so skladovanim bazalky nemam moc skusenosti ... vsak vyskusaj a uvidis, ci sa zmrazenim nestrati vona :wink:. A ked budes otrhavat listky, tak oni stale budu vyrastat nove, takze budes mat vzdy k dispozicci cerstve :grinning:.
3. čer 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
a vidíš, šalviu si zasadím :dizzy_face: a čo s ňou? Myslím, načo sa hodí? :sweat_smile: Ja som bylinkový barbar :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. čer 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ja používam šalviu na mäsko...
a do šalátov,
aha dnes som robila grilované baklažániky
milujeeeeeem
3. čer 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!!Tak tu sa dnes vari a varii :grinning: :grinning: :grinning: Taak ja som dnes na veceru robila cukety plnene mletym maskom a zapecene so struhanym syrom,varene zemiaky s petrzlenovou vnatkou a koprom z mojho balkona :grinning: a salat zo svokrinej zahrady :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek