• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
já bych si dala ty lilky, milujůůůůůůů

Holky, koukněte, jakou bonboniéru jsem dostala.
4. čer 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a hádejte co kluci sežrali jako první???? Moji hlavu!!!!!
4. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásim že já šalvěj na maso. Nebo ji "vyfrituju" a posipu tím pokrm, a holky mi tady poradili na bolení v krku, kloktat. Anebo ji spolu s dalšíma bylinkama nasekám s hrubou solí, obalím v tom maso třeba na grilování, zaleju olejem a po grilování či pečení konzumuju. Mňaaaaaam. Dneska takhle naložím kuřecí maso ze stehen na zítřejší grilovačku. A rozmrazim jelena na jelenní steaky a ty budou jen se šalvějí.
4. čer 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj kocky.
Ja som uplne mrtva dnes, vcera som dobrala antibiotika, ale stale by som len spala :frowning2:. Dufam, ze sa uz dam konecne do kopy.
Monicka, dobry napad zasadit salviu. Pomoze aj v kuchyni a aj ako pisala Alic, na bolave hrdlo je dobry cajik. Ja salviu pouzivam vacsinou pri masku, ked ho dusim, alebo ked potrebujem rychlo uvarit cestoviny, roztopim maslo, hodim dva listky salvie a obed je hotovy.
ALic, paraaada s tou bombonierou, ja som viedela zatial len torty s fotkami ..... velmi pekna bomboska!! :grinning: :grinning: Vidim chalanov na fotecke, paanecku ako rastu a aj vlasky maju trosku viac hnedsie .... zlati!
4. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, velmi chutne jedlo si pripravila :wink:. Je to posypane petrzlen. vnatou alebo sa mylim?
4. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne svokra šalviu dodáva, ale sušenú.. ja chcem čerstvú..
a petržlenovú vňatku mám zasadenú tiež... keby som mala aspoň balkón :frowning2: Minule som poškuľovala po cherry paradajkách a,el bála som sa ,vnútri by mi asi uhynuli, chudenky
4. čer 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to jsou zajimave kucharske tipy. Ja davam salvej do ryze a vlastne tak vznikne jedno z mnoha rizot. Dam salvej do rozkvareneho masla a k tomu i trochu nakrajeneho cesneku a tim zaliji uvarenou ryzi, kterou jsemhodila varit na oprazenou cibulku. A do toho vseho jeste parmezan. Moni, ty pestujes bazalku atd doma v kvetinaci? as na to nejaky triky?Ja jsem na to jeste nenasla odvahu, abych to zkusila. Jinak mam moc rada pokojove rostliny, ale casto mi odejdou, protoze porad nekde cestujem a nemuzu se jim dlouhodobe venovat.
Jinak pro Toscany, brigadnicila jsem u tchyne v jedne vile tady u Lago di Como, vlastni ji jedna VIP osoba a mela tam dost hosti, tak jsem vypomahala. Zajimava prace, clovek nehledne do trosku jineho sveta. Uz mi skoncila, ale jak zas bude potreba, vetru se:slight_smile: Jinak ti preji, at jsi co nejdriv zdrava, je to otrava.
4a - uzasna bonboniera!
Mirketta, jak delas ty cukety s mletym masem? To zni moc zajimave. Vydlabes je nejak a do nich to maso das, nebo se to dela jinak?
4. čer 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, ty tve lilky vypadaji taky moc lakave. Ja se tesim, ze uz snad i u nas bude hezky a udelame si je venku na grilu. My j hotove pokapem olejem a posypem petrzelkou s cesnekem.
Jinak to pocasi me taky stve, chteli jsme ted od soboty jet k mori, ale nakonec jsme to vzdali, protoze jsme si rikali, ze s takovou zimou, co dosud byla, se nebude moci koupat. (teda na Sicilii urcite ano, ale my jsme chteli jet nekam bliz, do Ligurie). Tady ta starost o more je ale jeste blbost ve srovnanim s tim, co se deje v CR, chudaci lidi, kteri ten dest odnaseji.
4. čer 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia pestujem doma v kvetináči, kúpila som si kvetináč, bio humus, nasypala som tam všetky semiačka, zasypala humusom, poriadne poliala, poliavala som každý deň, až kým nevyliezli, to trvalo asi tak necelé dva týždne.. :wink:
A je teda nádherná.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mám ju na okne smerovanom na záapd, takže na ňu nesvieti také prudké slnko, ale keď raz tak pražilo, tak som ju dala preč, lebo mala spálené lístky, tak som ich otrhala, nechala v tieni, a spamätala sa...
4. čer 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dobrej nápad posypat petrželkou.

Mě dneska dorazily bedny z La Vialla. Bohužel se v jednom dárkovým koši rozbila lahvička s balzamikem a koš je zničenej, dřevěná vata v tom taky, některý etikety od jinejch delikates jsou potřísněný a taky vršky papírovejch pytlíků od těstovin jsou zaprasený :frowning2: Jsem jim psali email, co jako s tím, že mě to mrzí, neb zrovna tenhle koš měl být dárek k narozeninám. Na poště mi řekli, ať to v pondělí přinesu celý a sepíšeme reklamaci, ale ať se taky poradím s odesilatelem. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Ale olej lisovanejch z oliv 2009 úúúúžasnej, pici jsem udělala s etrusským pestem, a bylo to mňamkový. Suroviny mají dobrý, uvidíme jak se postaví k problému. Doufám že kladně, neb bych od nich potřebovala na září objednat parmskou šunku, celý stehno bráchovi k narozkám :unamused:

A hlásim, že jsem hodila fotky do fotoalba. Klidně ať si je zneužijou :grinning: :grinning:
4. čer 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady už začalo být hezky. Sice ráno začalo ještě sprchou, ale odpoledne už slucovalo. A o víkendu má bejt 24/25 a pak ještě tepleji. Což je super, neb bude úžasná atmoška na koupálku, kde probíhá středoevropskej turnaj v beach volleybalu. Vám povim, že na chlapy se fakt dá s radostí koukat, ale jak to plácají ženský, tak to není nic pro mně. Je to úplně o něčem jiným, dost mě dráždí ty zadky a stehna jak se klepou když dopadnou při doskoku :zipper_mouth: A iritujou mě ti pidi bikiny.

ALE..... byla jsem s klukama plácat tenis, a vedle jsou kurty, kde si hráči trénujou. Nechala jsem kluky si plácat, se slovy, že musí taky trénovat sami, že je sleduju, a já se kochala. Byla tam totiž i sprcha a tam se suše jedno božský tělo sprchovalo a já, si představte, měla sluneční brýle bez dioptriííííí!!!!!!!!!!!!!!!!! No tragédie hrozná :grinning: :grinning: Tělo bylo celý nahý :grinning: :grinning: Sice jsem byla asi 15 metrů daleko, ale pro mně je to i tak daleko, měla jsem to rozostřený a přibližovat se mi bylo trapný :zipper_mouth: :zipper_mouth: :grinning: :grinning: No není to pech? Hlavně že mám dioptrický v autě, tam mi byly teda platný. Holt se naučim zas nosit čočky :grinning: :grinning: Zítra budou semifinále a finále, tak to budu asi pečená vařená, musím se dobře namazat. Super tam hrajou a mají skvělý hlášky :grinning:
4. čer 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojteeee!!!peknu nedelu vsetkym,krasne nam svieti slniecko :slight_smile: :slight_smile:
Taleia ,tie cukety robim tak ze ich prekrojim na polku vydlabem lyzickou (tu duzinu vydlabadu zvycajne pouzivam potom do rizota) a urobim si mlete mesko ako na fasirky ,teda ochutene vajickom korenim solou struhankou cesnakom dobre premiesam a plnim cukety navrch este tak v polke ked sa to pecie nastruham nahrubo syr,je to mnamka :slight_smile: :slight_smile:
Pridavam foto mojej zahradky na balkone :slight_smile: petrzlen a uhorky nakladacky :grinning: :grinning:
6. čer 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ragazze :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Aj u nás je krásne, len tu máme hluk, lebo opravujú cestu ,čo máme takmer pod oknami, prepadla sa nám tu vozovka ,pod cestou sú rôzne tajné chodby, vedúce do tunajšieho kostola ,ten je tiež kúsok od nás, takže stačí maličká dierka a o chvíšku diera ako hrom.. ale ten hluk vydržím, hlavne nech to opravia, tá cesta bola po zime v hroznom stave.. :dizzy_face: :dizzy_face:
7. čer 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A také dobré krémeše som napiekla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. čer 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar italky a italomilky :grinning: (to jsem například já, neb miluju Itálii, abyste si nemysleli něco špatnýho) Tady teplíčko, sluníčko a celý týden má být. Prohrabávám skříň, abych se dostala k opravdu letním věcem a pláču, při vyřazování věcí, ze kterých jsem vyrostla a držela je z nostalgie. Ale za dva týdny jdu k dr. a tam prozkoumají moje natýkání a když to bude že jako OK, tak si nechám vysát špeky :grinning: :grinning: protože ten pupek mě se...... .

Já se asi během tohohle týdne nedobrovolně ogriluju, neb to bude jen o koupálku, ale zase si zařádím s pískem. Koupila jsem bábovičky ve tvaru hradů, věží a zdí :slight_smile: .

O víkendu byly už semifinálové a finálové zápasy v beach voleyball, takže sobota odpolko jsem proseděla na tribuně a fandila jak divá. Byla super atmoška, kterou jsme teda slyšeli i doma, takže na finále jsem ani nešla, neb jsem ho slyšela na terase. Obdivuju moderátora, protože mě by upadla pusa už po jednom dni. A on tu super atmošku táhnul od pátku a v neděli vrcholil. Ve finále ženskejch byli nakonec češky proti rakušankám, a ve finále chlapů češi proti rakušanům:slight_smile: V chlapech vyhráli češi, v ženskejch rakušanky, tak to bylo takový pro naši rodinu přijatelný :grinning: :grinning: Musím vám ale říct, že na ten ženskej beachvoleyball se moc nedá dívat. Ty doskoky a to klepání kolem hýždí je fakt drsný :zipper_mouth: Kromě teda Slovinek, sestry, vysoké blondýny, tak ty teda jo. Starší a vyšší sestra měla takový smečovaný podání, že jí ho mohli všichni chlapy závidět. A vysoce účinný, a jak dělo. Fakt, kam se na ní hrabali chlapy. Ale stejně s češkama prohrály, i když v druhém setu jsem myslela že jedna zkolabuje. Nj, máma od hočičky, už to není ta kondička co bývala. Ale držely se fakt dobře a co jsem slyšela finále, dávaly to hodně rakušankám sežrat. Hráli chytře. Ovšem češi chlapy, tak to byla dokonalost sama. Opravdu geniální a promyšlená, chytrá hra. Nahravač jakoby měl v prdeli křidýlka, protože jakoby se dycky nad síťí zastavil a pak toho dlouhána naproti za sítí dycky převezl. No fandili jim neskutečně, i když ze začátku to byla tichota, ale pak se opravdu fandilo hře. A paradoxně do finále se dostali dvojice, který zas tak dlouhý nebyly. Dvoumetroví to holt nedokázali využít, a neměli takovou sílu při blokách a nebyli tak mrštní. O malejch, mám na mysli 185 cm malejch:slight_smile:
A docela pikoška. Hráli češky proti slovinkám (CZE/SLO) a moderátor slovinky označil ještě před zápasem asi 5x jako slovenky:slight_smile:) SVK:slight_smile:. Slováci byli taky zastoupení, dokonce hráli proti čechům chlapům, ale dostali dost nafrak kvůli 205 cm dlouhým hošanovi, kterej to pak v druhým setu dost zabalil :rolling_eyes: Docela naštval publikum.
7. čer 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katrinko,
jsem zachytila informaci, že nejkrásnější pláže v itálii (kromě sicílie) zůstávají ještě v Maremma v Toskánsku. Kam tam? Googlila jsem a od Orvietto je to cca 90 km... http://cestovani.idnes.cz/jedny-z-poslednich-panenskych-plazi-italie-toskanska-maremma-puc-/igsvet.asp?c=A100426_111631_igsvet_tom
9. čer 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Olaaaa kde ste zas vsetkyy???Konecne prislo leto:slight_smile:)))dufajme ze aj tak skoro neodide!!!!My sme sa boli vcera trosku clapkat pri mori ,bolo sice horuuce ale vietor a maly sa bal do vody lebo boli velke vlny skoda:frowning2:( tak sme len tak na brehu s lopatkou a vedierkom nakladali piesok a vykladali a nalievali vodicku aspon sa pekne vyhrajkal.
Dnes vecer sa chystame do parku tu v centre nasho mini mestecka hra nejaka kapela a suseda sa nas pytala ci nejdeme s nimi trochu sa odreagovat ,tak najprv skocime na pizzu a potom na koncertik...
No a nas pes je "tehotny" hihi v pondelok ideme k veterinarovy a na ultrazvuk drzte palce nech je tych steniatok tak akuraat,lebo ak ich bude 10 tak ma vystre.:slight_smile:)
10. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte ja len narýchlo
počasie je kráásne
teším sa
:sunglasses: :sunglasses:
cez víkend sme mali stretko kočky z modrého koníka v úžasnom penzióniku na duchonke, v slniečku :sunglasses:
a môžem iba odporúčať,
17 rodín, a detičiek narodených v rovnakom mesiaci a roku...
10. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
omlouvám se, že vám lezu do rozjeté diskuze, ale měla bych na vás dotázek :sweat_smile: Na začátku července jedu s malým za manžou na Sardinii. Pobydeme něco přes měsíc. Ráda bych věděla, jestli se dají v Itálii koupit příkrmy od Hami, Hippu, Nestlé... nebo jestli ho mám zvykat(No za 14 dní ho moc nezvyknu :sweat_smile: ) na Mellin či Plasmon, který nám minule manžel dovezl. Pak ještě jeden dotázek, jakou vodu lze použít jako kojeneckou? Značek mají nesčetně, ale nevím, jak mají označenou vodu vhodnou pro kojence. Díky :wink:
12. čer 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj dievcata.
Ja som tu nebola sraaasne davno :rolling_eyes:. Ako sa mate vsetky?
My sa mame fajnovo, leto si uzivam jedna radost, v podstate stale sme von :dizzy_face:. Spoznala som tu dalsie dve slovenky, takze sme sa zisli celkom pekna skupinka dievcat a chcem bududci vikend zorganizovat slovensku grilovacku pri jazere, tak sa tesim.
Boci, vidim, ze ani vy nezahalate a organizujete stretavky :grinning:.
Alic, Maremmu nepoznam, ale boli sme v Orbetello a bolo tam moc pekne. Ked som pozerala mapu, tak az tak daleko z Orvieta to nie je :wink:.
Prajem vam peknu slnecnu nedelu.
13. čer 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím vás z Prahy :slight_smile:
Jsem za turistu a straaaaašně mě bolí nožičky. Jak je bedro, tak se mo potili a udělali se mi od flipp flops puchýře. Dnes jsem vyměnila obuv za balerinky a teď mě bolí palečky :grinning:
13. čer 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaagetka co si pamatuju, tak rozhodně tyto potřeby najdeš v COOP, sámoška skoro se vším. A potom taky v lékárně. Pak je ještě jeden řetězec sámošek, ale skleroza funguje, ale domácí holky ti určitě poradí.
13. čer 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katrinko, a je tam písková či oblázková pláž? A budu se tam moct někde najíst :grinning: :grinning: :grinning: Já už teď řeším, či s v reštyce v Orvietu dám špagety s lanýžema nebo maso s lanýžema, až tam přijedeme :grinning: :grinning: :grinning: To je hrozný :grinning: :grinning:
13. čer 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
alicka a nemôžem mi hodiť do ip pošty linky na tie ubytká v toskánsku????
ja už fakt čisté zúfalstvo,
mala som všeličo vo výhliadke a stále sa nám menili termíny...
nakoniec už termín máme, ja to toskánsko , no nikdy som tam nebola
alebo ty kati, nejaké italy linky, aby bolo more, dobré ubytko..
sme 2 rodiny, my tri deti a druhá 2 deti..takže nejaký domček či vilka...díky
a termín 10-24.7.
14. čer 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ciao kocky.
Alicka, tu je link, kde si najdes vsetky plaze v Toskansku aj v Italy a je tam aj popis:
http://italia.trovaspiagge.it/Toscana/Orbetello

Boci, pokukam a dam ti vediet ohladom toho ubytka. Je to dost aj horuci termin, kedze to chcete uz o mesiac, ale skusim :wink:.
14. čer 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katrinko jsi zlatíčko. Prostuduju, ještě že jsou překladače :grinning: a vygoogluju a uložim. Ale teď neeee, teď mě bolí nožičkyyyyy :grinning: :grinning:
14. čer 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer dievcata.
Boci, skus nieco vyhladat na tejto stranke, ak nie, tak potom pohladame nieco ine :wink:.
http://www.tuscany-villas.it

ALic, ty to neprehanaj s tym chodenim :grinning:, inac zabky na dlhe chodenie .... auuuuu .... poznam tu bolest!

Dnes sme mali babinec u kamosky slovenky na zahrade .... kraaasna ... pridam vam fotecku.
14. čer 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: katrinko, tam ale nikdo není :grinning: . To jako se sešla skupinka neviditelnejch :grinning: :grinning:
14. čer 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata.
Alic, neviditelne sme neboli, ale nevyvesim sem foto dievcat bez ich suhlasu.

A kde ste ostatne dievcata??? Moni, kde siiii??
15. čer 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany tu som, bola som u našich ,boli voľby, tak sme si spravili dovču, išli sme v stredu a prišli sme v nedeľu...
Krásna záhrada, taká pravá toskánska :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. čer 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek