Italie

🙂 Ak sa kocky nenahnevate zacinam nove stranky.... 😎
monkula
18. čer 2010
katka, páči, ja som sa do nej zamilovala ,pozdravujem kamarátku ,ktorí ju vlastní... x-) x-)
janka2110
18. čer 2010
Dnes mame konecne teplo a neprsi tak sme boli vonku 😎
Kati torta je z piskotoveho cesta a vanilkovy krem a navrchu hrozne vela slahacky 😃
A potom zze drz dietu 🙂
Kati mas pravdu ceny bytov su tu hrozne vysoke 😞

monkula
18. čer 2010
ja šľahačku nemám rada, občas len domácu s vanilkovým cukrom..
janka2110
18. čer 2010
Moni domacu???to myslis ze si ju vyslahas doma?
Ak myslis tak tak aj toto bola domaca 😃
monkula
18. čer 2010
@janka2110 tak kravu doma nemám, takže jasné, doma vyšľahanú 😃 😃 neznášam tie v spreji..
Preto si nerada dávam v reštauráciách niečo z ošľahačkou, pretože užasný koláč "zabitý" šľahačkou v spreji, no čo mlže byť horšie?
monkula
18. čer 2010
Ale vravím, ja to moc nemusím, bolí ma z toho žalúdok :-p
brixina
18. čer 2010
@toscany a kedy budeme hrat s Talianmi? dufam ze cez tyzden. Mam sefov Talianov tak to bude zabava v robote, som zvedava 😃 😃 😃
taleia
18. čer 2010
Katko, dekuji za povzbuzeni. To je pravda, kdyz uz nic nezbyva, clovek si aspon rekne, hlavne ze jsou deti zdrave. Mony a Jani, to vas obdivuji, ze pestujete v kvetinacich na balkone, je videt, ze k tomu mate vztah. A bazalku a petrzel lze v kvetinaci pestovat i v zime? (Samozrejme nemyslim venku). Ja jsem se k tomu jeste nikdy nedokopala, abych to zkusila, ale zajima me to.
Jinak zitra letim opet na navstevu k rodicum, jen s Jirkem, tak snad to dobre ubehne. Dvojcatka mi bude hlidat tatinek (u tchanu) 🙂
monkula
18. čer 2010
@brixina s Talianmi hráme 34.6.
Terezka, ja balkón nemám, takže pestujem len vnútri na okne
monkula
18. čer 2010
no, to by sme na ten zápas čakali do aleluja.. :-p :-p 😃 😃
Hráme 24.6. 😉
brixina
18. čer 2010
@monkula si odbornik na bylinky? 🙂 ja som si kupila bazalku na salatiky, ale dlho som sa z nej netesila, asi po 2 dnoch mi vykapala 😞
monkula
18. čer 2010
@brixina odborník nie.. ja si bazalku sadím, takto kupovať už narastenú, to sa mi neosvedčilo, ani pri pažítke...
Kúp si väčší kvetináč, biohumus, a semiačka bazalky, a potom som to robial tak, ako mi poradila toscany, zalievala som každý de§, najlepší je polotieň, ja mám v kuchyni iba zapadajúce slnko, ale ak je silné, tak dám bazalku do tieňa a akonáhle mi vyrástli asi na 5 cm, zalievam len odspodu a vrch len tak pošpliecham vodou. Obrala som, dala som do mrazničky, potrebujem asi 200 g, budem si robiť pesto, práve som si na chlieb napatlala poseldné zvyšky :-p

@toscany, teraz so mna Teby veľmi myslela ,ukazovali krásnu reklamu na AR Giulietta 😉
brixina
18. čer 2010
@monkula dakujem si zlata 🙂 urcite vyskusam 🙂
monkula
18. čer 2010
@brixina nie je zač..
a keď na zeminu nasypeš tie semiačka, tak ich len jemne zasyp zeminou ,len ako keby i ich poprášila, a jemen zaievaj, aby s Ti nevyplavili.. keď dáš veľa zeminy, tak sa Ti tam tie semienka udusia, alebo dlho potrvá, kým vyrastú... Inak bazalak je nenáročná, ja som bola u rodičov a zabudla som Jarinovi povedať, nech ich poleje a keDˇsom prišla, vyzeralo to tak, že mi umrela, ale som ju poliala a ľaľa, ona žije 😃 zajtra budú deti zase oberať úrodu, jarko pekne a Chiara mi t ozase trošku preriedi, nevadí, aj tak je nahusto 😃
brixina
18. čer 2010
@monkula 😃 tak vdacne nenarocne rastlinky mam rada, lebo ja nie som velky kvetinar, moja mama povedala ze doteraz co som presadila tak skapalo :-N . tak som na narodky dostala orchidee a uvidime ako 🙂 kazdy den im dohovaram ay ma nesklamali a zatial rastu len nove listky a korienky 😃
monkula
18. čer 2010
hej ,a jja také ľúbim... ja som vždy zabudla polievať, ale odkedy mám krásnu konvičku, ktorú sme kupovali s toscany spolu, tak zalievam jedna radosť, aspoň si na ňu vždy spomeniem, teda na to, ako sme dostali záchvat smiechu a nemohli ísť ďalej, keĎ sme skonštatovali, že je designovo otrasná, až je krásna, a pri opise, ako toscany behá s plastovou fľašou po terase, som už naozaj nemohla ,tak keď mi je smutno, pozriem na konvičku a je to... x-) x-) 😃 😃 😉
monkula
18. čer 2010
myslela som to tak, že sme si kúpili rovnaké konvičky 😃
a ty prečo nespíš?
monkula
18. čer 2010
tak už spíš..
tak buona notte ragazze x-) x-)
janka2110
19. čer 2010
Pekne ranko.
Mne estre vsetky tri deti spia...tal sa zazrak 😃
Ja nemam balkon..ja mam vpredu aj vzadu za domom taku malu zahradku.Urobim foto potom.
A ano v kvetinaci sa im dari 🙂
Moni ze 34.6.pekny preklep ason som sa zasmmiala 😃
Brixina ty byvas v It.?ja som tu dlhsie nebola tak neviem.
brixina
19. čer 2010
@janka2110 ozaj aky preklep ani som si nevsimla, len tak podvedome som videla 34.6. a rozmyslala som kde som to cislo videla 😃 ja v Taliansku uz nie som, vlani v maji som sa vratila po 6 rokoch 🙂 bola som si zarobit neaku koruknu a na SK som prisla zapustit korene 😃
janka2110
19. čer 2010
Brixina a kde si bola?ako sa ti pacilo?
monkula
19. čer 2010
Buon giorno ragazze...
Che tempo fa in Italia? C´é nuvoloso, voglio il sole.. 😞 😞 😞 Questa estate é orribile :-p :-p :-p Pioggia, pioggia e di nuovo.... pioggia :-p :-p

Čo som tam zase domrvila? 😃
4a
21. čer 2010
@monkula moni, za odpověď ti moc děkuju. Mě tvoje volba zajímala, jestli víš proč. Já se bohužel setkala s odpověďma, že jako já nevim, a koho jinýho anebo si léčili svoji "zlobu". Já shodou okolností jsem politologii měla 2 semestry a stačilo 😃 Pamatuju si z toho snad jen volební systémy a pak pár rozborů. Jako že třeba jak lidská paměť je krátká 😃 😃 . Že si lidi pamatují tak 2-3 roky a "zásluhy" připisují někomu jinému a jak s tím pracovat 😃 😃 Za tvoji odpověď, které si cením ti posílám růži od nás z Rozária 🙂
4a
21. čer 2010
monkula
21. čer 2010
Jeej ,Alic, ďakujem. ruže síce nemám rada, ale červené nie sú, tak môžu byť...
bocmanka
21. čer 2010
alic kde si ty teraz vlastne?
bocmanka
21. čer 2010
mňa šibne z tohto počasia, tu zase lejeeeeeeeeeee
kamoška je od soboty v lignano sabbiadoro, ešte nenapísala ako sa majú
monkula
21. čer 2010
A tie ruže s volajú Monika, alebo si to tam dorobila?

@bocmanka aj tu je hnusne... Jarko je chorý, tak som si ho enchala doma...
Alica je v Badene, to je pár kilometrov za Viedňou
4a
21. čer 2010
Boci, teď jsem v Badenu. Ale předminulý týden byla Praha do úterka a ve středu Blava 😃 . Ta pro změnu ještě ve čtvrtek. Víkend je Gmunden, a další víkend je Kamenný něco v Čechách. U Hradce královýho
bocmanka
21. čer 2010
🙂 akedy alic cestujete do toho toskánska??

tiež to máš pestré..
ja už koncom augusta nastupujem do práce učiť, aj mám obavy ako si malá zvykne na škôlku
aj všeličo... :-S :-S

Začni psát odpověď...

Odešli