• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
katka, páči, ja som sa do nej zamilovala ,pozdravujem kamarátku ,ktorí ju vlastní... :dizzy_face: :dizzy_face:
18. čer 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes mame konecne teplo a neprsi tak sme boli vonku :sunglasses:
Kati torta je z piskotoveho cesta a vanilkovy krem a navrchu hrozne vela slahacky :grinning:
A potom zze drz dietu :slight_smile:
Kati mas pravdu ceny bytov su tu hrozne vysoke :frowning2:

18. čer 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja šľahačku nemám rada, občas len domácu s vanilkovým cukrom..
18. čer 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni domacu???to myslis ze si ju vyslahas doma?
Ak myslis tak tak aj toto bola domaca :grinning:
18. čer 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 tak kravu doma nemám, takže jasné, doma vyšľahanú :grinning: :grinning: neznášam tie v spreji..
Preto si nerada dávam v reštauráciách niečo z ošľahačkou, pretože užasný koláč "zabitý" šľahačkou v spreji, no čo mlže byť horšie?
18. čer 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale vravím, ja to moc nemusím, bolí ma z toho žalúdok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany a kedy budeme hrat s Talianmi? dufam ze cez tyzden. Mam sefov Talianov tak to bude zabava v robote, som zvedava :grinning: :grinning: :grinning:
18. čer 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, dekuji za povzbuzeni. To je pravda, kdyz uz nic nezbyva, clovek si aspon rekne, hlavne ze jsou deti zdrave. Mony a Jani, to vas obdivuji, ze pestujete v kvetinacich na balkone, je videt, ze k tomu mate vztah. A bazalku a petrzel lze v kvetinaci pestovat i v zime? (Samozrejme nemyslim venku). Ja jsem se k tomu jeste nikdy nedokopala, abych to zkusila, ale zajima me to.
Jinak zitra letim opet na navstevu k rodicum, jen s Jirkem, tak snad to dobre ubehne. Dvojcatka mi bude hlidat tatinek (u tchanu) :slight_smile:
18. čer 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brixina s Talianmi hráme 34.6.
Terezka, ja balkón nemám, takže pestujem len vnútri na okne
18. čer 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, to by sme na ten zápas čakali do aleluja.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
Hráme 24.6. :wink:
18. čer 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula si odbornik na bylinky? :slight_smile: ja som si kupila bazalku na salatiky, ale dlho som sa z nej netesila, asi po 2 dnoch mi vykapala :frowning2:
18. čer 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brixina odborník nie.. ja si bazalku sadím, takto kupovať už narastenú, to sa mi neosvedčilo, ani pri pažítke...
Kúp si väčší kvetináč, biohumus, a semiačka bazalky, a potom som to robial tak, ako mi poradila toscany, zalievala som každý de§, najlepší je polotieň, ja mám v kuchyni iba zapadajúce slnko, ale ak je silné, tak dám bazalku do tieňa a akonáhle mi vyrástli asi na 5 cm, zalievam len odspodu a vrch len tak pošpliecham vodou. Obrala som, dala som do mrazničky, potrebujem asi 200 g, budem si robiť pesto, práve som si na chlieb napatlala poseldné zvyšky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@toscany, teraz so mna Teby veľmi myslela ,ukazovali krásnu reklamu na AR Giulietta :wink:
18. čer 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula dakujem si zlata :slight_smile: urcite vyskusam :slight_smile:
18. čer 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brixina nie je zač..
a keď na zeminu nasypeš tie semiačka, tak ich len jemne zasyp zeminou ,len ako keby i ich poprášila, a jemen zaievaj, aby s Ti nevyplavili.. keď dáš veľa zeminy, tak sa Ti tam tie semienka udusia, alebo dlho potrvá, kým vyrastú... Inak bazalak je nenáročná, ja som bola u rodičov a zabudla som Jarinovi povedať, nech ich poleje a keDˇsom prišla, vyzeralo to tak, že mi umrela, ale som ju poliala a ľaľa, ona žije :grinning: zajtra budú deti zase oberať úrodu, jarko pekne a Chiara mi t ozase trošku preriedi, nevadí, aj tak je nahusto :grinning:
18. čer 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula :grinning: tak vdacne nenarocne rastlinky mam rada, lebo ja nie som velky kvetinar, moja mama povedala ze doteraz co som presadila tak skapalo :sweat_smile: . tak som na narodky dostala orchidee a uvidime ako :slight_smile: kazdy den im dohovaram ay ma nesklamali a zatial rastu len nove listky a korienky :grinning:
18. čer 2010 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej ,a jja také ľúbim... ja som vždy zabudla polievať, ale odkedy mám krásnu konvičku, ktorú sme kupovali s toscany spolu, tak zalievam jedna radosť, aspoň si na ňu vždy spomeniem, teda na to, ako sme dostali záchvat smiechu a nemohli ísť ďalej, keĎ sme skonštatovali, že je designovo otrasná, až je krásna, a pri opise, ako toscany behá s plastovou fľašou po terase, som už naozaj nemohla ,tak keď mi je smutno, pozriem na konvičku a je to... :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :grinning: :wink:
18. čer 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som to tak, že sme si kúpili rovnaké konvičky :grinning:
a ty prečo nespíš?
18. čer 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už spíš..
tak buona notte ragazze :dizzy_face: :dizzy_face:
18. čer 2010 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko.
Mne estre vsetky tri deti spia...tal sa zazrak :grinning:
Ja nemam balkon..ja mam vpredu aj vzadu za domom taku malu zahradku.Urobim foto potom.
A ano v kvetinaci sa im dari :slight_smile:
Moni ze 34.6.pekny preklep ason som sa zasmmiala :grinning:
Brixina ty byvas v It.?ja som tu dlhsie nebola tak neviem.
19. čer 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 ozaj aky preklep ani som si nevsimla, len tak podvedome som videla 34.6. a rozmyslala som kde som to cislo videla :grinning: ja v Taliansku uz nie som, vlani v maji som sa vratila po 6 rokoch :slight_smile: bola som si zarobit neaku koruknu a na SK som prisla zapustit korene :grinning:
19. čer 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brixina a kde si bola?ako sa ti pacilo?
19. čer 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buon giorno ragazze...
Che tempo fa in Italia? C´é nuvoloso, voglio il sole.. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Questa estate é orribile :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pioggia, pioggia e di nuovo.... pioggia :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Čo som tam zase domrvila? :grinning:
19. čer 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula moni, za odpověď ti moc děkuju. Mě tvoje volba zajímala, jestli víš proč. Já se bohužel setkala s odpověďma, že jako já nevim, a koho jinýho anebo si léčili svoji "zlobu". Já shodou okolností jsem politologii měla 2 semestry a stačilo :grinning: Pamatuju si z toho snad jen volební systémy a pak pár rozborů. Jako že třeba jak lidská paměť je krátká :grinning: :grinning: . Že si lidi pamatují tak 2-3 roky a "zásluhy" připisují někomu jinému a jak s tím pracovat :grinning: :grinning: Za tvoji odpověď, které si cením ti posílám růži od nás z Rozária :slight_smile:
21. čer 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. čer 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeej ,Alic, ďakujem. ruže síce nemám rada, ale červené nie sú, tak môžu byť...
21. čer 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
alic kde si ty teraz vlastne?
21. čer 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňa šibne z tohto počasia, tu zase lejeeeeeeeeeee
kamoška je od soboty v lignano sabbiadoro, ešte nenapísala ako sa majú
21. čer 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tie ruže s volajú Monika, alebo si to tam dorobila?

@bocmanka aj tu je hnusne... Jarko je chorý, tak som si ho enchala doma...
Alica je v Badene, to je pár kilometrov za Viedňou
21. čer 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boci, teď jsem v Badenu. Ale předminulý týden byla Praha do úterka a ve středu Blava :grinning: . Ta pro změnu ještě ve čtvrtek. Víkend je Gmunden, a další víkend je Kamenný něco v Čechách. U Hradce královýho
21. čer 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: akedy alic cestujete do toho toskánska??

tiež to máš pestré..
ja už koncom augusta nastupujem do práce učiť, aj mám obavy ako si malá zvykne na škôlku
aj všeličo... :confounded: :confounded:
21. čer 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek