• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte kocky je tu niekto aj z Rima a okolia? Pozna niekto nemocnicu fatebenefratelli. Isola Tiberina? za 3 tyzdne tam idem rodit, alebo aspon neviete mi poradit ako to v IT funguje, pri cisarskom? a celkovo starostlivost po porode?

@4a to bude zmenou krajiny :slight_smile: potom to znovu schudnes, aj mne sa to stalo v UK, vsetko bolo pre mna nove, tak som chutnala a pribrala som nejakych 5 kil :grinning:, teraz v IT som pribrala 14kg xi ale dufam ze o tri tyzdne pojdu dole :grinning:
31. srp 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajtrajším školákom a škôlkárom konečne slnečný deň..
rodičom a študujúcim a pracujúcim pevné nervy..
a všetci povinne pravou nohou do akejkoľvek inštitúcie :grinning: :grinning: :grinning:
1. zář 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka ja Ti prajem veľa trpezlivosti, pri Tvojom nádhernom povolaní, nech máš samých šikovných žiakov a spolupracujúcich rodičov.... :wink: :wink: :wink:
1. zář 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: , nedopátrala som sa v Receptoch odpovede, čo so zmrazenou chobotnicou, tak som si tipla, že baby z prímorských krajín možno vedia, čo dobré z nej pripraviť a hlavne ako. Tak prosím, ktorá máte nejaký fajn recept, pošlite mi, ďakujem :slight_smile:
4. zář 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja22....tu sú iné odborníčky na jedlo, takže tosc,..hoď nejaký receptík..

monička škola začala, vykročila som pravou, myslím na vás, že budem mať teraz málo času...
romina plače v škôlke, tak to bude ťažké zvykanie..
4. zář 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka , tak čakám, ale sa mi už rozmrazuje, dosť to súri :wink:
4. zář 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak majka, tosc je asi vycestovaná...
a ja neviem kde mi stojí hlava..
chobotničky popražím na cesnaku a olivovom oleji, pridám posekanú petržlenovú vňať a zalejem paradjkovou šťavou, dosolím podľa chuti a podávam s cestovinami tagliatele..
príp.tam dám aj iné plody mora, či krevetky..
aj so špagetami je to fajn, moje deti to milujú
5. zář 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka ďakujem :wink:
5. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula konecne som sa dostala v klude aj k pc :slight_smile: Mali sme narocnejsi tyzden,ockovali nas,tak mi dali drobci v noci zabrat.Jasne,mozes popestovat,ale budes mat co drzat,Marco poctivych 7kg :slight_smile: Fotecku pridam nabuduce :slight_smile:
Jarko sa uz tesil do skoly?
5. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a teda s ty si si s detmi veru "uzila" doktorov...Ja mam zatial len par skusenosti s europskou kartou-manzelovou,a museli sme takmer vzdy platit.Deti maju nase karticky,zatial som na SK,uvidime ako budeme fungovat v IT u doktorov.
Dufam,ze uz su drobci zdravucki.My chodime s Julkou cvicit lebo tahala hlavicku na jednu stranu,ale uz sa to pomaly lepsi :slight_smile:
5. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky neboj, Marca udržím... :grinning: :grinning: :grinning:
Hej, Jarko sa tešil do školy ,dostal novú učiteľku, a keDˇsme sa ho pýtali ,aká je? Tak povedal pekná... :grinning: :grinning:
5. zář 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula :grinning: no chlapa v sebe nezaprie :grinning: A bodaj by sa do skoly netesili :grinning:
5. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj kocky, tak my sme uz domka z dovolenky, bolo super, ani sa nam nechcelo odtial odist. Sme si kazdy den spravili turu, boli sme aj v archeol. muzeu v Bolzane, odporucam vsetkym!!!
Vidim, ze Adrika pridala receptik na chobotnicu .... ja som robila salatik asi len 2krat: chobotnicu treba predtym uvarit, asi circa 30 min, potom ju nakrajat na kusky, poliat olejom, citronom, osolit a okorenit a nechat min. 3 hodiny v chladnicke..... vynikajuce.
Moni, zelam uspesny zaciatok skolskeho roka! :wink:
Alic, sme uz doma, takze dame spolu obedik alebo veceru?
6. zář 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany jeej ,tam to vyzerá krásne, nádhera.. Kde presne ste boli? A ty dobre vyzeráš :wink: :wink: :wink: :dizzy_face:
6. zář 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ciao.
Moni, boli sme v Madonna di Campiglio (cca. 1500 m.n.m.), v hoteli pracoval ako casnik jeden starsi pan slovak, velmi zlaty, tak sme mali jedlo na stole vzdy ako prvi :grinning:.
7. zář 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. zář 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: tosc, vyzeráš úžasne,
no čo slovenka v itálii, niet čo dodať !!!
monk, som zvedavá čo si deti hovoria v škole o mne..
tu sú moji prvák a tretiak
7. zář 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, určite, že si krásna a milá...
Jarko včera dostal novú žiacku knižku a dnes do nej aj dostal poznámku.... bastrikuli motyka... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri a učíš Marka?
7. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrikaa1 ahoj, ja žijem na Slovensku, takže neporadím ,ale ani nemám ten pocit, že by tu bol niekto z okolia Ríma.... Iba Evka tam má svoju "milovanú" švagrinú, ale tá tu už dlho nebola...
Toscany je z Toskánska, Janka žije pri miláne, ja a boc sme na SK a 4a je z Rakúska... :grinning:
7. zář 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie nie marka neučím, učí ho kolegyňa a úplne na opačnej strane školy, našťastie...
ale učím prváčikov angličtinu, takže musím poprehadzovať deti, lebo vždy učíme dve, každá polovicu triedy, aby som ho nemala ani tam...
7. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka asi by to nerobilo dobrotu, však? :wink: :wink: :wink:
a ty učíš aj angličtinu? Aj Jarko už má angličtinu, a celý natešený dobehol, že už vie počítať do desať.. :grinning:
7. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babulky. Dakujem krasne za Vase komplimenty, ste velmi zlate ako vzdy :dizzy_face: . Vidim, ze uz naplno rozbiehate skoly, tu este skolsky rok este nezacal. Adrika si velmi sympaticka a peknucka ucitelka, urcite deticky budu na teba pekne spominat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. Drzim palce, nech si Rominka cim skor zvykne v skolke, chudatko, urcite to pre nu nie je lahke. Ja si doteraz pamatam skolkarske casy, ked som plakavala kazde rano cestou do skolky ..... nerada som tam chodila.
Moni, tak vy uz studirujete anglictinu? Este sa pridas ty s inymi jazykmi a budete perfektna rodinka multilingvistov :dizzy_face:.
8. zář 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, no u nás v martine to funguje tak, že učitelia 1.stupňa sa musia jazykovo vzdelávať, a angličtina je už povinná pre deti od 1.triedy-to majú 1h týždenne a každý ďalší ročník je už o hodinu viac
môj matej je tretiak a majú3h angličtiny týždenne...
ja so svojou angličtinou /mám ukončené 3ročníky v akadémii vzdelávania../ zvládnem učiť tak prváčikov, aj to sa musím pracne doma pripraviť aj keď je to len 1hodinka, ale deti treba učiť hravo..
tak sa smejem, že ja hovorím myslím celkom slušne deutch, abbastanza bene italiano a idem učiť angličtinu, no humor...
tak nevadí, zase budem o čosi múdrejšia..
dnes máme úspech !!! romy zaspala v škôlke na koberci, ona má averziu na spánok, si nedá ani pyžamko..a potom ju preložili do postieľky, už až tak veľmi neplakala, tak dúfam, že to bude lepšie a lepšie..
8. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka Jarko má angličtinu až teraz. od druhého ročníka, ale hneĎ dve hodiny týždenne. Neboj, Romy si zvykne... :wink: :wink:
9. zář 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a doma a hurra na rakouskej rizek:slight_smile:))
11. zář 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
alicka no vitaj
preháňaj
čakáme ako ste sa mali a vychutnávali si italy
12. zář 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ani nevím, kde začít :slight_smile: asi na konci :slight_smile:

Přijedem domů a MM se prohrabává štosem pošty, já v kuchyni něco dělám. Najednou slyším jak MM provolává, no kluci heleeeee... máma nám vyhrála....... ooooo...... a kluci hned a kolik??, a kolik???, MM hmmmm, bingo :grinning: :grinning: máme se zapojila do soutěže, 10. 8. :grinning: ......Jsem si myslela, co jsem kam poslala, o ničem nevim :grinning:
Kluci celí nažhavení a MM to rozsek, .... že mi přišla pokuta 45 EUR za překročení rychlosti, to jde :grinning: :grinning: :grinning: Tak se ptám kde, abych příště věděla kde si dát majzla :grinning: :grinning:
14. zář 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měli jsme se jinak krásně. Super počasí, skoro celou dobu 30-32 st., jen poslední den sice bylo teplo, ale děsně foukalo. Bazén s krásně teplou vodou, kluci, opa, oma i já jsme se čvachtali. Kluci docela plavou, Alexík dá celou šíři bazénu bez ponoření hlavy do vody, Andy to má, že tři tempa pod vodou, nádech a zase tři tempa. Ten dává i krásně nohy, Alexík s nima kope jako u kraula.

Dali jsme si i pár výletů, ne moc daleko a já s MM jsme si dali 2x výlet do Outletů. Z Prada jsem byla nadšená, ceny suprový a až budu mít o 20 kg méně, tak jim to tam řádně protřídim :grinning: :grinning: Kromě oblečka, super botičky, ale momentálně pro mně nenositelný, neb na šteklích do tělocvičny divný a na hřiště tuplem :grinning: :grinning: Kabelky jejich klasická klasika, ale já chci co tam neměli, takže v tomhle pecháček. MM si nakoupil teda jinde :slight_smile: V Outletu, kousek co jsme bydleli a tam se mi stala super věc :grinning:

Už jsme v tom outletu jednou byli, takže jsem šla na jisto a nakoupila klukům kraťasy a trika, neb se mi letos nedařilo je rozumně nakoupit tady a MM si nakoupil casual office. To nás zmohlo a šli jsme na pizzzu. Ty vaše italský, tenký, to je lhůůůůůůdka, jenomže mě to dycky zabilo :grinning: . Dali jsme si k tomu vino ala casa, takže nám přinesli krásnou butylku. My pod litr zpravidla nejdem :grinning: :grinning: Postavila před nás butylku a MM se ptá, co je to za víno. A paní povídá, že bílý :grinning: No to jsme samo taky viděli v tý průhledný lahvi :grinning: :grinning: My chtěli vědět jako jakej druh, jestli třeba chardonay, pino gricco atd. :grinning:

Ale hlavně, pak celý znavený jdeme k autu a já ještě obhlížím, jestli fakt nenajdu nějaký nositelný boty a najednou slyšim: Alicka??? Si říkám, že by někdo volal moje jméno, dyk tady se říká Alicím jinak. Tak se rozhlížím a tam.......................................... Katarinka!!!!!!!! Teda náhoda jak blázen, celá rozesmátá se žene ke mně s tím, že poznala MM podle fotek, tak zkusila hledat a volat blondýnu a fakt že jo!!!! :grinning: :grinning: :grinning: Já posílala Katrince SMS, ale nepřišla odpověď, tak jsem si říkala, že jak se vrátím ze shoppingu, tak budu volat, a takhle se to vyřešilo. Prostě osud chtěl, abychom se setkali :grinning: A setkali a taky viděli v jakém krásném městečku žije a jakýho má sympoše za partnera (ale sám říkal, že není pravej ital, neb mu fotbal nic neříká :grinning: :grinning: :grinning: a klasickej ital pro mě fakt není, ale v dobrém slova smyslu :slight_smile: ) a taky jsem jedla druhý nejlahodnější jídlo pobytu: píči, kozy, vongoleeeee :grinning: :grinning: (těstoviny pici s mušlema :grinning: :grinning: ) Katrinka ze mně nemohla jak mě slyšela a její láska asi šíleně trpěl při naší výslovnosti :grinning: :grinning: :grinning: A taky jsem si vykoupala nohy v historii a chodila v místech, kde se relaxovali staří římané, filozofové a císaři :slight_smile: No prostě parááááádaaaaa
14. zář 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme byli v ježibabím městě, jak ho pojmenovali kluci. Když jsme tam byli loni, tak jsem ji ukázala troubu, ve který chtěla ježibaba upéct Jeníčka a Mařenku. No byli z toho celí hyn a letos trvali, že to musí zkontorlovat :grinning: Přikládám foto :grinning:
14. zář 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek