• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
a tohle je vlastně to městečko, abyste byli v obraze. Cesta tam a zpět :grinning:
14. zář 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě tohle jsem si musela vyfotit. V outletu The Moll, v Gucci, bylo ve slevě tohle :grinning: :grinning: Jsem si to musela vyfotit a smála jsem se u toho jako blázen. To mi vylepšilo náladu z toho, že pro mně nic nemají :grinning: :grinning:
14. zář 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky.
Tak tu je takto mrtvo?? :confused: Kde ste vsetky??
Leto nam uz pomaly konci, dnes uz je dost veterno a chladno, normalne zacinam mat nostalgicku naladu a mierny smutok za letom :frowning2: ....... Ale zas aj zima ma svoje caro.
@4a Alic, to akoze tie vystavene kusky v Gucci stoja za to :grinning:, no nekup to! Akoze plutvy od Gucci som veru este nevidela .... fakt dobry ulovok :wink:.
Tu je receptik na cestoviny s brokolicou, ako ich robim ja:
Ocistim brokolicu a nakrajam na male kusky, hodim ich do vriacej a osolenej vody na circa 10 - 15 min. Potom ich povyberam a do tej istej vody dam varit cestoviny. Na panvicu dam oliv. olej, dva strucky cesnaku a asi 1 ancovicku. Necham to chvilocku osmazit a pridam uvarene kusky brokolice, necham to tam asi 2 minuty, nech sa brokolicu este trosku rozvari. No a nakoniec tam hodim uvarene cestoviny, vsetko dobre premiesam a podavam s parmezanom.
17. zář 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som vam chcela napisat, ze mame super urodu paradajok :grinning: .... len neviem co s nimi.
17. zář 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany mňam, tak to určite vyskúšam, až zvyšok rodiny bude mať nejaké mäsko, ja milujem cestoviny s brokolicou..
a teda úroda parádna. .ale čo s nimi, enviem... ako ma ale poznáš, ja by som ich využila na bruschetu :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
17. zář 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Moni. Ako sa mate? Co autoskola? No pochval sa nam :dizzy_face:.
Dakujem za pochvalu, uroda je velka, svokra robi salsu, davame ich do salatov ... ale stale je ich vela. Ja ich asi porozdavam susedom :grinning: :grinning:.
17. zář 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, máme sa dobre... Len Jarko je chorý, tak nemôže ísť budúci týždeň na plavecký, ale hádam to prežije :grinning:
autoškolu už pomaly začínam riešiť, hľadám nejakú dobrú... :wink: :wink: :slight_smile:
veď porozdávaj, no ja by som sa potešila, keby som dostala do daru paradajky... a ešte k tomu od takej milej susedky.. . :slight_smile:
17. zář 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Keby si bola blizsie, tak ti urcite prinesiem :wink:. A kolko vlastne stoji teraz vodicak? Vobec nemam predstavu. Pozdravujem Jarinka a zelam skore uzdravenie.
17. zář 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
tosc super fotočka zasa, ty robíš fakt super reklamu v italy nádherným slovenkám..
ja by som tiež vedela čo s paradajkami, ja som paradajkovááá, ale napr.paradajkovú šťavu nevypijem..
ale nasurovo, či na salsu to môžem...
18. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka Adrika dakujem za komplimenty, si velmi zlata! Ako zvladas skolsky rok? Rominka si uz pomalicky zvyka na skolku?
Kocky, dnes som kupila 4 sadenice feniklu do zahradky .... prvy krat nieco take sadim :grinning:. Ja som totizto dlho nevedela, co to ten fenikel (finocchio) je :confused:. Potom svokra robila duseny fenikel ako prilohu k masu a velmi mi to zachutilo. Vy ho pouzivate v kuchyni?
18. zář 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katka, ja ho nepoužívam, lebo sa dosť ťažko zháňa, minule už som mala jedno balenie v košíku, ale boli úplne mäkké, tak som im to tam vrátila..
Ale recepty privítam... vieš, že rada experimentujem s jedlom... :grinning:
Mám tu sestru, a varial som zapekané cestoviny s kuracím mäso a brokolicou, no mňam.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: sestra také niečo jedla prvý raz a veľmi jej chutilo
19. zář 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky :slight_smile:
Ozyvam sa pop dlhsiej dobe...
@toscany aka pekna paradajka :slight_smile:Fenikel ja pouzivam tiez ako prilohu a velmi mi chuti..mnam :slight_smile:
19. zář 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrikaa1 ja nepozam tu nemocnicu ja som ako pisala Monika pri Milane,ale ak by si potrebovala nieco poradit,alebo vediet ohladom porodu nemocnice dam info...porodila som tu obe moje baby :slight_smile:
19. zář 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany krasne fotky si pridala...nadhera a ty si kocka :slight_smile:
Aj nam uz zacala skola a aj skolka.
Chiara to zvlada super...ani neplakala :slight_smile:
Ale zatial sme len doobeda...dva dni bola uz aj na obed a vsetko krasne zjedla...som mala obavy kedze niektore veci doma nevarime..aLebo robime inak.
19. zář 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao holky,
musím se s váma podělit o pro mně zvláštní zkušenost. Řeším teď školu kluků, prottože jednak chci aby šli o rok později a pak aby šli do bilingvální škoy (česko-německé) ve Vídni. Shodou okolností jsem se potkala se slovenskou ambasadorkou v jedné zemi. A padla řeč na děti, kam školka, škola. Když jsem jí řekla že kluci českou školu ve Vídni, která má víc jak stoletou tradici, tak vylítla, že proč, že ta škola je špatná. :unamused: Logicky jsem chtěla znát odpověď proč, protože jednak mám jiné reference, byla jsem tam atd. , kámoška tam má děti, známí tam mají děti, jedná známá tam dokonce učí. Ambasadorka mi nedokázala odpovědět. Ptala jsem se jí z několika stran i na tvrdo, že když tohle tvrdí, přece musí mít důvod, tak ať mi to vysvětlí. A ona, že nač potřebuju děti dávat děti do český šloly. Já že, chci, aby uměli česky psát a číst, správně. A ona, že na co budou potřebovat češtinu, že ona svoje děti dala do rakouský v Kittse, a "gramatiku" že je učila doma. Já na to, no jo, ale slovenská gramatika je mnohem jednodušší, a ona že prej v čem. Já že shoda podmětu s přísudkem je u nás totál komplikovanější, tak na mě koukala jak vrána z nudlí. Z čehož usuzuju, že s dětma max. četla,ale gramatiky se moc nedotkla. A ona, že o co mi jde, aby děti buď dobře zapadli na vyšší školy, anebo ovládali gramatiku. Já že o obojí a tím naše konverzace skončila. Mě a MM ale zarazila jedna věc. Jak může Slovensko reprezentovat člověk, který mu je myšlenka rodné řeči a rodné vlasti totálně ukradená?????

Podotýkám, že ta škola kam chci kluky dát, je od školky až po gymnázium a děti rozhodně nemají problém se zařadit buď rovnou na Vš anebo na odborné školy dříve. Děti se učí všechny předměty v němčině i češtině (aby měli obojí slovní zásobu) a k tomu mají ještě dodatečně češtinu či slovenčinu. A jedou podle osnov, který jsou tady v AT, takže opustí li dítě v jakékolim ročníku, plynule navazuje v jakékoli škole. Ambasadorka mi pak horko těžko dala argument, že se setkala s druhákem, kterej neuměl číst pořádně ani slovensky ani německy. Ale sorry, tohle předce není chyba školy. Holt s ním rodiče doma nepracují, když mu to nejde. Ve škole se s tím už učitel zdržovat individuelně nemůže, protože má ostatní děti, který jsou bystrý a jedou dál. Pak mi argumentovala, že co za lidi tam chodí. Hm, vzhledem že škola je placená, tak lidé v nouzi rozhodně ne, a když jí to říkám, tak mám pocit, že o tý škole ani nic neví a takhle blbě pindá.

No kroutím hlavou......
20. zář 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a alicka, ja s Tebou súhlasím... A hanbím sa teda zato, že našu krajinu reprezentuje človek, ktorý svoje dieťa slovenčine vôbec neučí... :angry: Ja slovenčinu milujem, aj si myslím, že gramatiku veľmi dobre ovládam, ale neodvážila by som sa učiť gramatiku deti doma...

Len ich na tú školu daj, myslím si ,že podľa Tvojho opisu je tá škola skvelá, veď škola vo Viedni hádam zlá byť nemôže, však :wink:
A to, že nemala jeden jediný pádny argument, prečo je tá škola hrozná a zlá, myslím si ,že to svedčí o tom, že o tej škole vie len na základe jednej zlej skúsenosti, niekoho, kto sa asi dieťaťu naozaj nevenoval...
Sprav tak, ako si myslíš, ja si myslím, že je skvelé, že chceš, aby dvojičky vedeli skvele obe reči, je to len a len plus pre ne...
20. zář 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Moni, fakt musim rict ze jsem byla z toho dost konsternovana. Kdybys slysela ten ton, jak se o slovenstine vyjadrovala.... Jsem na ni cumela a to doslova. A pak az kdyz mi doslo ze je reprezentant zeme kterou opovrhuje.... Smutny.
Ono vybrat skolu neni jen tak. Vzdy zalezi na duchu skoly, na kantorech. Priznam se taky me prekvapilo jak s detma na hodinach pracuji, jak jsou aktivni deti i ucitel, ze to neni jen drepeni v lavici a kdyz nevo chci tak se prihlasit. Za nas to nebylo. Rikala jsem to mame, je starej kantor ,a ta mi rikala , ze to jen plus ty skoly, skola hrou, deti jsou vtazeny do hodiny hrou i pohybem, aby vnimali a neusnuli. Ze prikovanej v lavici se uz davno neuci. A ambasadorka rikala vlastne taky, ze na hodinach je bordel:frowning2:(
To ze je skola ve Vidni neznamena ze je dobra, proste se musi hledat. Tady v Badenu bych taky vybirala a vybrala bych tu bez turku a kosovsejch albancu. Proste je to jina krev, neda se nic delat a zkusenosti z hrist a ze skolky opravdu staci. Jak je jich vic jak jeden tak problem:frowning2:
20. zář 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 ahoj janka) ja som v rime, ale myslim si ze asi system v statnej - cirkevnej nemocnici bude rovnaky, vsak? ty si ako rodila? prirodzene alebo planovanym cisarskym? lebo vobec neviem ako to bude prebiehat, ja mam prist do porodnice 24.09 rano na planovany cisarsky, a vobec neviem co mam cakat a kedy vobec budem rodit, hoci mi dali do ruky taku knizku, ale o tomto tam nie je nic pisane(((
ako dlho si uz v IT? je v Milane nejaka skupinka slovakov?
20. zář 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a nemysleal som to tak nejako ako stará komunistka, že čo ej zahraničné, je dobré...
Výber školy je naozaj veľmi ťažký.. ja som tu v malackách veľmi na výber nemala, školy sú staré, učili sa tam aj učitelia, čo tam teraz učia :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tu sú napríkald 4 školy, dve mám dalej od domova a dve blízko, jedna je cez cestu, to je cirkevná škola, a daľšiu máme 5 minút, tam chodí Jarko. Môj výber bol o to ťažší, že to tu nepoznám, takže som vyberala podľa referencií, samozrejme každý povedal niečo iné, tak som sa rozhodla podľa Monitoringu 9, kde Jarkova škola dopadla najlepšie a mala aj vyšší priemer než v celom bratislavskom kraji... Aj to ,že bola zrekonštruovaná, nechcela by som, aby sa tam jarko triasol od zimy kvôli starým oknám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,
uz som tu strasne davno nebola. stale nikto nie je v rime, vsak?
nerobite niektora domaci jogutr? mate skusenost s miestnymi jogurtami? nic podobne zvolenskemu som tu nenasla.
pekny dnicek
21. zář 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj babulky.
@4a Alicka, takychto "vlastizradcov" ma snad kazdy stat, dotycna ma asi nie najkrajsie spomienky na svoju vlast alebo nejake neprijemne skusenosti z nej spravili zatrpknutu zensku :grinning:. Bud rada ze skolu neriesis v Taliansku :grinning:, to je dobra podivana .... na konci vyucovania potrebuju upratovacky najprv upratat pod oknami a potom v triedach
:grinning: :grinning:.
@petrikaa1 vitaj medzi nami. Vidim, ze porod uz mas o chvilocku, drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne!!!
@tosa ahooooj, veru dlho si tu nebola, malicka ma nadherne meno :dizzy_face:. Ja ti veru s tym jogurtom neporadim, ja jogurty moc nemusim, nanajvys co vypijem Actimel a to je vsetko.
21. zář 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany prečo máte v školách bordel pod oknami? :confused:
@tosa ahoj, veru, dlho si tu nebola... ako sa má maličká?
21. zář 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Nedaleko od nas je stredna skola a studenti radi vyhadzuju odpadky von oknom.
21. zář 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany no fuj :rolling_eyes: :rolling_eyes: napísala som Ti niečo do súkromnej :wink:
21. zář 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,
dakujem za privitanie :slight_smile: prvy rok s malou bol ubehany, na nete som riesila dojcenie, velmi mi pomohla annag :slight_smile: uzasne ziena! a teraz uz pomalicky je toho casu aj viac ale momentalne pozeram ockovania :grinning: kym mala spi, stale daco.. ved to poznate. eli uz chodi, vsetko super, toto je krasne obdobie, v italy praca nic a uz ani nedufam, skor cakam, kedy konecne odideme :slight_smile:
toscany este chodis do skoly? a stetla si nejake v pohode baby okolo seba? uz je to dost co si tu, dufam, ze si si zvykla :slight_smile:
monkula ty si na severe, vsak? u vas je snad vacsi poriadok, ak je vo firenze pod oknami bordel tu v rime je uuplne vsade :(
ale zasa je este stale viac-menej teplo :slight_smile:
babenky majte sa zatial pekne
27. zář 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tosa ja som na severe týždeň v roku, na dovolenke :grinning: :grinning: :grinning:, ja žijem na SVK
27. zář 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
ahojte kočky
témička nám stagnuje, asi preto, že v italy je ešte určite peknučká jeseň zato tu lejeee a je hnusne
pekný deň všetkým a píšte nech sa to tu rozprúdi...
čo sa týka kojenia, ja som kojila každé z mojich troch deťuchov skoro dva roky, tak pevne verím, že budú mať ok imunitu a budú len a len zdravéééé
27. zář 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka Ahoj Adri... u nás je dne pekne slnečno, ale cez víkend nám lialo... Mali sme dohodnuté stretnutie s @tinkywinky na vinobraní v Pezinku, ale zrušili sme to.... Bolo naozaj dosť chladno a pršalo... Ale aspoň sme si trošku pokecali cez telefón, aj Julinku som počula plakať, krása, počuť taký miminkovský plač :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@toscany minule som si uvedomila, že tomu bude už jeden rok, čo sme sa stretli :astonished: :astonished: :astonished:
27. zář 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata.
@bocmanka Adri, veru tu to stagnuje, kocky su urcite vsetky von, minuly tyzden bol neuveritelne teply a krasny. Ja som si spravila kazdy den nejaky vyletik po okoli. No ale dnes uz fuka pekne studeny vietor, kratke rukavy nam uz asi skoncili.
@tosa uz nechodim do skoly, uz rozpravam celkom dobre a v podstate som sa vela naucila z televizie a knih. To s tou pracou mas velku pravdu, nie je lahke si tu najst zamestnanie a v podstate mam tu styri kamosky zo Slovenska a ani jedna nepracuje. Skor by som rozmyslala si nieco otvorit alebo zacat podnikat, ale ked niekdy vidim tu byrokraciu a chaos, vsetko nadsenie ma opusta :angry:. A kam sa chystate presunut ak smiem vediet?
@monkula Moni veru veru, cas uteka, ani sa nenazdame a su tu opat Vianoce :grinning: :grinning:. Ako sa mate? Jarko uz je zdravy?
27. zář 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany ty si už žiadny receptík veru nepridala...
teeeeeeeeda!!!!
šup sem s dačím mňamkovým...
27. zář 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek