• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@bocmanka veru Adri, mas pravdu, musim sa polepsit :wink:. Moj oblubeny letny recept :grinning: :grinning::
http://ricette.giallozafferano.it/Bruschetta-caprese.html
27. zář 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: super,
konečne je tu stará dobrá katuška..
27. zář 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky, aaaaaaaaaaaaaaaa receptík, aaaaaaaaaaaaaaaa jdu si vyndat olivy. Chleba mám :slight_smile:

Byli jsme od čtvrtka v Ljublani. Abychom ještě s klukama užili moře :grinning: :grinning: V pátek :grinning: :grinning: Přes den krásně, užili jsme si hřište v Ljublani, dobrej obídek. Alexík teď vždy baští slovinskej řízek pleskavici a ANdy čevapčiči:slight_smile: Odjížděli jsme ze slunné Ljublane a dorazili k šeddivé Pirana. Jemně poprchávalo, takže žádná koupačka a byl i odliv, takže jsme moře krapet hledali :grinning: . Prostě na šutrech, kde si kluci hrajou na Spidermana, se neodrážela žádná voda. Takže jsme se uvelebili u stolu u moře a dali si ryby a potvory. Kluci svoje řízky, nicméně mi sežrali moje grundle :unamused: . Je to opravdu něco jnýho když je dělají u moře čerstvý, než i třeba relativně čerstvý v Ljublani. O mraženejch nemluvě.
A pak nám začalo krásně hřmít a pršet. Ale teple pršet. Jen jsme nesthli vypadnout mezi dvěma slejvasama, takže pak jsme do auta došli jako vodníci. Kluci si užívali, jak jim voda protejká sandálkama :grinning: :grinning: Bohužel jsme si moře holt neužili :grinning:
V sobotu pršelo, takže jsme jeli do jeskyně. Super výlet. Jeskyně, nejhlubší bod je 120 m pod zemí. 5 km trasa, kdy 2 km jedeš vláčkem, dost to švihá, kilometr pěšky s výladem a další dva kiláky jinoou trasou zpět. Konstantní teplota 8-9 st. Klukům se moc líbilo a MM taky. Mě taky :grinning: ale přiznávám, že v Tatrách jsem z jeskyně a její krásy byla víc odvázaná. A v Čechách jsme měli podrobnější výklad, ale to bylo tím, že to bylo se školou. A tam byly i rozřízlý stalagnity.
Když jsme vylezli, bylo krásně, tudíž směr Triest. Já tohle město můžu když je tma, priznávám. Po půlhodinovým hledání parkovacího místa, jsme si dali procházku. Jenže Andy furt chtěl do moře, že mu zima nevadí. :grinning: A já že mám jít s ním. Pruda, byl jak ohraná deska. Takže jsem ho přivedla do přístavu, ať tam teda hupsne. ALe nelíbila se mu voda, tak dal pokoj. V Trieste se nám teda podařlo vypít nejdražší kapučino v Itálii. Teda pro tento rok :grinning: . 3 EUR za kus. Jak to MM dělá, že dycky vybere ten nejdrašší kafárnu...... v Orvieto taky našel kde bylo kafčo za 2,50 :grinning: :grinning: Vědět, že si za něj účtujou tolik, tak si dám radši další Aperol, i když už bych měla menší problémy s vláčností :grinning: Počkali jsme až otevřou reštyky k večeři a namastili si bříška. V Terstu byl ten víkend evropskej trh. Byla to fakt paráda. Konečně trh, kterej se mi líbil bezezbytku. Evropské země tam měli 1-3 stánky a prodávali jak potraviny, jídlo, tak i charakteristické produkty. Žádný šunty atd. ale věci co byste si z té země přvezli. Takže jsme si dopřávali sýrové ochutnávky z Itálie, Francie, Holandska i Slovinska, nebo salámky, špek. AT měli stánek se štrůdlama mimo jiné. Rusko bylo o kožešinách bižu z kamenů, jejich malovaný dřevěný nádobý , samovary, ale tak krásný aranžmá, až přecházel dech. Byla i Provence..... s tunama levandulí a věcí z nich včetně jejich šitejch krajek, polštářů atd. Anglickej porcelán a džemy, holandský dřeváky i čokoláda. No fakt nádhera. Nevim proč, ale líbily se mi tam zimní bundy od Francouzů pro kluky. No máme je, ale domlouvejte se s francouzem co umí jen francouzsky :grinning: :grinning: MM se jal do vyjednávání a pán furt na mě, ale já nerozuměla ani prd :grinning: :grinning: Bundy jsou fakt suprový, Himallaya, jestli vám to něco říká. Prostě super víkend.
Kluci potom nějak přeplácali pondělí s tenisem a dneska jednoznačně vyžadovali bejt vyvalení u bedny a nic nedělat :grinning:
28. zář 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se morálně chystám zpodzimnit zahradu. ALe je mi líto už dávat petunie a ostatní kytky pryč a nahradit je podzimníma. Taky dumám jak nejlíp se šalvějí, nějak mi narostla a bazalka se nenechává zahanbit. No a o mátě ani nemluvě. Jí musím zkrotit, nebo jí budu mít za chvíli i v obýváku :grinning:
Taky řeším školu kluků. Chci aby šli o roko později a nevěřili byste jaká je s tím pruda. Zatím jsem v kuhu. Škola říká, že musím dítě přihlásit, pak odhlásit a přihlásit na rok k domácímu vyučování. Až mě vyzvou k přezkoušení dětí tam nejít a pak mě befelem pošlou do první třídy. Mezitím mají kluci chodit do školky. Ve školce mi řekli, že nemůžou mít přece ve školce školní děti a že mají jít do vorschulle (přípravka). Jenže tam chodí děti, co nezvládají dostatečně němčinu, což moje děti nejsou, a jsou nějakým způsobem "opoždění" (třeba psychicky, fyzicky atd.. Což taky nejsou. Končí to ve 12 a kde mají mít pak kluci sociální kontakt??? Takže MM zahajuje korespondenci :grinning: Fakt jak u blbejch. A když se bavíte s jakýmkoli kantorem tady, nebo s rodičem co má kluka a holku děti, tak naprostá většina doporučuje nástup chlapců do škol později. Prostě doženou holky až v pubertě. Ale dělají s tím takový obstrukce.....
28. zář 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsou kluci v deštivý Ljublani. A ta číča měla super vegáč na gauči před reštykou. A to kolem ní po celou dobu chodili lidi do restaurace a nedala se vyrušit :grinning:
28. zář 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj babulky. No kde ste zase??? :angry:

@bocmanka Adri, ako vidim, tak z Marka rastie poriadne fesacisko :grinning: :dizzy_face:! Ako sa dari zvladat kazdodenny zhon?

@4a ahoj turistka :grinning:, suprovy vylet ste spravili ... to by som sa aj divila, keby ste nepreskumali kopec zaujimavych miest :wink:. Ta jaskyna bola Postojna? Normalne idem vyhladat fotky zo Slovinska spred niekolkych rokov, ja som vtedy bola uplne nadsena tou krajinou, dufam, ze este sa tam vratim :grinning:. Najviac ma udivovala ta cistota a organizacia dopravy.
Tak to ste mali super stastie na ten europsky trh, na take nieco by som sa chcela pozriet. My sme tu mali "sviatok vinica", alebo "festa dell'uva", no proste ochutnavky vin, takze som si prisla na svoje a odniesla aj zopar "lahvi" :grinning:.
No ale nasla som v jednom stanku jednu fajnovku: Confettura di Zucca, co v preklade znamena "tekvicovy dzem", alebo "tekvicova marmelada". Bolo to podavane na malych kuskoch parmezanu a bola to veru dobraaaaa delikatesa. Mna by nikdy nenapadlo natriet syr dzemom :grinning:, ale kocky, skuste to, stoji to za to. Alebo moj drahy zboznuje parmezan s medom a este si to pokvapka balzamikovym octom. Hladala som ukazku a tu je:
http://www.vacanzepleinair.com/it_cucina_viaggiante_parmigiano_miele_aceto_balsamico.php
29. zář 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katka, to musí byť zaujímavá chuť... Celkom si t oviem predstaviť, predsa len, parmezán je nasladlý, taký Eidam natretý džemom, to už by bolo asi humusné :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Jj, to je presne to kmeno jeskyne. Ja jsem slaba na jmena, tak me omluvte:slight_smile:

hlasim, ze u nas se tvrdsi syry typu parmazan, pecorino konzumuji taky s medem a to vyhradne s akatovym. Je takovej jemnej tekuej. To zakapnuti balsamikem zni zajimabe, vyzkousim. Taky si na tyhle syry ci mekci typu brie maznu trochu fikovy marmelady, taky dobrotka. To jsem nastudovala v nejaky kulinarsky knize. A taky se muzu ujist strouhanyho parmerazu zalityho olivovym olejem a bilej chleba k tomu.

Mozzarelova brusketa bude dneska. Vcera jsem si dala spagy s muskatovou dyni a salvejovym maslem. Recept na me vybafl z apetitu, tak jsem ho prubla a opravdu necekana dobrota. Dyne se mnou jeste prijela z Ljublane:slight_smile: a rajcata na brusketu taky:slight_smile: Takovy krasny soudeckovy a masity jsem si privezla z trhu. A houby. Ja sice taky pestuju rajcatka, ale maji byt cherry, jenze mi nejak prerostly jak pravila teta. A cukyna taky. Jsem na ni nejak zapomnela a pak z ni byl obr:slight_smile:
30. zář 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka To je vyraz nadseni ze skoly:slight_smile:)) Jak ti jde ucitelovani? A taky me napada, proc s takovum jazykovym vybavenim ucis? Anebo te to proste bavi? Protoze lidi vetsinou utecou ze skolstvi za lepsim:frowning2:
30. zář 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejako to tu vázne...
Aké máte počasie? U nás ráno svieti slnko, že ani nevidíme, či ideme do školy správnou cestou, a poobede je chladno a zamračené.. :unamused:
30. zář 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásim polooblačno, ale relativně teplo. 16 st :slight_smile:

Se těšíííím, jedu do Prahy. Kluci se těší, neb dlouho nebyli, a babi jim koupí penály. Ale Andýsek bohužel říká, že se těší na babi, Makuli, ale na dědu ne :frowning2: A děda je bohužel nemocnej a slabej a ještě furt neví co mu je :frowning2: :frowning2: . A jestl mu ANdy řekne tohle, tak mu to teda nepřidá :frowning2: . Snažím se mu to vysvětlovat a i jsem se ptala, proč se na dědu netěší. Tak že prý mu děda vynadal. Je mi to jasný, děda mu mohl vynanat pouze v okamžiku, kdy se ANdy na chalupě zkoušel přizabít :sunglasses: , jinak je s klukama děda dycky kámoš.

A taky jdu na Chippendale :grinning: :grinning: dámská jízda :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak stále burčákuju. Nemůžu si pomoct. I moje navigace jezdí furt kolem oblíbeného štandlu :grinning: :grinning: .. Včera jsem s holkama jela pokřtít krejčovskej salon naší kámošky, a dá se tam od nás jet stále po hlavní, ale navigace mě vedla nejkratší trasou. Ať jsem uhýbala jak jsem ubýbala, přivedlo nás to ke štandlu s burčákem. Takže s veselou jsme šli na skleničku a byla ohromná legrace, neb bylo cca 9.30. Paní prodavačka povídá, no to máte po ránu humoru :grinning: :grinning: a já jí povídám, no víte, děti jsme dali do školky, takže mamky mají préééé. Paní nás pochválila, že správně děláme. :grinning:
30. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ciao,
@monkula Moni, ja beham cez den v tricku s kratkym rukavom, ale vecer a rano je uz chladno. Ma dojimaju miestni ludia, ked vecer uz nahodia zimne bundy :rolling_eyes:.
A najlepsia bola dnes opatrovatelka nasej starkej, ktora je z Peru, tvrdila, ze by sa chcela vratit domov, zevraj je tu strasnaaaa zima :grinning: :grinning:. Asi ju zoberiem niekedy na Sk, to potom uvidi poriadnu zimu. Chuda, je mi jej dost luto, baby predstavte si, ze ona aby mohla prist do Italy, sa musela vydat (fiktivne) za taliana a zaplatila mu okolo 6500 Eur. Na to si vsak musela zobrat pozicku :astonished:, a to ma doma malu dcerku a manzela peruanca :frowning2:. Dost sme boli dnes smutni z toho, co niektori ludia musia podstupit, aby sa mali trosku lepsie.
30. zář 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany tak to je o kočkách z peru známe..
nechajú doma celú rodinu a oni idú zarábať...
ale časom ak na´trafia na fajn rodinu, dovolia im presťahovať sa všetkým a fungujú ďalej ako rodina ibaže v taliansku
30. zář 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a no učím prvý stupeň..
s taliančinou je to v martine dosť ťažké..
ale keby bola príležitosť a jazyk by ma uživil, určite by som váhala..
ale je fakt že učiteľovanie ma veeľmi baví..
keď ti pod rukami múdrejú detičky
skveléé !!!!!
30. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka Adri, strasne Ti fandim. Velmi pekne pises o tvojom povolani :dizzy_face: :dizzy_face:, to sa casto nevidi.
30. zář 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany noo ja katuška čakám len a len na dobré správičky od teba...
napríklad také dvojičky...
ty budeš mamina úplne empatická, nikdy som ťa síce osobne nevidela,
ale môj x-tý zmysel ma neklame, takže šup šup tričko nasadiť , a vybehnúť za svojou láskou
30. zář 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Adri, ty huncutka :grinning: :grinning:, slubujem, ze keby nieco, tak urcite napisem :wink:.
30. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
boci, no těžko co Katrince přát. Jestli single baby anebo dvojčata :grinning: Na jednu stranu drsnej hukot prvních 2,5 roku, ale pak pohoda jazz :slight_smile:
30. zář 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany jeej to zajtra použijem v škole
mám identické dvojičky chlapcov v triede,
tak im poviem, že huncúti...
30. zář 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a aj alickine výrazy, pohoda jazz môžem.
mňa dnes oslovila úplne neznáma tetuška v potravinách, keď sme všetci nakupovali,
že super vidieť matku s dvomi synmi a najmenšou dcérou
ona vraj nemala odvahu na tretie, a teraz má tiež iba vnukov..
:grinning: :grinning:
tak sa spontánne teším z trojlístku
30. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka si počti tuším předposlední stránku dvojiček, a tam najdeš názvů..... :grinning: :grinning: Ale jako v dobrym, takový výrazy jsem dlouuuuuuho nečetla, v knížkách se moc nepoužívají. A popis činností. Kdybych měla převádět z češtiny do SK, tak mě nenapadnou :grinning: :grinning:
30. zář 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka takú pani učiteľku ako ty..... :dizzy_face:
A jJArko mal v prvej triede úžasnú učiteľku, aj ju mám v albume.... NA Bibione som jej kúpila vejár ,lebo raz mi spomínala, že ich zbiera, juuj, taká bola šťastná, že som nezabudla na to, čo mi hovorila... a vraj pre mňa niečo má... len sa teraz nestretávame.. Mať takú mamu :dizzy_face:
30. zář 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já jak chodím s klukama do školky, tak žasnu, jak se tady množí. Normálně mám pocit, že tady každá mladší mamka, tak 25-30 povije už 3tí dítě :confused: :confused: Fakt mě to trklo do očí.
30. zář 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula a u vás se paní učitelky střídají?? Nebo odešla na mateřskou?
30. zář 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a Alic, nie, nie, tát oboal prvácka pani učiteľka, mala ich mať aj v druhe jtriede, no je jediná na škole so špeciálnou pedagogikou a do prvej triedy nastúpili dve deti na hranici MR a jedno autistické dieťa.. obidve sme an konci roka plakali, objali sme sa a nejako to na nás doľahlo
30. zář 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, včera jsem brečela u telky. Nekoukali jste se náhodou na ČT2? Dokument pozdě večer Nevítaní. O handicapovanejch dětech, co je rodiče odložili do Jedličkova ústavu. Na jednu stranu strašně smutný, ale na druhou člověk obdivuje, jak se s tím vypořádali bez emoci. Moc silný.
30. zář 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula puf, autistický dítě ve třídě, a to MR sice nevím co znamená, a to se z toho nesložila?? A k tomu učit ještě běžný děti.... Ještě učí paní učitelka, to jí muselo zmordovat :confused:
30. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. zář 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Moni, to je fakt krasne, ze spoznas taku osobu :dizzy_face:.

@4a alic, ja taketo pribehy nezvladam :frowning2:.
Mimochodom Chippendale bude urcite dobra podivana :grinning: :grinning: :grinning:, my sme tiez s babami planovali, ale ostali len pri prazdnych reciach.
30. zář 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany moje švagrová jde s babama už tuším po 4tý. A když byl babinec na jejích narozkách, tak se ptala či se nepřidám. Pak mi volá už tuším v červenci, že budou Chippendale, a že či jdu, že musim rychle neb už mají lístky až od 14tý řady:slight_smile:) Je to v neděli a to mi přišlo blbý, neb MM musí do práce. A pak mi švagrová povídá, že ať koukám využít dokud kluci můžou fláknout práci:slight_smile:) Tak si řikám že teda jdu. MM přiletí do Prahy v pátek v noci a odletí v neděli večer:slight_smile:
30. zář 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek