• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
a ten dokument ..... oni ti není líto těch handicapovanejch, oni jsou super., Jen tě zaráží, jak se k nim zachovala rodina. Je to sběrnej dokument, 20 let jejch života. Moc zajímavý.
30. zář 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a len chod :grinning:, podas nam potom spravy. Do Prahy ides autom?
30. zář 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj autem. Doiufám že na D1 nic nechytnem. Tuhle dálnici tak nemám ráda :unamused:
30. zář 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a to mas pravdu, D1 ani ja nemusim a hlavne ta "trojprudovka" do Trnavy stoji za to :rolling_eyes:. Ale co uz, zelam stastnu cestu Alic a uzi si stovezatu Prahu :dizzy_face:.
30. zář 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany já mám na mysli D1 českou :grinning: Praha Brno. Svýho času jsem ji jezdila 2-3x do týdne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ops, sorry :grinning: :grinning:.
30. zář 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám novou zábavu. Hledám své bývalé "kamarády" na FB :grinning: A docela trapas, u některých si nemůžu vzpomenout na jméno :grinning: :grinning:
30. zář 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kroutím hlavou, neb Zoufalé manželky chodí spát v podprsence, kalhotkách a košilce :rolling_eyes:
30. zář 2010 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a Alic, MR je mentálna retardácia. ciže dve deti sú na hranici mentálnej retardácie, a jedno autistické dieťa.. vravela mi, že roky učila takéto deti ,ale žo už to nezvládala psychicky, že to pre ňu bolo veľmi ťažké, tak odišla na "normálnu" školu a aj tak ju to zase dostihlo... a má ich až teraz, tento rok, preto nemohla učiť svojich prváčikov aj v druhej triede, ako chcela..
1. říj 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula no to věřím, že je to těžký. Jednak je to šílenej nápor na psychiku, a pak časem asi i člověk vyhoří. Jen mě udivuje že šoupli tolik dětí s problémem do jedné třídy k normálním dětem. Myslím, že je to na úkor jak zdravých tak i těch druhých dětí :unamused: . Většinou se dává jedno takový díte. Aby byla i lepší možnost nestandartní dítě rozvíjet a nebrzdit při tom ostatní.
Jsem ale nepochopila jak to teda má. Loni učila Jarka v první. A letos učí zase v první, ale Jarko už je v druhý. A ty s MR zůstali v první?
1. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a HEj, ona ostala v prvej, Jarko je druhák a tie deti teraz nastúpili do prvej triedy :wink:
ja som tiež toho istého názoru.. integrácia, áno... ale toto už je podľa mňa veľa, akosi napísala, je to na úkor zdravých detí... A to nehovoriac o tom ,že predsa len sa mentálny vývoj týchto detí v určitom veku zastaví a potom ich budú zase dávať do špeciálnej školy... ja si osobne myslím, že dnešná úroveň takýchto škôl je vysoká, do BA to zase tak ďaleko nie je, a predsa existujú aj internátne špeciálne školy, no neviem... rodičia asi vedia, prečo to urobili..
1. říj 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula svätá pravda monika..
2. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, fenykel mám doma v chladničke, zajtra si ho chcem dať na obed, čo sním? :sweat_smile:
3. říj 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon, fenikel :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
3. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky.
Ako vikendujete? Ja som dnes totalne mrtva, od rana nahanacka v hoteli, mame uplne plno. Konecne si idem sadnut a precitat spravy.

@monkula Moni, skus tento recept:
http://www.ricettepertutti.it/ricette.asp?prog=638
3. říj 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany ja víkendujem asi tak, že len čumím do knihy taliančiny :wink:
a potrebujem vysvetliť jednu vec: Vždy som ako spojku a používala "e" a včera som v článku La famiglia narazila na "ed"
Tak či je nejaké pravidlo, že napr. sa ed používa pred samohláskou, lebo ma to zarazilo, keďže som sa s tým predtým nestretla :confused: :confused: :confused:
ďakujem za recept Katka, až bude mať po diéte skúsim, lebo tu sú pomiešané bielkoviny so zeleninou, a zajtra mám mať len zeleninu a ovocie... Ako robí svokra ten dusený fenikel? :sweat_smile:
3. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula "ed" pouzivas namiesto "e", ked nasledujuce slovo zacina samohlaskou.

Tu je recept na duseny fenikel s olivami, ale mozes ich aj vynechat :wink::
2 hluzy fenikla
1 lyzica ol. oleja
1 cibula pokrajana na tenke koliska
2 paradajky, osupane a pokrajane
55 g ciernych oliv
150 ml zeleninoveho vyvaru
bazalkove listky
mlete cierne korenie

Z hornej casti fenikla odrezeme listky a kazdu hluzu prekrojime pozdlzne napoly a potom pokrajame na tenke platky. V panvici rozohrejeme ol. olej, pridame cibulu a na slabom ohni prazime 5 min. Pridame feniklove platky a prazime dalsich 10 min. Pridame paradajky s olivami a zalejeme vyvarom tak, aby bolo zakryte cele dno panvice. Prikryjeme a pomaly varime 20 min., kym nie je fenikel makky. Na zaver posypeme bazalkovymi listkami a dochutime korenim.

Ten vyvar mozes tiez vynechat, tym padom dusis celu zmes 10 min.
3. říj 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany takže som si to odvodila správne, Grazie :wink: :wink: :wink: :wink:
len ma zarazilo, že to nikde nebolo spomínané... :sweat_smile:
A ďakujem za recept, hneDˇsi t ozajtra ukuchtím... Ten fenikel nádherne vonia :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. říj 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Moni to mas pravdu, v ucebniciach som to nikdy nikde nenasla. Ako ide studium? Ovela lepsie by bolo, keby si s niekym rozpravala, teda nejaky studijny pobyt v Italy by ti bodol :wink:. Tu je este jeden link na spravy zo Slovenska po taliansky:
http://www.lavoce.sk/
3. říj 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: juuj a ja zabúdam odkedy vyučujem angličtinu..
resp. sa mi to občas dosť mieša dva jazyky..

ja som sa dnes zabávala..
3. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany no, to by naozaj bodlo... lebo ja rozumiem, ale rozprávať sa ešte hanbím :sweat_smile:
Ďakujem za link, idem študovať.. :slight_smile:
4. říj 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katka, ďakujem, ale nemyslím si, že by som spĺňala ich predpoklady.. :wink: a okrem toho ,Chiara mi do škôlky ešte nechodí, takže by bol oťažké ju umiestniť... Ale určite to budem sledovať, možno prac. ponuky časom popribúdajú..
Ale a mi páčil komentár toho dievčaťa, že výška minimálne 175 cm a váha max. 55 kg :grinning: :grinning: Asi už bola na konkurze a získala dojem ,že berú len tie pekné.... :wink: Tak sa potrebovala trošku "pomstiť" :wink:
Inak si ma tou stránkou potešila, budem čítať... :wink:
4. říj 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Moni, ja som na to narazila a hned som si spomenula na teba a ten komentar som si precitala az teraz :rolling_eyes: . Ako chutil fenikel?
4. říj 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katka, ďakujem, že na mňa myslíš... Potešilo ma to... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Fenikel mi veľmi, veľmi chutil, podusila som si ho s cibuľkou a paradajkou a bolo to veľmi dobré... Olivy som nedala, pretože som nemala, a v malom obchodíku mali len zelené a do Billy na čierne sa mi nechcelo, strašne tu fúka vietor... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale k mäsu to musí byť vynikajúce, ostalo mi to aj na zajtra, tak si dám k mäsu zajtra... :slight_smile:
4. říj 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula tak som rada, ze ti chutilo :dizzy_face: ..... mozes kludne este uduseny fenikel zmiesat s ryzou a mas chutne rizoto.
U nas je tiez otrasne pocasie, prsi a fuka. Rano som bola konecne na ustnej hygiene u zubara, som sa obliekla na fesandu a vysla odtial ako zmoknute kura :rolling_eyes: :grinning:. On totiz odstranuje zubny kamen s naradim, z ktore strieka voda ....... baby, ja som bola mokra ako mys!!!!! Ale musim povedat, ze kvalita prace na jednicku.
4. říj 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany :grinning: :grinning: :grinning:
Hmm, as ibude mten fenikel kupovať častejšie, fakt ma to očarilo... Ešte poškuľujem po sušených paradajkách, ja som to fakt nikdy nejedla :sweat_smile: A unás ju teta vo večierke predáva, má tam aj sušené ovocie, taže paradajky má stále...
Dnes som si dala s tal. pohov, už mám z tých privlastňovacích zámien tonici e debolo v hlave miš - maš... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zase budem rozmýšľať, čo kedy použiť, či vôbec, kam to pichnúť... :grinning:
4. říj 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula fenikel aj ja často robím...
len na cesnaku opražím a olivovom oleje, pokvapkám citronom na tanieri, príp.posypem parmezánom..
a sušené paradajky si suším doma v sišičke, parádna vec..
aj cestovinky nastudeno s nimi robím, mňaaaaaaaam
4. říj 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buon giorno..
E dove siete? :confused: :confused: :confused:
@bocmanka používaš na tepelné spracovanie extre panenská oliv. olej? Lebo ja si asi kúpim oliv. olej na tepelnú kuchyňu, mne extra vergine strašne smrdí, keDˇsa rozohreje a ruší ma to v potom jedle.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. říj 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

@toscany vyborne recepty,vyskusam..zatial mame slovensku kuchynu ale odchod do IT sa blizi,takze zas prejdem na tal.lahodky :slight_smile:

@monkula ahojky,konecne som sa dostala na chvilku k PC. Chystam veci do IT, mam z toho trochu bobky, ideme dvomi autami, bude to cirkus na kolesah :grinning: S taliancinou drzim palce, ja ju konecne tiez prevetram v tal. prostredi, uz mi to chyba. Na varenie je dobry bezny oliv.olej, ten za studena lisovany sa hodi na studenu kuchynu :wink:
ako sa mas?
6. říj 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek