• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@monkula no, porod probehl tak rychle (a driv, nez jsme cekali), ze jsem ani nemela moznost si uvedomit, jestli jsem byla spokojena nebo ne a na puvodni strachy, jak to zvladnu v italstine, proste nebyl cas... ale pak jsem nebyla spokojena s novorozeneckou peci... to, ze nemeli rooming-in mi vadilo, ale to jsem vedela dopredu...ale ze mi syna zacali hned druhy den dokrmovat z flasky (!) to mi teda zvedlo mandle...sami mi rikali, ze je normalni, ze trva 2-3 dny, nez se rozbehne laktace a miminko tudiz neji...ma zasoby a je potreba stale prikladat...jenze najednou ho zacali prikrmovat a navic mi to vubec nerekli!! Zminila se jen tak mezi reci jedna ze sester vecer, ze uz od rana mu davaji mliko a jestli chci, muzu mu pry vecerni davku dat ja!!! Jak kojit mi nikdo neukazal...kdyz jsem se zeptala, protoze mi to moc neslo, maly se neumel poradne chytit, tak mi to teda milostive ukazali, ale dost neurvale mi silou tlacili maleho proti prsu, no hruza... tak jsem si nechala od manzela donest z domu knizku "Pece o dite" od Svejcara, co jsem si dovezla z CR a podle ni jsem se naucila kojit sama... je tam kapitola "Chyby pri kojeni" - ja si to cetla a jen si odskrtavala - tohle mi rekli, takhle to delali :frowning2: To, ze vsem miminkam bez rozdilu davali na noc dudlika, jsme taky jeste s jednou "spolumaminou" zjistily nahodou...proste "super" pristup... kdyz jsem se zkusila ozvat kvuli tomu prikrmovani (coz s moji lamanou italstinou slo dost tezko), bylo mi receno, ze prece nechci svoje dite nechat vyhladovet :unamused: Nemusim podotykat, ze anglicky tam nikdo nemluvil...:unamused:

Kdyz nas pousteli domu (po trech dnech, s vahou porad pod 2.5kg, coz by v CR nepripadalo v uvahu), dostala jsem rozpis davek UM ... ani jsem manzela neposlala pro flasky (dodneska doma zadnou nemame), zacala jsem jenom kojit a kojim maleho doted :angry:

toz asi tak... :angry:
13. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna
jako mas pravdu co jsem videla jak to delaji v nemocnici...proto nechci rodit tady v normalni nemocnici, ale na soukrome klinice co mi tady doporucila znama co je taky cizinka. a byla spokojena, nejradeji bych rodila v cesku, ale clovek nevi kdy ho to chytne, a jak porodi tak jeste nejaky cas musi byt v cesku a nejde jen tak hned po tydnu dvou odletet do italie, tak i pro toto budu tady, prece jen pritel musi pracovat a nemuze byt semnou mesic dva v cesku....neni nad cesko...sama mam strach rodit tady...ale snad soukroma bude o 100% lepsi. je to tady hrozne jak same decka co maji 6, 7 let chodi porad s dudlika v hube a jeste ani nechodi rodice je porad vozi v kocarech a navic ziji tady vecernim zivotem decka chodi spat az kolem 12, 1 v noci....coz v cesku uz by na nas volali socialku....no jo...jiny kraj, jiny mrav... :unamused:
13. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, nestiham docitat :slight_smile:
Yelowbanna, jak pokracuje navsteva pani tchyne? Ten nesvar s televizi, jak vidim, je tu hodne rozsiren. MM miva ve zvyku, vecer az deti spi a je klid, natahnout se na gauc a provadet "zapping". To slovo jsem se naucila od nej a uplne takovy zpusob sledovani tv nesnasim! Jinak muj tchan taky usina jen se zapnutou tv, navic spatne slysi, tak ma vzdy volume na maximum, ale nastesti mu tchyne poridila sluchatka. No nechapu, jak s tim na usich muze usnout. A taky moc nerada vidim, ze deti u nich tu telku hltaji. Jo, a obcas si tam mali hraji a ta sluchatka vytrhnou z tv, tak je potom strasny ramus po celem dome, nechapu... Takze ti moc dobre rozumim.
Po jake lokalite se divate?ù
Urcite se nekdy stavte! Akorat ted je takova posmourna sezona, na jare je to tu strasne pekne. Snad me prejdou potom i ty depky, az tu bude vic slunicka.

Boci, moc ti to slusi na te fotce.

Mony, zdravim te po delsi dobe.

Sany, fakt zvazujes soukromou kliniku? Nemas treba moznost si prohlednout nejake porodnice v okoli? Treba to tam nebude tak spatne. Ravenna je celkem velke mesto, myslim. A jak pises, kdybys rodila v Cesku, tak je to dlouhodoba zalezitost, a je fakt super, kdyz oba rodice u toho muzou byt a jste spolu ty prvni dny. Jako uprimne, ze zprav, co prichazeji z jihu Italie o stavu zdravotnictvi atd. mi celkem beha mraz po zadech, to jo...Ale z vlastni zkusenosti musim rict, ze porodnice v Aoste (tam, kde jsme bydleli predtim) byla skvela. Detatka jsme mely u sebe od okamziku narozeni, jo, pak je vykoupaly atd, ale pak mi je zas hned daly na pokoj. Pres den, noc. Tatinek mel volny pristup 24/den. Dostavali jsme pleny. Osveta kojeni uzasna, ukazovaly nam, jak na to, fakt mely ty sestry trpelivost. I po navratu domu jsme mely moznost znovu se tam vratit pro radu, kdyby nam to neslo. Takze mam fakt jen a jen pozitivni zkusenost. Byla to normalne statni porodnice. Asi je pravda, ze zalezi od porodnice k porodnici. Ze to, co pises, Yelowbanno, to je celkem otresny, taky by mi to hrozne vadilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. lis 2010 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, jasne ze znam Lugano :slight_smile: Mame to kousek, tak 30 km. Je to fakt pekny mesto, to nabrezi se mi moc libi. Taky jsme tam uz parkrat byli a chystame se i ted, na nakupy. Je tam Ikea, CaA a HM, z tech, co si pamatuji. A pak prodejny luxusnich vozu Ferrari, Porsche atd. Na ta se diva rad Jirka. Ale jen zdalky :slight_smile:
Uz je Chiara zdrava?
13. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@sany6444 soukroma klinika muze byt fajn, ale zjisti si, jestli maji novorozeneckou JIPku ... nechci strasit, ale nikdy nevis, jestli nebude potreba... ja taky mela rodit na klinice... jenze Tonik se prihlasil v 35 tt a kdyz jsme tam prijeli, rekli mi, ze se muze stat, ze bude mit po narozeni problemy s dychanim, protoze je nedonoseny...a oni, ze nejsou na tak male deti zarizeni, takze by ho museli prevest do nejblizsi nemocnice...ovsem ja bych zustala na klinice...to jsme samozrejme nechteli, takze jsme rovnou jeli do jine nemocnice...nejbliz byla prave Niguarda, takze takhle jsem si ja "vybrala" porodnici... nastesti pak JIP nebyla potreba a Tonik nemel zadne "nedonosene" problemy, je to sikulka :dizzy_face:

@taleia tvoje porodnice mi zni jako vsechno, co jsem si prala! :confused: je ale fakt, ze plinky jsme tam taky dostavaly...tatinci tam mohli byt cca do pulnoci, pristup kdykoliv (to uz je vec jina, ze moje tchyne prijela okamzite, jakmile se maly narodil a muj muz se pak musel venovat i ji a protoze normalni navstevy tam nemohly tak dlouho byt - diky Bohu! - tak ani on tam s nama nebyl tolik, jak by i sam chtel...:frowning2: )

tak "zapping" rikas :grinning: predpokladam, ze to je prepinani kanalu... tomu nas tatka rika "ratten syndrom" (nemecky "krysi syndrom") aka behani z kanalu do kanalu :grinning: :grinning:

apropos Mick s Tonikem ted koukaji na rugby... to prte to fakt bavi! :grinning: dokonce to komentuje :sweat_smile: sport ma povoleny :sunglasses:
13. lis 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@taleia jo a kde bychom hledali nove bydleni jeste neni vubec jiste... zatim musi byt snadno dosazitelne z Milana...teda spis z nej do Milana, kde ma Mick praci... mne se libi okolo Varese, ale to uz je trosku dal... Mick pokukuje po druhe strane - Bergamo, mozna i Brescia... jestli mate nekdo nejaky dobry napad...
13. lis 2010 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna bergamo, brescia...dobrá voľba...
tak my sme už pomaly zbalení...
na jar budeme v talianskych dolomitoch, teraz len tak čo je najbližšie, ľadovec v alpách, ale apríl, to vás všetky čakám na lyžovačke..
takto to vyzerá u nás doma, ako po výbuchu..

inak moji chalani otravujú s play station, či ako sa to píše, majú to od môjho brácha u mojich rodičov, takže raz do týždňa hrajú, ale tv im tiež obmedzujem a vlastne popri tréningoch na ňu ani nemajú moc čas...
malá ale miluje hudobné dvd, neviem či poznáte, ale milujú to všetky deti na sk, volá sa to spievankovo, kde spievajú a hrajú pesničky m.podhradská a čanaky, dajte si to kúpiť, je to fakt peckaaa
v aute máme pesničky na cd, a doma zase dvd...
tak sa tu týždnik majte, a držte palce nech lyžovačka dobre dopadne
13. lis 2010 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna poznam vela dievcat co rodili v italy,,alebo tam na sardinii ale poviem ti,,skoro ziadna si nechvalila... :unamused: si zober,,ze kde byvam ja nemaju ani epidural... :frowning2:
13. lis 2010 v 18:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83 no vidis, ja jsem o tom dopredu nijak nepremyslela, ale kdyz uz jsem byla na sale a slo do tuheho, tak jsem se ptala, jestli mi daji epidural a oni, jestli jsem pry mluvila s anesteziologem...coz jsem nemluvila...tak pry, ze za mnou za chvili prijde...a kdyz pak prisel, jen nakouknul dovnitr, zahlasil, ze uz je pozde a zase sel :rolling_eyes: takze jsem mela porod uplne uplne prirozeny a ani jsem o to puvodne moc nestala :grinning: zpetne jsem rada, ze to tak bylo, ale to uz je jina pisnicka... jen mi prijde divny, ze za mnou ten doktor neprisel driv, kdyz jsem tam byla celou noc a dopoledne a bylo jasny, ze ten den porodim... no nic...jestli si budu moct vybirat, moje druhe dite se narodi v CR... jestli ne, tak si budu vybirat aspon tady a to velmi peclive! :fearful:
13. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83
@yellowbanna
ja som mala oba pôrody prirodzene, ani som nad epidurálom nepremýšľala, nechcela som ho..
@bocmanka vzhľadom na moju "lásku" k snehu sa ma asi nedočkáš... veď vieš, ako ja a sneh :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2010 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna ja som mala tiez porod prirodzeny tiez bez epiduralky,lebo mi ju nestihli dat,,uz bol moj maly na ceste co sa vobec necakalo,,ale som rada,,ze som ju nakoniec nepotrebovala,,moje vsetky kamaratky ktore rodili v italy,,vsetky cisarskym tam radi rezu zeny :slight_smile: ja som si moj porod naplanovala uz roky dopredy a keby som mala rodit druhe,,urcite tiez doma...
14. lis 2010 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83 no vidis a ja se uplne puvodne pripravovala na cisare, protoze mam silnou kratkozrakost a urcity pocet dioptrii se uz povazuje automaticky za doporuceni na cisare (kvuli tlaku na oci a tak)... sla jsem teda na ocni tady v It, uz v podstate smirena s tim, ze me poslou na cisarsky. Pani doktorka ale rekla, ze na to, jak mam slabe oci jsou po ostatni strance uplne v poradku a uplne klidne muzu rodit prirozene... to bylo ve stredu a v nedeli se maly narodil - jako by na ten verdikt cekal :grinning: V CR by mi zkontrolovali pocet dioptrii a uz by se se mnou o prirozenym porodu vubec nebavili... jen pro zajimavost - hranice pro cisare jsem vsude nasla ze je - 6 dioptrii a ja mam na obou ocich pres -10. Takze v necem mi porod v Italii prospel :wink:
14. lis 2010 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Ja som porodila moje dievcata tu v It.a som spokojna.
Tiez by sme asi nemohli byt tak dlho na Sk.keby sa tam narodili..
Lebo vsak nemozem s nimi letiet hned ako sa narodia...a byt tam minimalne mesiac
aj s mm by asi neslo kvoli jeho praci.
Rodila som v RHO.a co sa mi pacilo bolo, ze sme tam boli iba 48 hodin a potom domov...
Lebo hlavne pri Alessandre si neviem predstavit ze by som bez Chiari musela byt ako na Sk 5 dni aj viacej.
A v nemocnici sme tiez mali plienky zdarma :slight_smile:
Deti sme maly cely den..odniesli sme ich iba ked sa isli kupat a potom vecer.vzdy tak okolo 24:00 aby sme sa aspon trochu vyspali.
Mali sme tam sestricky ktore radili v kojeni a pozerali ci to robime spravne :slight_smile:
Dudlik dali aj nasim detom v noci a aj mlieko z flasky...ale zas sa tak vela nestalo za tie dva dni co som tam bola :slight_smile:
Neviem ako vy,ale my sme si mohli vybrat obed z troch chodov a to na Sk nie je :grinning:
Chcela som ist do Milana na sukr.kliniku rodit..ale Dr. Sa vyjadril,ze nevie ci stihnem prist tam :slight_smile: a ze dva dni sa daju zvladnut aj v normalnej nemocnici.Bolo by riziko,ze porodim v aute :slight_smile:
Chiara sa mi narodila cca hodinu po odteceni plodovej vody a Alessandra este rychlejsie...
15. lis 2010 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
na slovensku si uz nikoho tak dlho nenechaju v nemocnici,,ja som sla domov na 4 den,,ale mali sme ist na 3...ja si neviem vynachvalit,,rodila som v jednej z najlepsich nemocnic na slovensku ,maleho som mala od zaciatku pri sebe,,iba v prvu noc ked som porodila nie,,lebo som to tak chcela aby som sa mohla vyspat..inak sme deticky mali stale pri sebe,,akurat ked sa sli kupkat ,,tak nie..a o sestricka nehovorim,,take mile duse vsetky...no a ja som prestala robit,,lebo chcem byt ako slovenske zeny na materskej cize min 2 roky s malym doma :wink: a lety funguje stale ,,takze ocino kazde 3 tyzdne za nami prileti...a potom sa vratime autom...
15. lis 2010 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Na SK je systém prepúšťania z p§rodnice takýto, po prirodzenom pôrode sa púšťajú rodičky, ak je všetko s ňou aj dieťaťkom v poriadku, keď má dieťa 4 x 24 hodín, po CS je to zdá sa mi o tri dni viac, čiže po týždni, ale moju spolubývajúcu pustili domov na tretí deň, bolo málo miesta na šestonedelí
15. lis 2010 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holkyyy, nebudem robiť prijímačky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
tak sa teším..... :dizzy_face: :dizzy_face:
15. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Juj kocky ja som na Sk
Rodila pred 12 rokmi..boze ako ten cas leti..
Takze sa to urcite zmenilo..a to som tam bola
dlhych 9 dni :unamused:
@monkula nevies co je s Katkou?Je na Sk?
15. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@monkula ake primacky?
Nieco mi uslo?
15. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka2110 Jani, veru ušlo.. keby si sem tam mrkla do súkromnej, bola by si v obraze :grinning: :grinning:
Čo je s Katkou, neviem.... Číslo nemám, Jarko mi stratil mobil, a tam som mala na ňu kontakty, aj tal. aj slovenské číslo... ale skúsim pohľadať v IP :wink:
16. lis 2010 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute holky, prominte, ze vam tu lezu, ale mam dotaz. mam pratele, kteri se mozna budou stehovat do Italie(Bergamo). Je to rodinka: tatinek chce zalozit zivnost, maminka by byla doma s ditetem (dvouletak).
Jsou v Italii nejake detske pridavky nebo nejaka jina financni pomoc???
Grazie se rispondete.
16. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky, som tu, ziva a zdrava :grinning: :grinning:, len fakt nemam cas prispievat.
Nasli sme si nas vysnivany domcek a ak vsetko pojde dobre, tak od januara sme vo svojom :dizzy_face:. Potom vam pridam fotecky do sukromnej temy.
Mimochodom, drahy sa stal technickym riaditelom, takze sa vsetci tesime :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:.
Buona giornata a tutti!
16. lis 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
A vitam nove kocky! Ja byvam v Toskansku, ako vidim, ziadna z vas tu nie je nablizku.

@bocmanka Kraaasnu lyzovacku zelam a uz sa tesim na fotecky!

@monkula Moni, super sprava, len tak dalej a nech coskoro oznamis, ze mas titul!!! Tanti auguri.

@janka2110 Jani, ako sa mate? Dufam, ze deticky su uz okey.

@patatina83 Sardinia fuuuuuha, tam sa chystame buduce leto :dizzy_face:.
16. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany ahoj a kde presne tam zijes??my chodime casto na kontinent,,mozno poznam...
16. lis 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany ďakujem Katka.. Ešte musím teda poslať prihlášku, a začať študovať, dúfam, že to zvládnem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Sardegna, tam musí byť krásne.. :dizzy_face:
16. lis 2010 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
čest práci Italky :grinning:
zdravím zdravím. Jsem u PC, to abych nakoupila dárky na Vánoce, tak než se mi to sežvejká, tak si vás počtu :slight_smile:

My tu máme furt nějak teplo, o víkendu bylo i 18 st???, nějak mi to mozek nebere. Vždyť je listopad!!!! Když vyleze slunko je nádherně, ale už jsem klukům vysvětlovala co znamená mrholení a mží ti do vlasů :grinning: :grinning:
Kluci zase udělali viditelnej pokrok v tenise, a já s MM chodíme hrát taky, zatím jednou za 14 dnů. Já osobně se musím krotit, aby mě kluci neslyšeli na kurtu nadávat a házet raketou :grinning: :grinning: Já jsem jinak kliďas, ale tenhle sport mě dokáže vytočit :grinning: Máma za sebou i Martin´s fest, to děti jdou v průvodu s lucernama co si vyrobí v práci a pak zpívají a připomínají legendu o sv. Martinovi. A holky, moji kluci fakt zpívají. Normálně to drsně zatloukají a za celej jejich život se mi podařilo z nich vylákat jedinou písničku, z Andyho teda 2, a oni potvory mají takovej širokej repertorár!!!

@bocmanka to tě pobaví, jako kantora. Já se snažim, aby šli kluci do školy o rok později. Normálně měli být narození v červnu/jún. Narážím na totální nepochopení jak ze strany školy, ale i školky. Je kolem toho strašně caviků atd. A v pátek jsem se bavila s jednou asi maminkou, setkali jsme se v pilates studiu, a ta se ptala kolik klukům je. Já že 5,5 a ona hned že to jdou do školy a blablabla. Tak jí povídám , že chci aby šli později a jaký s tím máme trable, a ona že a proč je nedám do vorschulle. (něco jako předškola) A já, že to nechci, že kluci německy umí, a že co jsem měla možnost pochytiti, tak tam jdou děti turků, kosovců, srbů atd. prostě děti co nezvládli ještě němčinu a zlomek těch, co jsou fakt nějakým způsobem mentálním či fyzickým pozadu. A ona že neeee, že tam je spousta "bílejch" dětí, co je vrátili z první třídy!!!!!! že na na to nemají!!!!!!!! Chápeš to?? Místo aby dovolili dítě nechat o rok dýl ve školce, šoupnou ho do školy a pak v průběhu roku ho šoupnou do přípravky a první třídu pak opakuje. Vždyť to je to nejhorší, co můžou pro dětskou psychiku udělat!!!!! Trauma na celej život, já jsem blbej, já musím opakovat první třídu!!!!
A to se pak diví, že mají tak málo vysokoškoláků a to i když mají VŠ bez přijímaček. Když takhle zlomí dítě hned na začátku, nebo nechají se trápit ve škole dítě, který na to ještě nemá, ale za rok kdyby šlo, tak by z něj mohl být excelentní student. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Takhle ho otráví na celej život.

Tak teď něco lehčího. Taky řešíme lyže a či koupíme permice na Semmering Stuhleck :slight_smile: Ale asi permice příští rok a teď čekáme na sníh. Jakmile napadne, tak mě kluci sežerou dokud nekoupím lyže a boty. Jenže teď nechci, neb by v nich lyžovali doma nebo krájeli trávu na zahradě :grinning:
17. lis 2010 v 00:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@4a ahoj kocka! Takze darceky cez internet, suprovy napad. Skus ma prosim niecim inspirovat, hlavne co kupujes pre Alexa, lebo ja skutocne nemam ani paru, co tomu mojmu. Vcera som sa vybrala do Sieny na vianocne nakupy a vratila som sa s novou kabelou :grinning:. Kocky nasla som suprovy obchodik s kabelkami :astonished: ,tu je aj link:
http://www.cuoieriafiorentina.net/

Alic, to je skoda, ze Rakusania maju malo vysokoskolakov. Mna prednedavnom prekvapil THE ranking top 200 univerzit a medzi nimi boli dve rakuske, pricom ani jedna talianska :confused:.
http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2010-2011/top-200.html
Takze uroven rakuskych vysokych skol je vysoka, co je vsak skoda, ze tych studentov je zrejme pomenej.
17. lis 2010 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany to je krááásna stránka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a kde máš fotku? :confused:
17. lis 2010 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ciao ragazze,
@monkula fotku pridam, len musim pohladat aktualnejsiu :grinning:.
@taleia Terezka, reagujem na tvoj starsi prispevok - Delitto di Avetrana ma na zaciatku velmi zaujimal, moc som z toho bola smutna ako to chudatko dievca dopadlo. Ale to co tu predvadza tal. televizia som akosi nepochopila ..... kazdy den diskusie, hadky a hypotezy, ako sa to mohlo stat :rolling_eyes: .... keby radsej boli ticho a povedali skutocnu pravdu az ked to vysetria by ma viac potesilo .... niekedy mi tu chyba zdravy usudok, ale to by asi neboli Taliani!!
17. lis 2010 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany ale ty si sa určite nezmenila..
A o čom rozprávate? O akej relácii?
17. lis 2010 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Dnes vecer je v telke moj najoblubenejsi oscarovy film La vita è bella ..... tesiiiim :dizzy_face:.
17. lis 2010 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek