• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@toscany kati, ja som to ešte nevidela, ale chystám sa.... Samozrejme v pôvodnom znení, v mojom prípade s titulkami.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
17. lis 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katko, moc gratuluji k uspechu tveho muze. Takze kupujete domecek? V jake oblasti presne bydlis? My jsme jednou byli na dovolene v oblasti, kde lezi Volterra a Pomarance, jinak dalsi detaily si nepamatuji, ale krajina je tam naadherna.
Jinak my ted v pondeli taky koupili sve vlastni prozatimni bydleni, ale jen malicke, 2 plus kuchyne. Uz jsem to tu psala, prestehovali jsme se a momentalne bydlime s tchany a uz z toho nekdy nemuzu, ackoli oni jsou fajn. Ale to souziti na jednom miste fakt moc nejde... Tak aspon ze pujdem do sveho. Ted resime nejake opravy, upravy, vyber kuchyne, ty ceny jsou celkem zazitek :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do Vanoc je nase tajne prani jit do noveho, ale ja ted jedu na 14 dni k rodicum, tak muz na to tu zustane sam... Ackoli ja bych toho moc s dlatem a maltou nevymyslela.

Souhlasim s tebou s tou Avetranou, ze to media prehnala. Nejprve se to stalo tematem cislo jedna v cele Italii, ale strasny je, jak uz se to vlece a porad se meni detaily, spekuluje se o tom a pravdu se uz beztak nikdy clovek nedovi. Vic se v tom pitvaji soudni znalci a valci jedni proti druhym, mene a mene je to jasne. Je to fakt jenda velka reality show, ale na rozdil od tech umele vytvorenych pro zabavu jako Big brother atd, toto se zaklada na tragicke skutecne udalosti.

Mony, delitto di Avetrana je jeden kriminalni cin, co se udal na jihu Italie, v Puglii. Nekdy na zacatku rijna se tam naslo telo patnactilete divenky po 42 dnech, kdy byla nezvestna. K cinu se doznal, a prave prozradil ten ukryt, jeji stryc. Pozdeji vyslo najevo, ze motiv byl sexualni, ruzne sokujici podrobnosti atd. Najednou toho byla media plna, debaty ve dne, v noci, proc? motiv? nasili v rodinach atd...stala se z toho takova detektivka, giallo v primem prenosu. Objevily se dalsi sokujici podrobnosti, v te vrazde ma prsty i sestrenice a nejlepsi kamaradka obeti. Sok pro celou rodinu, prestaly spolu zcela kominikovat. A televizni divak asistoval teto tragicke podivane, ktera poznamenala osudy dvou rodin. Ted je to asi v takove fazi, ze mezi sebou bojuje obzaloba a obhajoba, jsou dva hlavni obvineni: otec a dcera (stryc a sestrenice obeti, ted to spis vypada, ze vrazdila sestrenice a jeji tata se snazil jen zamest stopy, ale opravdu, kdovi...) Mne osobne se zda verohodna verze obzaloby, ze motivem cinu byla zarlivost a otec se jen snazil kryt dceru. Kdovi.

Alic, opet ty tady :slight_smile: Vy jste tenisova rodina. A vubec, takova sportovni a cestovatelska. Kdy kluci zacali hrat? Jsou teda sikovni, ze maji 5,5 a uz tak jedou! S tou skolou: kdyz chces dat deti o rok pozdeji, tak nemuzou zustat ve skolce, ale museji navstevovat to zarizeni vorschulle? Teda jestli jsem to dobre pochopila, to je jako nejaka opravka pro ty, co se vrati z prvni, ze nezvladali? Divny, ze delaji takovy caviky (jejda, jak se toto pise?), kdyz se rodic rozhodne dat dite pozdeji. Jeste by me zajimalo, proc jste se tak rozhodli? Ptam se proto, ze mam taky dvojcata, jsou narozena v kvetnu (jestli tedy to s tim souvisi).
17. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mony, to mi take uniklo, ze budes studovat. Tak hodne sil a stesti! Co to vlastne bude?

Jani, mej se hezky na Slovensku. Jeli jste autem, nebo leteli? A co rika Chiara na to, ze nemusi do skolky? :slight_smile:
17. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky , ja som si len tak citala forum a taleia pisala ze bola v Volterre ,kde je byvam :slight_smile:
17. lis 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nicola4, vazne?! To je nahoda! My jsme tam byli na dovolene nekdy v roce 2007, je to tam moc pekny. Volterra je etruske mestecko, ze? Pamatuji si, jak jsem tam hltala historii, kamenny hrad, vubec cele centrum :slight_smile: Jak to, ze jsi se zabydlela zrovna ve Volterre? A jak se ti tam libi?
17. lis 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia ďakujem za objasnenie, že Giallo, si ma rozosmiala, lebo náhodou teraz čítam knihu Giallo al grand hotel Du Lac :grinning:
To, že sa chystám študovať vedela len @toscany @bocmanka @tinkywinky ja som to nejako do sveta nerozkrikovala, písala som to len do súkromnej, a keďže už viem, že prijímacie konanie nebude, tak sa môžem tešiť, inak by som to tajila aj naďalej, síce som ešte neposlala prihlášku, ale keď viem, že prijímacie konanie nebude, tak som rada..
A budem študovať na Katedre romanistiky, taliansky jazyk a kultúru :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. lis 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicola4
ahoj, vitaj, dúfam, že tu už ostaneš teda, keď si sem už prispela...
Viete, čo ma šokovalo? Vraj hrozí výbuch sopky Vezuv :astonished:
@toscany ešte som zabudla, M. zo srdca blahoželám, veľmi vám to prajem a blahoželám aj k domčeku, teším sa na fotky... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. lis 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky :slight_smile:
@monkula Monicka vsak ty si jednicka..a preto nemusis robit skusky :slight_smile:
Gggrrrrrraaaaaaaatttttttttuuuuuuulllllluuuuuujjjjjjjjjeeeeeeeeemmmmmmm :slight_smile: :wink: :slight_smile: :wink: :slight_smile: :slight_smile: :wink: :slight_smile:
A ak budes niekedy potrenovat pomoc staci napisat :slight_smile:
@taleia ja som pisala ze idem na Slovensko? :fearful: Kde?
Ja som stale v It :wink:
18. lis 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao amiche,
@taleia Terezka, dakujem pekne a aj ja gratulujem k novemu byvaniu :dizzy_face:. No my sme este len v stadiu pociatocnom, cakame na odhadcu a statika, chceme si byt isti, ze ten dom je uplne v poriadku, pretoze vlastnici su americania (ale strasne zlati dochodcovia). Trosku mam aj obavy, pretoze dom ma 200 m2, takze bude tam prace az az :unamused:. Ale nevadi, zvladneme!

@monkula Moni, Vezuv je aktivna sopka, takze erupcia hrozi stale, ale maju to pod konrolou :wink:.

@nicola4 ahooooj, vitaj medzi nami, to si ma potesila, ze zijes v Toskansku :dizzy_face: :dizzy_face: .... to je paraaaada, sme tu asi tri slovenky v mojom okoli. Uz tu zijes dlho?
18. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 nie, nerobím prijímacie skúšky, lebo je asi málo študnetov..
Ale hej, tréning budem potrebovať..
A inak aj ja so mteraz hľadala, kde si napísala, že ideš na Sk.. Ale keď tu budeš, ozvi sa, do Pezinka mám blízko :slight_smile:
18. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany dakujem....
Mame sa fajn a deti su na tom dobre :slight_smile:
Tesim sa s vami,ze mate domcek :slight_smile: a
priatelovi blahozelam z celeho srdca :slight_smile:
18. lis 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula jasne,ze sa ozvem :slight_smile:
Ale naskor tak na jar sa tam vypravime :slight_smile:
18. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany ja viem, že je aktívna, ale asi pred dvomi dňami v TV novinách vraveli, že odborníci odporučujú okamžitú evakuáciu, pretože očakávajú erupciu....
18. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicola4 Volterra.. Môžem sa spýtať, nemáš prehľad či sa Twilight točil naozaj tam alebo bola použitá len v knihe? :D
Prepáčte že vám sem leziem, len som si to všimla :D
18. lis 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ...Mal sa tocit vo Volterre ale mesto ziadalo vela penazi , tak to presunuli do ineho mestecka v blizkosti Volterri ... no skoda.. ale obcas tu zavitaju zname celebriti :slight_smile:
18. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem velmi pekne za Vase privitanie :slight_smile: je tu maminka aj z toscanska???
18. lis 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky,

@nicola4 mamicka z Toskanska tu zatial nie je :frowning2: .

@timejkaa Twilight tocili v Montepulciane v historickom centre.

Dievcata dakujem za vase gratulacie, ste zlate :dizzy_face:.
19. lis 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany uff, škoda.. ale aj Volterra je krásna ako pozerám Google.. len teraz na výlety moc nebude čas :unamused:
19. lis 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timejkaa no mozno v lete by ste mohli dobehnut :slight_smile: a v blizkosti sa narodil aj Andrea Bocelli ,teraz natacal novy videoklip vo Volterre :slight_smile:
19. lis 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicola4 keď bude všetko v pohode tak možno pôjdeme, len s termínom v apríli a dvoma deťmi leto vyzerá nepravdepodobne..
ako to tam máte v zime s počasím? sneh? mráz? :grinning:
19. lis 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj sneh ,mraz nehrozia ,hoci minul rok tu trosku snezilo a ja som bola asi jedina co sa zo snehu tesila :slight_smile: trosku snehu a bola tu panika,, zavreli vsetky skoly ,ludia nerobili ,obchody zevrete ,, a do vecera sneh zmizol
20. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky :slight_smile:
@nicola4 to je ako keby si pisala o zivote tu u nas v Lainate
stym snehom :grinning:
Naozaj taliani nezvladaju sneh :grinning:
Dnes sme mali oslavu :slight_smile: Moja Chiara ma dnes 4 roky :slight_smile:
Teraz uz spia a dufam,ze potiahnu az do rana :slight_smile:
20. lis 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 Chiara tanti auguri :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. lis 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :dizzy_face:
@monkula dakujeme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Dnes. Sme mali docela rusnu noc...
Konecne ked mala spi a ze sa mozme vyspat tak zase
Pippo celu noc chodil na zachod...ma hnacku a vracal...
A jasne zakazdym ako isiel ma zobudil ze :
mamma boli ma brucho...
Neviem asi dostal neaky virus :frowning2:
Lebo nema teplotu nic ine..
Takze dnes je na diete...
21. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 všetko najlepšie chiarke....

21. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte kočky
tak sa len narýchlo hlásim, že žijeme...
mali sme sa skvele,
fotky budú v priebehu týždňa, lebo ja fotím výlučne na negatív, a potom dávam na cd...
ale požičala som si foto od riška, nášho dvorného fotografa, inak trénerovho syna...
bolo nádherne, úžasne, ako len sneh môže byť..
tirolské alpy, stubai ľadovec a celkovo dedinku, kde sme bývali /neustift../ môžem iba odporúčať
akurát jazyk, miešala som nemčinu a angličtinu a občas keď som si nespomenula aj taliančinu
no humor ...
21. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka dakujeme :slight_smile:
A tisko zavidim ten sneh....
Nadhera a tesim sa na fotky :slight_smile:
21. lis 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 ani tady na severu nezvladaji snih? vzdyt tady by meli byt zvykli, ne? Jsem myslela, ze zimni show uz se po odchodu z Irska nedockam :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky preju Chiare vsechno nej :slight_smile: A Filipkovi at je lip!

@bocmanka Jednim slovem nadhera. Ja nebyla v zasnezenych horach, co jsem pred vic nez peti lety odjela do Irska...tak ted, co jsme tady v Italii, by to snad mohlo vyjit... :zipper_mouth: Muj muz teda na snih moc neni, ale predbezne uz mi to slibil na pristi unor, brezen... tak si drzim palce! :confused:
21. lis 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer, moc rada bych se k vam pridala, dostala jsem tip na tohle forum od kamardky a moc se mi libi :slight_smile: Byla jsem prekvapena, ze tu jsou i Cesky a Slovenky zijici v Italii. Jsem z Brna, ale uz dva a pul roku ziji v Bologni. Prolistovala jsem diskuzi i trochu zpetne, ale bohuzel nikdo z Bologne a okoli :frowning2: Preji vsem prijemny vecer
23. lis 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennynka5 tak bohuzel v Bologni nejsem...ale jsem z Brna :grinning: Ty jsi v Italii vdana? Mas nejake deti? Nebo jeste ne?... kdybys chtela, muzes kouknout i na sesterske "Beremese" - je tam forum Buduce Talianky a je tam ted jedna holcina, co bydli v Bologni :wink:

a vitej :slight_smile:
23. lis 2010 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek