• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
@yellowbanna tak ja som sa teraz zobudila,
idem si preľahnúť do postele..xixixi :grinning:
zaspala som únavou,
hrozné, polyžovačke a týždni voľna opäť v práci..
vítam kočku z bologne
23. lis 2010 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dekuji vam za mile privitani na foru :slight_smile: Mam pritele, budeme se brat v brzke dobe, ulehci se mi tady nektere zalezitosti jako doktor, pojisteni atd. o miminku uz premyslime :sunglasses: , ale jeste chvili chceme pockat..
A kde jste vy, mate deticky?Co delate za praci? Jsem zvedavka
:slight_smile:
Ja delam vyzkum, pracuji v laboratori v jedne nemocnici v Bologni. Je to stejna prace, co jsem delala i v Cechach.
yellowbanna: diky za tip, hned tam jdu mrknout, na to beremese :wink:
24. lis 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte Talosky no Nam tu uz tyzden prsi uz sme z toho na nervy :frowning2:
24. lis 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennynka5 vitaj..
Ja som Monika, mám dve deti, chlaec sa volá Jarko a dievča Chiara, a žijem na Slovensku :slight_smile: :slight_smile:
@bocmanka Adri, pekná fotka v pase..
@nicola4 no dážď "milujem" rovnako ako sneh... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Veď @bocmanka a @toscany majú zo mňa celú zimu srandu, lebo len nadávam na ten biely humus :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
E dove siete? :angry: :angry: :angry: :angry:
27. lis 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula tadyyyyyyyyyyy :grinning:
27. lis 2010 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna Finalemente, come va? :slight_smile:
28. lis 2010 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula snezi :grinning: jak jsem se dozvedela, tahle informace te potesi :-P jinak toho ted mame celkem dost, s blizicima se Vanocema resim vic a vic darky (jako asi kazdy) a protoze se nikam nedostanu a ani nevim, kam bych tady mela jit (o tahani kojence s sebou ani nemluve :wink: ), porizuju vsechno pres internet. Zrovna vcera jsem stravila cele odpoledne a vecer "vyrabenim" kalendaru s fotkama Tonika - nasla jsem uplne super italsky web, kde delaji s fotkama kde co, dokonce je tisknou i na zidle :grinning: a tam tvorim kalendare pro manzelovu rodinu. Kdyz jsou z malyho tak na vetvi, je to nejlepsi darek a celkem za pusu :slight_smile: Snazim se vsechno promyslet, aby to casove vyslo i s dorucenima a mam uz hlavu jako balon...
Krome toho shanim boty a bundu, nejak jsem zjistila, ze tu nemam zadny zimni obleceni...v Irsku jsem veci na opravdovou zimu tak uplne nepotrebovala a ted mi chybi... jsem si vzpomnela brzo, ze? :sweat_smile:

Dneska je v Milane odpo Mikulasska besidka poradana Spolkem pratel Ceske republiky. Puvodne jsme uvazovali, ze tam pujdem, ale ted tady tak hnusne snezoprsi a nechce se nam autem tak daleko...navic Tonik je na to stejne jeste maly... asi budem za peci :wink:
28. lis 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna aj tu už nasnežilo, manžel sa mi smial, budil ma, že Monka, nasnežilo a ja fuj, a on sa smial... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. lis 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula tak tady uz jen prsi :frowning2: Ja mam zimu rada (cca prvnich 6 tydnu), ale tohle je nejhorsi kombinace zimniho pocasi - teplota tesne nad nulou, snih s destem, vitr - fuuuuuuuuuuuuuj a bundu ani boty jsem jeste nesehnala :frowning2: asi mam prehnane naroky... :unamused:
28. lis 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute kočky,..
sa mi dostal do rúk tento článok,
celkom trefnééé

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=celebritne-matky
30. lis 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka Adri, perfektný článok.. Konečne nemám z tých dokonalých celebritných matiek depresie... :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula jasné, že nemusíš mať depresie...
každá je taká mamina, akou chce byť
ja som si vybrala byť doma so všetkými detičkami tri roky, a vôbec nič som nestratila..
pokračujem v práci, tak ako predtým, za taký plat, ktorý síce nezodpovedá môjmu vysokoškolskému štúdiu a práci s deťmi, ktorú vynakladám, ale čo už...
:grinning: ževraj u nás zarába manžel, a ja zarábam na vreckové :grinning: takže asi tak
:slight_smile: :slight_smile:
pekného a sladučkého Mikuláša všetkým kočkám
6. pro 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka ja viem.... :wink: :wink:
6. pro 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,žijem v tirolsku a rada by som našla nejaku stranku na nete z italie kde možem oblednavat rozne veci ako tu na konikovy....samozrejme tu nemožem objednavat :frowning2: pošta by vyšla velmi draho,to je jasne....neviete o nejakej stranke?
12. pro 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po velmi dlouhe dobre opet zdravim... Byla jsem na dva tydny v CR u rodicu se vsemi detmi a tak jsem konika "zanedbavala", protoze proste byl porad nekdo po ruce:slight_smile:
Ted jsme zase zpet, vidim, ze tu moc prispevku nepribylo, treba casem.

Boci, ta fotka je z lyzovani? Muselo tam byt paradne. My jsme dva roky bydleli v lyzarskem stredisku, ale bud kvuli tehu nebo nemoznosti hlidani jsem se na sjezdovky divala jen tise z povzdali a zaaaaavidela. Snad se nekdy vypravime, i kdyz uz to nikdy nebude takove, jako bydlet primo v miste. Ted jsme u jezera a po zime se snehem jakoby se slehlo. Doted jen dest a mrholeni a mrholeni a dest, potom jsem byla v CR a ted uz je par dni celkem pekne podzimni pocasi.

Misko ahoj. Ty mas urcite sjezdovky za rohem, ze? :slight_smile: Stejny problem jako ty resim taky, a uz celou dobu, co mam deti, protoze prece jen nechat si ty veci posilat z CR se nevyplati. Mas na mysli nejakou s pouzitymi vecmi pro deti? nebo jako forum na pokec? Ja jsem hledala nejaky bazar, ale zatim jsem na zadnou it. stranku, ktera by byla nejak uspokojiva, nenarazila. Jasne, muzes hledat veci pres secondamano.it (my jsme pres ni koupili kocar pro dvojcata) atd, ale neni to ono. Pokud tedy clovek hleda nejakou jen vylozene s detskym zbozim. Nebo jsem napriklad nemohla sehnat zadny kamenny obchod- bazar, pak jsem nahodou na jeden narazila, ale prestehovali jsme se. Je fakt, ze oproti Cr se to tu moc neuziva. Nemluvim ted o velkych mestech jako Milano atd, to je neco jineho, ale kdo se tam a jak casto dostane :unamused: Me napr. zajimaly latkove pleny, tak jsem to resila tak, ze jsem neco nakoupila v CR a pak to sem dovezla, kdyz byla prilezitost. Nebo jsem pak objevila stranky italske a neco nakoupila tu. Ale proto, ze jina moznost nebyla, musela jsem koupit nove veci, stacily by mi i z druhe ruky. Pripadne mi totiz, ze na nekterych vecech by slo takto dost usetrit (moje sestra nakupuje temer vse na mimibazaru a je moc spokojena). Zatim asi jedine reseni je nakoupit to v CR a pak si to odvezt, az pojedem k babicce a dedeckovi.
Kdybys na nejakou stranku narazila, dej vedet :slight_smile:
13. pro 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia ahoj ,presne take niečo som myslela,použite veci,take niečo ako tu na bazare...momentalne tiež riešim či by som nemala kupit surodenecky kočiar,možno aj použity :confused: ale kde,hm :unamused: no ano maš pravdu s tym lyžovanim,je tu aj krasne,no ale čo sa tyka obchodov a tak tak je to diera :rolling_eyes: nič tu nedostat....byvam v antholzi ak ti to niečo hovori,,vzime je tu biatlon....
13. pro 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miska, nevim, kde Antholz je, jake mate spravni mesto? My jsme jednou byli v Predazzo a bylo tam moc hezky, proste velehory v zime:slight_smile: Mluvis nemecky? My jsme predtim bydleli ve fr-ita regionu a strasne se mi tam libilo, protoze fra umim. Tyhle dvojjazycne regiony maji neco do sebe, sluzby, skoly atd na vyssi urovni... ted jsme prestehovani do Lombardie a "oplakavam" tu Aostu. Ale nechci se tomu moc poddavat, protoze uz s tim nic nenadelam a musim se snazit zvyknout si tu, abych tu prezila :slight_smile: Jinak o Trentinu-Alto Adige jsem nekde cetla, ze tam celkem podporuji rodinu, napr. snad neco jako rodinne pasy, protoze me to tenkrat hodne zaujalo, ale uz si nepamatuji, o ktere provincii to bylo. Je to tak nebo si vas region jen idealizuji?
S tim kocarkem, asi bych se divala taky po tom sourozeneckem, protoze se divam, ze Dominik je jeste malinkej a zalezi, jak moc chodis s kocarem, jestli bys ho vyuzila. Nebo jako alternativa ten skate pro starsiho sourozence, co se pridela na kocarek, nebo co treba ergo nebo manduca na noseni starsiho? Uz ho treba nebudes muset porad nosit, uz bude i trosku behat.
Jinak u nas je tu taky celkem dira co se tyce obchodu, divala jsem se vcera na net po nejakych sekacich s detskym zbozim, napr. babybazar.it, v Milane jich je hned nekolik, ale pro nas je to strasne z ruky. A on-line neprodavaji :unamused: a navic je to prostrednik mezi prodavajicimi a kupujicimi, ne ze tam najdes kontakt na prodavajiciho a zavolas mu.Ta secondamano.it je primy prodej mezi soukromymi osobami a uz jsme pres to par veci koupili, z praktickych duvodu jsme se divali jen po zbozi, ktere nabizeli lide bydlejici blizko nebo po ceste, kdyz jsme museli nekam jet. Mozna zkus ten kocarek tam.
14. pro 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeeeej ahojte dievcat :slight_smile:
Som to tu zanedbavala,ale uz nebudem slubujem :grinning:
@miska22200 vitam ta medzi nami :dizzy_face:
Ja som z Lainate....takze daleko :frowning2:
A citam,ze preberate bazariky...
My tu mame u nas jeden v meste,ale nic moc...par hraciek a aj to asi 100rocnych...
A potom sama keramika a neake oblecko....
Inak ja si objednavam cez mmb ale mam vyhodu,ze mi to donesie kamion k nam zadarmo :slight_smile:
Surodenecky kocik mame...moj muz je donho zamilovany. A ja az natolko,ze je zlozeny v pivnici... :grinning:
Teraz pouzivam pp gt3.
A inak mam dva papiere s bazarmi...chceme tam odviest veci tiez...
Mame toho strasne vela..aj kociky...len sa k tomu dostat...
Snad po novom roku....
Zajtra pozriem ci sa tam da kupovat aj cez internet...
Dnes je Alessandra nervozna...uz bola asi 10x hore co place ...takze to vidim
na dlhu a tazku noc :frowning2: :unamused:
15. pro 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ragazze,
ako sa mate? Darceky uz nakupene? My tento rok sme pripravili len male pozornosti, takze stres nas obisiel zdaleka :slight_smile:.

@miska22200 zatial nepoznam ziadnu stranku ani bazar, kamosky tu nakupuju z klasickych stranok Next alebo ebaby.

BUON NATALE E BUON ANNO A TUTTI VOI!!!!
19. pro 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany a ty sa kde flákaš? Už som Ti chcela volať, či si v poriadku... :slight_smile:
20. pro 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula ahoj Moni, ako sa mate? No flakat sa urcite neflakam, pripravujeme si domcek na prestahovanie, konecne sa nam podarilo ten obchodik dostat do vlastnictva, tak nas caka prerabanie a nakoniec som zacala este robit sukromne hodiny matematiky pre deti, takze mam co robit a hlavne studovat :grinning:. Ale o dva dni odchadzam na Sk a vratim sa az v Novom roku .... konecne oddych a pohoda.
20. pro 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany ja som to flákanie nemyslela v zlom, nehnevaj sa.... :slight_smile:
A aký obchodík? To si nám nepovedala, či hej? Takže idete na SK obaja?
Máme sa dobre, makám aj ja, deti sú stále rovnaké, Chiara je vyrývačská potvorka a Jarko je Jarko :grinning: :grinning:
Teším sa na fotky domčeka.... :dizzy_face:
20. pro 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky,
tak my sme zbaleni :dizzy_face:.

@monkula nehnevam sa Moni, to by este chybalo :wink:. Takze aj ty zarezavas? Uz chodis do prace? Obchodik sme uz riesili pred rokom, len nesedli plany na katastri, tak sa to predlzilo a vlieklo asi rok. Zatial ho dame do prenajmu, zatial nemame konkretnu predstavu, co by sa tam dalo realizovat a predavat. Mozno casom alebo na dochodku budeme piect a predavat kolaciky :grinning: :grinning:.
Pridavam vam do sukromnej temy nejake fotky domu.
Pekny vecer vsetkym :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:.
21. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katka, ja aj ta kneviem, o akom obchode hovoríš :grinning: :grinning: ale držím palce...
ja by som tiež chcela svoj obchodík.. predávala by som tam olivový olej a proste taliansky obchod... len či ba sa to tu na Záhorí ujalo, že... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula nechaj tak Moni, ja som to spominala asi niekedy pred rokom.
22. pro 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zelam vsetkym dievcatam z diskusie nadherne prezitie vianocnych sviatkov v kruhu svojej rodiny a vela stastia v roku 2011!
BUON NATALE!
24. pro 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prajem Vam krasne prezitie vianocnych sviatkov a zaroven by som sa k Vam rada pridala. Zijeme viac v SR , ale do Talianska lietame kazdy mesiac cca. na 10 dni. Aj manzel s nami chodi hore dole. Je tu fajn, len ma mrzi, ze zatial tu nemam ziadne kamosky :frowning2: co je mozno tym, ze takto chodime hore dole. Byvame asi 25 minut od Letiska Milano Bergamo - mestecko sa vola Rovato. Blizko je Brescia.
Maly miluje Barbapapa a aj vcera sa vytesoval z darcekov s tymto motivom. :slight_smile:
LEN TO POCASIE :frowning2:
25. pro 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi vitaj v téme a krásne sviatky želám aj ja..
inak fabio, pekné meno...môj obľúbený italy spevák, síce už staršieho dáta, fabio concato, si sa inšpirovala??
jazdíte zo slovenska do talianska každý mesiac, dobre som pochopila?
zrejme kvôli práci...

síce in ritardo..ma non fa niente..
veeľa pohody a relaxu...
dnes máme štefana, takže sa večer žúruje...
25. pro 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi inak brescia a bergamo, sú veeľmi pekné mestečká..mala som odtiaľ kamošky
25. pro 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek