• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@michaelamaranesi Blahoželám k tretiemy rytierovi... tak sa rodina s Chiarami nerozrastie... :grinning: :grinning:
A všetko je v poriadku? aj s Tebou, aj s Matteom?
Aká je vlastne domácka podoba amena Matteo? Či Taliani nehybridia mená skratkami? :grinning: :grinning:
11. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula kvôli tomu som chcela krátke meno aby to bol raz a navždy Matteo a to isté Fabio inak mu nepovie nikto, len Fabio. Lebo ja som Michaela a nikto mi tak nehovorí. Všetko je chvalabohu v poriadku všetky merania vyšli na sone o.k. :slight_smile:
11. led 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi Pýtam sa, lebo ja veľmi nemám rada také skracovanie mien... my sme napríklad chceli Sebastiana. Ale nepáčili sa nám skratky Basti alebo pomoc, že Sebo.. a Sebastianko to nie....
A jmalej hovorím Chiara, maximálne Chiarka... a nepríde mi to škaredé..
A keby bol Jarko dievčatko tak sa volá Michaela.. ale Michaela, nie Miška, to sa mi veľmi nepáči, to je ako to malé zvieratko protivné, otravné... :grinning:
11. led 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula no vidíš a väčšinou ma oslovujú Miši, Miška a Mišela to vyslovene neznášam.
11. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky.
No takto sa mi to paci :grinning:
Idem ja spravit veceru
a potom dat deti do postele...
Teda najmansia uz spi a pridem.... :zipper_mouth:
11. led 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi Mišela znie hnusne... Ja ťa budem volať Michaela... :slight_smile:
11. led 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a som tu :slight_smile:
Mala mi konecne zaspala.
Boli sme na ockovani a odvtedy mi nespava...cez den da 10 minut
a vecer po pol hodine vstane a je hore aj do 23:30
Ma porazi...
@monkula ale ano su skratky..
Alessandra je napr.Ale
To iste aj Alessandro :slight_smile:
A Filippo je Pippo :slight_smile:
11. led 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi gratulujem k syncekovi :slight_smile:
11. led 2011 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 Ďakujem. Vidím, že aj ty to máš pestré tri detičky. A s tými skratkami je to aj asi o tom, že nemôžeme dovoliť aby našim deťom mená menili ak sa nám to nepáči. Aj môj manžel Francesco volám ho Franci, ale jemu sa to tak páči. Ale keď bol malý, že mali naňho nejakú inú prezývku ľudia a jeho mamina zasiahla a hneď bol zas Francesco.
12. led 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi moj sa vola Massimiliano
A hovoria mu vsetci Maxi :slight_smile:
A ano je to pestre s tromi,ale da sa to :slight_smile:
Mala je super..az nato ze teraz nespava,ale snad sa to vrati do normalu..
A syn je v skole,Chiara v skolke.
Horsie je to cez vikendy ked su doma vsetci traja :slight_smile:
Ale musim povedat,ze aj syn mi dost pomoze ...
Postrazit malu a tak :dizzy_face:
12. led 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaaa ja eby som mala syna
urcite by sa vola Luca :slight_smile:
Mne sa to strasne paci k priezvisku :dizzy_face:
Ale ked som bola tehotna a este sme nevedeli co
to bude tak mm hovoril,ze Luca nie,lebo tu je taka
pesnicka ze Luca je gay :grinning: a ze by sa mu decka
posmievali :grinning:
12. led 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 to fakt? ešte som nepočula o tej pesničke? :grinning: my sme nedali Luca, lebo bývalá ex mm má Luca tak to by už čo bolo, že aj my by sme dali to meno.
Ozaj minule som spomínala, že idem na návštevu jednej Poľke čo je vydatá u nás v meste za Taliana. Má teraz mesačné bábatko. Tak teraz si píšeme cez Facebook a chce aby sme sa stretávali. Tak svitá dúfam na lepšie časy :slight_smile: Mne neprekáža Taliansko, ale ten pocit , že tam nikoho nepoznám a nenachádzala som cestu ako niekoho tam spoznať. Ale možno aj preto, že tam nie sme úplne na stálo je to ťažšie.
12. led 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,

dlho som tu nebola. Mala som pred skuskami a pri tych mojich prckoch to dalo zabrat. Navyse mam velke problemy s chrbticou,tak som rada,ak si ju mozem natiahnut.
@bocmanka pozeram,ze ste boli na lyzovacke.To musi byt frmol vsetky dietky vychystat na lyze :slight_smile:

@michaelamaranesi vitaj v temicke :slight_smile: My tiez casto cestujeme, tak v 6-tyzdnovom intervale. Zatial to funguje, deti to zvladaju, aj my :grinning: auto mame zakazdym plne do prasknutia, pretoze tu niektore veci nedostat, prip. su drahe, tak si nosim.

@monkula v praci uz mas uz trosku volnejsie?Stihla si si aj oddychnut?

Utekam nieco uvarit,pekny den vsetkym, tu konecne po tyzdni vykuklo slnko :slight_smile:
12. led 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi zistim od mm,ze kto spieva tu pesnicku.
Nepamatam si..ale je dobra :grinning:
A to stymi kamoskami je pravda...
Ja tu tiez nemam taku neaku super kamosku :unamused:
Co sa takto stretneme v parku a pokecame..
Ale to len tak,ze co deti a co nove...
Taka ta ozajstna kamoska mi tiez chyba...
12. led 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna ta je blizko tak dufam,ze v blizkej dobe dobehne na kavicku :slight_smile:
12. led 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky vitaj spat :dizzy_face:
A ako dopadli skusky?
A asi mi uniklo..ake zkusky?
A kde si ich robila na Sk?
A skore uzdravenie.
12. led 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky Ahoj Martinka, včera som na teba tuho myslela... asi si to vycítila a ozvala sa nám...
Mám na Teba páro otázok ohľadom školy :sweat_smile: :sweat_smile:
Skúšky si zvládla?
12. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi taky se pridavam ke gratulacim k chlapeckovi...Matteo je moc pekne jmeno :slight_smile: Ja se ale priznam, ze jsem na tom s pristupem ke jmenum opacne nez ty a napr Monkula...ja naopak vybirala jmeno tak, abych si s nim mohla hrat...podle nalady, podle zlobeni nebo nezlobeni drobka :grinning: Takze Antonio je jednou Tonik, jindy Tonino, Toni, ale taky treba Tonule nebo Tonysek... Muj muz uz je zvykly, ale muj svagr se zhrozil, ze malemu nerikam "jeho jmenem"! Bude to holt muset kousnout :grinning: Akorat se mi nelibi, kdyz to nekdy zkrati tchyne a rika mu Anto :unamused: Vzdycky si vzpomenu na policejni "Antony" :angry:

@tinkywinky taky me trapi zada... neustale zvedani a noseni maleho nepomaha... snad uz je ti lip... a auto nalozene k prasknuti mi neco pripomina:slight_smile: kdyz jsme se vraceli z Vanoc v Brne, tak tak jsme se vesli... budem muset poridit jeste box na strechu :fearful:

@janka2110 ja jsem na tom s kamaradkama uplne stejne jako ty... tak bychom s tim fakt mely neco udelat :wink: je to skoro rouhani si stezovat, kdyz bydlime tak blizko :sweat_smile: my jsme ted s Tonikem uplne volni... tak se muzem domluvit na te kavicce :slight_smile: napis mi do IP, kdyz budes chtit...auto mamk dispozici, k vam bych snad mohla trefit :grinning:
12. led 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna no tak Anto sa ani mne nepaci...
My zase Chiare hovorime Biba...
Ona ked bola mensia a vlastne aj teraz strasne rada jedla Bibanesi
( take tycinky hrube) :slight_smile:
A stretnut sa mozme kedykolvek...
Ja som doma :dizzy_face:
A policejni antony neviem co je :fearful:
@tinkywinky pesnicku spieva Povia a pesnicka sa vola
Luca era gay :grinning:
12. led 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka2110 no kukla som tú pesničku. Mne sa od toho speváka ináč veľmi páči táto pesnička: http://www.youtube.com/watch?v=EMlT6H0KCYs&feature=channel ale to, že spieva o Lucovi čo bol gay to som si doteraz nevšimla :grinning:
12. led 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ho zase vobec nepoznam..
Len tu jednu pesnicku.
Zajtra si vypocujem tu co si sem dala link.
Teraz som uz v posteli a deti mi spia..tak sa vytesujem a nebudem ich tu budit muzikou :grinning:
13. led 2011 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

@janka2110 - vdaka :slight_smile: Skusky robim na SK, a chyba mi este ustna vo februari a semester mam skonceny. Robim si jednoodborove studium Tal.jazyk a kultura. Tam by sa chcela prihlasit aj monkula :slight_smile: Alessandra uz spinka dobre? Nam idu zuby, tak uz tyzden v noci poriadne nespim. Marcovi vyliezli hned 2 naraz :dizzy_face: este Julke a zas bude chvilku pokoj :slight_smile:

@monkula ahojky, no vidis aka telepatia :wink: Kludne sa popytaj, co viem, poviem :grinning:

@yellowbanna s chrbatom je to stale zle, manzel mi ho kazdy vecer natiera a ja sa snazim cvicit. Je to jediny sposob ako sa udrzat funkcna. Myslela som, ze najhorsie obdobie bude po porode ale zda sa, ze je to teraz horsie. Ty nejako cvicis, alebo chodis na masaze? S nodenim deti to je vesele, nas Marco ma uz teraz 10kg :confused:
A s tym boxom na strechu mas plnu pravdu. Uplne vazne nad nim rozmyslame. Vzdy ukladam do auta najprv deti, aby bolo iste, ze sa zmestia :grinning: :grinning:

S tymi kamaratkami je to komplikovane. Sme tu 4,5 roka a cely cas len cestujeme. Mam tu nastastie susedu, s ktorou sme si sadli a ktora mi pomohla sa trochu zabyvat. Ma rovnako staru dcerku ako ja deti, tak mame vzdy o com hovorit. Inak tu tiez vela ludi nepoznam. To sa vsak casom isto zmeni, pretoze s detmi na ihrisku sa spozname, atd.. Gemona nie je velke mesto, tak uz nejako zapadneme do spolocnosti :wink:
14. led 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky tak začínam :grinning: :grinning: :
študuje sa tri plus dva roky? lebo som tam niekde na stránek čítala, že ext. forma sa predlžuje o dva roky, no v rozvrhu sú písané ročníky len tri pre bc. štúdium
Dá sa to zvládnuť? Lebo začínam mať strach, že budem zanedbávať deti, to by som nechcela...
prednášky sú v taliančine?
14. led 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako ďaleko je katedra od autobusovej stanice? Podľa info od Nitraniek je to kúsok...
14. led 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula studuje sa normalne 3+2, zvladnut sa to da, prednasky su v taliancine,ale neboj,rozpravaju zretelne a ked je prof. slovak,tak sa vypomoze aj slovencinou. Zanedbavat deti sa hadam ani neda,lebo cez den sa venujem im a az vecer,ked spia sa ucim. Ked,tak je to na ukor volneho casu a spanku :unamused:
Ja chodim autom,ale baby vraveli,ze je to tak 10min od katedry :slight_smile:
14. led 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky no to aby som sa začala učiť po taliansky poriadne, nech aj niečo rozumiem... ale ty si mi raz hovorila ,že tam boli aj takí študenti, čo ledva zosmolili vetu, ako to tí zvládli? :confused: :confused:
14. led 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jsem tady na koniku zpatky po trech letech.konecne se mi podarilo znova otehotnet ale je to jen zacatek.ziji v italii ve vicenzy a vy kde tady zijete???
14. led 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anico vitaj... a blahoželám k ďalšiemu tehotenstvu.. malinká má zvláštne meno, ja poznám len podobu Anikó :slight_smile:

ja žijem na SK, ale do IT som zamilovaná po uši.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. led 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuji moni ,snad to dobre dopadne
14. led 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anico dopadne, neboj...

Vicenza, tam má svokrovcov @tinkywinky určite sa poteší.... :slight_smile:
14. led 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek